Friss cikkeink

Mit értünk ajánlat és ajánlati kötöttség alatt?
A szerződéskötési folyamatnak szinte minden szerződés esetén fontos eleme a szerződési ajánlat. E nyilatkozatok megtétele jogi kötelezettségekkel jár, és végül a felek közötti szerződéskötéshez vezethet.

Évekig rendeljük ugyanonnan, ugyanazt az ételt
Minden második esetben ugyanabból az étteremből rendelünk és a rendelések egyharmada a szokásos tétel – a Falatozz.hu országos ételrendelő portál felmérése arra kereste a választ, hogy milyen gyakran rendeljük a jól bevált helyekről a már kipróbált fogásokat.

Az online vásárlás már mindennapos, de a készpénzről nem tudunk leszokni
A magyar internetezők szívesebben fizetik ki személyesen, készpénzben a megrendelt terméket. Az online fizetési megoldásokat egyelőre inkább a fiatalabbak preferálják, mégis ők tartják be legkevésbé az adatvédelmi óvintézkedéseket.

Csökken a szocho, de többet bíbelődhetünk az adminisztrációval
A szocho esetében ugyan 19,5%-ról 17,5%-ra csökken az adó mértéke, de a jogszabály nem tartalmaz arra vonatkozóan átmeneti szabályokat, hogy tekintettel az adókulcs évközben történt módosítására, mely kulcsot kell majd alkalmazni a bevallás során.

Szakemberhiány miatt aggódnak világszerte a vállalatvezetők
Hogyan hidalnák át a vezérigazgatók világszerte a munkavállalóik szakképzettségi hiányosságait? Miként segítheti a technológia a munkahelyi produktivitást? Ki a felelős az automatizálás miatt elbocsátott munkavállalókért? Ezekre a kérdésekre is választ ad a PwC friss tanulmánya.

Ha nincs áfa, csalás sincsen?
Elsőként Csehország számára kívánja lehetővé tenni az általános fordított adózás alkalmazását az Európai Bizottság. Kérdés, hogy a napokban közzétett ajánlásnak milyen hatása lehet Magyarországra.

A részvénypiac boldog, a kötvénypiac recesszióra számít
Teljes fordulat történt a nemzetközi gazdaságban, ami a kamatfeltételeket és -kilátásokat illeti - derül ki a K&H Alapkezelő legfrissebb elemzéséből, amely szerint a részvénypiac egyelőre boldog, a kötvénypiacok viszont recessziót áraznak.

Lehet-e a cég vezető tisztségviselő?
A vezető tisztségviselő egy jogi személy, például kft., bt. vagy rt. ügyvezetését és képviseletét ellátó személy. Feladatköre kétirányú: a külvilág felé ellátja a társaság képviseletét, a jogi személy belső viszonyai tekintetében pedig a társaság vezetői feladatait végzi.

A reagálás nem elég, meg kell előzni a támadást
Az IT menedzsereket elárasztják a minden irányból érkező digitális támadások és nehezen birkóznak meg a helyzettel a biztonsági szakértelem, a költségvetés és a korszerű technológia hiánya miatt. Ezt tükrözi a Sophos legfrissebb felmérése.

Még mindig a gyerek születési éve a leggyakoribb jelszó
Annak ellenére, hogy a netező magyarok 30 százaléka aggódik egy esetleges hackertámadás miatt, a jelszavaikra már kevésbé figyelnek. 56 százalék sok helyre ugyanazzal a jelszóval lép be és mindössze 11 százalék használ valamilyen jelszómenedzselőprogramot.
Változik a trend, fordulat a fővárosi újlakás-piacon
Harmadával esett vissza mind a forgalom, mind az újonnan megjelenő kínálat a fővárosi újlakás-piacon 2019 első felében. Bár az OTP legfrissebb Budapesti Újlakás Értéktérképe szerint éves összehasonlításban nem ilyen drámai a helyzet, minden jel szerint új korszak indulhat az elmúlt három év szárnyalása után.
Nem baj, ha egy vezetőnek humora is van
A humor az optimizmus kifejezése és a feszültségek pozitív becsatornázásának remek eszköze, ám ehhez az szükséges, hogy ne kinevessünk másokat, hanem együtt nevessünk a többiekkel, akár a munkahelyünkön is.
Irtózatos pénzek gyűlnek az online kereskedelemben
A külföldi webáruházakból történő vásárlások növekedése óriási kihívás elé állítja a hazai e-kereskedelmi vállalkozásokat és a gazdaságot. Egyre nehezebb sikeresnek lenni a gyorsuló ütemben konszolidálódó piacon.
Nincs elég telek ingatlanfejlesztéshez
Bizakodók a közép-európai ingatlanpiaci szereplők a Deloitte és a CEEQUA legfrissebb közös felmérése szerint. Az ingatlanfejlesztők legnagyobb kihívásként a beépíthető telkek felkutatását és az e-kereskedelem növekvő szerepét nevezték meg.
Megmentem a cégem – csődöt jelentek
A „csőd” és a „csődeljárás” kifejezés a mindennapi szóhasználatban egyet jelent a „tönkrement” fogalmával, ami jogi értelemben a felszámolási eljárást jelentené. Mindezekkel szemben amennyiben valaki csődeljárás megindítását kéri a cégével szemben, az pontosan a cég megmentésének szándékát fejezi ki.
A kütyük biztonságára is figyeljünk, mielőtt nyaralni indulunk
A nyári időszak, szabadság, szünidő alatt is érdemes kellő körültekintéssel eljárni számítógépes eszközeink és alkalmazásaink használata során, azokat a megfelelő védelmi elemekkel ellátva működtetni. A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének tanácsait a Biztosítási Szemle tette közzé.
A bankkártyánál is előtérbe kerül az ügyfélélmény
Szignifikánsan bővült a hazai fizetési kártyás vásárlási forgalom az elmúlt években, a tranzakciók száma és értéke hitelkártya esetében 28 százalékkal, betéti kártyák esetében 32 százalékkal haladta meg az előző évi forgalmi adatokat.
Hogyan indítsunk startupot pontos koncepció nélkül?
Egy startup sikeres indításához nem csak egy jó ötletre és az abból összerakott világos koncepcióra, de rengeteg kitartásra és lelkesedésre van szükség. De mi a helyzet akkor, ha még nem kristályosodott ki az alapötlet?
Célok kitűzése egy cégben
Biztos hallottad már, hogy ha valaki nagy célokat akar elérni, akkor azokat ki is kell tűznie. Le kell írnia. Arra kell összpontosítania, így valóban eléri azt a célt. De hogy van ez a cégeknél? A munkatárs egyéni céljait figyelembe kell venni? Mi történik, ha neki nem célja az, ami a cégnek igen?
A felhőből támadtak okosotthonokat "szuperfelhasználók"
Kritikus sérülékenységet találtak egy aktív okosotthon-rendszer vezérlőberendezésében szakemberek. A támadó távoli hozzáférést szerezhetett a vezérlőhöz, és az okosotthon infrastruktúráját tetszése szerint manipulálhatta.
Rákényszerült az Airbnb, hogy beálljon a sorba
Az Airbnb módosította a Bizottság és az uniós fogyasztóvédelmi hatóságok által kifogásolt gyakorlatát. Minden olyan elvárásnak eleget tett, amelyet az Európai Bizottság és a nemzeti fogyasztóvédelmi hatóságok megfogalmaztak.
45 milliárd fejlesztési pénzre pályázhatnak kkv-k
Hamarosan pályázható a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatására kiírt 45 milliárdos felhívás.
Katedra és befektetési alap – az egyetemi tőkealapok szerepe
Az egyetemi tőkealapok létrehozása egyes nyugati országokban évtizedes hagyományokkal rendelkező formája az innovatív vállalkozások finanszírozásának, amiben az egyetemek oktatási és kutatási tevékenysége kiegészül a befektetői pozícióval. Ezzel az egyetemek közelebb viszik a diák polgáraikhoz a piaci folyamatokat, saját tudásukat pedig a gazdaság szereplőihez.
Nem tudunk leszokni a személyes ügyintézésről
Még mindig a személyes ügyintézésben hisznek az emberek, az online csatornák hatékonyságában nem nagyon bíznak – derül ki a Biztosítási Szemlében közzétett kutatásból.
Használjuk és védjük
Napjainkban a vállalatok egyre több adattal gazdálkodnak, amelyek megfelelően hasznosítva jelentős üzleti előnyt jelenthetnek. Az adatokat azonban meg is kell védeniük, ami komoly kihívásokba ütközik, ha ezekre az információkra a szervezetek mindennapi működéséhez is szükség van.
Az eladónak követni kell a vásárló szokásait
Az ipari vásárlók demográfiai változásai szükségessé teszik, hogy az őket kiszolgáló cégek is alkalmazkodjanak a változó vásárlói elvárásokhoz, és gyorsabb, ügyfélcentrikus szolgáltatásokat nyújtsanak.
Ügyvezető kontra tulajdonos – kié az információ?
A cégek tagjai, tulajdonosai és az ügyvezetés gyakran elválik egymástól. Hogyan juthatnak információhoz a cég tagjai, a tulajdonosok?
Készpénzt vagy kártyát vigyünk a nyaralásra?
Az idei nyaralásra a tavalyinál kicsit többet, átlagosan 169 ezer forintot szánnak a megkérdezettek, amelynek a korábbi évekhez hasonlóan továbbra is fő forrása az előre félretett pénz. Idén először viszont már nem a vízpartok a legnépszerűbb úti célok.
Honnan kaphatunk visszatérítést, ha elmarad a lefoglalt út?
Azoknak az utasoknak, akiknek joguk van az utazásszervezőjüktől követelni repülőjegyük árának visszatérítését, nincs lehetőségük a légi fuvarozótól is visszatérítést kérni. Ezek együttes alkalmazása az utas indokolatlan, a légi fuvarozó kárára történő túlbiztosítását eredményezné – döntött az Európai Bíróság.
Könnyebb lesz az exportőröknek
Jelentős adminisztrációs könnyítést hozhat a nyári adócsomag azok számára, akik termékeiket az Európai Unió területén kívülre viszik ki.
Így regisztráld vállalkozásod a Google Térképre ingyenesen
Egy vállalkozás Google Térképre történő regisztrációjával megjelenik a helyi keresést célzó találati listákban, lehetővé téve, hogy az érdeklődők akár azonnali útvonal tervezéssel eljuthassanak a céghez. Cikkünkben a Google My Business regisztrációt mutatjuk be.
A British Airways bírsága a legnagyobb a GDPR bevezetése óta
200 millió euróa rekordbüntetés fenyegeti a British Airwayst (BA), miután tavaly nyáron hozzávetőleg félmillió utasának személyes adatait lophatták el egy hetekig tartó hackertámadásban.
Cégként is lehetek KATA-s?
A KATA-t nem csak az egyéni vállalkozók, hanem az egyéni cégek, az ügyvédi irodák és a kizárólag magánszemély taggal rendelkező BT-k, KKT-k is választhatják.
Azonnali csodát remélnek a cégek a blokklánctól
Az üzleti döntéshozók szerint fontos a blockchain alapú megoldásokba fektetni, de a pozitív, már implementált példák a legtöbb iparágban még váratnak magukra. Óvatosan optimisták a technológiával kapcsolatban és többen túlértékeltnek tartják.
Hazai startup - amerikai gigacég: 1:0
A közelmúltban a magyar sajtóban is megjelent annak a startupnak az esete, amelyet egy amerikai multi perelt be többek között a trademarkhoz és brandhez fűződő jogok megsértésének és a vásárlók megtévesztésének vádjával. A per a magyar cég győzelmével végződött, az esküdtszék döntése nyomán a bíróság minden pontban nekik adott igazat.
A cél az anyagi biztonság
A fiatalok körében egyre nagyobb a tudatosan, hónap elején megtakarítók aránya. Az átlagos összeg 500 000 forint felé emelkedett, amit lakásvásárlásra, általános tartalék képzésre és autóvásárlásra tesznek félre a 19-29 évesek.
Megveszi a 4iG a T-Systemst
Megállapodást írt alá a Magyar Telekom Nyrt.-vel a T-Systems Magyarország Zrt. megvásárlásáról - közölte a 4iG és a Magyar Telekom a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Az innováció esete a korrupcióval
Magyarország az Európai Unió innovációs eredménytábláján mindig is a „mérsékelt innovátorok” országcsoportba tartozott. 2011-ben Magyarország a 20. helyet érte el a tagállamok között. Azóta nemhogy kitörni nem sikerült a mérsékelt innovátorok közül, de a csoporton belül is lassú lecsúszás tapasztalható.
A mentorprogramnak csak nyertesei lehetnek
A vállalkozói mentorprogram közvetítésével egymásra találhatnak a kkv-k és az őket segíteni képes tanácsadók és szolgáltatók. A gyakorló vállalkozók átadják egymásnak a működtetéssel kapcsolatos tapasztalatukat és tudásukat.
Még mindig erős, de visszaesőben a Facebook
Továbbra is a Facebook vezet a közösségimédia-marketing szinte minden területén. A marketingesek elkezdtek reagálni az organikus eredmények csökkenésére, ugyanakkor hirdetésekben még most is mindent visz a kék platform – derül ki a Social Media Examiner 2019 Social Media Marketing Industry Report tanulmányából.
A fesztiválbérlet után is kell adózni?
Hogyan adózom, ha megveszem a munkavállalóm fesztiválbérletét? A jegyeket, bérleteket a kifizető vagy a magánszemély is megveheti, viszont az elszámoláshoz szükség van cégnévre szóló számlára.
Családi autó: A lízingcégek felkészültek a rohamra
Extra keresletet hoz a fokozatosan bővülő magyar újautó-piacra és a lízingcégeknek a nagycsaládosok számára júliustól elérhető állami támogatás. A kedvezmény elősegítheti, hogy csökkenjen a teljes magyarországi autóflotta 14 évet meghaladó átlagéletkora.
Mindig jogszerű a behajtó cég gyakorlata?
Az adósok jogaik megóvása érdekében gyakran fordulnak ügyvédhez, amikor valamilyen követeléskezelő cég levelét kézhez kapják. Az ügyvéd meghatalmazást küld a behajtó cégnek. És itt jön a képbe a behajtó cég finoman szólva megkérdőjelezhető gyakorlata. Miért?
A vízgazdálkodásban sem elkerülhető a digitalizáció
a konferencián rámutatott arra, hogy a klímaváltozás olyan folyamat, amelynek hatása 80 százalékban a vízen keresztül jelentkezik. Többek között abban, hogy a hidrológiai ciklus felgyorsul, megnő a szélsőségek előfordulási valószínűsége, több árvíz lesz, ugyanakkor nagyobb lesz az aszályoknak való kitettség térben és időben.
A kkv-k többsége profitra számít és fejlesztene
A kkv-k többsége növekedésre számít mind az árbevétel, mind a profit tekintetében – derült ki a Budapest Bank kutatásából. Beruházást a megkérdezett vállalatvezetők közel harmada tervez idén, átlagosan 45 millió forint értékben.
KATA-s leszek, milyen céget alapítsak?
A KATA-s adóalanyiság létrehozását megelőzően el kell döntenünk, hogy az új vállalkozás egyéni vállalkozás, betéti társaság, netán közkereseti társaság legyen.
Mobilon is hiteles lehet az e-aláírás
Már mobil eszközön is aláírhatók elektronikus dokumentumok az Európai Unió eIDAS rendeletben megfogalmazott követelményeinek megfelelően. Mi az eIDAS és milyen elektronikus aláírások léteznek?
Startupokat von be az okosváros fejlesztésébe Bécs és Budapest
Az „Okos városok a fenntartható jövőért” konferencia kísérőrendezvényén osztották meg egymással tapasztalataikat az innovatív vállalkozásfejlesztés lehetőségeiről a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK) és a Vienna Business Agency (VBA) szervezésében a szakértők.