Vállalati napelemes rendszerek - Megéri?

A napelemes rendszerek népszerűsége folyamatos növekedésben van, a családi házak tetején egyre megszokottabb látványt nyújtanak a napelem panelek. A napelemes rendszerek környezettudatos és energiatakarékos, gyorsan megtérülő befektetési formának számítanak a lakossági felhasználók körében.

Ezek a jellemzők kifejezetten értékesek a vállalatok, cégek szempontjából is, éppen ezért egyre gyakrabban merül fel az a kérdés, hogy a vállalatok számára is megéri-e a napelemes rendszerekbe történő beruházás. Ennek a kérdéskörnek próbálunk most utánajárni.

Környezettudatosság és új vásárlók szerzése

Először is érdemes felismerni, hogy a fogyasztók egyre tudatosabban vásárolnak, és választásukat olyan szempontok is befolyásolják, mint az, hogy az adott cég mennyit tesz azért, hogy a klímaváltozással szemben felvegye a harcot? Már az esetleges jövőbeli törvényi szabályozások előtt érdemes ilyen irányba lépni, mégpedig abból a megfontolásból, hogy egyrészt valódi értéket teremtsünk, másrészt pedig hogy tudatos vásárlóinkat megtartsuk, s újakat is nyerjünk. 

A költségek csökkentése

A környezettudatosság és fenntarthatóság mellett nyilvánvalóan a költségek csökkentése is fontos szempont. Amennyiben vállalatunkat optimalizálni szeretnénk, a hatékonyabb működés és nagyobb nyereség eléréséhez ez lesz az egyik sarkalatos szempont. A napelemes rendszer pedig a költségcsökkentés egyik megvalósítási formája.

Egy vállalat számára nem biztos, hogy 100%-ban napelemes rendszerben kell gondolkodni, de hosszú távon már ha az energiaigény 40%-át ebből a megújuló energiaforrásból állítják elő, az is jelentős megtakarítást jelent számukra. A konkrét rendszert mindig az adott céghez kell megtervezni, s a tervezési folyamat során számtalan szempontot figyelembe kell venni.

Gyors megtérülés

A lakossági felhasználókhoz képest a vállalatok és cégek (még) gyorsabb megtérülésre számíthatnak, ugyanakkor a befektetés nagysága is jelentősen nagyobb szokott lenni. Ezen azt kell érteni, hogy cégek esetén általában nagyjából 1 év alatt tud megtérülni a befektetett pénz, s attól kezdve már termel, vagy ha úgy tetszik, spórol nekünk. Azt is fontos tudni, hogy a napelemes rendszerek esetén a lassú megtérülés is nagyjából 5 évet jelent, ami még mindig rövid távnak számít a befektetések piacán. 

Pályázat, tervezés, kivitelezés

Az A1Solar pályázatok segítségével optimalizálja a vállalatod napelemes rendszerre fordított költségeit. Akár a költségek 55-70%-át fedezhetik a sikeresen elnyert pályázatok, amelyeket az A1Solarnál meg is írnak neked.

A napelemes rendszer alapos megtervezésének mindig a cég igényein és a konkrét lehetőségek részletes felmérésén kell alapulnia. A jól megtervezett rendszertől lehet csak elvárni, hogy megfelel majd a vele szemben támasztott elvárásoknak. Természetesen nem maradhat el a rendszer engedélyeztetése sem, hogy végül a szakszerű kivitelezésnek hála, már el is kezdhet dolgozni a befektetésed.

Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.
Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo