Az Internet Explorer simán verte az összes konkurenciát

Az NSS Labs tesztje szerint az Internet Explorer 8 véd a legjobban a megtévesztő kártevők ellen, a Firefox, a Chrome vagy a Safari lényegesen gyengébb ezen a területen, az Opera-felhasználók pedig lényegében védtelenek.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A megtévesztő kártevők (socially engineered malware) olyan programok, amelyek látszólag jó szándékúak, képernyővédőnek, videokodek-frissítésnek vagy víruskeresőnek álcázzák magukat, ám valójában a felhasználó adataira vagy rendszerére veszélyes kódot tartalmaznak. A közösségi szolgáltatások terjedésével egyre több támadás alapul ilyen szoftvereken, a támadók fórumokban, közösségi oldalakon vagy épp a Twitteren legitimnek tűnő URL-eket tesznek közzé, a rájuk kattintó felhasználók gépére azonban kártevő kód töltődik le. A Kaspersky adatai szerint naponta 15-50 ezer ilyen program jelenik meg a neten.

A modern böngészők reputáció-alapú URL-szűréssel próbálják kivédeni az ilyen támadásokat. Az Internet Explorerben a SmartScreen fantázianevű technológia szolgálja ezt a célt, a Firefox, a Chrome és a Safari pedig a Google SafeBrowsing API-t használja. Mindkét megoldás lényege, hogy a böngésző a meglátogatni kívánt URL-t először összehasonlítja egy webes adatbázissal, s ha abban a webcím ártó szándékúnak van feltüntetve, figyelmezteti a felhasználót a veszélyre és nem is indítja el a letöltést.

Lesújtó eredmények

Az NSS Labs július közepén két héten át tesztelte a legújabb böngészőket, köztük az IE8-at, a Firefox 3.0-t, a Chrome 2.0-t, a Safari 4-et és az Opera 10 bétát, milyen védelmet nyújtanak a megtévesztő kártevőkkel szemben. A teszt idején minden böngészőből az elérhető legújabb változatot használták, kivéve a Firefoxot, amelynek 3.5-ös verziójával stabilitási problémák voltak, de az NSS Labs szerint ez nem befolyásolta a végeredményt, mivel a kártékony URL-ek elleni védelem a Firefox 3.0-ban és 3.5-ben ugyanúgy a Google SafeBrowsing API-ra épül. Ugyanez igaz az Opera 10 bétára, amelynek eredményei az Opera 9-től is származhattak volna - állítja az NSS Labs.

Az eredmény az Internet Explorer 8-at leszámítva lesújtó. A Microsoft böngészője a veszélyes URL-ek 81 százalékát kiszűrte, a második helyezett Firefox már csak a támadások 27 százalékát állította meg, a Safari 21 százalékos, a Chrome pedig 7 százalékos eredménnyel zárt. Ezek a programok mindannyian a Google SafeBrowsing API-t használják, de más-más implementációt tartalmaznak, ezért lehetnek eltérések. A legrosszabbul az Opera szerepelt, a veszélyes webcímeknek csak 1 százalékát ismerte fel.

Az NSS Labs tesztjének eredményei a részletes metodológiával együtt elérhetők a szervezet weboldalán.

Véleményvezér

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.
Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben

Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben 

A betegek is pórul járnak.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo