Forint cikkek
Októberben a forint gyalázatosan teljesített
Október is kedvező az alapok szempontjából.
A Big Mac index szerint az euró túlértékelt, a forint alulértékelt a dollárhoz képest
Nem dübörög a magyar gazdaság.
Régióbajnok gyengülés: így értékelődött le szép lassan a forint
A GKI Gazdaságkutató cikksorozatban egy-egy mutató segítségével járja körül, hogyan változott hazánk helyzete 20 éves EU tagságunk ideje alatt.
Kihívásokkal teli év elé néznek a magyar vállalatok
A magyar kkv-k szűkösebb likviditással és csökkenő fogyasztói kiadásokkal szembesülhetnek.
Fényévekre vagyunk a magyar eurótól
Varga Mihály beszélt arról, milyen körülmények között vezetnék be Magyarországon az eurót.
Igazi rémálom válhat a nyaralásból, ha erre nem figyelünk
Magyarok vagyunk, forintban számolunk.
Közeleg a fordulat? Jövőre magára találhat a magyar gazdaság
Az idei évi gazdasági növekedésre adott 1 százalékos prognózisukat fenntartják az MBH Bank elemzői.
Új 100 forintos jön - így néz ki
A Magyar Honvédség fennállásának 175. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank forgalmiérme-emlékváltozatot bocsát ki.
Borúsak a cégek, szerintük tovább fog gyengülni a forint
Kétharmaduk számít további forintgyengülésre jövő nyárig.
Így kaphat forint helyett euróban fizetést
A növekvő infláció és a gyengülő forint miatt egyre gyakoribb téma az euró használatának lehetősége a magyar gazdaságban.
Hol kötünk ki? Mindenért a forint a felelős?
Mindennapi vásárlóként érezzük, ahogy a termékek árai folyamatosan kúsznak felfelé. A forint árfolyama az utóbbi fél évben drasztikusan gyengült mind az euróhoz, mind a dollárhoz, mind pedig a régiós valutákhoz képest. Az árfolyamot alakítani egy kis nyitott országban, olyanban, mint Magyarország, nehéz. Vegyük végig, milyen hatással van a mindennapi életünkre a forint gyengülése.
400 forint az euró: Varga Mihály megnevezte a felelőst
Kénytelen volt megszólalni a pénzügyminiszter, miután már elérte a 400 forintot az euró árfolyama.
Zuhan a forint
400 forint egy euró.
Lejtmenetben a forint
Új történelmi mélypotra gyengült a főbb devizákkal szemben.
Negatív rekord: soha nem volt ennyire gyenge a forint
379 forint felett is járt az euró.
Fájdalmas év van a forint mögött: ennyit gyengült egyetlen év alatt
1,3 százalékkal az euróval, 9,3 százalékkal a dollárral és 6,0 százalékkal a svájci frankkal szemben.
Soha nem volt még ilyen gyenge a forint
A magyar fizetőeszköz hétfőn 370 feletti szinten is járt az euróval szemben.
Lefelé tart a forint
Bár lassabban, de folytatódik a magyarországi kamatemelési ciklus, a forint és feltörekvő piaci társai inkább a negatív irányba mehetnek középtávon a negyedik hullám okozta bizonytalanságból adódó nemzetközi befektetői hangulat miatt – véli Hajósi Péter, a K&H alapok vezető stratégája. A részvénypiacokon még mindig van keresnivalója a megtakarítóknak, akiknek érdemes a külföldi devizákra figyelniük.
Túl sok készpénz van a magyaroknál
A Magyar Bankszövetség szerint csökkenteni kellene a forgalomban lévő készpénzállományt.
Nem akármilyen napja van a forintnak ma!
Hetvenöt éve, 1946. augusztus 1-jén vezették be Magyarországon a hiperinfláció letörése érdekében az új fizetőeszközt, a forintot.
Nyugdíjmegtakarítás: milliós veszteséget is jelenthetett a forintgyengülés 30 év alatt
A forint már sok éve trendszerűen gyengül a nyugati devizákkal szemben. Ennek következtében sokan vélekednek úgy, hogy hosszú távú nyugdíjmegtakarításaikat érdemes több pénznem között is megosztani. Az eurós befektetések kézenfekvő megoldásnak tűnhetnek ebből a szempontból. De milyen buktatókra kell odafigyelni ilyen esetben? Milyen előnyei és hátrányai vannak az eurós megtakarításoknak?
Megszabadulnak a magyarok a készpénztől – imádják ezt a megoldást
A K&H befizetős automatáiba tavaly 533 milliárd forintot fizettek be, ami 39 százalékos emelkedést jelent éves szinten – közölte a bank.
Dinamikus bővülése után: mi vár a magyar gazdaságra 2020-ban?
A magyar gazdaság a tavalyi, dinamikus bővülés után lassabb fokozatba kapcsolhat, de növekedése még így is jelentősen meghaladhatja az eurózónáét és a régiós országokét az Equilor Befektetési Zrt. 2020-as gazdasági kilátásait összefoglaló elemzése szerint. A GDP-növekedés 3,8 százalékos lehet idén, amelyben továbbra is komoly szerepet kaphat a belső fogyasztás, illetve a hazai beruházások és az export. A reálbérek emelkedése a korábbi években tapasztaltaknál visszafogottabb ütemű lehet, a lakossági fogyasztás továbbra is erőteljes tényező maradhat, míg a beruházások és az export volumene a tavalyinál kisebb mértékben emelkedhet.
Miért nem gyengül az a fránya forint, ha mindenki azt várja?
Miközben az MNB-nek hivatalosan nincs árfolyamcélja, a külföldiek már rég berendezkedtek arra, hogy a magyar jegybank folyamatosan a gyengébb szintek felé terelgeti a forintot. Mostanra úgy tűnik, belföldön is elfogadták az intézmények a folyamatot - ha azonban a grafikonok mögé tekintünk, azt látjuk, új szelek támadhatnak a devizapiacon. Külső szakértőnk jegyzete.
A hamis bankjegyek tovább fogynak - szép számokat hozott a jegybank
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) napi gyakorisággal monitorozza a pénzhamisítás helyzetét, tavaly 42 százalékkal csökkent a kiszűrt hamis forintbankjegyek száma - írja csütörtöki számában a Magyar Hírlap.
Gyenge forint: kevesen érzik közvetlenül, pedig mindenkire hathat
Napról napra gyengébb a magyar fizetőeszköz, az elmúlt egy hétben majd minden napra jutott egy történelmi mélypont az euróval szemben. Nem véletlen indult el szakmai vita arról, hogy kinek árt és kinek kedvez a mostani árfolyam, és összességében mennyire jó ez a magyar gazdaságnak.
Fékezett az infláció, mélypontra esett a forint
A lakhatással kapcsolatos költségeknél kétszámjegyű a drágulás. A jegybanknak nem lesz semmi dolga, a forint gyengül, 331 forint fölött az euró.
Hogyan tovább forint?
Borús napokon vannak túl a nemzetközi piacok, a befektetők viszonylag rosszul viselték a több helyről érkező negatív híreket. Ez pedig a forintra is hatással volt. Mi várható most?
Gyengülhet a forint, jól választ, ha euróban fektet be
Az idén a régiós devizaversenyben a forint, a lengyel zloty és a cseh korona lényegében fej fej mellett haladt, de a magyar deviza a román lejjel szemben előnyt szerzett – derül ki Kovács Mátyás, a K&H Alapkezelő szenior portfóliómenedzserének összefoglalójából. Ugyanakkor a forintra inkább gyengülés vár.
Nyithatok-e külföldön forint bankszámlát a cégemnek?
Nyithatok-e külföldön forint bankszámlát a cégemnek? Igen, de nem minden pénzintézetnél lehet, ezért érdemes előtte érdeklődni – tanácsolja az Írisz Office.
A forint a helyén van
A forint mostani gyengülésével a helyére került, a 320 forint körüli árfolyam tűnik indokoltnak a jelenlegi helyzetben. Az MNB azonban továbbra is kettős problémával áll szemben: nemzetközi szinten későbbre tolódtak a jegybanki szigorítások, a magyar infláció pedig gyorsult.
Milyen pénznemben legyen az áfa a számlán?
Kell-e jelölni a számlán forintban is az áfát, vagy elég az értékesítés pénznemében? Erre válaszolnak a Reggeli egypercesben szakértőink.
MNB: 3 százalék felett lesz az infláció
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb inflációs jelentése szerint rövid távon enyhén 3 százalék felett lesz az infláció, fenntartható módon és szerkezetben 2019 közepétől várható az inflációs cél elérése - mondta Balatoni András, a jegybank igazgatója csütörtökön Budapesten újságíróknak.
Devizapiac: forintba, jüanba most ne fektessen
Tovább eshet a forint, és az amerikai-kínai vámháború miatt is hullámzó lesz a devizapiac. A K&H Alapkezelő összeszedte, milyen devizabefektetésekkel profitálhatunk a közeljövőben.
Infláció: 20 százalékkal drágultak a külföldi utazások
A júniusi 3,1 százalékról júliusban 3,4 százalékra ugrott az infláció. A maginfláció ugyanakkor stabilnak mondható. A K&H vezető elemzője szerint az idei átlagos infláció 2,8 százalék körül lehet.
Döntött az MNB: nem változik az alapkamat
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) egyetlen horgonya az infláció, amely várhatóan 2019 közepétől fenntartható szerkezetben eléri a 3 százalékos célt - erősítette meg a monetáris tanács keddi kamatdöntése után.
Van, aki örülhet a gyenge forintnak
Noha a gyenge forinttal kapcsolatos hírek többsége negatív, az exportra termelő kis- és középvállalkozások számára nem várt többletnyereséget hozhat a drágább külföldi értékesítés. Ugyanakkor az export-expanzió is rejteget pénzügyi és bizalmi kihívásokat a banki szakértő szerint. Az importőrök látszólag most a vesztesek közé kerülhettek, de közülük a felkészültebbek szintén elkerülhették a veszteséget.
Veszély vagy lehetőség az árfolyam-ingadozás?
Banki szakértők szokatlannak tartják a forint folyamatos, immár hosszú hetek óta tartó gyengülését. Az OTP elemzése szerint ennek a zuhanásnak nem fundamentális okai vannak, a magyar deviza az elmúlt években nagyon stabil pályán mozgott a fő devizákhoz képest.
A külföldre utazóknak ez most nagyon fáj
A főbb hazai szereplők közül a közeljövőben külföldről rendelőkön és a külföldi utazást tervezőkön kívül senkinek sem áll érdekében az erősebb forint. A jegybank sem áll a gyengülés útjába, noha annak sebessége valószínűleg őket is meglepte. A banki szakértő szerint emögött több dolog állhat, de az egyik leghangsúlyosabb az államadósság régóta emlegetett elinflálása.
Így néz ki az új ezres: holnap már találkozhatsz vele
Március 1-től új ezrest bocsát ki az MNB, a régi bankjegyekkel idén októberig lehet még fizetni, de még három évig beválthatók lesznek minden bank- és postafiókban.
Mi vár idén a befektetőkre?
A klasszikus befektetések közül az idei évre kétségtelenül a részvények rendelkeznek a legjobb kilátással. A K&H befektetési szakemberei szerint azonban nem árt résen lenniük a megtakarítóknak, ugyanis a tavalyihoz hasonló, gyakorlatilag esés nélküli emelkedést már felválthatják a nagyobb árfolyamingadozásokkal tarkított hónapok.
Még egy hónapig fizethetünk a régi bankjegyekkel
Még egy hónapig, július 31-ig lehet fizetni a készpénzes vásárlásoknál a régi, 2016 előtt kibocsátott 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel, mert július végén a Magyar Nemzeti Bank bevonja a forgalomból azokat.
Még két hónapig lehet fizetni a régi 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel
Még két hónapig (július 31-ig) lehet fizetni a készpénzes vásárlásoknál a régi – 2016 előtt kibocsátott – 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel, mert július végén a Magyar Nemzeti Bank bevonja a forgalomból azokat – közölte az MNB csütörtökön az MTI-vel.
Jövőre már nem lehet fizetni a régi húszezressel
A Magyar Nemzeti Bank 2016. december 31-i határnappal a készpénzforgalomból bevonja a 2015 előtt kibocsátott, régi 20 000 forintos bankjegyeket. A bevonás napjáig a régi bankjegyek is használhatók a vásárlások során, ezt követően azonban már csak a megújított, 2015 decemberétől forgalomba hozott 20 000 forintos bankjegyek lesznek használhatók.
Holnap jön az új húszezres
A Magyar Nemzeti Bank 2015. december 14-től megújított húszezer forintos bankjegyeket hoz forgalomba. A jelenlegi húszezer forintos bankjegyek 2016 végéig használhatók a készpénzforgalomban, bevonásuk pontos időpontjáról az MNB később ad tájékoztatást.
A negatív hangulat mára is esést sugall Európában
Amerikában profitrealizálás indult a piacon, Japánban a jen erősödése hatott kedvezőtlenül a tőzsdére, a német DAX-ot néhány céginformáció húzta le, mindezek az Erste elemzői szerint nem túl jó jelek a mai folytatásra nézve.
Elkeserítő számokat közölt az Egis
A kedvező adatoknak köszönhetően vidámabbak lettek a befektetők. Budapesten az Egis gyenge gyorsjelentése rontotta a hangulatot, mindennek ellenére az Erste elemzői szerint még mindig olcsó a gyógyszerrészvény.
A FED elnökére várnak a piacok
Ma délután négy órától beszél a Fed elnöke, Ben Bernanke a kongresszus előtt. A piac arra számít, hogy valamiféle új információt kaphat a beszédből a mennyiségi lazítás programjának kivezetési ütemezéséről - áll az Erste reggeli összefoglalójában.