Az Allianz kiemelt, a 106 országra kiterjedő, több mint 3700 üzleti szereplő megkérdezésével végzett kutatásban a kiberbiztonsági incidensek sorozatban negyedik alkalommal végeztek első helyen. Az ilyen jellegű fenyegetések fokozódására lehet következtetni, hogy az első helyen kiemelt faktor korábban soha nem látott előnnyel, 7 százalékponttal vezeti a mezőnyt.
A kiberbiztonsági incidensek kockázatát a technológia fejlődése, a mesterséges intelligencia gyors fejlődése, a távmunka és a digitális kereskedelem elterjedése tovább növeli. Ezzel együtt a mesterséges intelligencia lehetőségeket kínál a kiberbiztonsági intézkedések javítására.
A kockázati ranglista második helyén – 2024-hez hasonlóan – az üzletmenet-folytonossággal kapcsolatos félelmek után. Az üzletmenet-folytonosság megszakadását olyan, az üzleti működést befolyásoló események is előidézhetik, mint a természeti katasztrófák, kiberincidensek, fizetésképtelenség, olyan politikai események, mint például a polgári nyugtalanság és zavargások, vagy a beszállítói láncok akadozásából eredő nehézségek.
Az előző rangsorban a helyen végzett klímaváltozásra az első pillanatban tapasztalták meg az öt tapasztalt kockázatot, hogy a természeti katasztrófa fenyegetés változatlanul a harmadik helyen áll.
A felmérés szerint globálisan a negyedik helyen maradt a környezetváltozások kockázata, a felmérés készítők szerint egyre több vállalatvezető említette ezt a valós veszélyként, Európában elsősorban a fenntarthatósággal kapcsolatos szabályok szigorításával összefüggésben.