Egyre kevésbé fontos a biztonság

Nem igazolódott be az a teória, amely szerint a recesszió közepette a vállalatok fenntartják vagy növelik informatikai biztonsági büdzséjüket, mondván "biztonságra márpedig költeni kell". A biztonsági szoftvergyártók pénzügyi eredményei után most a Deloitte Touche Tohmatsu felmérése is cáfol.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az elemzőcég harmadszor készítette el a technológiai cégek, médiavállalatok és távközlési vállalatok (TMT) körében globális felmérését, mely szerint 2008-ban a szektorban jelentősen csökkentek az IT-biztonsági büdzsék. A válaszadók harmada 10 százaléknál is többet vágott biztonsági költségvetéséből tavaly, s a megkérdezett cégek kétharmada gondolja úgy, hogy elmaradásai vannak biztonsági téren.

"A válaszadóknak csupán elenyésző hányada, mindössze 6 százaléka fordítja teljes költségvetésének legalább 7 százalékát vagy ennél többet IT-biztonságra" - mondta az eredmények kapcsán Bodor Kornél, a Deloitte Magyarország TMT-iparági csoportjának vezetője. "Az idei évben ráadásul jelentős visszaesés tapasztalható az előző felmérés eredményeihez képest, akkor ugyanis még a megkérdezett vállalkozások 36 százaléka nyilatkozott úgy, hogy 7, vagy ennél több százalékot fordít az IT-költségvetésből IT biztonságra."

A csökkenő biztonsági befektetések hátráltatják az új biztonságtechnológiák bevezetését, és a válaszadóknak csak 53 százaléka vallotta magát naprakésznek, vagy nagyjából naprakésznek ezen a téren a két évvel ezelőtti 67 százalékhoz képest. A cégek inkább a már meglévő megoldások optimalizálására törekszenek ahelyett, hogy a legkorszerűbb technológiákba fektetnének. Azok a cégek, amelyek rendszeresen elhanyagolták adatbiztonsági fejlesztéseiket, most különösen kiszolgáltatottá válhatnak az egyre kifinomultabb, technológiailag fejlett támadásoknak.

Teljes cikk a HWSW-n.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo