Chip cikkek
Vége a félvezető válságnak, száguld a chippiac
A félvezetők éves szintű globális eladásnövekedése 2,5 éves csúcsot döntött augusztusban.
Kezd magához térni a chippiac
Feljavította a globális félvezetőgyártók idei bevételelőrejelzését az International Data Corporation.
Kevesebb chip kell, mint egy éve
A globális chipeladások csökkentek szeptemberben éves összevetésben, viszont nőttek havi szinten.
Tajvani cég épít chipgyárat Németországban
Az ágazat legnagyobb szereplői között számon tartott tajvani Taiwan Semiconductor Manufacturing Company a Szászország tartományi Drezdában építi fel első németországi és első európai gyárát.
Kevesebb chip kell a világnak
A globális chipeladások jelentősen csökkentek idén májusban éves összevetésben, viszont havi szinten szerényen nőttek.
Több chipet gyárt Európa, de ez még kevés a függőség csökkentéséhez
Nem lehet enyhíteni az európai feldolgozóipar kitettségét a nemzetközi beszállítói láncoknak az elektronikai alkatrészek ellátásában.
Vége a chiphiánynak az egyik autógyártónál
Már nem nehezíti az importőrök készletezését és a megrendelések teljesítését.
Kevesebb chip fogy a világban
Tavaly novemberben a chipek globális értékesítése 9,2 százalékkal, 45,48 milliárd dollárra csökkent a 2021. novemberi 50,09 milliárd dollárról.
Hiány van acélból és chipből
Lendületes bővülést mutat decemberben a Beszerzési Menedzser Index (BMI).
A Samsung áttört a szankciókon
A Samsung egy évre felmentést kapott a Washington által a Kínába irányuló chipek szállítására vonatkozó korlátozások alól.
Harc indult az amerikai szuper chipekért
A kínai hatóságok követelik, hogy az amerikai kormány törölje el azokat az intézkedéseket, amelyek korlátozzák bizonyos típusú chipek exportját Kínába és Oroszországba - közölte a kínai kereskedelmi minisztérium szóvivője.
Véget érhet a chipmizéria
Májusban a félvezetők globális értékesítése 18 százalékkal, 51,82 milliárd dollárra nőtt éves összevetésben a világ vezető nemzetközi gyártóit tömörítő szövetség, a SIA adatai szerint.
Újabb iparág került bajba a chiphiány miatt
Nemcsak az autóipar szenved a hiánytól.
A jövő elkezdődött, harmadával több chipet adtak el a világon
Februárban a félvezetők globális értékesítése 32,4 százalékkal, 52,48 milliárd dollárra ugrott éves szinten a világ vezető nemzetközi gyártóit tömörítő szövetség, a SIA adatai szerint.
Felpöröghet a chippiac - jócskán megugorhat a forgalom
Az idei lendületes bővülés után jövőre is folytatódik a félvezetőáramköri elemek világpaci forgalmának növekedése a német elektronikai ágazat szakmai képviseleti szervezete, a ZVEI honlapján kedden publikált tanulmány szerint.
Újabb autógyár szenved a chiphiány miatt
Legalább az év végéig leállítják a termelést a németországi Eisenachban működő Opel-gyárban a globális csiphiány miatt - jelentette be az autógyártó társaság.
A hazai autóiparban már érződik a chiphiány
A KSH kedden publikálta az első becslését az ipari termelés júliusi volumenére. Az adatok ugyan növekedést mutatnak, ám az ördög itt is a részletekben lakozik.
Szélsőséges időjárás miatt romlik a helyzet a chipgyártásban
A szélsőséges időjárás okozta áramkimaradások miatt több chipgyár is leállt az államban, és van, ami azóta se indult újra. Egy piackutató szerint a félvezető-piaci válság az autógyártás után további iparágakat is megreccsenthet. Az Apple fő gyártópartnere szerint viszont azért ennyire még nem kell kongatni a vészharangot.
Nagybevásárlás az IT-piacon: erre megy 35 milliárd dollár
Az Advanced Micro Devices amerikai chipgyártó 35 milliárd dollárért felvásárolja egyik konkurensét, a Xilinx Inc. céget. A teljes vételárat AMD-részvényekkel egyenlítik ki.
Az Intel a vesztese az Apple-Qualcomm megegyezésnek
Két éve tartó viták után az Apple és a Qualcomm peren kívül megegyezett. Az alku mindkét cégnek előnyös, míg a harmadik, az Intel, vesztesnek számít.
Azonosító chipet kapnak az óriás túrahajók utasai
Elektronizálják a nagy tengeri utasszállító hajókat: a vendég chipet kap, amellyel percek alatt behajózhat és vész esetén gyorsan meg tudják találni.
Brüsszel egymilliárd euróra büntette a Qualcommot
Közel egymilliárd eurós bírságot szabott ki az Európai Bizottság szerdán a Qualcomm amerikai mobiltelefonchip-gyártóra az uniós trösztellenes szabályok megsértése miatt.
Már teraflopban számoljuk a teljesítményt
Előrendelhető az Apple iMac Pro asztali számítógépe 5000-től 15 000 dollárig terjedő áron. Ehhez képest a Nvidia grafikus kártyájához, amely a cég szerint a leggyorsabb a világon, már 3000 dollárért hozzájuthatunk...
Energiaválságot okozhat a komputerek fejlődése
Csodás komputerekkel rendelkezünk 20-25 év múlva, de a csipjeik olyan sok energiát fognak igényelni, hogy nem leszünk képesek ellátni a számítógépeinket elektromos árammal.