Hús cikkek
Ha ilyen húst vett, azonnal vigye vissza!
Termékvisszahívást rendeltek el.
Húsárakat csökkent az ALDI
Magyar friss húsok árát csökkenti az ALDI.
Csökkent a csirke, a sertéshús és a tojás ára
AKI: a húsáruk jelentős része júliusban is olcsóbb volt a tavalyi szintnél.
Drágult a hús és a cukor
Júliusban már a második hónapja jobbára volt változatlan az élelmiszer-alapanyagok világpiaci mutatója.
Húsárcsökkentés az ALDI-nál
Friss húsok és fagyasztott hústermékek árát csökkenti az ALDI.
Nőttek a globális élelmiszerárak
Elsősorban a növényi olajárak emelkedése miatt.
Drágább lett a cukor, a hús és a tej
Februárban már a hetedik egymást követő hónapban csökkent az élelmiszer-alapanyagok árának nemzetközi mutatója.
Veszélyes marhahús került a boltokba
Több terméket is visszahív a Metro.
Betiltották a műhúst Olaszországban
Az Európai Unióban Olaszország az első, amely nemet mondott az úgynevezett tenyésztett hús és az abból származó készítmények gyártására és forgalmazására.
A húsárak emelkedését nem tudta megállítani az árfigyelő honlap
Közgazdaságilag sok vicces ténykedés van Magyarországon. A prímet az viszi, hogy a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) egy honlappal próbál szembeszállni az inflációval.
Esszük, de fogalmunk sincs, miből készül a virsli
Milyen szerepet játszik az ár és a minőség? Mennyire vagyunk tisztában vele, hogy mit teszünk az asztalra?
Elkezdték kifizetni a hentesüzleteket
Megkezdte a hentesüzletek támogatási összegének kifizetését az Agrárminisztérium.
Nyílik a pályázat a hentesboltoknak
Akár 3,5 millió forintra is pályázhatnak a mikrovállalkozásként működő hentesüzletek.
Mégsem lepi el olcsó, rossz minőségű importáru a polcokat februártól?
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szerint a meghatározott élelmiszerek februártól érvényes rögzítése nem okoz hátrányt a hazai termelőknek, beszállítóknak, alapvetően a kiskereskedelmet érinti, és csak a profitjuk kis százalékát.
Fontos bejelentést tett a Lidl – ennek sokan örülni fognak
A cég elkötelezte magát a magyar húsok mellett.
Üzentek a magyaroknak – ezekből a húsokból egyen mindenki többet
"Terítéken a vadhúsok - Ízvadászatra fel!" szlogennel egyhónapos kampányt indított az Agrármarkering Centrum a vadhúsfogyasztás ösztönzésére.
Átadtak egy üzemet: ilyen még nem volt Magyarországon
Átadták a Kométa 99' Zrt. 1,4 milliárd forintból épült melléktermék-feldolgozó üzemét Kaposváron hétfőn.
Nem fogjuk megúszni: brutálisan drágulhat a hús
A takarmányárak világszintű emelkedése nehéz helyzetbe hozta az állattartókat, a hús drágulása elkerülhetetlen - mondták a Portfolio keddi online konferenciáján részt vevő termelői szervezetek és agrárcégek képviselői.
Bevásárolt a Spar – húsüzemet vettek
Megvásárolta a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. a Zimbo Perbál Húsipari Termelő Kft. üzemét, amelyet tovább modernizál - közölte a Spar, hozzátéve, hogy a tranzakció részletei nem nyilvánosak.
Olcsóbb lett a tejtermék, drágultak a húsok
Összességében mérséklődtek az alapvető mezőgazdasági terményárak, azon belül is főleg a gabonafélék, tejtermékek és a cukor, a húsok és növényi olajok drágultak.
Nagyot drágult az élelmiszerkosár
Nagyot drágult a globális élelmiszerkosár: a húsfélék és tejtermékek árnövekedése miatt az elmúlt közel egy év csúcsértékét mérték áprilisban.
A tőzsdén is imádják a vega húst
Tőzsdére ment a laboratóriumban, növényekből „húst” növesztő Beyond Meat Amerikában. A cég befektetői között van Bill Gates és Leonardo DiCaprio is. A vegihús és a laboratóriumban növesztett mesterséges hús lehet a megoldás az állattenyésztés óriási környezetszennyezésének kiváltására. Ezzel is tisztában lehetnek a befektetők, hiszen akkora volt a kereslet a cég részvényeire, hogy az első napon 163 százalékkal emelkedett az árfolyam.
Nagy az ökolábnyoma a sajtnak
Az emberiség 22 milliárd tonna sajtot eszik évente, és ez a mennyiség csak nőni fog a népességgyarapodásnak köszönhetően. A legnagyobb karbonlábnyomot hátra hagyó állati eredetű élelmiszerek közül a sajt a harmadik helyen szerepel a toplistán a bárány- és a marhahús után.
Ez az étrend lefogyaszt és a bolygót is megmenti
Nem kell sem vegetáriánusnak, sem vegánnak lenni, hogy megkíméljük bolygónkat az állattenyésztés növekvő környezeti terhelésétől, de kétségtelenül vissza kell fognunk húsfogyasztásunkat. Tudósok előálltak az ideális étrenddel.
Mekkora a háziállatod ökolábnyoma?
Napjainkban jóval elterjedtebb a háziállatok tartása a városi lakásokban, mint az a rendszerváltás idején volt. Egyre több ember él, egyre többen érzik magányosnak magukat, egyre többen találnak lelki vigaszt egy háziállat társaságában. Ideje, hogy elkezdjük négylábú kedvenceink ökolábnyomát is számolni. Hiszen kilószámra vásároljuk nekik az eledelt és az almot.
Húsadóval lehetne rendbe rakni az egészségügyet
Az állattenyésztésnek óriási az ökolábnyoma, ezért egyes szakértők szerint adóval kellene drágítani, hogy így az újonnan kifejlesztett mesteréges húsok felé tereljék a fogyasztókat. Kevesebb pénzt emésztene fel a betegellátás is, mert kevesebben kapnának rákot a vörös húsoktól. Az Oxford Egyetem konkrét számokkal álltak elő: ekkora legyen az adó, ennyi belőle a megtakarítás, ennyi elhalálozás előzhető meg.
Ha többet keresünk, azonnal megesszük
Ha nő a lakosság bevétele, az nálunk még mindig az élelmiszer-fogyasztásra szánt összeget növeli meg - főként a húsfélék iránti kereslet ugrik meg. A Nemzeti Agrárkamara (NAK) adatai szerint tavaly az olcsóbbá vált baromfihúsból fogyott a legtöbb.
Nyomja a pénzt a húsipar a műhúsba
Világszerte gyors a népesség növekedése, és nő az igény a fehérjedús étrendre. A vásárlók GMO-mentes és egészséges húst szeretnének, de az állattenyésztésnek óriási az ökolábnyoma. A húsipari konszernek tolják a tőkét a műhúst fejlesztő startupokba, és a séfek is nagyon érdeklődnek a termék iránt. Ez lehet az állati fehérjetermelés jövője. Csodaszer a globális éhezés ellen?
A hús előállítása közben egy állatnak sem esett bántódása
Kutatók már közel járnak a laborban növesztett hús megalkotásához, pár év múlva bolti forgalomban is megjelenhet a mesterséges hús, az amerikai törvényhozás már foglalkozik az esetleges engedélyezéssel.
Sertéseknek építettek óriási lakótelepet
Komplett lakótelepet építettek Kínában egy megaberuházással, hogy ott sertéseket hizlaljanak. Az emeletes épületekből álló blokkban a tervek szerint évente akár 800 ezer disznó is születhet majd. A hatalmas telep létrehozásának célja a növekvő lakosság igényeinek kielégítése, de a koncentrált termelés komoly állat- és humánegészségügyi kockázatokat is jelenthet.
Sertéspestis: nem veszélyes a magyarországi disznóhús
Az afrikai sertéspestis magyarországi megjelenése után is biztonságosak a hazánkban előállított húsok és húskészítmények, közölte a Nemzeti Agrárkamara. A kórokozót kizárólag vaddisznókból mutatták ki, és a vírus emberre egyébként is veszélytelen.
Rovarokból szerzünk be majd fehérjét
Nyugi, nem kell rágcsálnunk a rovarokat, porrá zúzzák őket a kedvünkért. Ebből készülnek fehérjedús készítmények, étrendkiegészítők. A természeti környezet is jól jár így, hiszen az állatok takarmányozásához szükséges szója termesztése rendkívül erőforrásigényes és környezetszennyező.
Tovább dagad a brazil húsbotrány
Hét brazil húsos és baromfis céget is törölhet a közeljövőben az engedélyezett uniós beszállítókat tartalmazó listáról az Európai Bizottság a dél-amerikai ország húsbotránya miatt. A brazil hatóságok is azt valószínűsítik, hogy egyes laboratóriumok szándékosan szalmonellás csirkeügyeket tussoltak el.
A tojást és a sonkát veszik célba az ellenőrök
Az idén is elrendelte a tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzést a Földművelésügyi Minisztérium (FM). Az átfogó vizsgálatot március 1-je és április 2-a között hajtják végre.
A hús is károsítja a környezetet
A környezetvédelem és az egészséges táplálkozás hívei mind több országban lobbiznak azért, hogy ne csak a dohányzást adóztassák, hanem a húsfogyasztást is - az utóbbi ugyanis súlyosan terheli a környezetet és veszélyes lehet az egészségre.
7 megatrend, ami megállíthatja a globális felmelegedést
2020-től csökkennie kellene az éves globális emissziónak, különben felköthetjük a gatyánkat. De még mindig nő a légszennyezésünk. Mégsincs veszve minden.
Műhúsgyártásba fektet Bill Gates, Richard Branson és Jack Welch
Húsfogyasztásunk ökolábnyoma óriási. Az állattenyésztés nagy metánkibocsátással, víz- és földlábnyommal jár. A műhús nemcsak környezetkímélő, de válasz lehet a globális éhínség problémájára is. Richard Branson szerint harminc év múlva nem fogunk többé állatokat lemészárolni, hogy megegyük a húsukat.
Tápanyaghiányos étrendünk lesz a klímaváltozás miatt
A légkör magas szén-dioxid-tartalma csökkenti az élelmiszernövények tápanyagszintjét. Márpedig az emberiség 76 százaléka növényi étrenddel szerzi be a létszükségletnek számító tápanyagokat, mert nincs pénze húst venni vagy állatot tenyészteni saját fogyasztásra.
Radioaktivak az állatok Csehországban
Vaddisznókat és más állatokat vizsgáltak 2014 és 2016 között, 47 százalékuk radioaktív a csernobili katasztrófa miatt. A fertőzést viszont mostanában kaphatták el.
Bill Gates könyvajánlója - ezt olvassa a világ leggazdagabb embere
Bill Gates nagy könyvmoly hírében áll. Bármilyen elfoglalt, olvasásra mindig szakít időt. Sőt, blogján rendszeresen ír recenziókat, hogy mások is hozzáférhessenek fontos tudásanyagokhoz azokból a kötetekből, melyek neki tetszettek. Milyen témák ragadják meg az egykori Microsoft-vezér érdeklődését? Messze nem csak az informatika.
Megmenekülhet a kapuvári húsgyár
Hétfőtől újraindul a kapuvári húsgyár, amelyet a kormány a hét közepén kiemelt jelentőségű vállalattá nyilvánított a helyzet tisztázása és a munkahelyek megvédése érdekében. Konkrétumok azonban a vállalkozás megmentésének módjáról egyelőre nincsenek.