Allianz cikkek
Pontosan látni, mitől rettegnek a magyar vállalkozások
Továbbra is a kibertámadásokat, azon belül is az adatvédelmi incidenseket tekintik az elsődleges üzleti kockázatnak.
A klímaszerelőknek és a festőknek is kötelező felelősségbiztosítást kellene kötniük, fogalmuk sincs, hogy egy napjuk van erre
Több tízezer építőipari céget és egyéni vállalkozót érint, hogy január 15-től kötelezően rendelkezniük kell kivitelezői és/vagy tervezői felelősségbiztosítással.
Veszélyek a téli időszakban – mire figyeljünk?
A téli idő beköszönte és az év végi rohanás nem csak a meghitt karácsonyt hozza magával.
Káosz a rollerbiztosításoknál, pedig 3 hónapja kötelező
Nem tülekednek a mikromobilitási eszközök kötelező biztosításáért.
Újabb hidegzuhany az önkéntes nyugdíjpénztárak piacán
Megszűnik az egyetlen hazai foglalkoztatói nyugdíjszolgáltató.
Kellemes meglepetést hozott, hogy nem fogyasztunk, és nem beruházunk
Magyarország Kelet-Európa növekedési bajnokaként 28. a listán.
Spekulációs buborékok veszélyeztetik a magyar gazdaság húzóágazatát
A spekuláció rákfenéje fenyeget.
Elképesztő nagyságú profitra számítanak a párizsi olimpia szervezői
Párizs északi, hátrányos helyzetű elővárosai lesznek az olimpiai játékok legnagyobb haszonélvezői.
Elhízásban éllovasok, egészégügyi kiadások terén sereghajtók vagyunk az EU-ban
Az öregedő társadalmak miatt az egy főre eső egészségügyi kiadások várhatóan 8,5 százalékkal nőnek 2035-re.
Szakítottak a biztosítók
Díjbevétel-növekedésben a 2008-as pénzügyi válság óta a legjobb évét produkálta tavaly a globális biztosítási szektor.
Drasztikusan megugorhat a szegénységnek is jobban kitett idősek száma
Nem csupán a demográfiára és az államháztartásra gyakorol erősödő nyomást az öregedő népesség.
A nőké a világ? Már látszik a fordulat
Öngondoskodás és pénzügyi tudatosság, szélesedő női jelenlét a vállalati szegmensben.
Kockázatok, amelyek rettegésben tartják idén a vállalatokat
2024-ben a kiberbiztonsági incidensek jelentik a legnagyobb üzleti kockázatot a vállalatok számára szerte a világon.
10-ből 6 elektromos autó céges
Az elektromos hajtású járművek iránti kereslet folyamatosan nő hazánkban.
Óriási tévhitek vannak a kötelező biztosítás körül
A leggyakoribb tévhiteket gyűjtötte most össze az Allianz biztosító.
Vigyázat kivel üzletelünk, egyre emelkedik a fizetésképtelenségi eljárások száma
2024-ben is az építőipar maradhat a gazdaság egyik legsérülékenyebb ágazata.
Megjöttek az első adatok a viharkárokról, mire kell figyelni a kártérítési igényeknél
Sok kárt okozott a hétvégi vihar és esőzés.
Borúlátóbbak a vállalatvezetők a magyar kivitel legfontosabb célországaiban
A tavalyi optimizmus után jóval óvatosabbak az európai és amerikai vállalatok az exportkilátásaikat illetően.
Ezen a területen is megosztott Magyarország
Az Allianz közzétette legfrissebb „globális biztosítási jelentését”, amely a globális biztosítási piac fejleményeinek elemzését tartalmazza.
Ketyeg a demográfiai bomba: így nem lesz fenntartható a magyar nyugdíjrendszer
Töretlen tempóban folytatódik a társadalmak elöregedése.
A háború miatt vagyonunk 10 százalékát veszítjük el az idén
Az Allianz 2022-es Globális Vagyonosodási Jelentése: Az utolsó hajrá.
Mi lesz jövő télen orosz gáz nélkül?
Szakértők szerint gyors intézkedések szükségesek az uniós tagországok részéről az orosz energiaembargó negatív következményeinek mérséklése érdekében. Ezek nélkül ugyanis nemcsak az energiahiány kockázata fenyegeti a tagországokat, de ennek következtében elbocsátási hullám is lehet.
Több fronton is érinti a hajózási ágazatot a háború
Tavaly 54 nagyhajó veszett oda világszerte. A teljes károk száma az elmúlt évtizedben összesen 57 százalékkal csökkent. A káresemények leggyakoribb helyszíne a dél-kínai, indokínai, indonéziai és fülöp-szigeteki régió volt. A legtöbb hajózási káresemény a Brit-szigeteken történik.
Nincs vége a rekordinflációnak, a második negyedév még rosszabb lesz
Az eurózónában rekordokat dönt az infláció, de a legrosszabb még hátra van. A fogyasztói árindex az egyre valószínűbb szankciós szigorítások fényében várhatóan a második negyedévben tetőzik – állítják legújabb elemzésükben az Allianz Trade elemzői. A szakértők arra számítanak, hogy az infláció az eurózónában 6,5 százalék lesz idén és 2,5 százalék 2023-ban. Magyarország esetében várakozásaik szerint 2022-ben akár 10 százalék, míg 2023-ban 5 százalék feletti inflációra lehet számítani.
A háború miatt Magyarország is a legnagyobb kockázatoknak kitett piacok közé került
Egy gazdasági és egy pénzügyi elemzést is kiadott nemrég az Allianz, amelyekben többek között Ukrajna orosz fegyveres erők általi megszállásának hatásait vizsgálja az európai feltörekvő piacokra. Egyebek mellett olyan tényezőket vesznek sorra, mint az országok termelésében jelentős szerepet játszó, Oroszországból érkező energia-, fém- és agrár-élelmiszeripari alapanyagok, illetve az ezekkel összefüggő ellátási fennakadások és áremelkedések.
Nem szeretnének a nyugdíjas évek alatt is dolgozni a magyarok
Az előrejelzések szerint az Európai Unió 80 év feletti lakossága 2080-ra több, mint kétszeresére nő majd 2017-hez képest, a tagországok nyugdíjrendszerei viszont egyelőre nem képesek lépést tartani ezzel. Ennek ellenére az Insurance Europe 10 országban végzett felmérése alapján az európai felnőtt lakosság 43 százalékának nincs önálló nyugdíj-megtakarítása, 62 százalékukat azonban érdekelnék a nyugdíjkiegészítés lehetőségei. Magyarországon többen fektetnek nyugdíjalapokba, mint bankbetétbe, és a magyarok több, mint fele optimista azzal kapcsolatban, hogy a nyugdíjkorhatárt elérve örökre befejezze a munkát - derült ki egy friss kutatásból. Az egyes generációk több lábon állnak a pénzügyi előtakarékosság terén, a jövőben viszont legszívesebben ingatlanokba fektetve vagy a matrac alatt tartanák a pénzünket.
Oroszország teljes szankciós zárlata a magyar gazdaság számára 2 százalékos bukást jelentene
Habár mindenki hatalmas fellendülést várt, az Ukrajna elleni háború miatt a 2022-ben exportforgalmuk növekedésére számító vállalatok aránya 94 százalékról 78 százalékra esett vissza – derül ki az Allianz Trade globális kutatásából, melyben 3000 céget kérdeztek. A válaszadók jelentős kihívást látnak a magas energiaárakban, és úgy gondolják, a következő hat-tizenkét hónapban nőni fog a nemfizetési kockázat. Az Allianz Trade elemzőinek számításai szerint Magyarország a bruttó hazai termékének 2 százalékát elbukhatja, ha teljes szankciós zárlat alá vonják Oroszországot.
A stagfláció kísértete járja be a világgazdaságot
A kormányok várhatóan beavatkoznak a kedvezőtlen gazdasági folyamatokba, pénzügyi segítséget kínálhatnak – ahogy arra már vannak konkrét példák – a magas nyersanyagárak miatt veszélybe került vállalatoknak, így idén az Allianz és az Allianz Trade előrejelzése szerint „csak” 8 százalékkal nő a vállalati fizetésképtelenségek száma Európában és az Egyesült Államokban.
Optimisták az európai cégek
Növekvő nyereségre számíthatnak, de a kilátásikat ronthatják a magas bérköltségek, a gyorsan emelkedő kamatok, a dráguló nyersanyagok.
Miért drágább az elektromos autók javítása, mint a hagyományosoké?
A javítási előírások miatt költségesebb az elektromos gépkocsik baleseti javítása, ráadásul több a baleseteket és tűzeseteket követő utólagos költség.
2021-ben is a koronavírus vethet árnyékot a cégekre
A COVID-19-hez kapcsolódó három kockázat vezeti a 2021-es, összességében tizedik Allianz Kockázati Barométer rangsorát; tükrözve azokat a lehetséges diszruptivitási- és káresemény-forgatókönyveket, amelyekkel a vállalatok a koronavírus-járvány nyomán szembesülnek.
Durva károk - a nyári viharszezon java még csak most jön
Az utóbbi években tapasztaltakhoz hasonlóan június közepén a viharos időjárás állt a híradások középpontjában. Az Allianz Hungária eddig csaknem négyezer kárbejelentést regisztrált, és kárszakértői több mint 320 millió forintra becsülik a júniusi viharos időjárás okozta káresemények összesített értékét. Az előrejelzések szerint további viharokra lehet számítani a következő hetekben, ezért nem árt felkészülni, és megfogadni a károk megelőzésére vonatkozó tanácsokat.
A gazdagok még gazdagabbak lettek - és ez az év volt a csúcs
Egyre többen fektetnek értékpapírokba, és az infláció miatt a bankbetétek már kevésbé vonzóak.· A globalizáció világszinten csökkenti, országos szinten azonban emeli a vagyon eloszlásának egyenlőtlenségét – derül ki az Allianz vagyonosodási jelentéséből.
Világszintű olimpiai partner lesz az Allianz
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) és az Allianz bejelentette, hogy a biztosító 2021-ben csatlakozik a NOB „Világszintű Olimpiai Partner” programjához.
50 milliárdnál is többet ér az Allee?
Megegyezett a budapesti Allee bevásárlóközpont 50 százalékos részesedésének mintegy 100 millió euró értékű értékesítéséről a fejlesztő ING Real Estate Development és az Allianz Real Estate Germany GmbH - jelentette be szerdán a két társaság. Az ING Real Estate Development megtartja az Allee tulajdonjogának fennmaradó 50%-át, és továbbra is ellátja a létesítménnyel kapcsolatos vagyonkezelői feladatokat.