Hogyan válhat profi megosztóvá az Open Graph segítségével?

Ehhez először is tudni kell, mi az az Open Graph, és a közösségi média megosztásoknál hogyan lehet használni. A sima lájkvadászathoz képest ez már egy kifinomultabb módszer, ennek ismeretében világossá válik a Facebook-hirdetések lélektana, előre lehet tudni, mit fognak látni a látogatók a weboldalon. Ezt a témakört járjuk körbe ebben a cikkben, megmutatjuk, milyen beállításokat kell eszközölni a kívánt eredmények eléréséhez, és hogyan lehet ellenőrizni a megosztásokat.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Ismerkedés az Open Graph protokollal

A Open Graph protokoll a honlapok forráskódjába illeszt be metacímkéket, amelyek mintegy térképként szolgálnak a Facebook tartalomfelismerő algoritmusának. A metacímkékből nyert információk segítenek a Facebook-posztok megjelenítésében. Ezt az elemet a HTML “head” szekciójába kell betenni és beparaméterezni.

Az Open Graph protokollnál léteznek kötelező és választható paraméterek. Az alap paraméterek közé soroljuk az og:title (oldalcím), og:type (oldal típusa) és az og:url (átirányítási webcím) adatokat. Nem kötelező, de fontos adat még az og:image, valamint az og:description is. Az og:image metaadatnak sokan nem tulajdonítanak nagy jelentőséget, pedig a Facebookon és egyéb közösségi média tartalmaknál a képet is tartalmazó posztok sokkal nagyobb elérést és aktivitást képesek kiváltani. A webshopoknál a legtöbben a főoldalt, az érdekesebb termékek oldalait és - ha egyáltalán van ilyen az adott webáruháznál - a blogposztokat szokták a látogatók megosztani.

Milyen az ideális kép a megosztáshoz?

Először ki kell választani, hogy alapértelmezettként melyik kép jelenjen meg a közösségi médiában. Webshop esetén a termékfotók közül is ki lehet választani, melyik jelenjen meg a termékkatalógusban.

Az ajánlások szerint az alapértelmezett kép legalább 200 x 200 pixel. A kép nem foglalhat 8 MB-nál nagyobb tárhelyet. A Facebook az 1200 x 630 pixeles képet kedveli a legjobban, ez minden eszközön jól jelenik meg a böngészőkben.

Az ellenőrzés eszköze a Sharing Debugger

A megosztás esetén a Sharing Debugger segít megállapítani, hogyan viselkednek az egyes oldalak, sőt, még előnézetet is tud mutatni. Ha az oldal nem frissül, azaz a böngésző gyorsítótárából töltődik fel, nem a legfrissebb értéket fogja mutatni, ezt a Scrape again funkcióval lehet kikényszeríteni.

Más eszközök is léteznek a megosztások ellenőrzéséhez. Egy Unas bérelhető webáruház a metatagekkel nem kell foglalkoznia, hiszen ezeket automatikusan beleteszik a forráskódba, csak néhány kisebb beállítást kell elvégeznie.

A SEO-ellenőrző alkalmazások általában rákeresnek a forráskódban az Open Graph metaadatokra, és némelyik még figyelmeztet is ezek hiányára.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo