Kibertámadás cikkek
Vigyázat, újabban ügyvédi irodák nevében támadnak a csalók
Újabb átverés terjed – ügyvédi irodák nevével élnek vissza a csalók.
Nagy kibertámadási hullám jön
Az amerikai elnökválasztás indíthatja el a következő nagy kibertámadási hullámok egyikét.
Lengyel nemzetbiztonsági intézményeket próbáltak megbénítani orosz hírszerzők
Lengyel miniszter: az orosz és fehérorosz hírszerzés által irányított szabotőrcsoportot számoltak fel.
Pánikba ejtették az oroszok Lengyelországot, kiberek foglalták el a nemzeti hírügynökséget és Ukrajnába küldték a lakosokat
Kibertámadás érhette a lengyel közszolgálati hírügynökséget.
Kínai kibertámadások az Egyesült Királyság ellen
Brit kormány: Kína kibertevékenységet folytat a brit demokratikus intézmények ellen.
Példátlan kibertámadás érte Franciaországot, az oroszokra gyanakodnak
Példátlan méretű kibertámadás ért francia kormányzati szerveket.
Magyar adatok is kikerülhettek a világ eddigi legnagyobb kibertámadása következtében
Rendkívüli felhívás a VoxPay Ügyfelek részére.
A dolgozók miatt kerülnek kibertámadások alá a cégek
Átlagosan több mint 40 kibertámadási kisérlettel kellett megküzdeniük tavaly a vállalatoknak.
Ne vigyünk okostelefont nagy sportrendezvényekre, a kiberbűnözők kiszemelték ezeket az eseményeket
Cyber Signals Report: egyre több kibertámadás éri a sporteseményeket és helyszíneket.
Kiderült, mitől rettegnek igazán a magyarok
Az emberek tíz legnagyobb félelme közül hat köthető a visszaélésekhez.
Soha ennyi támadás nem történt idehaza
A Sophos „State of Ransomware 2023” jelentése szerint a megkérdezett szervezetek 66 százaléka számolt be arról globálisan, hogy zsarolóvírus áldozatává vált.
Hihetetlen erős az orosz hackerhadsereg
Egymást érték az Ukrajna elleni adattörlő támadások az utóbbi egy évben.
Újabb front nyílt Oroszország ellen
Az ESET közzétette az idei év első harmadára vonatkozó vírusriportját, amely bemutatja az Ukrajnában zajló, az ESET kutatói által kielemzett és elhárított, a háborúhoz köthető kibertámadásokat. Ezek közé tartozik a hírhedt Industroyer malware feltámadása, ami nagyfeszültségű elektromos állomásokat vesz célba.
A III. világháborúban atomcsapás helyett kibertámadást terveznek az oroszok
Pár napja a Fehér Ház figyelmeztetést adott ki, amely szerint az amerikai hírszerzés az orosz állam által támogatott támadók fokozott tevékenységét észlelte, amelynek célja a nyugati infrastruktúra veszélyeztetése. Az elnök megjegyzéseit tartalmazó nyilatkozat mellett a Fehér Ház közzétett egy “FACT SHEET” nevű tájékoztató anyagot is, amely tanácsokat nyújt a szervezeteknek, különösen a kritikus fontosságú infrastruktúrák üzemeltetőinek.
Erőfitogtatás, vagy elkezdődött a háború?
Nagyszabású kibertámadást hajtottak végre Ukrajnában, ezúttal a védelmi minisztérium honlapja és két nagy pénzintézet, a Privatbank és az Oscsadbank ellen - számolt be az Ukrajinszka Pravda hírportál.
Zsarolólevelet mutatunk, ilyet pofátlant még nem láttál
A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI) riasztást adott ki, miután az elmúlt napokban újból megnövekedett az olyan magyar nyelvű, zsaroló hangvételű levelek száma, amelyek állami és önkormányzati szerveket, közintézményeket és magánszemélyeket céloznak.
2022-ben a kkv-k lesznek a kiberbűnözők célpontjai
A kis- és középvállalkozók lesznek 2022-ben a kibertámadások legfontosabb célpontjai. Ennek oka, hogy gyenge az informatikai védelmük, miközben nagy cégekkel állnak kapcsolatban.
Gond van a Media Marktnál
Nemzetközi kibertámadás érte az áruházlánc weboldalát.
Zseniális módszerrel támadnak a kiberbűnözők
„Persze, hogy tudtam... csak nem sejtettem!” – A vírusterjesztő kiberbűnözők egy már-már zseniális módszert találtak arra, hogyan juttassák el a fertőző vagy adathalász linkjeiket a potenciális áldozatok készülékeire.
Személyes adataink 5 legnagyobb ellensége
Az Európai Tanács kezdeményezésére 2007 óta minden év január 28-a az adatvédelem nemzetközi napja. Az idei világnap mégis más, mint a többi, hiszen az elmúlt egy évben az életterünk még inkább az online világ köré fonódott.
Pénzügyi fenyegetések 2020-ban: kik kerülnek a célkeresztbe?
2020-ban a pénzügyi motivációjú kibertámadók a befektetési alkalmazásokat, az online pénzügyi adatfeldolgozó rendszereket és a feltörekvő kriptovalutákat kezdhetik célba venni, emellett térítés ellenében hozzáférést biztosíthatnak a banki infrastruktúrákhoz, továbbá a mobilbanki malware-ek új válfajait fejleszthetik ki kiszivárgott forráskód alapján. Ezek a Kaspersky főbb előrejelzései a fenyegetési környezet várható alakulásáról a pénzügyi szektorban.
Ha a szolgáltatót kár éri, az ügyfélnek is fájhat
Az internetes támadások megfékezésének és kezelésének költsége a pénzügyi szolgáltatóknál a legmagasabb, és úgy tűnik a költségek tovább növekednek – olvasható az Accenture és a Ponemon Institute jelentésében.
Félmillió céget támadtak már meg
Kutatók idén eddig 430 000 – főleg üzleti – felhasználót találtak, akik olyan rosszindulatú szoftverek célpontjaivá váltak, melyekkel pénzügyi adataikat, kriptovalutáikat és web-money adataikat próbálták ellopni.
Ha Windows-t használ, ez a vírus könnyen leszedheti a pénzét
Új titkosító zsarolóvírust azonosítottak a Kaspersky szakemberei. A Sodin névre keresztelt kártevő egy közelmúltban felfedezett nulladik-napi Windows-sérülékenység kiaknázásával szerez magas szintű jogosultságot a megfertőzött rendszerben.
Így lehet megkerülni a Google szabályozását
Az ESET szakemberei olyan hamis kriptovaluta alkalmazásokat fedeztek fel, amelyek eddig még nem látott technikával játsszák ki az SMS-alapú kétfaktoros azonosítást (2FA), megkerülve a Google nemrégiben életbelépett korlátozásait.
Kibertámadásnál érdemes a saját házunk táján körülnézni
A nyilvános felhőinfrastruktúrában bekövetkező incidensek sokkal nagyobb valószínűséggel történnek az ügyfelek alkalmazottai miatt, mint a felhőszolgáltatók cselekedetei következtében, derül ki egy jelentésből.
Jó lenne tudni, ki kóstolgatja a cégünket
Az a tény, hogy az elmúlt években a kiberbiztonság bekerült a hírek közé, hozzájárul ahhoz, hogy a vállalatok jobban tisztában legyenek a kibertámadások által okozott károk összetettségével.
A vállalati biztonság gyenge pontja a munkavállaló
Az Oracle és a KPMG közös kutatása szerint a tisztázatlan felhőbiztonsági feladatkörök, az átláthatóság hiánya és a shadow IT hátráltatják a vállalatok kiberbiztonságát.
Kevés a biztonsághoz, hogy beírjuk a jelszót, aztán hátradőlünk
Az e-mailek fontos részei mindennapi életünknek, mégis kevesen gondolunk bele, miként biztosíthatjuk fiókjainkat a jelszavak beírásán túl. Nemrégiben 773 millió e-mailcím és 21 millió jelszó került illetéktelen kezekbe. Ehhez kapcsolódóan az ESET szakemberei összegyűjtötték a legfontosabb tanácsokat a felhasználók számára e-mail fiókjaik megfelelő védelméhez.
A kis cégeken keresztül jutnak be a nagyokhoz
Hetente érkeznek hírek újabb és újabb gigantikus méretű adatlopásokról, kiszivárgásokról, illetve statisztikák a leggyengébb jelszavak használatáról – a megfelelő hozzáállás, a kívánatos biztonságtudatosság mégis messze elmarad az elvárhatótól. Az ESET IT-biztonsági szakértője, Csizmazia-Darab István a vállalati biztonságtudatosság jelenét és aktuális trendjeit gyűjtötte össze.
Ez még rátesz egy lapáttal a kínai-amerikai viszályra
A Marriott szállodalánc mintegy 500 millió vendégének adatait lopták el hekkerek – az amerikai hatóságok feltevése szerint a kínai titkosszolgálatok emberei.
Az ipari rendszerek elleni támadás egész régiókat tehet tönkre
Azoknak a számítógépeknek, amelyeken a Kaspersky Lab megoldásaival védett ipari ellenőrző rendszerek futnak több, mint 40%-át érte kártékony szoftver-támadás 2018 első félévében. A leginkább érintett országok közé Vietnám, Algéria és Srí Lanka tartozott, míg az ipari gépek szempontjából legbiztonságosabb régió Dánia volt.
Ami túl jól hangzik, az többnyire átverés
A szurkolók mellett a csalók is ott vannak az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, és már meg is jelentek a tornához kapcsolódó konkrét átverések, amelyek között a hamis mezek, a fertőzött stream oldalak és a mesés nyereményeket ígérő lottósorsolás is megtalálható – figyelmeztetnek az ESET szakemberei.
Nemcsak célzottan, véletlenül is érheti a céget kibertámadás
A DDoS (Distributed Denial of Service – elosztott szolgáltatásmegtagadással járó) támadást elszenvedett vállalkozások 27 százaléka úgy gondolja, hogy nem célzott támadás áldozata, hanem csupán ártatlan szemlélője volt az eseményeknek – derül ki a Kaspersky Lab kutatásából, amely több mint 5000 mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok részvételével készült összesen 29 országban. A szakértők szerint ez arra utal, hogy valamennyi vállalkozást érintik a kibertámadások, még azokat is, akik erre nem is számítanak.
Kezdjük elfogadni az önvezető autókat
Jelentős mértékben nőtt az elmúlt egy évben az önvezető autók elfogadottsága a fogyasztók körében világszerte – derül ki a Deloitte felméréséből. A legtöbben ismert, általuk megbízhatónak tartott márkától származó önvezető autóba ülnének be.
Az energetika és az építőipar a kibertámadások kiemelt célpontja
Az ipari létesítmények kiberbiztonsága továbbra is kiemelten kezelt kérdés, hiszen egy lehetséges támadásnak nagyon komoly következményei lehetnek nemcsak a vállalkozásra, hanem az ipari folyamatokra is. A Kaspersky Lab szerint szinte minden iparág rendszeresen tapasztal vezérlő rendszerei ellen támadásokat.
A vállalatok fele tejesen védtelen a kibertámadásokkal szemben
A szervezetek több, mint 50 százaléka nem rendelkezik anti-exploit technológiával, ami azt jelenti, hogy az adatlopások és a WannaCryhoz hasonló összetett támadásokkal szemben védtelenek. 2018-ban komoly fejlesztésekre lesz szükség az informatikai biztonság elleni támadások kivédése érdekében.
Kiberfenyegetések az egészségügyben
A Kaspersky Lab éves kiberbiztonsági rendezvényén, a Cyber Security Weekend-en, többek között az egészségügyet érintő változásokról is szó volt amelynek egyik fő kérdése az internetre csatlakoztatott orvosi eszközök informatikai védelme, valamint a betegek személyes adatainak kezelése.
Veszély leselkedik az ipari létesítményekre
A cégek negyede tapasztalt számítástechnikai támadást az elmúlt időszakban a Kaspersky Lab által készített IT Biztonsági Kockázatok Felmérése szerint. Tavaly a legnagyobb fenyegetést az ipari szervezetek számára a célzott támadások jelentették. Ahhoz, hogy a vállalkozások növelni tudják informatikai biztonságukat, a Kaspersky Lab azt javasolja, hogy derítsék ki rendszereik sérülékeny pontjait.
Ilyen lesz a holnap internete
Előrejelzéseket megfogalmazni sosem volt egyszerű, ezért mindig óvatosnak kell lennünk velük. Legalábbis azokkal, amelyek minden hibát, problémát vagy próbálkozást egy bekövetkezőben lévő digitális Pearl Harbor jeleként értelmeznek. Emiatt a Sophosnál úgy döntöttek, hogy a „holnap internete” dolgot szó szerint értelmezik, és megkérdezik több szakértőjüket, hogy mi az, amire az idejük és energiájuk egy részét a következő hat hónapban tervezik felhasználni. Íme, a „harcvonalból” származó előrejelzések.
Nagy fegyverarzenáljuk van az új trójai vírusoknak
Mobil világunkban mind azt szeretnénk, hogy azonnal elérjük, akivel kapcsolatba szeretnénk lépni, valamint, hogy naprakészek legyünk bárhol és bármikor. Most már teljesen hétköznapi dolog, hogy szeretteinkkel a közösségi média felületein tartjuk a kapcsolatot, hogy folyamatosan tudjuk az aktuális híreket, vagy, hogy ellenőrizzük az étterem kritikáit, ahova meghívásunk van. Ha valamilyen oknál fogva nem tudunk online lenni, az rendkívül frusztráló és zavaró tud lenni.
Kapj el, ha tudsz! A kártevők toplistája
Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok toplistáját, amelyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit. 2017 novemberében a listát továbbra is egy adware alkalmazás vezeti, amelyet kéretlen hirdetések megjelenítésére terveztek.
Magyarországon támad a legtöbb vírus
A Sophos legújabb elemzése szerint nem csak a Windows, de az Android, Linux, MacOS platformok sincsenek biztonságban a számítógépes zsarolóvírusok elől. Idén világszerte összesen két zsarolóvírus – WannaCry és Cerber – volt felelős a számítógépek elleni támadások 89,5 százalékáért.
Egyre nagyobb veszélyben az egészségügyi eszközök
A Kaspersky Lab éves kiberbiztonsági rendezvényén, a Cyber Security Weekend-en, többek között az egészségügyet érintő változásokról is tartott előadást, amelynek egyik fő kérdése az internetre csatlakoztatott orvosi eszközök informatikai védelme, valamint a betegek személyes adatainak kezelése.
Nem az ajtót feszítik fel a betörők, wifin keresztül rabolnak ki minket
Az elmúlt napokban került napvilágra egy kritikus technikai probléma, amely bármely, wifit használó eszköz lehallgathatóságát érinti. A hiba a hálózati eszközök egy szabványos kommunikációs protokolljában – a WPA2 (Wi-Fi Protected Access II) protokollban – található, így gyakorlatilag minden wifihálózatra csatlakoztatható eszközt, számítógépet, okostelefont, okostévét és magát a wifi routert is érinti.
Az új aranyláznak is megvannak a veszélyei
A digitális pénzbányászat láza uralja a kibervilágot, sokan csatlakoztak az új „aranyláz” sodrásához azért, hogy maguknak hozzanak létre digitális pénzt. Ön még nem bányászik? Nos, lehet, hogy nemsokára Ön is kedvet kap, hogy társuljon ahhoz a népes táborhoz, akik lelkesen dolgoztatják a számítógépeiket a busás vagyon reményében.
Zuckerberg: a közösség védelme fontosabb, mint a profit
“A közösségünk védelme fontosabb, mint a profitunk.” Ez nem valami naplementés képre írt bölcselet, hanem Mark Zuckerberg ismételte el többször, ráadásul tette mindezt a Facebook negyedéves tőzsdei jelentése kapcsán tartott tájékoztatón. Hagyományosan egy ilyen esemény a számokról szól. Felhasználók, bevételek, profit, és persze ebből is volt szép számmal.
Halloweeni kísértet az otthonunkban
Ha otthonunkban vannak intelligens háztartási eszközök, mint például sütő, hűtő, mérőórák, riasztók, amelyek az interneten keresztül, távolról is elérhetőek, és képesek egymással akár önállóan is kommunikálni, ez esetben számos kockázatnak és veszélynek tesszük ki otthonunkat –állítja a Sophos legújabb Haunted House/kisértetlak tanulmánya.