Cégblog
250 millió forint befektetéshez jutott egy magyar startup
Kétszázötven millió forintos tőkebefektetésről állapodott meg az MFB-csoporthoz tartozó Hiventures a digitális faktoring megoldást fejlesztő magyar PénTech Solutions nevű fintech startup vállalattal - közölte a Hiventures kockázati tőkealap.
Lazítanának a korlátozásokon a németek vállalatok
A koronavírus-világjárvány miatt bevezetett utazási korlátozások lazítását sürgetik a német gazdaság vezető vállalkozói érdekképviseletei a szövetségi kormánytól és az európai partnerektől egy hétfőn ismertetett felhívásban.
Cégek mondták el, hogyan vészelték át eddig a válságot
Csökkent a cégek kapacitás-kihasználtsága a koronavírus-járvány hatására - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (MKIK GVI) elemzését.
Hogyan csökkenthető a vírusveszély a cégeknél?
A járvány második hullámának megérkezésével a munkahelyeken is – ahol legtöbb időt töltik az emberek közösségben – időszerű és szükségszerű a terjedést gátló vagy lassító intézkedések átgondolása. Koleszár Péter, az MKIK által támogatott Modern Vállalkozások Programjának vezető IKT tanácsadójának cikke.
A kkv-k szokásait is átalakította a járvány - mennyire maradtak optimisták?
Miközben a világ kis- és mikrovállalkozásai továbbra is érzik a COVID-19 pénzügyi hatásait, egy dolog nyilvánvalóvá vált: a túléléshez elengedhetetlen az eladáshelyi fizetési élmény átgondolása.
Koronavírus: kormányzati útmutató készült a cégek számára
Megjelent a cégek biztonságos működését segítő Vállalati Fehér Könyv. A kamarákkal, vállalkozói érdekképviseletekkel együtt összeállított útmutatóban nemzetközi példákon keresztül mutatják be, a koronavírus-válság második fázisában milyen intézkedéseket hozhatnak a cégek annak érdekében, hogy működésüket fenntarthassák.
Fogjuk fel, hogy ez nagyon komoly vírus! - mondta Jakab Ferenc virológus a Piac & Profitnak
Újságárusoknál és a digitális polcon a Piac és Profit magazin legújabb száma! A lapnak exkluzív interjút adott többek között dr. Jakab Ferenc, a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetője, és a Dr24 tulajdonosai, Kóka János és Lancz Róbert. A magazin utánajárt annak is, mennyiben járult hozzá a politika a Hungarikum és vezetője, Keszthelyi Erik sikereihez.
2,2 milliárd forint támogatási kérelmet nyújtottak be a borászok
Több mint 700 borász pályázott.
Hogyan tudják meghúzni a cégek a nadrágszíjat a járvány alatt?
Ebben a koronavírusos időszakban szinte minden iparág szembesül az egzisztenciális kihívással: úgy kellene csökkenteni drasztikusan költségeit, hogy a világjárvány fordulópontja után elegendő forrás álljon majd rendelkezésre a növekedés gyors visszaállításához. A Roland Berger „Költségkompresszió” című tanulmánya segítségével a vállalatok gyorsan, akár 30 százalékkal csökkenthetik költségeiket úgy, hogy a létfontosságú erőforrások érintetlenek maradjanak, ha a gazdaság újra élénkülni kezd.
Év végére fog felpörögni a csődök száma
Az idén 26 százalékkal nő a csődök száma a globális gazdaságban. Az Atradius tanulmánya szerint 2020 első felében a vártnál kevesebb vállalat dőlt be, főleg az egyes országok mentőcsomagjai és a csődeljárások befagyasztása miatt. Ha az őszi, második hullám ellenére maradnak vagy tovább enyhülnek a karanténszabályok, az ugyan segíti majd a gazdaság talpra állását, de elindítja a csődhullámot is. A csődeljárásokat ugyanis a legtöbb országban csak átmenetileg függesztették fel.
Milyen lesz az új home office szabályozás?
Tegnapi értesülések szerint hamarosan a parlament elé kerülhet a Munka törvénykönyv módosítása, amely az otthoni munkavégzés rugalmasabbá tételét célozza. A Niveus Consulting Group véleményezte a home office újraszabályozás főbb pontjait és további kérdéseket vetett fel.
Nyár végére megugrottak az NHP Hajrá-hitelek
Augusztus végéig már több mint 340 milliárd forint értékű szerződés született a Magyar Nemzeti Bank április 20-ától elérhető kedvezményes hiteleire - derül ki a Piac&Profit által készített körképből.
Határzár után: sok bolt kerül nehéz helyzetbe
A keddtől érvényes határzárral szinte teljesen elszívják a nem alapvető szükségleteket kielégítő boltok elől a levegőt. Mivel súlyosbodik a járványhelyzet, az egy hónapból még több lehet, ezért tovább fognak hiányozni a külföldi vevők. Így főleg a bevásárlóközpontok és sétálóutcák üzletei kerülhetnek kilátástalan helyzetbe.
A feje tetejére állt a munkaerőpiac a járványtól
Amíg az elmúlt években a nyarak uborkaszezonnak számítottak az álláskeresők körében, addig idén kimondottan aktív maradt a “fehérgalléros” munkakeresés a karantén feloldását követően is.
Változás jön a távmunkában
A jövőben a munkaadó és az alkalmazott egyezkedhet a home office-ról a már késznek tekinthető új távmunkaszabályok szerint. Az otthoni munkára 16 100 forint havi rezsiátalány is jár majd, adómentesen.
Azonnali fizetés - ennek örülhetnek a cégek is
Az első fél év tapasztalatai alapján jól vizsgázott az azonnali fizetési rendszer: nem volt leállás, s csak minimális problémák voltak - mondta Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója az M1-en.
Augusztusban optimizmus volt, szeptemberben visszatér a depresszió?
A beszerzési menedzser indexek Európa-szerte optimizmusról árulkodtak. Ugyanakkor az adatfelvételi időpontokban vélhetőleg még kedvezőbb járványügyi adatok lehettek, így szeptemberben könnyen jöhet egy újabb visszaesés.
Új szakmai vezetővel és partnerrel erősít a Kapolyi Ügyvédi Iroda
Több mint 20 éves, vitarendezés, közbeszerzés, közigazgatási eljárás és választottbírósági jog területén szerzett szakmai tapasztalattal érkezik új szenior ügyvéd a Kapolyi Ügyvédi Irodához. Dr. Antal József partneri pozícióban vezeti az ügyvédi iroda vitarendezéssel és jogérvényesítéssel foglalkozó csapatát.
Vége a jelentkezésnek - ennyi cég indult a beruházástámogató pályázaton
Mintegy száz vállalat nyújtott be kérelmet a kedd reggel újra megnyitott beruházások támogatására vonatkozó pályázaton - közölte a külgazdasági és külügyminiszter.
Hajlamosabbak lettek a korrupcióra a munkavállalók az egészségügyi veszélyhelyzet óta
A globális krízis hatására kialakult gazdasági lassulás világszerte kockázatot jelent a vállalatok etikus működésére – derül ki az EY közel 3600 cégvezető és beosztott megkérdezésén alapuló nemzetközi felméréséből. A szervezetek munkavállalói és beszállítói ugyanis hajlamosabbá váltak a szabályok megszegésére annak érdekében, hogy megőrizzék az egészségügyi veszélyhelyzet előtt elért pozícióikat.
Meredeken nőtt az építőipari cégek száma
A pandémia és a csökkenő termelési volumen ellenére Magyarországon 65 százalékkal több építőipari cég indult júliusban, mint amennyi megszűnt.
Itt van, hol találkozhat a héten adóellenőrrel
A legfrissebb Adótraffipax szerint piacokon, papírboltokban, építkezéseken és pékségekben is megfordulhatnak az adóhatóság munkatársai a héten.
Új programmal segítenék a koronavírus miatt bajba jutott cégeket
Az SAP Hungary új kezdeményezéssel támogatja a koronavírus negatív hatásai által érintett kis- és középvállalkozásokat.
Százmilliós lehetőségre ébredtek a magyar cégek – a kiválasztottak nagyot kaszálhatnak
A mai nappal indul a pályázatok beadása a Magyar Multi Program következő állomásának keretében, a hangzatosan csak „Zöld Nemzeti Bajnokok” névre keresztelt kiírás központjában az energiahatékonyság áll.
Szeptember 30-ig lenne idő, ám a legtöbb cég mégsem vár ki
A társasági adóbevallások csaknem fele már beérkezett az adóhivatalhoz, bár a koronavírus-járvány legnagyobb adókönnyítése miatt több mint 150 ezer cégnek még mindig van egy hónapja erre - tájékoztatta az MTI-t Izer Norbert a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.
Gyökeresen megváltoztatta a cégek gondolkodását a koronavírus
A koronavírus-járvány okozta krízishelyzet megmutatta, hogy a társadalom iránti elkötelezettségnek, valamint a környezetre való odafigyelésnek jelenleg óriási jelentősége van.
Magyar startup nyerte a legrangosabb edukációs tech díjat
A Xeropan idén nyáron elnyerte az egyik legnevesebb, oktatóprogramokat bíráló szervezet, az amerikai Tech Breakthrough szerint a világ legjobb “Learning Relationship Management”, avagy Interaktív Tanulást Támogató rendszere díjat. Kategóriájában egyedüliként olyan cégek mellett győzedelmeskedett, mint a Lenovo, Busuu és Discovery Education.
Elektromos autó helyett maszkokat kezdtek el gyártani - nyereséges lett a cég
Azt nem árulták el, hány darabot állítottak elő az elmúlt hónapokban.
Home office és az új világrend - hogyan reagáltak a cégek és a munkavállalók?
A koronavírus új helyzet elé állította a vállalatokat. Többek között feladta a leckét a cégvezetőknek: hogyan lehet emberileg élhető, a munka szempontjából produktív környezetet biztosítani, amely Covid-biztos is. Mára a munkáltatói helytállás egyik legfőbb mérője az lett, hogyan reagálnak a cégek a vírushelyzet okozta megváltozott körülményekre. A munkaszervezés újraértelmezésének lehetőségeit kutatta a HR Fest a Telenorral közösen szervezett kerekasztal-beszélgetésén újságíró, szervezetfejlesztő és irodapiaci szakember közreműködésével.
A járvány hozadéka: megugrott az elektronikusan aláírt iratok száma
Számos vállalat már most a járvány második hullámának kezelésére készíti fel a szervezetét, ebben pedig kulcsszerepet kap a nemcsak informatikai értelemben vírusbiztos e-aláírási technológia.
Razziázott a NAV - be nem jelentett munkásokat találtak a földeken
Nyáron a NAV kiemelten ellenőrzi a mezőgazdasági idénymunkások foglalkoztatását.
Mégiscsak sikeresen mentették Orbánék a cégeket?
Nem történt drasztikus csökkenés a vállalkozások számában a koronavírus-járvány magyarországi megjelenése után – olvasható ki Központi Statisztikai Hivatal héten frissült adatsoraiból. Nemzetgazdasági ágakra lebontva néztük meg, hány társas vállalkozás volt regisztrálva a vírus által leginkább megtépázott iparágakban.
A jövőbe néztek a nagyvállalatok - menyire pesszimisták?
Visszaesett a hazai nagyvállalatok árbevétel-és profitvárakozása a következő egy évre vonatkozóan, ugyanis a cégek átlagosan 0,4 százalékos árbevétel- és 2,6 százalékos profitcsökkenést várnak – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index adataiból. Ezzel szemben a gazdasági környezet megítélésére csak rövid távon van hatással a koronavírus-járvány, amiben vélhetően a kormányzati intézkedéseknek pozitív szerepe van. A cégek harmada szerint javulni fog a gazdasági környezet a következő egy évben, három éves időtávon pedig nem számolnak a járvány hatásaival.
Újra megnyitják a pénzcsapot - itt van, kik kaphatnak most támogatást
Augusztus 31-től újra igényelhető az élelmiszer-feldolgozók és dísznövénytermesztők átmeneti támogatása.
4 nap maradt, hogy a kormány megelőzze a munkaerőpiac összeomlását
Jelen állás szerint már csak jövő hétfőig jelentkezhetnek a vállalatok az állami bértámogatásra, miközben forrás még bőven van, és az érdekképviseletek is a program hosszabbítása mellett érvelnek.
A vállalkozási kedvet is csúnyán megrogyasztotta a koronavírus
Drámaian visszazuhant az újonnan bejegyezett önálló és egyéni vállalkozások száma a koronavírus-járvány magyarországi megjelenésének következtében. Három hónapig tartó gödör után úgy látszik, nyárra már a tavaly év végi adatokat is meghaladják az új cégbejegyzések.
Óriási bajban vannak a rendezvényszervezők
A kormánytól kérnek segítséget a rendezvényszervezők, mert az évi csaknem ezermilliárd forintot termelő iparág március óta a járvány miatt gyakorlatilag megszűnt - mondta Ganczer Gábor, a Magyarországi Rendezvényszervezők és -szolgáltatók Szövetsége (MaReSz) elnöke.
Júliusban újra érezhetően többen jártak már be dolgozni
Júliusban 1,5 százalékkal nőhetett júniushoz képest a foglalkoztatottság - közölte a GKI.
Szállodafejlesztésre lehet pályázni - itt vannak a részletek
Már benyújthatók a támogatási kérelmek a Pest megyei szállodák fejlesztését és bővítését támogató pályázati felhívásra - tájékoztatta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós fejlesztési források felhasználásáért felelős államtitkára.
Hamarosan nyitják a pénzcsapot – a kiválasztott cégekre akár százmilliók várhatnak
Komoly lehetőségre készülhetnek a korábban már elismert hazai kis- és középvállalkozások, augusztus végén nyílik a legújabb pályázat.
Rég volt ilyen: brutálisan kevés osztalékot fizettek ki a cégek
Az idén a második negyedévben globálisan kifizetett osztalékösszeg közel egy évtizede a legkisebb volt, mivel a koronavírus-járvány miatt megtépázott vállalatok közül igen sok úgy döntött, egyáltalán nem fizet a részvényeseinek.
Hidegzuhanyként érte a magyar cégeket a járvány
Az utóbbi években a magyar piacon is egyre nagyobb ütemben terjedt a távmunka, ám a koronavírus-járvány szinte egyik napról a másikra majdnem mindenki számára elhozta az otthoni munkavégzést. A munkafeladatok otthoni ellátása ugyanakkor új kihívásokat is jelent: sok más mellett informatikai felkészültséget várt a munkaadóktól. A cégek 70 százaléka kénytelen volt átállni az online munkavégzésre, amihez megfelelő informatikai háttérre volt szükség. A vállalatok felének ez nem jelentett gondot, ám minden ötödik cégnél komoly fejtörést okozott az új helyzet. Ez derül ki az elsősorban használt szerverekkel foglalkozó, ServerElite felméréséből.
Mindjárt lejár a határidő - már csak pár napig jelentkezhetnek a cégek bértámogatásért
Jövő hétfőig lehet jelentkezni a bértámogatási konstrukciókra - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Lefékezhetik a jogszabályozók az önvezető autók fejlesztését
Eltérően ítélik meg a mesterséges intelligencia (MI) használatának veszélyeit a törvényhozók és vállalatok – derül ki az EY több mint 280 globális szervezet és 71 szakpolitikus megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. A cégeknek nagyobb figyelmet kell szentelniük a jogszabályalkotók elvárásaira, különben drasztikusan lelassulhat az új technológiai megoldások, többek között az önvezető autók fejlesztése is.
Mi lesz Magyarországgal? Így látják most a hazai gazdasági szereplők
A GKI konjunktúraindexének áprilisi, a járvány okozta pánik miatt bekövetkezett zuhanásának az elmúlt négy hónapban még csak a felét sikerült ledolgozniuk a hazai gazdasági szereplőknek. Sőt, augusztusban a fogyasztói várakozások még kissé romlottak is, az üzletiek pedig nem változtak.
Második hullám: ez lehet az egyik leghatékonyabb gazdasági fegyver a munkaerőpiacon?
A HR tapasztalatok megosztása lehet az egyik leghatékonyabb fegyver a járvány esetlegesen érkező második hullámra való felkészülésben. Legalábbis így látja Simonyi Judit tapasztalt HR tanácsadó, aki szerint megvan a helye és az ideje a versenynek, de most a HR szakma összefogására van szükség, a jól működő tapasztalatok megosztására, közös gondolkodásra, együttműködésre. Szerinte ez a vállalatok, a munkavállalók és az ország gazdasági érdeke is.
Ez a veszély fenyegeti most a kisvállalkozásokat
A Dharma már 2016 óta ismert és az egyik legjobban profitáló zsarolóvírus család a tömeges piaci terjesztésre szánt, szolgáltatásalapú kereskedelmi modelljének köszönhetően. A forráskódjának számos iterációját jelentették meg online vagy árulták, így a kódjának jelenleg sok változata létezik.
Tényleg eltűntek az ázsiai vevők Magyarországról?
Az elmúlt évek ingatlanpiaci nyüzsgésében kiemelt szerepet játszottak a külföldi befektetők. Budapest belvárosában különösen sok ingatlant vásároltak fel, rövidtávú bérbeadás és befektetés céljából, ez a helyzet viszont a világjárvány érkezésével együtt alaposan megváltozott.