A túl szakmai tartalom és az átláthatatlan PowerPoint csökkenti az érdeklődést
Amikor összeállítunk egy virtuális eseményt, az egyik legkeményebb dió a közönség figyelmének fenntartása. Ha egy túl informatív, száraz adatokat tartalmazó és hosszú PowerPoint-os előadásra készülsz, gondold át inkább a résztvevők fejével. Ne vesszen el a munkád és az értékes tudásanyag a nem megfelelő kivitelezésen. Ezért törekedj arra, hogy rövid, de hatásos történetekkel színesítsd a mondandódat.
Fontos, hogy a célcsoportod nyelvezetén szólalj meg. Amennyire lehet, fogalmazz úgy, hogy egy laikus is értse, és kerüld a szakzsargont. Persze ez alól kivételt képez az, ha épp szakmabeliek számára adsz elő.
Az indokolatlanul hosszú előadások során látogatókat veszíthetünk
Az online rendezvényszervezés során a túl hosszú előadás szintén az egyik buktató lehet. Nem csak a hallgatók, hanem az előadó számára is. Egy igényes előadást összeállítani rengeteg munka, és maga az előadása is rendkívül igénybe veszi a felszólalót. A befogadó számára pedig a sok új ismeret egy idő után értelmezhetetlenné válik. Ezért jó, ha egy nehezebb témát boncolgató előadást szünetekkel tarkítasz.
A több napos eseményeket is érdemes kerülni, amennyire lehetséges. A hallgatók egy idő után érdeklődésüket veszíthetik, illetve sok esetben közbejöhet valami. Így a második vagy sokadik napon már jóval kevesebb látogatód lesz, pedig nem kevésbé érdekfeszítő témákról lenne szó.
A prezenter, azaz az előadó személyének kiválasztása és a szervezők profizmusa is kulcskérdés lehet
Ha a fenti lépések során kiküszöböltél minden hibát, az előadásod érdekes és épp megfelelő hosszúságú, a diák sem túlzsúfoltak, és valóban a célközönségedhez szólsz, még mindig van két pont, amire ügyelni kell.
Az egyik a prezenter kiválasztása. Fontos, hogy a megfelelő előadókat válaszd ki az online rendezvényre. A megfelelőn itt az értjük, hogy rendelkezzen kellő tapasztalattal, és a témákban hiteles tudjon maradni. Emellett a jó kiállás is fontos és nem baj, ha oldottan és otthonosan mozog a színpadon.
Ha mindennel elkészültél, összeállt a virtuális rendezvény, egy dolog maradt már csak hátra: a főpróba. Ahhoz, hogy elkerüld a hibákat, tesztelned kell a technikai hátteret is. Ha pedig valóban biztosra szeretnél menni, akkor bízz meg a lebonyolítással egy profi virtuális rendezvényes céget, akiknek már van tapasztalatuk a témában.