Usa cikkek
Ráfizetett a környezetszennyező esküvőre a Facebook mogulja
A Szilícium-völgyet uraló ifjú újgazdagoknál is szokás, hogy felvágnak az esküvőjükre rendelt pompázatos külsőségekkel. Sean Parker 10 millió dollárt költött a lagzira, hogy aztán 2,5 milliós bírságot fizessen még rá. Persze bőven futja neki a 2 milliárd dolláros vagyonából.
Taktikát váltanak: másmilyen lehet a klímaegyezmény
Az elmúlt hetekben az emberiség történetében először nőtt 440 ppm-re az üvegházgázok légköri koncentrációja, állítja a Scripps Institute of Oceanology. Obama amerikai elnök fel akarja támasztani a megakadt klímapolitikai egyezkedéseket: Washington azt javasolja, minden ország önállóan találja ki, az emissziócsökkentésnek milyen mértékét vállalja. Diplomáciai szinten is divat lesz zöldnek lenni, legalábbis erre gazsulál a Fehér Ház.
Eddig nem zuhant le a napelemes repülőgép
Kerozin üzemanyag helyett csak a napsugarak hajtják azt a szúnyogra emlékeztető repülőgépet, amely múlt hét pénteken indult San Franciscóból, hogy 2 hónap alatt átrepülje egész Amerikát. Átállhat-e a globális légi közlekedés teljes mértékben a napenergiára?
Éhen halnánk a méhek nélkül
Moratóriumot rendelt el az Európai Bizottság azokra a rovarirtó szerekre, melyekről szakemberek úgy sejtik, felelősek a méhpopuláció világszerte tapasztalt pusztulásáért. A méheknek nemcsak a mézet köszönhetjük, nélkülözhetetlen elemei a táplálékláncnak: az emberiség eledelének 90 százalékát kitevő 100 növényfajtából 71-et méhek poroznak be. A hazai mozikban már látható a témát feldolgozó dokumentumfilm, A méhek világa.
Obama megoldja az éhezés világgondját
A recesszió elvonta a gazdag országok élelmiszersegélyekre fordított pénzeit, az élelmiszerárak növekedése pedig továbbcsökkentette a ráfordított összegek vásárlóerejét. Obama úgy akarná orvosolni a harmadik világbeli éhínséget, hogy az ottani termelőktől szereznék be az alapanyagokat.
Kevin Costner profitált a BP olajszennyezéséből
Furcsa pereskedésbe keveredett a környezetvédőként is elhíresült filmsztár, Kevin Costner. Az alacsony adósávú Nevadában lévő cége kifejlesztett egy szűrőtechnológiát, mely képes kiválasztani az olajat a vízből. Üzlettársai azonban megtévesztéssel vádolják a Farkasokkal táncoló Oscar díjas alkotóját.
Statisztika: mennyire rosszak az időjósok előrejelzései?
A Föld atmoszférájában lévő molekulák mennyisége igen nagy számot jelent: 1 és mellé 44 darab nullát. Minden egyes részecske mozgása befolyással van az időjárásra. Mivel az nem-lineáris rendszer, ráadásul dinamikus is, vagyis jelenlegi viselkedése befolyásolja a jövőbeli viselkedését, következő állapotainak megjóslása nem éppen egyszerű. Ez persze közhely. De vajon hogyan veszik fel a harcot e bizonytalansági tényező ellen a meteorológusok? Amerikában szuper-komputerrel és szakmai rutinnal.
Al Gore olajsejknek adta el a kábelcsatornáját
Felhördültek a zöldek, de az amerikai közélet képviselői is felhúzták szemöldöküket. Az a politikus, aki a klímatudatosság szószólójaként kapott Nobel-díjat, egy olajsejk, a Qatar-i emír érdekeltségébe tartozó cégnek adta el tévécsatornáját, a Current TV-t.
A pénzügyi csőd felé sodródik Amerika
Nem Európa, hanem Amerika van igazán súlyos helyzetben Jacob Kirkegaard, a Peterson intézet frontembere szerint, aki Zentai Péternek adott interjút.
Energiaárak manipulálásával vádolják a bankokat
A Deutsche Bank, a JPMorgan és a Barclays ellen indított eljárást Amerikában egy energiaügyi ügynökség, mely nagyobb bírságot tud kiszabni, mint a bankszektor ellenőrző szervei.
Ráfizetéses zöld autók helyett repülő kocsik
A Tesla fejesei a repülő autókban látják a jövőt, versenytársai viszont az elektromos autók ráfizetéses gyártásával bíbelődnek. A GM legalább 10,7 millió forintot veszít az elektromos Volt minden egyes példányán. A 2000 óta piacon lévő Toyota Prius a nagy sláger.
Etikus befektetéseket követelnek a diákok
Az elmúlt hetekben Amerika-szerte több tucatnyi egyetem diákja fordult azzal a tanintézményéhez: adják el a fosszilis energiákból élő vállalatokban szerzett részvényeiket. Eddig elutasításban részesült követelésük.
Rájöttek, hogyan süllyed el Manhattan!
A pénzügyi és diplomáciai élet központja, az egyik legismertebb világváros felkészületlenül néz szembe a klímaváltozás miatt erősödő hurrikánokkal és árvizekkel. 2030-ig 2 milliárd dollárt kellene költetni árvízvédelmi fejlesztésekre, de kicsi az esélye, hogy a recesszió idején össze tudnak hozni ekkor beruházást.
Szakszervezetek fúrják meg a napenergia-projekteket
Az elmúlt években 8-10 százalék között mozgó munkanélküliségi ráta az Egyesült Államokban rádöbbentette a szakszervezeteket arra, hogy szükségük van a zöld bizniszek állásaira. Ha a beruházók nem szakszervezeti munkaerőt bíznak meg az építési munkálatokra, a szakszervezetek keresztbe tesznek: természetvédelmi indokokra hivatkozva perelnek, hogy megakadályozzák a projektet.
Bush is késleltette az elektromos autók térnyerését
A Revenge of the Electric Car (Az elektromos autó bosszúja) című 2011-es dokumetumfilm utánajárt, milyen nehézségeken ment keresztül az új vívmány, mire a nagy autógyárak rászánták magukat, hogy tömegterméket csináljanak belőlük. Alternatív gépjárműként még mindig csak "jó úton" halad ahhoz, hogy elérje ezt a célt, de léte már biztosítva van. Nem volt ez mindig így... De ehhez fanatikus rajongók kellettek. A film a tudatos fogyasztók kampányolásának szükségessége mellett teszi le voksát.
Levezetheti az agressziót a szelektív hulladékgyűjtés
Egy ingatlanfejlesztő találta ki, hogy a megunt befőttes és alkoholos üvegek vandál módon történő ripityára törése helyett inkább kerekítsenek üvegdobáló, üvegtörő bulit a szelektív hulladékgyűjtés aktusa köré. A zúzást persze emberi kezek végzik. Az erőszakkal teli városi gettók sajátos sportjának ígérkezik az agresszió ökotudatos kiélése.
USA: „Továbbra is aggódunk Magyarország miatt”
„Alapos munkát végezve” próbálták megérteni, milyen hatással lesznek a sarkalatos törvények a magyar demokráciára, írja Eleni Tsakopoulos Kounalakis budapesti amerikai nagykövet a Heti Válasz csütörtökön megjelenő számában. A cikkben – amelynek szövegét a szerkesztőség eljuttatta az MTI-hez – a nagykövet hangsúlyozza: az Egyesült Államok számára fontos, hogy az erős, élénk magyar–amerikai kapcsolat továbbra is megmaradjon és fejlődjön. Ugyanakkor a sarkalaots törvényekkel kapcsolatzban azt írja: „továbbra is aggódunk”. Arra inti a kormányt, hogy mielőtt az alaptörvény és a sarkalatos törvények hatályba lépnének, „jól fontolja meg intézkedéseit”.
Újabb pofont kapott Kínától az USA
Pozitívan értékelte két kínai bank, a Bank of China, valamint a China Construction Bank teljesítményét és jövőjét a napokban a Standard & Poor's. Ez azt jelenti, hogy a vezető kínai bankok már jobb értékeléssel bírnak, mint amerikai vetélytársaik.
Ők a legbefolyásosabbak a világon!
Egy helyet javítva tavalyi eredményén a dobogó legfelső fokán végzett idén Barack Obama amerikai elnök a világ legbefolyásosabb embereinek versenyében - derül ki a Forbes című amerikai üzleti magazin minap közzétett listájából.
Beperelték Obamát!
Az amerikai demokráciában a Képviselőház és a Kongresszus hozza a törvényeket, az elnök "csak" aláírja. Obama hiába akarja a klímapolitika élére állítani az Egyesült Államokat, ha a republikánus parlamenti többség megakadályozza ebben. A környezetvédők azonban szokatlan eszközhöz folyamodtak, hogy kikényszerítsék a változást: beperelték az Obama-adminisztrációt.
Tárt karokkal várja az USA a magyar kiscégeket
Hogyan induljon egy kis és középvállalat az Egyesült Államokba? Erre kereste a választ a Piac & Profit által rendezett „Üzleti siker az USA-ban" elnevezésű konferencia.
Jelentős befektetői tőke várja a magyar kkv-kat az USA-ban
Magyarországra jön az USA egyik leggazdagabb megyéjének, Fairfax-nek évi 7 milliárd dolláros fejlesztési pénz felett rendelkező fejlesztési szervezete. Magyar kkv-kat szeretnének rávenni arra, hogy menjenek ki szerencsét próbálni. Rendkívül előnyös vállalkozási környezet és sok befektetői tőke várja őket.
Ismét növekedés: egy fals hír miatt?
Szinte a semmiből jött a tegnapi emelkedés az USA-ban. Pedig csak a támasz szintek környékéről fordultak a piacok. Lehet azzal magyarázni, hogy a CNBC felröppentette a hírt, hogy az EFSF 440 Mrd euróját felhígítják, az EIB-hez beteszik, s egy SPV-n (Special Purpose Vehicle) keresztül felhígítják az EKB garanciájával, s ez szolgál tűzfal gyanánt a görög csőd esetére.
Megtörtént: megtették a nagy bejelentést
Barack Obama tegnap elmondta: az afganisztáni és iraki kivonulástól mintegy 1,000 Mrd dolláros megtakarítást vár, valamint megszüntetné a korábbi adókedvezmények egy részét s új adókat vezetne be az 1 millió dollár fölött (200 millió forint) keresőkre. Ez az elkövetkező 10 év programja. A piac meg csak legyint, „Hol lesz már akkor Barack Obama?".
Most akkor megszorítanak, vagy élénkítenek?
Az Egyesült Államokban először megszorítanak néhány ezermilliárd dollárt 10 év alatt, majd 447Mrd dollárt élénkítenek, sokkal rövidebb idő alatt (1 év). Az ember már nem is tudja, hogy most mi történik.
Így mentenék meg az USA-t
A munkavállalók és kisvállalkozók bért terhelő járulékának felére csökkentése, az új munkahelyeket teremtő vállalkozásoknak nyújtandó adókedvezmény, sőt, az ingatlantulajdonosok számára a záloghitelek újrafinanszírozásának megkönnyítése is szerepel abban a gazdaságélénkítő, elsősorban a munkahelyteremtést célzó törvényjavaslat-csomagban, amelyet Barack Obama amerikai elnök terjesztett elő csütörtök este a kongresszus két házának együttes ülésén.
Már előre ittak a piacok az elnöki beszédre
A kongresszusi meghallgatáson, amely itteni idő szerint éjjel lesz, Obama 300 Mrd dolláros csomagot jelenthet be, amelyben adócsökkentés és munkapiaci aktivitás fokozására irányuló lépések is lehetnek. A tegnapi gyengébb információk az amerikai gazdasági kilátásokról, amely a Fed „bézs könyvében" jelent meg, azt erősítették meg, hogy további stimulusokra kell számítani.
Sokan várják a délutáni adatokat
Megszakadt az emelkedő széria az amerikai piacon. Az olaj és az arany is oldalazott tegnap. Távol-Kelet: 1 százalék körüli mínuszokban az indexek. Gyengült a forint és erősödött a dollár tegnap. Magyar Telekom: 40%-kal csökkenhetnek a mobil végződtetési díjak. Aláírta az E-Star az EETEK eszközök átszervezésével kapcsolatos szerződéseket. Ma tovább eshetnek az árak a BÉT-en.
Megvárja az amerikait a magyar piac
Kezdeti derű után lefele vették az irányt az amerikai tőzsdék. Emelkedett az olaj és az arany ára tegnap. Távol-Kelet: A japán exportőrök estek a legnagyobb mértékben ma reggel. A forint továbbra is 270 alatt mozog, a dollár és a jen továbbra is oldalaz. Orbán Viktor tegnapi beszédének részletei. Mától osztalékszelvény nélkül forog a Zwack. Ma az árfolyamok csökkenésére számítunk a BÉT-en.
"Ha ő pénzt nyomtatna, mi elég csúnyán bánnánk vele"
Visszautasította kedden a Fehér Ház Rick Perry republikánus elnökaspiránsnak Ben Bernanke-val kapcsolatos kirohanását, hangsúlyozva, hogy nem jó ötlet megfenyegetni a Fed elnökét.
Harmadszorra is beindulhat a pénznyomda
"Az USA leminősítése kétségtelenül nagy vihart kavart a pénzügyi világban. Miközben Európa folyamatosan az államadóssági problémákkal küzd, és minden lehető eszközt bevetve próbálja megoldani azt, addig az Egyesült Államok heteken keresztül elodázta a döntések meghozatalát. A leminősítés tehát arra is felhívja a figyelmet, hogy nemcsak az uniónak kell szembenéznie a költségvetési hiány leküzdésével, de Amerikának is" - mondta el Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
A kínaiak is csak kritizálnak, mást mit is tehetnének?
Az S&P leminősítette az USA-t, zuhannak a határidős indexek - Folytatja a mélyrepülést az olaj ára, új történelmi csúcson az arany - Távol-Kelet: Hatalmas mínuszok az USA leminősítése után - Gyengül a dollár és a forint, erősödik a jen - Ma további csökkenésre számítunk.
Nem meglepő, hogy már ezen a héten "meghúzták a ravaszt"
Londoni pénzügyi elemzők már az amerikai adósságlimit-emelésről létrejött kongresszusi egyezség óta gyakorlatilag biztosra vették, hogy az Egyesült Államokat valamelyik hitelminősítő megfosztja lehetséges legjobb, "AAA" szuverén adósbesorolásától, mivel egybehangzó citybeli vélemények szerint a megállapodás nem irányítja fenntartható pályára az amerikai államháztartást.
Tőzsdei zuhanás: ez még nem a recesszió
Az elmúlt napok tőkepiaci fejleményei össze sem hasonlíthatók azzal, hogy mi vár ránk, ha valóban beüt a recesszió - véli a KBC Securities elemzője. A nyersanyagok leértékelődése még akár jól is jöhet, azonban a bizakodáshoz olyan makroadatok kellenek a meghatározó országokból, amikre legalább elvben lehet pozitív szcenáriót építeni - ezért is jött jól a jelenlegi körülmények között kielégítőnek értékelhető foglalkoztatási adat az USA-ból.
Hiába az egyeszség, a romlás már megindult a piacokon
A kezdeti rally gyorsan mínuszba váltott az USA részvénypiacain - Esett az olaj és az arany ára is - Negatív tartományban mozognak az ázsiai piacok - Erősödött a dollár, gyengült a jen, 244 fölé emelkedett a forint a svájci frankkal szemben- - Richter: 2Q11 nettó profit a várt alatt, viszont az üzemi eredmény pozitív meglepetést hozott - PannErgy: Várakozásoknak megfelelő Q2 eredmény - További csökkenésre számítunk.
A fejbelőtt képviselőnő is megszavazta az emelést
Az amerikai képviselőház hétfő este elfogadta az adósságplafon emeléséről kötött kompromisszumot. A képviselők hónapokig elhúzódó, drámai vita után 296-161 arányban döntöttek a vasárnap este megszületett megállapodás megerősítéséről. A voksoláson megjelent és leadta szavazatát a januárban Tucsonban fejbelőtt Gabrielle Giffords demokrata képviselőnő is
Nincs mese: leminősítik a "világ urát"
Az amerikai adósságlimit-emelésről létrejött kongresszusi egyezség nem irányítja fenntartható pályára az amerikai államháztartást, és nem fogja megakadályozni, hogy az Egyesült Államok elveszítse lehetséges legjobb, "AAA" hitelminősítői adósbesorolását - vélekedtek hétfői helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
Most persze teljes izgalomban van minden képviselő
Felszállt a füst. Az USA-ban megegyeztek, hogy 1000 Mrd dollárral növelik a 14.300 Mrd dolláros plafont, s emellett összességében 2.400 Mrd dollárral a költségeket is lefaragják. Ebből 900 Mrd azonnali lépés, míg a maradék 1.500 Mrd részletezéséről Hálaadásig születik döntés.
Sikerült megállapodni az adósságplafon emeléséről
A demokraták és a republikánusok vezetői a kongresszus mindkét házában megállapodtak az adósságplafon emelésének kereteiről - jelentette be vasárnap este a Fehér Házból közvetített televíziós beszédében Barack Obama amerikai elnök.
"Szó sem lehet alkotmánymódosításról"
A republikánus többségű amerikai képviselőház washingtoni idő szerint péntek este csekély többséggel elfogadta a John Boehner házelnök által az adósságplafon emeléséről előreterjesztett törvénytervezetet, de azt a demokrata többségű szenátus azonnal el is utasította.
Tegnap jelentős esés bontakozott ki
Nagyot estek az amerikai részvénypiacok, továbbra sincs megegyezés az adósságplafonról. Vártnál rosszabb készletadatokra esett az olaj ára. Ázsia: Súlyos mínuszok. Erősödött a dollár és a jen, a forint stagnál. Mínuszos kezdés után jöhet egy kis fellélegzés a hazai piacon.
"Aggodalomra adnak okot a magyarországi fejlemények"
Aggodalmát fejezte ki kedden a magyar alkotmányozással, a média helyzetével és az egyházügyi törvénnyel kapcsolatban Thomas Melia amerikai helyettes külügyi államtitkár a képviselőház külügyi bizottságának európai és eurázsiai ügyekkel foglalkozó meghallgatásán.
Augusztus 2: Nem dől össze a világ?
Az adósságlimit emeléséről szóló egyezség elmaradása esetén sem valószínű, hogy az amerikai kormány hátralékba kerülne adósságtörlesztési kötelezettségeivel, ám ha ez mégis megtörténne, annak sokkal súlyosabb következményei lehetnének, mint annak, ha az Egyesült Államok jelenlegi elit "AAA" államadós-besorolását a hitelminősítők egy-két fokozattal rontják - vélekedtek helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
A Moody’s megtalálta az USA-t is
A hitelminősítő cég nagyon elemében van, Portugália és Írország bóvliba minősítése után most az USA AAA minősítését vette célba. Csődbe mehet az USA? - teszik fel többen a kérdést. Véleményünk szerint nem.
Meglepő adat az USA-ból!
A korábbi jó ADP foglalkoztatottsági adatra alaposan rácáfolva nagyon gyenge foglalkoztatottsági adatokat és növekvő munkanélküliségi rátát láthattunk. Erre mindenki megijedt, hiszen a gazdasági fellendülést mindeniki a csökkenő munkanélküliségtől, növekvő foglalkoztatottságtól és az ezáltal beinduló keresletnövekedéstől várja.
Pataki itatná az amerikaiakat
Indul a magyar borokat népszerűsítő kampány az Egyesült Államokban július végén vagy augusztusban - mondta George Pataki, New York állam volt kormányzója kedden Badacsonyban, a Laposa-pincészetnél tartott sajtótájékoztatóján.
Infláció: Tartós vagy átmeneti?
A világ legtöbb országának gazdasága valamelyest nő, a munkavállalók helyzete némileg javul, de felbukkant az infláció. Vannak, akik szerint a korábban nyújtott, és sok esetben még vissza sem vont gazdaságpolitikai ösztönzők a régen látott magas infláció korszakába vezetik vissza a nagy gazdaságokat, míg mások csupán egy globális átalakuláshoz köthető átmeneti jelenségről beszélnek. A tartós infláció ellen tenni kell, ha viszont valóban csak időszakos az áremelkedés, kár lenne befékezni az épphogy megindult növekedést akár Amerikában, akár az Európai Unió országaiban.
Washingtonnak szűk két hónapja maradt...
Az Egyesült Államok leminősítésre jelölését helyezte kilátásba szerdai londoni figyelmeztetésében a Fitch Ratings arra az esetre, ha a Fehér Háznak és a Kongresszusnak augusztus elejéig nem sikerül egyezségre jutnia az amerikai államadósság-limit emeléséről folyó vitában.