Az üzleti szektor szereplői hatalmas lendülettel fogtak bele az elmúlt két-három hónap veszteségei felszámolásába, tevékenységük újraindításába. Mindenki arra vágyik, hogy térjen vissza az élet a normális kerékvágásába. A szakemberek közben arra figyelmeztetnek, hogy ne feledkezzünk el a klímaváltozás ketyegő bombájáról, a természeti egyensúly felborulása miatt egyre sűrűbben jelentkező krízisekről, a közeljövő katasztrófafenyegetettségéről.
Ha hosszú távú, eredményes, krízisállóbb, biztonságos újrakezdésben gondolunk, a környezet iránti felelősséget, annak érdekei mentén működést is be kell kalkulálnunk. Kezdjük az energiapazarlás és a hulladéktermelés felváltásával ésszerű, takarékos, olcsóbb, hosszú távon biztonságosabb működésre áttéréssel!
A legkézenfekvőbb megoldás a körkörös, majdnem teljes újrahasznosításra törekvő termelési, működési, szervezési modell létrehozása. Amely egyben rendkívül költségtakarékos is. Az értelmetlen pazarlást és fogyasztást is látványosan megmutató következmények felismerésével is jár.
Persze, befektetéssel, fejlesztéssel jár az új üzleti modell újratervezése és megvalósítása. A régi felállítása és azonos pályára állítása is.
Üzleti gondolkodásunk paradigmaváltására van most egy nagy lehetőség. Fejlesztési pénzeink átcsoportosítása, a pénzpiacról ma már nagyon kedvező feltételekkel felvevése és annak stabil működésre költése nagy lépés lenne.
Az „Újrakezdés üzleti modellje – Energiapazarlás és szeméttermelés nélkül” című június 14-én közvetített élő videókonferencia részletes programjáról és a részvétel feltételeiről itt tájékozódhat (a konferencia 7 napig visszanézhető):
https://piacesprofit.hu/konferenciakozpont/az-ujrakezdes-uzleti-modellje/