HWSW cikkei
HWSW cikkei
Feliratos lesz minden YouTube-videó?
Egy jó ideje néhány kiválasztott YouTube-felhasználó és nagyobb médium már élhet a lehetőséggel, hogy filmjei alá automatikusan készülő feliratot varázsoljon, de mostantól bárki kiegészítheti a beszédhangokat szöveges verzióval is. Ez a halláskárosultaknak, illetve a videók nyelvét nem értő internetezőknek nagyon hasznos.
Nemsokára élőben nézelődhetünk a Google Earth-ön?
A Google Earth eddig is úgy mutatta meg a világot, ahogyan az a valóságban is kinéz, de a St. Louis-i Washington Egyetem új projektje még magasabbra teszi a lécet: webkamerák képeivel cseréli le a statikus textúrákat, s gyakorlatilag valós időben az is leellenőrizhető, hogy süt-e a nap egy adott helyen.
300 ezer euró és két év börtön az illegális letöltésért
Január elsején hatályba lépett a szlengben csak kalóztörvénynek nevezett francia internetszabályozási törvény. Az Európában egyedülálló szabályozást tavaly sokadik nekifutásra fogadta el a Nemzetgyűlés, az első változatot a francia alkotmánybíróság is kifogásolta.
A cégek jobban visszafogták magukat, mint a lakosság
A 2008 őszén csúcsosodó pénzügyi krízis és az ezt követő gazdasági összeroppanás a magyar PC-piacra is rányomta a bélyegét. Az árfolyamok kilengései és az év egészére jellemző bizonytalanság azonban csak a vállalatok kedvét vette el a PC-vásárlástól, a lakosságét kevésbé - számol be a HWSW.
Újabb változások előtt a Facebook
Ismét egy mérföldkő mellett robog el sebesen a Facebook, a felhasználók száma átlépte a 350 milliót. Mark Zuckerberg alapító szokás szerint blogjába írt levélben kommentálta a fordulót. Az ünneplés mellett viszont komoly változásokat is kilátásba helyezett, ami leginkább a hálózatok rendszerét érinti majd.
Ön mennyi mindent árul el magáról az interneten?
A Google egyre komolyabb össztűzben áll a privát szféra megsértésének vádjai miatt. Az összeesküvés-elméletek hívői most egy kiváló eszközt kaptak arra, hogy összesíthessék, milyen adatokat söpört össze róla az online óriás. A Privacy Dashboard megmutatja, kik vagyunk a Google szemében.
A naplók elemzése mindenki érdeke
A rendszernaplók elemzése nem csak jól felfogott érdeke a cégeknek, a pénzügyi szektorban vagy a távközlési szolgáltatóknál már kötelező feladat. Ezt rendszeres auditokkal ellenőrzik a felügyeleti szervek, hogy bizonyosságot szerezzenek róla, a szervezet a törvényeket betartva működik és az adatok biztonsága garantált.
Az Internet Explorer simán verte az összes konkurenciát
Az NSS Labs tesztje szerint az Internet Explorer 8 véd a legjobban a megtévesztő kártevők ellen, a Firefox, a Chrome vagy a Safari lényegesen gyengébb ezen a területen, az Opera-felhasználók pedig lényegében védtelenek.
A szakértők sem bíznak meg a vírusírtókban?
Az informatikai szakemberek többsége nem bízik meg a tiltólistás szűrésre épülő vírusírtókban, állapította meg egy szponzorált felmérés. A kutatásból az is kiviláglik, a bizalmatlanság erősödik, minél közelebbről foglalkozik valaki IT-biztonsággal, és minél nagyobb cégnél dolgozik.
Tízből tíz magyar webáruház szabálytalankodott
Fogyasztóvédelmi szempontból továbbra is rendkívül aggályos az európai webáruházak működése - derül ki az Európai Unió májusban végzett vizsgálatának eredményéből.
Olaszország nekimegy a Google-nak
Az olaszországi versenyhivatal vizsgálatokat folytat a Google ellen. A gyanú szerint az online óriás visszaélve domináns helyzetével az interneten ellehetetleníti a helyi kiadóvállalatokat, hogy részt szerezzenek az online hirdetési bevételekből.
Egyre kevésbé fontos a biztonság
Nem igazolódott be az a teória, amely szerint a recesszió közepette a vállalatok fenntartják vagy növelik informatikai biztonsági büdzséjüket, mondván "biztonságra márpedig költeni kell". A biztonsági szoftvergyártók pénzügyi eredményei után most a Deloitte Touche Tohmatsu felmérése is cáfol.
Végletek jönnek: vagy sms-mobil vagy okostelefon
Egyre inkább kétpólusúvá válik a mobiltelefonok piaca, véli a Juniper Research. A piackutató legújabb jelentésében úgy becsli, 5 év múlva az eladott mobilok több mint háromnegyede belépőkategóriás modell vagy okostelefon lesz.
Az SMS még a részeg sofőrnél is rosszabb
Ez elmúlt években nemzetközi és hazai szinten is komoly figyelmet kaptak a vezetés közbeni mobiltelefonálással kapcsolatos kockázatok. Korábbi tanulmányok alapján elterjedt vélekedéssé vált, hogy ha valaki autóvezetés közben a mobilján beszél, ugyanolyan kockázatoknak teszi ki magát és a közlekedés többi résztvevőjét, mintha részegen ülne a volán mögé.
Mobilweb? Szánalmas!
Lesújtó eredménnyel zártul a Nielsen felmérése, amely a web mobiltelefonos használhatóságát tesztelte. A több országban elvégzett kísérlet szerint a weboldalak csak nagyon nehézkesen érhetők el és használhatók a telefonokról, legyen szó akár a legújabb, hatalmas érintőképernyővel szerelt modellekről.
A nagy dilemma: LCD vagy plazma?
Tévévásárláskor az örökzöld kérdés: LCD vagy plazma? "A plazmák sokkal több áramot fogyasztanak!", hangzik el sokszor. De vajon ez igaz-e? A HWSW cikke ezt a kérdést igyekszik körbejárni. Elöljáróban annyit: nem igaz.
A legnagyobb közösség napi 700 ezer emberrel bővül...
Alig 90 nap telt el azóta, hogy a Facebook bejelentette a 200 milliomodik felhasználót, már a számuk 240 millióra nőtt és jövő héten átlépheti a 250 milliót a létszám. Megdöbbentő, de az utóbbi időszakban naponta 700 ezer új felhasználó csatlakozik a világ legnagyobb közösségi hálózatához, tehát másodpercenként átlagosan nyolc.
Többet elárul a céges levelezés, mint gondolta!
Súlyos problémákra, közelgő válságra hívhatja fel a figyelmet a szervezeten belüli kommunikáció mintázatának megváltozása, közölték amerikai kutatók. A koncepció hasonlatos az IT-hálózati forgalom elemzésére alapuló heurisztikus védelmi eszközökéhez.
Ingyen dolgoztatna a Google
A Google nem csak ingyen kínálja szolgáltatásait, de viszonzásul azt is elvárja, hogy mások is ingyen dolgozzanak neki. Az új Google Chrome skinek elkészítésére számos prominens dizájnert és művészt kért fel a cég, de az elkészült munkákért nem fizetne.
Új háborúra készül az USA?
A Pentagon a tervek szerint egy új katonai parancsnokságot hoz létre, amely lövedékek helyett adatcsomagokkal és jelszavakkal fegyverezné fel magát, az új részleg feladata ugyanis a cyberhadviselés lehet.
Táblázatba az eredményekkel!
A héten újabb keresőszolgáltatást indított útjára a Google. A Google Squared néven futó kereső az eddigi gyakorlattól eltérően nem hagyományos találati listát ad, hanem a keresőszavak alapján fellelt találatokat egy egyedi kategóriák szerint felosztott táblázatban jeleníti meg.
Védelmet kapnak a fájlcserélők
A kíváncsiskodó szolgáltatóktól és hatóságoktól védené a felhasználókat, illetve a peer-to-peer adatforgalom korlátozását segítene kijátszani az iPon Computer VPN-szolgáltatása.
A fájlcserélők egyszerűen elbújhatnak?
A kíváncsiskodó szolgáltatóktól és hatóságoktól védené a felhasználókat, illetve a peer-to-peer adatforgalom korlátozását segítene kijátszani az iPon Computer VPN-szolgáltatása.
Sokat veszíthet népszerűségéből a GPS
Néhány éven belül leromolhat a GPS pontossága, amennyiben a rendszert alkotó műholdak gyorsabban mennek tönkre, mint ahogyan pótolni tudnák azokat, figyelmeztet az Egyesült Államok kormányszerveit a Kongresszus számára felügyelő hivatal, a Government Accountability Office (GOA). Az amerikai légierő szerint nincs gond.
Okosabb, mint a Google, de nem akar konkurencia lenni
Wolfram Alpha néven elindult az az internetes tudástárnak tekinthető speciális kereső, mely többnyire tudományos megközelítéssel próbál választ adni a felmerült kérdésekre.
Belenéznénk a szlovák atomerőmű papírjaiba
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium hivatalosan jelezte Szlovákiának részvételi szándékát a Mohi atomerőmű 3-as és 4-es blokkjának befejezését megelőző nemzetközi környezeti hatásvizsgálatban. Hazánk az Espoo-i Egyezmény alapján mint potenciális hatásviselő fél vehet részt az eljárásban. A zöldtárca a beérkezett önkormányzati és civil észrevételeket is eljuttatta a szlovák társtárcának.
Egész estés filmek, teljes sorozatok a YouTube-on
Igaznak bizonyultak a korábbi találgatások, a YouTube bemutatta új, sorozatoknak és filmeknek is otthont adó oldalát. A jövőben a világ kedvenc videomegosztóján egész estés mozifilmeket és sorozatok teljes évadjait lehet megnézni - sajnos kizárólag az Egyesült Államok területéről.
Hamarosan áram sem kell a mobilok feltöltéséhez
Működőképes változatot mutatott be a hamarosan eZone néven forgalomba kerülő, vezeték nélküli univerzális töltőkészülékéből a Qualcomm. A technológia mágneses rezonanciára épül, így az akkumulátorok újratöltéséhez semmilyen közvetlen elektronikus kapcsolatra nincs szükség.
Önmagukat buktatják az online cégek
Az induló vállalkozások sokszor elfelejtik megtervezni a jövőt, nem gondoskodnak az életben maradásról, s gyakran már születésük pillanatában halálra vannak ítélve - derült ki a StartUP Konferencián. Az is előfordul, hogy olyan igényekre építik a stratégiájukat, amelyek nem is léteznek.
Melyik a leggyorsabb böngésző?
A böngészőháború fellángolásával kiemelt figyelmet kapott az egyes szoftverek sebessége. Ahogy a weboldalak bonyolódnak, a felhasznált technikák fejlődnek, a webalkalmazások egyre összetettebbek lesznek, az oldalak megjelenítése is egyre lassul, ha nincs kéznél egy gyors webböngésző.
Napelemes mobil érkezik
A Samsung bejelentette az első, napelemmel meghajtott mobiltelefonját, mely újrahasznosított ásványvizes palackokból készült.
Először veszteséges a Samsung
Történetének első veszteséges negyedévét szenvedte el a Samsung Electronics. A világ legnagyobb memória- és LCD-panelgyártója bár lényegében nullszaldót ért el a negyedik negyedévben, a veszteség ténye, és hogy négy divíziójából három alulmúlta a várakozásokat, meglepte az elemzőket.
Becsődölt Európa egyetlen memóriagyártója
Nem sikerült megmenteni a Qimondát, így az Infineon memóriagyártó részlegéből létrejött cég bejelentette a fizetésképtelenséget.
Miért jó a fájlcsere?
A holland Gazdasági Minisztérium egy frissen nyilvánosságra hozott kutatása szerint a fájcsere rövid és hosszú távon egyaránt az ország javra válik.
Budapest rajta sincs a térképen...
Újabb hasznos funkcióval gazdagodott a Google térképszolgáltatása, a Maps. Ezúttal a már korábban is működő tömegközlekedési útvonaltervezőhöz kapcsolódóan építettek be egy új, opcionálisan bekapcsolható térképréteget a járatok útvonalainak megjelenítésére.
Évekig vártunk rá, már majdnem itt van
Az idei Consumer Electronics Show (CES) egyik legnagyobb témájává egyértelműen a háromdimenziós megjelenítési technikák nőtték ki magukat.
Billentyűzetben a számítógép
Az ASUS legújabb, az Eee-vonalba tartozó terméke több mint tanulmány. Az Eee Keyboardban egy komplett számítógép rejtőzik, melyben nettopos és netbookos hagyomány szerintiek a hardveres alapok.
Mikor éri meg notebookot vásárolni?
Magyarországon a világpiaci trendeket megelőzve már tavaly is több notebook fogyott mint asztali számítógép, a mobil informatika már nem csak a háztartásokban, de a vállalati felhasználók irodáiban is egyre gyakoribb szereplő.
Magáncégekhez kerülhetnek a privát beszélgetések
Az Egyesült Királyságban magáncégeket is felkérhetnének arra, hogy a kezeljenek és üzemeltessenek egy kommunikációs szuperadatbázist, mellyel nyomon követik az emberek telefonhívásait, leveleit, szöveges üzeneteit és az internethasználatukat.
Összeomlik a Motorola mobilrészlege?
Az ipar három évvel ezelőtt még arról beszélt, hogy a Motorola a Nokia kihívója lehet a mobilpiacon, mára azonban a puszta létjogosultságát kérdőjelezik meg elemzők.
A webáruházak nem érezték a válságot
A gazdasági válság a jelek szerint a vártnál kevésbé fogta vissza a karácsonyi költekezési kedvet a tengerentúlon.
Aki akarja, kipróbálhatja az új Windows-t
Idő előtt kiszivárgott a Windows 7 első bétája, amelyet a Microsoft csak 2009 elején tervezett kiadni. A várhatóan egy év múlva megjelenő operációs rendszer legfrissebb tesztverziója már felbukkant a legtöbb fájlcserélő hálózaton, gondos kezek még VMware virtuális gépet is készítettek belőle, így a kísérletező kedvűek anélkül próbálhatják ki a Windows 7-et, hogy feltelepítenék.
Olcsóbb lesz mobilhívás
Hatósági intézkedésre tovább csökkenhet a vezetékes hálózatokból mobiltelefon-hálózatokba irányuló (ott végződtetett) hívások kiskereskedelmi ára. A Nemzeti Hírközlési Hatóság Tanácsának határozata alapján két éven belül a három magyarországi mobilszolgáltató hálózatába irányuló hívások végződtetési díját két lépésben, egységesen 11,86 forintra kell csökkenteni.
Bezzeg Észtországban mobilon lehet majd szavazni
Észtország továbbra is élen jár az internet társadalmi alkalmazásában: a kis balti állam törvényhozása múlt hét csütörtökön szavazta meg azt a jogszabályt, mely lehetővé teszi, hogy az állampolgárok a 2011-es választásokon már mobiltelefonjukat is használhassák.
Volt cégeiket károsítják a kirúgott informatikusok
A globális gazdasági válság hatásaként az elbocsátások az informatikai ipart sem kímélték. Egyesek szerint a nagyszabású leépítések könnyen ahhoz vezethetnek, hogy a magasan kvalifikált, de most munka nélkül maradt informatikusok az alvilágban hasznosítják tudásukat.
Kötelező lesz országos hirdetést feladni a bírságról
Közzétette jövő évre vonatkozó piacfelügyeleti tervét a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH), melyből kiderül, hogy különösen odafigyelnek majd az emeltdíjas telefonszámok kezelőire, a szélessávú internetszolgáltatások esetében a valós és a hirdetett sávszélesség ellenőrzésére és az egyoldalúan módosított előfizetői szerződéseket is szigorúbban vizsgálják majd.
Hogyan nyomtassunk olcsón?
A gazdasági válság közepette mindenki ott spórol ahol csak tud. Most kisvállalalatok számára szolgál a HWSW néhány hasznos tanáccsal, hogy miként csökkenthetik nyomtatási kiadásaikat.