Segítünk, hogy hogyan válaszd ki az első horgászbotot!

Amikor a kisfiam kitalálta, hogy ő horgászni szeretne, bevallom őszintén, egyáltalán nem értettem, hogy ez mégis honnan jön. A családban senki sem horgászik, ismerősök sem, a televízióban sem láthatott ilyen műsort. Egy szóval rejtély, de ha már ez a szíve vágya, én nem állok az útjába (a vízpartra majd az apukája fogja elkísérni).

Hogyan kezdjük el?

Először is érdemes erősen böngészni az internetet, és emellé keresni egy távoli ismerőst, aki segít elindulni az úton. A meglepetések elkerülése végett: terjedelmes szakirodalom áll rendelkezésre, szóval információ az van bőven, talán elsőre kicsit sok is. Az elmélet után jöhet a gyakorlat, mint például a csali feltűzése, bedobás, csomókötés.

A kis kezdő horgászoknak tökéletes a Fishinda BÁTOR TÁBOR SPICC BOT SZETT, amely tartalmaz 1 db 4 méter hosszú Kamasaki spiccbotot, amely speciális anyagának köszönhetően rendkívül könnyű és akár több óráig kézben tartva sem fáradunk el, emellett van benne 2 db, létrára szerelt zsebpeca, hozzá való pici úszóval és horoggal, és 1 doboz ET gumi szúnyoglárva, mely főként akkor jön jól, amikor nem tudunk élő csontit, gilisztát beszerezni. Kitűnő választás nyaralásra, Balaton-parton snecik kifogására vagy csalihalazáshoz. Arról nem beszélve, hogy vásárlásával olyan szuper kezdeményezést segíthetsz, mint a Bátor Tábor.

A megfelelő bot kiválasztása több szempontból is nehéz kérdés, mert a gyakorlottságon túl meghatározza a hal fajtája is, amelyet ki szeretnénk fogni vele, és hogy azokat milyen csali vonzza. Például a harcsa jól reagál a külön neki gyártott csalira, sőt, a nyers csirkemájra, míg a keszeg a rovarokat, lárvákat kedveli. A rossz csali viszont hosszú, eredménytelen horgászatot hoz, szóval ehhez mindenképpen érdemes már gyakorlott horgász segítségét kérni.

A helyszínt is körültekintően kell megválasztani, hiszen egy nehéz terepen a sikerélmény is lassan fog jönni, és akkor könnyen elmehet a kedv a horgászattól. Emellett az időjárás is döntő kérdés, és nemcsak azért, mert senki sem szeretné, ha a gyereke egy vízparton ázna, hanem mert ez kihat a fogásokra is. Ehhez a Fishinda mobilapplikációja nyújt remek segítséget, mivel a Fogási előrejelzéssel előre tudhatjuk, hogy mikor és hova érdemes menni. Az App azért is remek dolog, mert a halakat fel lehet tölteni, és a horgásztársak fogásait is meg lehet nézni (a halfajták és a helyszínek is fel vannak tüntetve, így számos információ is kiolvasható belőle).

Még egy jó tanács

A ruházat jelen esetben rendkívül lényeges, ugyanis a csizma, bakancs kötelező, ezenkívül a réteges öltözés, amely akár az első horgászat után is könnyen megtanulható. Mindezeken túl a felszerelés része kell legyen az étel és a szúnyogriasztó.

Végül még annyit mondanék a kedves szülőknek, hogy ha a horgászat egyszer megfertőzi a gyereket, akkor nehezen ereszti, de nyugtasson mindenkit a gondolat, hogy ettől sokkal rosszabb is lehetne.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo