Friss cikkeink

Elképesztő összegek forognak a focicsapatoknál
A KPMG könyvvizsgáló cég minden évben elkészíti a legfrissebb elemzését mindenféle témában. Nem maradhat ki a világ egyik legnépszerűbb sportja sem ebből, így már olvasható a KPMG jelentése a focicsapatok 2018-as pénzügyi helyzetéről.

Bombabiztos üzlet az atom-bunker
Bombabiztos öröklakásokat alakítanak ki az amerikai hadsereg egykori atomrakéta-silóiban. A fejlesztőknek bombaüzlet: bagóért vett bunkereket milliókért értékesít az új iparág.

Robotokkal a kkv-k versenyezhetnek a nagyvállalatokkal
Az elmúlt húsz évben Dánia világvezetővé nőtte ki magát a robotika terén. 2025-re akár 25.000 embert is foglalkoztathat a robotipar és összebevétele elérheti az 52 milliárd dán koronát.

Túl nagy falat volt a Metro a cseh milliárdosnak
Daniel Kretinsky, a cseh milliárdos kudarcot vallott kísérletével, hogy megszerezze a Metro konszern többségi tulajdonát.

Kaliforniában kerül árverésre Porsche első versenygépe
Húsz millió dollárért kelhet el egy kaliforniai aukción Ferdinand Porsche első, a 30-as évek végén készült versenyautója, az egyetlen 64-es típus, amely az elsőkből megmaradt.

Kispórolják a mentőcsónakot is az óceánjárókról
A nagy személyhajózási társaságok nem törődnek sem a biztonsággal, a környezet védelmével, sem a hajók személyzetével, fő céljuk a haszon maximalizálása, állítja egy volt kapitány.

Ezzel a módszerrel megkönnyítheti az online vásárlást
A vezető német mobiltársaságok Mobile Connect néven közös szolgáltatást indítanak, amelynek segítségével e-mail-cím és jelszó megadása nélkül, a telefonszámmal lehet portálokra csatlakozni, ami megkönnyítheti az internetes vásárlást.

Furcsa beruházás Zuglóban: az önkormányzat előre lemondott minden majdani követeléséről
Több százmillió forintról, az önkormányzatot megillető kötbér háromnegyedéről mondott le Zugló annak reményében, hogy végre meginduljon az építkezés a Bosnyák tér mögötti egykori Mundo-területen. De azóta se történt semmi.

Bécsben már tudják, mi válthatja le az okostelefonokat
Pusztán a szemmozgások vezérlik azt az adatszemüveget, amelynek gyártása októberben indul Bécsben. A szemkövetést és kevert valóságot ötvöző eszköz sok területen nyithat új perspektívát és akár az okostelefonokat is leválthatja.

Kitiltanák Bukarest belvárosából a szennyező autókat
Kitiltaná a belvárosból az Euro 3-asnál rosszabb besorolású, környezetszennyező autókat a bukaresti főpolgármester.
Kína korrupt gigaberuházásai Kampalától Budapestig
Peking megveszi kilóra a helyi eliteket és masszívan túlárazott infrastrukturális projekteket nyom le az országok torkán. Egy ugandai és egy magyar projektet veszünk górcső alá. A jelek szerint a fekete-afrikai országban még működik független Állami Számvevőszék.
Ráengednék a buszsávra az e-rollereket
A tervezett új német KRESZ megengedné a buszsávok használatát az e-rollereknek és azoknak a személyautóknak, amelyeknek legalább három utasa van – ugyanakkor fokozottan védené a kerékpárosokat.
Jobban megy a munka, ha nem írják elő, mit vegyünk fel
A magyar munkahelyek több mint fele előírja, hogyan öltözzenek dolgozói. Sok helyen a kánikulában sem lazíthatnak az öltözékükön
Ki kicsoda a jogászok között – kitől kérjek tanácsot?
Minden jogász adhat jogi tanácsot? Mi a különbség az ügyvéd, jogász, bíró, bojtár között?
A klinikai halál állapotában a reklámadó
A 2019-es nyári adócsomag részeként a jogalkotó határozott időre felfüggesztette a reklámadó rendelkezéseinek alkalmazását – méghozzá év közben –, ugyanakkor magát a szabályrendszert érintetlenül hagyta. Hogyan hat mindez a reklámok megrendelőire? Ezt foglalja össze a MAZARS.
A kkv soha nem nyaral
A hazai vállalkozásokra szinte egyáltalán nem jellemző az időszakos leállás. Ha mégis beiktatnak egy kis szünetet, az jellemzően maximum egy hétig tart, és többnyire az egész céget érinti.
Hatezer liftet ki kéne cserélni az országban
A magyarországi személyfelvonók húsz százaléka cserére szorul, ez mintegy hatezer liftet jelent - írta a Világgazdaság szerdai számában a Magyar Felvonó Szövetség közlésére hivatkozva.
A kínai hadiipar akkora már, mint a teljes európai
2018-ban nyolc kínai hadiipari cég került be a világ 100 legnagyobbjai közé, összesítve 97 milliárd dollár nyereséggel. Így már közel azonos potenciált képviselnek, mint valamennyi európai hadiipari vállalat együtt (100 milliárd dollár).
Dollármilliomos lehet, ha feltör egy Apple-gépet
Az Apple marketingjében mindig nagy hangsúlyt helyezett arra, hogy a termékeiben elhelyezett adatok biztonságban vannak. A konszern most még többet, akár egy millió dollárt is fizet annak, aki biztonsági hibát fedez fel okostelefonjai vagy számítógépei szoftverében.
A munkaerő legyen veled! De nem mindegy, milyen szerződéssel
A régiót sújtó krónikus munkaerőhiány kezelésére gyakori megoldás manapság, hogy egy vállalkozás munkaerőt biztosít egy másik részére. Nem árt azonban résen lenni az ilyen megállapodásoknál: a körülményektől függően ugyanis a NAV átminősítheti ezeket a szerződéseket, ami komoly adózási kiadásokkal járhat.
Varga Judit igazságügyi miniszterként már nem kap 300 ezret lakhatási támogatásra
Felkerült a netre az új igazságügyi miniszter, Varga Judit vagyonnyilatkozata, amelyből kiderül, hogy már nem részesül havi 300 ezer forint juttatásban hivatali lakáshasználat címén. Legutóbbi vagyonnyilatkozatában - amit még a Miniszterelnökség európai uniós kapcsolatokért felelős államtitkáraként adott le idén januárban - még szerepelt ez az összeg, amire 2018. októberétől volt jogosult.
Menekülnek a befektetők a tőzsdékről
Továbbra is borús a hangulat a nemzetközi piacokon, egyre többen tartanak attól, hogy a világgazdaság recesszióba süllyedhet. A piacok elkezdték azt is árazni, hogy az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktus nem oldódik meg a következő hónapokban.
Most már tényleg nem lehet megúszni a bírságot GDPR ügyekben
Egy évvel a GDPR türelmi idejének lejárta után nem lesz olyan be nem jelentett adatvédelmi incidenssel kapcsolatos ügy, amelyben nem szab ki bírságot a NAIH – mondta Péterfalvi Attila hatósági elnök a Deloitte szakértőinek.
Németországba tart a török és az iráni szellemi elit
A Németországban menedéket kérők közül a törökök és az irániak között messze a legtöbb a képzett ember, a többiek képességei jóval alacsonyabbak.
Egy második Salvini-kormány még nagyobb lidércnyomás lehet
Amennyiben Matteo Salvini vezetésével a Liga és a konzervatív Forza Italia alakítanak kormány Olaszországban, ez Európa számára még nagyobb lidércnyomás lenne, mint a jelenlegi kabinet, jelentette ki Marcel Fratzscher, a Német Gazdaságkutató Intézet (DIW) vezetője.
A brit királyi családig érhet Epstein prostitúciós hálózata
Azzal, hogy Jeffrey Epstein felakasztotta magát, a szexuális bűncselekményeivel kapcsolatos ügy távolról sem ért véget. Az ügyészség nyomoz a lehetséges bűntársak, köztük Ghislaine Maxwell, az egykori brit médiacézár lánya, Epstein volt szeretője és feltehetően felhajtó ellen.
Gyerekeket dolgoztatott a Foxconn, hogy az Amazonnak elég hangszórója legyen
Tizenhat éves gyerekek dolgoztak túlórában és éjszakai műszakban is a Foxconn kínai gyárában, hogy elegendő mennyiség kerülhessen piacra az Amazon Alexa okos-hangszórójából.
Az építőipar és az energetika a két sikerágazat
Az év első 7 hónapja komoly különbségeket hozott a hazai ágazatok céginformációs mutatóit tekintve. A várakozásnak megfelelően még mindig csökken a cégek száma, de már három ágazatban is több a cégalapítás, mint a cégtörlés.
Nem csak a metró, a Lánchíd felújítása is tovább tarthat a tervezettnél
Összecsúszhat a Lánchíd és a Váralagút lassan két évtizede halogatott rekonstrukciója a hármas metró középső szakaszának felújításával. Így egyszerre kellene pótolni a lezárt Lánchidat és a metrót.
Nem fizetnek a németek milliárdokat az egyesülésért
A német kormány el kívánja törölni a „szolidaritási adót”, amellyel a keleti tartományok, a volt NDK felzárkózását segítették 1991 óta.
Bajban vannak a kis cégek Franciaországban
Ugyan az év kezdetén a sárgamellényesek mozgalma kedvezőtlen hatással volt a francia vállalatok fizetőképességére, a mozgalom erejének alábbhagyása, illetve a gazdaság kitartó növekedése márciusban és áprilisban már pozitívan befolyásolta a fizetésképtelenségi statisztikát.
Hol él szívesen a magyar és hol nem
Sok szó esik a néhány fő célországba költöző vagy ott dolgozó magyarok százezreiről. Van egyáltalán olyan ország az EU-ban, ahová nem áramlanak a magyarok? Van, de csak kettő.
Az igazi élmény, amikor a virtuális valóságban fel is próbálhatjuk, amit online kiválasztunk
Évtizedek óta ígérgeti az ipar, a virtual reality (VR) vagyis a virtuális valóság az elkövetkező évtizedben úgy tűnik tényleg beszivárog a hétköznapi életünkbe, és a jóslatok szerint gyökeresen felforgathatja majd a vásárlás élményét.
Érdemes meggondolni, pancsoljunk-e a Trevi-kútban
Négyszáz euróba kerülhet, ha valaki helyet foglal a római Spanyol lépcsőn és ötszázba, ha belép a Trevi kútba. Az olasz főváros drákói intézkedésekkel kívánja megóvni a piszkítóktól, rongálóktól a történelmi belvárost.
Naponta 700 ember hal meg lövöldözésben
A legújabb amerikai vérengzések tükrében érdemes tudni: a lőfegyverek okozta halálesetek fele a világ hat országára jut, valamennyien az amerikai kontinensen vannak. Szörnyű adataival az USA csak második: Brazíliában még jóval több az agyonlőtt áldozatok száma.
Öngólt rúgott a brit vasút, aztán gyorsan visszakozott
A Brexit légkörében a nagy-britanniai vasúttársaságok tömörülése felmondta az együttműködést az európai Interrail jegyfoglalási-rendszerrel. Majd egy nap után visszatértek, mert a miniszter figyelmeztette őket a lépés balgaságára.
Nagy átverések lehetnek a légitársaságok tarifáiban
„A British Airways business osztálya olyan mint a Ryanair, csak ingyen van az étkezés.” Erre a sokak számára meglepő eredményre jutott egy brit fogyasztóvédelmi folyóirat.
Még mindig vannak problémák a cégkapuval
Már több mint fél éve kizárólag a cégkapu felületen keresztül intézhetik adóügyeiket a hazai vállalatok. A rendszer bevezetésének célja az volt, hogy megkönnyítse a kommunikációt a cégek és a NAV között. Az átállással azonban új problémák jelentek meg.
Ezekre a szárnyakra a madarak is irigykedve néznek majd
A repülőgépek szárnyai ismeretesen hagyományosan vastagok és szilárdok. A NASA, az amerikai Űrkutatási Hivatal kutatói most olyan szárnyat dolgoztak ki, amely repülés közben módosítja az alakját.
Az autópálya "villamosításával" kísérletezik a kamionos nagyágyú
A németországi Hessen tartomány déli részén, az 5. számú autópályán utazók csodálkoznak: a szélső sávban mindkét irányban elektromos vezeték húzódik a pálya felett.
Nem biztos, hogy minden tekercshez fákat kell kivágni
A wc-papír ipar dinamikusan fejlődik, az idei világforgalom értéke várhatóan közel 14 milliárd euró. Ez viszont napi 27.000 fába kerül.
Nem hitt a szemének: a bank eltörölte az adósságát
A Chase Manhattan bank hitelkártyáinak kanadai ügyfelei nem hittek a szemüknek, amikor pénzintézetüktől értesítést kaptak: a kártyákat bevonják, ugyanakkor elengedik a tulajdonosok fennálló adósságát.