Piac&Profit cikkei
Piac&Profit cikkei

Az építőipari boom jogi kihívásai
A KSH friss adatai szerint 2019 márciusában 67,6%-kal nőtt a hazai építőipari termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. Az utóbbi időben tapasztalt rekordszintű növekedés az ágazatot sújtó munkaerőhiány és az elérhető kivitelezői kapacitások szűkülése mellett egyre szorosabb versenyt eredményez a fejlesztők között.

Oda megyünk nyaralni, ami jól néz ki az Instagramon
A negyven év alattiak kétharmada világszerte a közösségi médiumokban közzétett posztokból merít ötleteket a nyaraláshoz, a tizenévesek pedig tízből hatan az alapján választanak úticélt, hogy mennyire lesz könnyű az átélt élményekből népszerű Instagram posztot készíteni.

Meglepetések a XV. Manager Open fehérvári állomásán
A 2019.évi Országos Menedzser Teniszbajnokság győri majd a nyíregyházi versenyét követő újabb sikeres állomása Székesfehérvár volt.

Új korszak jön a hazai vállalatoknál
Teljesen átalakíthatja a cégek forrásbevonási szerkezetét a napokon belül induló Növekedési Kötvényprogram (NKP). Egy szakkonferencián elhangzott, hogy a hazai vállalatoknak a nagy összegű, hosszútávú és szabadon felhasználható forrásért cserébe vállalniuk kell egy kezdeti hitelminősítést és annak éves felülvizsgálatát.

Legyen szerencsénk! Nyereményjáték szabályosan
A cégek marketingjében egyre többször és többet találkozunk nyereményjátékokkal, ajándéksorsolásokkal. Hogyan lehet ezt szabályosan lebonyolítani? Ebben segít Dr. Kocsis Ildikó ügyvéd.

Erre érdemes odafigyelni, ha diákmunkát vállal
Mit várnak el a munkaadók a diákmunkásoktól 2019-ben? Mire kell figyelnie a diákoknak a nyári munka elvállalásánál? Hol van a legnagyobb kereslet és hol fizetnek a legjobban? A Prohuman Diákmunka összeszedte a válaszokat.

Így maradhat működőképes a cége
Csupán három hetük maradt a pénzintézetek vállalkozói ügyfeleinek, hogy megtegyék tényleges tulajdonosi nyilatkozatukat. Akiknek a nyilatkozata nem érkezett be a számlavezető fiókba, nem fogják tudni igénybe venni a banki szolgáltatásokat.

Rekord nyereséget ért el a Gazprom
Már a hír, hogy lemond Alekszej Miller, a Gazprom vezetője, felhajtotta az óriáskonszern részvényeinek árát – a beruházók nem bíznak a cég vezetőjében, miközben nőnek a nyereségek.

Az egekben járnak az online költések
Több mint 1000 milliárd forintot költenek el Magyarországon az e-kiskereskedelemben. 4 év alatt több mint 2,5-szeresére nőtt a hazai online e-kiskereskedelmi piac.

Hogyan adózunk lakó ingatlan értékesítése után?
Hogyan adózunk lakó ingatlan értékesítése után? Mi számít jövedelemnek és mi a jövedelemadó alapja – kiderül ebből az összeállításból.
Üzletrész öröklése esetén ki kerülhet be a cégbe?
Mi történik az üzletrésszel, ha a tulajdonos elhunyt? Ki lesz az örökös? A két részes cikkben ezt magyarázza el Dr. Kocsis Ildikó, Dr. Szabó Gergely ügyvéd.
A növekedés mindent felülír
A világ legnagyobb vállalatvezetőinek kétharmada szerint az agilitás az üzlet új “fizetőeszköze” és amennyiben valaki nem képes alkalmazkodni, az hamar feleslegessé válhat.
Még mindig vannak fordulatok a lakáspiacon
Évek óta nem látott fordulat történt idén a lakáspiacon: január és május között idén több ingatlant hirdettek meg eladásra mint egy évvel ezelőtt. Szemben a korábbi évekkel, amikor az élénkülő kereslet mellett egyre kevesebb eladó ingatlan jelent meg a kínálatban.
10 gyakori tévhit a számlázásról
A számla helyes kiállítása sok bonyodalomtól és kockázattól menti meg az adózót, megkönnyíti például az adó- és áfabevallás elkészítését.
Nem minden szállásfoglaló az, aminek látszik
Turisták veszélyben: adathalászok és spammerek bújnak meg több ezer hamis kedvezményes szállás- és repülőjegy ajánlat mögött. A támadók például olyan népszerű szállásokat kínáló weboldalnak álcázták magukat, mint az Airbnb.
A footgolf csúcsa
Már fél évtizedes hagyományra tekinthet vissza a Footgolf Csúcs Kupa. A HGS PR Ügynökség és a Parlament Sportegyesület éves rendszerességgel szervezi meg ezt a társasági eseményét. Az idei footgolf verseny legjobbja az Országgyűlés csapatából került ki, a legjobb átlaggal az újságírók bírtak.
Dől a pénz a kkv-kra
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az év második felében 3 milliárd forinttal bővíti az építőipari kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) technológiai újítását támogató, idén megnyitott 6 milliárd forintos keretet - tudatta a tárca az építők napja alkalmából vasárnap az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Úton az áfarendszer igazságossága felé
Nemrégiben, egy Európai Bírósági ítélet nyomán újabb, fontos lépést tettünk egy igazságosabb áfarendszer megteremtése felé, különösen a fiktívnek minősített ügyletek kapcsán – hívta fel a figyelmet dr. Gondi Anilla, a Jalsovszky Ügyvédi Iroda munkatársa.
Miért vonzóbb az áfacsalás Európában, mint az USA-ban?
Az amerikai áfa-rendszer a jellemzően alacsonyabb kulcsok, nem pedig a kisebbnek vélt adminisztrációs terhek miatt sikeresebb az európaihoz képest. Emiatt a tengerentúlon kevésbé motiváltak az állampolgárok és a vállalkozások az adócsalásban.
A Reklámszövetség üdvözli a reklámadó megszűnését
A Magyar Reklámszövetség és társszövetségei üdvözlik a reklámadó mértékének 0%-ra csökkentését.
Mit jelent az együttműködési kötelezettség a szerződéseknél?
A szerződés többoldalú ügylet, amelyből az érintett feleknek jogai és kötelezettségei keletkeznek. A szerződés megkötése és teljesítése nehezen képzelhető el a felek együttműködése nélkül. Ezért a szerződő felek egyik lényeges kötelezettsége, hogy egymással együttműködjenek. Mire vonatkozik ez az együttműködési kötelezettség?
A Real Madrid átugrotta a Manchester Unitedet
Három év stabilitás után idén változik a pódium összeállítása: a Real Madrid átugrotta a Manchester United csapatát, miközben a Barcelona visszacsúszott a negyedik helyre, előrébb engedve a Bayern Münchent a KPMG által készített összesített vállalati érték (Enterprise Value) listáján.
Ki hordja a nadrágot a pénzügyekben?
Egy nemzetközi kutatás eredményei szerint a család mindennapos pénzügyi döntéshozatalában a nőknek jut kiemelt szerep. Azonban ha lakás, autó vagy szórakoztató elektronikai eszköz vásárlására kerül sor, akkor a férfiak mondják ki a végső szót. A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő szervezői szerint akár az apa, akár az anya dönt, a gyereket mindig érdemes bevonni.
A lakásvásárlások fele továbbra is befektetési célú
Minden második lakást befektetési céllal értékesítenek a fővárosban, azonban egyes népszerű projektek esetében akár a 70 százalékot is elérheti a befektetők aránya. A befektetők körében legkeresettebbek az V., VI., VII., VIII., IX., XI. és XIII. kerületek: itt könnyen találunk olyan társasházat, ahol csupán 30 százalék a saját célra vásárlók aránya – derül ki az Otthon Centrum legújabb elemzéséből.
Nemcsak az a fontos mi van a munkahelyen, hanem az is, hogy mi van körülötte
Időnk jelentős részét a munkahelyünkön, illetve a munkahelyünkre való utazással töltjük; hétköznapi teendőink nem elhanyagolható részét itt, a munkahely környékén intézzük. A munkahely – így az irodaházak – környezete, ellátottsága így lényeges kérdés sok munkavállaló számára – derült ki a GfK felméréséből.
Komolyabb kihívást jelenthet a transzferár-nyilvántartás elkészítése
Kétszintű dokumentációt kell készíteni a transzferár-nyilvántartás összeállításához az idei évtől a jogszabályi változás miatt, s ehhez a feladathoz vállalkozásoknak a korábbinál lényegesen nagyobb erőforrásra lehet szükségük.
Hogyan készülhetnek fel a vállalatok a munkavégzés jövőjére?
Az európai vállalkozások kevesebb mint harmada rendelkezik a munka jövőjét célzó stratégiával, derült ki a Dell Technologies és a VMware IDC-vel közösen készített tanulmányából. Ugyanakkor a vállalatok közel fele már vezetett be a rugalmas munkavégzés támogatására irányuló szabályzatokat.
Így biztosíthatja be magát használt autó vásárlásakor
Kevesen tudják, hogy használtautó vásárlásakor nemcsak egy év kellékszavatosságot garantálnak a jogszabályok, de egyes kereskedők úgynevezett kiterjesztett garanciát is adnak a járműre. De ha a kereskedő nem is kínál ilyet, az új tulajdonosnak érdemes megkötnie, mert így számos, váratlan és tetemes költségtől kímélheti meg magát.
Kevesebb cukrot iszunk az üdítőkkel
2010 óta összesen 43 százalékkal csökkent Magyarországon az üdítőitalok és gyümölcslevek átlagos cukor- és kalóriatartalma. A Magyar Ásványvíz, Gyümölcslé és Üdítőital Szövetség korábban tett önkéntes vállalása szerint az alkoholmentes italok átlagos cukor- és kalóriatartalma 2020. év végéig 50 százalékkal lesz kisebb a 2010-es értéknél.
A kkv-knál a legnagyobb a digitális rendetlenség
Ahogy mondani szokás “az adat pénz”. Néha szó szerint így van – például, amikor valaki a munkatársai fizetését tartalmazó táblázatba ütközik.
Erre figyeljen, ha riasztást lát
2019. május 29-től változik a heves zivatar riasztás és figyelmeztetés kritériuma.
Az új szemléletben már a legegyszerűbb zivatar, azaz dörgés, villámlás esetén is figyelmeztetés, illetve riasztás kerül kiadásra,
A fogyasztási adókra figyel legjobban a hatóság
Megjelent a MAZARS közép- és kelet-európai országokkal foglalkozó adózási összefoglalója. Célja, hogy segítse a befektetőket az alapvető versenyképességi tényezők – főleg a foglalkoztatást terhelő adók és járulékok, illetve a forgalmi adó – összehasonlításában.
Ha ezt kihagyja, zárolják a számláját
A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvény kötelezi a pénzügyi intézményeket, hogy 2019. június 26-ig valamennyi ügyfelüknél végezzék el a kötelező adategyeztetést. Az adategyeztetés a bank és az ügyfél közös érdeke, amelyhez az ügyfelek aktív közreműködése szükséges.
Milyen lakást kapunk most 20 millió forint alatt Budapesten?
2015-ben még a 10 millió forintnál olcsóbb ingatlanokat is vizsgálhattuk, ma már ez nevetségesnek számít. Duplájáért, 20 millió forintért is vadászni kell a lakásokat Budapesten, és ha szerencsénk van, sürgős eladások miatt juthatunk hozzá apró, rossz állapotú garzonokhoz, szuterén lakásokhoz vagy házrészekhez.
Mit nevezünk reprezentációnak?
A céges költségeknél egy gyakorta alkalmazott kitétel a reprezentáció. Az Írisz Office adótervezőinek segítségével most ennek a fogalomnak ásunk a mélyére.
A generációváltás az utolsó kihívás?
Hiszem azt, hogy Magyarországon megfelelő szakértelemmel, kitartó és becsületes munkával lehet akár évtizedeken keresztül jól működő, értékes céget építeni. Nem könnyű, de lehet. No de mi lesz azután, hogy sikerült?
Új támogatás a szárítmány-előállítóknak
Megjelent az 500 millió forint keretösszegű új támogatási rendelet, amely alapján a zöldség, gyümölcs, valamint gyógy- és fűszernövény alapanyagból, forró levegővel, mesterségesen szárított, illetve aszalt termény-előállítók fűtési költségeik után támogatást igényelhetnek.
Egyre fegyelmezettebben fizetjük a számlákat
Tovább javult tavaly a fizetési fegyelem: a Díjnet e-számlakezelési platform összesítéséből kiderült, hogy 2018-ban az elektronikusan fizetett, közüzemi és a háztartásokhoz köthető más, például telekommunikációs és biztosítási számlák 75,9 százalékát határidőre rendezték a fogyasztók, míg 2017-ben 73 százalékos volt ez az arány.
Sokkal, de sokkal több lakásra lenne szükség
A KSH adatai szerint 2019-ben több mint 20 000 új lakás épül Magyarországon. Bár soknak tűnik, ez a szám elmarad a kívánatostól – véli Balla Ákos ingatlanszakértő, aki szerint kétszer ennyi lakásra volna szükség egy egészséges ingatlanpiacon.
Közeleg az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallásának határideje
A korábbi évekhez hasonlóan, idén is május végéig készíthetik el az élelmiszerlánc szereplői élelmiszerlánc-felügyeleti díjbevallásukat. Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj elektronikus bevallási felülete a Nébih honlapjának Ügyfélprofil menüpontjában érhető el.
Figyelmeztet a NAV: péntekig van idejük a civil szervezeteknek
Hónap végéig kell elszámolniuk a 2017-ben 1 százalékos felajánlásokban részesült civil szervezeteknek. Csak azok a szervezetek kaphatnak jövőre szja 1 százalékos felajánlást, amelyek eljuttatják a NAV-hoz a ’KOZ közleményt május 31-ig. A NAV elektronikus levélben is felhívta a szervezetek figyelmét, nehogy valamely civil szervezet 2020-ban emiatt essen el a támogatástól.
GDPR szabályváltozások 2019
A GDPR-ral kapcsolatos magyar jogszabályi környezetet módosító salátatörvény számos rendelkezést igazított ki az európai adatvédelmi szabályozásnak megfelelően – hívta fel a figyelmet az RSM Hungary blogja.
Mit takar a one pager design, és kinek érdemes használni?
Egyre többen ismerik és kedvelik az úgynevezett one pager vagy magyarosan „egyoldalas” designt. Azonban még sokan nem ismerik, még nem fedezték fel a benne rejlő lehetőségeket. A Usernet segítségével bemutatjuk, hogy pontosan mit jelent a one pager design, milyen előnyei és hátrányai vannak, és hogyan lehet kihozni belőle a legtöbbet.
Mi az a szabályozott ingatlanbefektetési társaság?
Mi az a szabályozott ingatlanbefektetési társaság? Milyen tevékenységet végezhet és milyen különleges szabályok vonatkoznak rájuk? Ez derül ki az Írisz Office összeállításából.
Van hatékony módszer a jogsértő internetes megjelenés ellen
Az interneten szerzői jogot sértő módon közzétett tartalmak eltávolítására szolgáló, a napi gyakorlatban is igen jól működő ún. értesítési–eltávolítási eljárás menetét az act legal | Bán és Karika Ügyvédi Társulás szakértője részletezi.
Ezért nem használjuk bankolásra a telefonunkat
Bár pénzügyeik kezelésében felkészültebbek a magyarok, mint a régió többi országának lakosai, az internetes banki szolgáltatások népszerűségét csökkenti, hogy hazánkban az átlagnál is jobban aggódnak személyes adataik biztonságáért az emberek – mutat rá az EY kutatása.
Intelligens technológiák intelligens gyárak számára
Magyarország gazdasága gyorsabb iramban nő, mint az európai átlag A nemzetközi gazdasági lendület lassul – a szerszámgépek iránti kereslet globális növekedése azonban 2019-ben is erőteljes marad.
Megéri a kiberbiztonságba fektetni
Azok a vállalatok, amelyek a kiberbiztonságot beépítik üzleti stratégiájukba, jobban teljesítenek a versenytársaiknál. A globális felmérés válaszadóinak legfelső 25 százaléka nemcsak a kiberbiztonságban jár élen, hanem ezáltal értékteremtésben és üzletileg is eredményesebbek.