Cégblog

Nevet váltott a LogMeIn
A neve mostantól GoTo.

MENTOR: gazdasági reality a kkv-nak a 94.2 Trend FM-en
MENTOR című rádióműsorával segíti stratégiai terveik újrahangolásában a kis- és középvállalkozásokat a Trend FM. A magyar rádiózás történetében egyedülálló formátumú gazdasági reality 2022. április 5-én már a kilencedik évaddal jelentkezik. Még a stabil háttérrel rendelkező cégeket is váratlan kihívások elé állították az elmúlt évek. Most különösen fontosak az olyan hívószavak, mint a vállalati stratégia, üzleti tervezés, kockázatmenedzsment, kríziskommunikáció, tudásfejlesztés vagy épp a márkaépítés. Hatékony megoldásokat kínál ebben az évben is MENTOR című műsorával a Trend FM.

Válasz kiváló ár-érték aránnyal rendelkező okosotthon termékcsaládot
Egy okosotthon kialakításának mindenképpen egy előre megfontolt koncepció mentén érdemes nekiállni. Annak érdekében, hogy élhessünk egy okosotthon legnagyobb előnyével, a bővíthetőséggel, át kell gondolnunk azokat a szempontokat, amik mentén kialakítjuk az alaprendszerünket.

Már nem félnek a magyarok attól, hogy kirúgják őket?
A másfél évvel ezelőtti tavaszi-nyári időszak mélypontjához képest már érezhetően kevésbé aggódnak a hazai munkavállalók a mostani állásuk esetleges elvesztése miatt - derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából.

Tovább folytatódik egy program - akár 150 millió forintot is szerezhetnek a cégek
15 milliárd forintos keretösszeggel folytatódik a munkahelyi képzéseket ösztönző támogatási program, amelynek második szakaszában az ötvennél kevesebb főt foglalkoztató hazai mikro- és kisvállalkozások 70 százalékos támogatást igényelhetnek dolgozóik vállalati képzéséhez.

Bruttó 374 ezer forint lesz egy tescós bér
Sikeresen megállapodott a 2022/23-as üzleti évet érintő bérfejlesztésről a Tesco-Global Áruházak Zrt. és a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete (KASZ), valamint az Egyenlő.hu – a modern szakszervezet.

Miért hasznos a Pályázatfigyelő?
A 2027-ig tartó időszakban soha nem látott mértékű forrás kerül kiírásra. Nem érdemes lemaradni róla! Mindenképpen célszerű naprakészen nyomon követni a lehetőségeket. Ebben nyújt segítséget a Pályázatfigyelő funkció.

Mennyire éri meg most egy céges autó?
A vállalatok és a munkavállalók körében továbbra is népszerű cafeteria elem a cégautó, amelyet a legtöbb esetben a dolgozók magáncélra is használhatnak. Mivel gyártói oldalról a pandémia okozta alkatrészhiány miatt továbbra is áremelkedés várható az autópiacon, a vállalati autó mint munkáltatói juttatás még inkább felértékelődik a dolgozók körében. Ráadásul a munkaadói járulékokkal összevetve a cégautót terhelő adók és költségek is kedvezőbbek lehetnek, így vállalati oldalról is jobban megérheti autóval „kiváltani” a fizetésemelést. A cégautó nyújtotta legfontosabb előnyöket a Mercarius Flottakezelő szakértői gyűjtötték össze.

Sok vállalkozás nem tudja, pedig ezzel tízmilliós pluszhoz is juthatnának
A kutatás-fejlesztésnek minősített projektek tulajdonosai nem csak pályázati forrásra jogosultak, de a vállalatok adókedvezményt is igénybe vehetnek utánuk. Az immár 10 éve kérhető minősítés akár tízmilliós plusz bevételt is jelenthet, mégis még mindig sok olyan vállalkozás van Magyarországon, amely nem is tudja, hogy kutatás-fejlesztési tevékenységet folytat – ezzel pedig jelentős kedvezményektől esik el. A minősítési rendszer elindítását ünneplő 10. évforduló apropóján erre hívja fel az innovációt folytató vállalkozások figyelmét a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).

Ruanda - egy afrikai ország, amely Szingapúr mintáját követi
Ruanda elsőre sokak számára szinte teljesen ismeretlen lehet, valamint elhelyezkedését tekintve talán nem is legbiztonságosabb országok közé sorolnánk. Ruanda azonban Szingapúr mintáját követve Afrika legfejlettebb országa lenne.
Egy jó program képernyőfelvételhez
Biztosan mindannyian kerültünk már olyan helyzetbe, hogy képernyőfelvételt szerettünk volna készíteni, ám egy szoftver sem volt megfelelő a célra. A Snagit nevű szoftver erre specializálódott, és legújabb verziója számos praktikus újítást tartalmaz. Lássuk!
Nettó 800 ezerért is lehetetlen kamionsofőrt találni
Minden korábbinál súlyosabb krízishelyzet állt elő a fuvarozásban, a munkaerőhiány az egekbe szökött, emiatt a bérigények is elszabadultak, a munkakörülmények javítása pedig önmagában nem elegendő sem a dolgozók megtartására, sem az új járművezetők bevonzására. Az NiT Hungary felelős szakmai érdekképviseletként az árufuvarozó tagsági kör részére ezért olyan módszertannal tud segítséget nyújtani, mely rendszeres időközönként és transzparens módon ad információt a kalkulálható fuvardíjat befolyásoló egyik legfontosabb tényezőről. Ezzel lehetőség nyílik arra, hogy a drasztikus ütemben emelkedő gépkocsivezetői jövedelemszint is érvényesíthető legyen a fuvardíjakban.
Jó hír a cégeknek: elérhető közelségbe kerültek a fejlesztési adókedvezmények
Január 1-jétől a kisvállalkozások – köztük a mikróvállalkozások is – 50 millió forint, a középvállalkozások pedig 100 millió forintnyi beruházással szerezhetnek fejlesztési adókedvezményt, amelynek hatására fizetendő társasági adójuk akár 1,8 százalékos szintre csökkenhet a beruházást követő 13 adóéven keresztül. A LeitnerLeitner összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat.
A lehető legjobbkor: nem akármivel rukkolt elő egy magyar cég
Az unió is beszállt a beruházásba.
Adócsökkentések: mennyivel járnak jobban idén a cégek?
Varga Mihály mondott néhány számot.
Mit kell tenni, ha fizetési meghagyást kapunk?
Csaknem 460 ezer fizetési meghagyást bocsátottak ki tavaly lejárt tartozások miatt Magyarországon, 20 ezerrel többet, mint egy évvel korábban. A kérelmek száma azonban még elmaradt a koronavírus-járvány előtti, 2019-es szinttől. A fizetési meghagyások kibocsátásának túlnyomó többségét a követeléskezelők és a közszolgáltatást nyújtó társaságok, például tömegközlekedési és közműcégek, valamint mobilszolgáltatók kezdeményezték. A Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) hangsúlyozza, aki nem ért egyet a fizetési meghagyással, időben mondjon ellent, különben a tartozás miatt végrehajtás indulhat vele szemben. Tavaly csökkent azok aránya, akik vitatták a követelést.
Pénzkereseti lehetőség kkv-knak online
Ha egy cég úgy dönt, hogy nagyobb erőforrásokat áldoz online megjelenésre, akkor rengeteg lehetőség kínálkozik. A jó döntés kulcsa, a megfelelő kiválasztás.
Több milliárd kriptovalutát égetnek el
A papírpénzek égetése nem túl okos dolog, a digitális fizetőeszközöknél azonban ez másképp van: időnként előfordul, hogy egy-egy kriptovaluta úgy dönt: megsemmisíti meglévő készletének egy részét. Ezzel csökken a forgalomban lévő coinok mennyisége, ami hosszútávon növeli azok értékét. Itthon még nem igazán volt példa hasonlóra, a Hungarian Vizsla Inu (HVI) csapata azonban bejelentette: február 20-án több milliárd tokenjüktől vesznek végső búcsút.
Kóklerek helyett: hogyan válasszunk profi könyvelőt?
Az esetek nagyon nagy százalékában nem azért bünteti a vállalkozókat az adóhatóság, mert adócsalók lennének, hanem mert valamit figyelmetlenségből elrontottak. Keresztesi Attila, az Optima Ratio Könyvelő Iroda Kft. társtulajdonosa elmondta, jogilag és pénzügyileg is az ügyvezető felel a saját cégéért, ezért fontos időnként ellenőrizni a könyvelő munkáját. A szakember szerint a digitalizáció teljesen átalakítja a piacot, ennek viszont hátránya, hogy a személyes kapcsolattartás háttérbe szorul. A könyvelő kiválasztásával kapcsolatban azt javasolja, mindig nézzünk utána alaposan a szolgáltatónak, mert ha kóklerrel van dolga a cégnek, az később nagyon sokba kerülhet.
Katások, figyelem! Fontos tájékoztatást tett közzé a NAV
A katásoknak február 25-éig kell elküldeniük a 21KATA nyomtatványt a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV). A bevételi nyilatkozat az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazással egyszerűen, gyorsan kitölthető és beküldhető.
Leszedik a boltok polcairól a Tchibo Family kávét
Egyelőre csak az Aldi jelezte, hogy gond van a termékkel, a visszahívás más üzleteket is érint.
Neten árult Covid-tesztek: sok webshoppal van baj
Érdemi átrendeződést vetítenek előre a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által lefolytatott ágazati vizsgálat következtetései a Covid-antigén-gyorstesztek piacán. Miközben az Országgyűlés szűkítette a gyógyszerek házhozszállításának lehetőségeit, a GVH azt javasolja, hogy – a verseny élénkítése céljából legalább átmeneti időszakra – gyógyszertárakon és gyógyászati segédeszköz üzleteken kívül is jogszerűen lehessen hozzájutni gyorstesztekhez. Emellett számos, gyorstesztet forgalmazó webshop számíthat fogyasztóvédelmi eljárásra, valamint egyéb hatósági intézkedésre. Ezen eljárások az érintett webshopok eltűnéséhez vezethetnek – figyelmeztetnek a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértő ügyvédei.
Melyik iPhone 13-as mobiltelefont érdemes megvásárolni 2022-ben?
Ha 2022-ben új iPhone-t szeretnénk vásárolni, több lehetőség közül választhatunk: a mobiltelefon termékkínálat iPhone 13-ra és iPhone 13 Pro-ra oszlik. Első ránézésre mindkettő nagyon hasonló okostelefon, és egyaránt 6,1 hüvelykes kijelző és A15 Bionic processzor tartozik hozzájuk, de ha jobban megvizsgáljuk a két készüléket, akkor észrevehető néhány lényeges eltérés. Olvasson tovább, hogy összeállításunk segítséget nyújtson a megfelelő termék megvásárlásához.
Több száz munkahelyet hoz létre a Lidl
A német áruházlánc, a Lidl 36 milliárd forintos projekt keretében nyitott új logisztikai központot Ecseren, a Budapesten és környékén lévő áruházai kiszolgálására.
Ne fizessünk bírságot a NÉBIH-nek! Több tízezer hazai vállalkozást érint
Mindazon vállalkozásoknak, akik Magyarország területén a NÉBIH hatálya alá tartozó tevékenységet végeznek, 2022. január 31-ig kell befizetniük a felügyeleti díj második részletét, ha nem akarják megkockáztatni a mulasztási bírságot ‒ hívták fel a figyelmet a határidőre a BDO Magyarország szakértői.
Példátlan helyzetben indult az év - hamarabb kell lépnie a cégeknek
Legalábbis azoknak azoknak a cégeknek, magánszemélyeknek, akik autóvásárlást terveztek - derül ki a Magyar Lízingszövetség összeállításából, amely szerint nem csak az autógyártást hátráltató chiphiány miatt emelkedő árakat, hanem az összes fenntartási kiadást számba kell venniük a vásárlásnál. A lízingpiac számára az autópiaci megtorpanás kedvezőtlen, de a vállalkozások eszközbeszerzési kedve derűlátásra adhat okot.
Eltűnik a Telenor név
Márciustól nevet változtat a Telenor Magyarország Zrt.: a cseh PPF befektetői csoport tulajdonában álló mobiltársaság új neve Yettel Magyarország Zrt. lesz - jelentette be Peter Gazik vezérigazgató.
Feltámadás előtt a Huawei okostelefonok
Több termékszegmensben is jelentősen növelte az értékesítését a Huawei Technologies Hungary Fogyasztói Üzletága 2021-ben Magyarországon. Mintegy kétszer annyi viselhető okoseszközt adott el a vállalat tavaly hazánkban, mint 2020-ban, továbbá 48 százalékkal nőtt a vezeték nélküli fülhallgatók és 40 százalékkal a notebook kategória értékesítése.
A cégek 72 százaléka tervez béremelést 2022-ben, a főellenség az infláció
Tízből hét cégnél emelték a fizetéseket 2021-ben és ugyanekkora azoknak a vállalatoknak aránya is, ahol ez idén kilátásban van. 2022-ben a béremelés jellemzően egész cégre kiterjedő, kevésbé a vállalaton belüli bizonyos csoportokat érintő beavatkozásként jelenik majd meg. A leggyakoribb indok a keretösszeg emelésre az infláció, míg legfontosabb célként a munkavállalók megtartását említették leggyakrabban a válaszadók – derül ki a Profession.hu friss, januári kutatásából, ami során több mint 500 cég mondta el véleményét és terveit.
Meseszerű robbanás előtt a 4iG
Végleges megállapodást kötött Jászai Gellért befektetési társasága a KZF Vagyonkezelő Kft., a 4iG Nyrt., valamint a Rheinmetall AG. A német világcég részvényvásárlással és tőkeemeléssel 25,12 százalékos tulajdont szerez a 4iG Nyrt.-ben, amellyel a magyar informatikai és távközlési cégcsoport legnagyobb nemzetközi befektetője lesz. A többlépcsős ügylet zárásának feltétele, hogy a 4iG közgyűlése elfogadja a társaság új alapszabályát és felügyelőbizottságát, valamint a külföldi vállalatok tulajdonszerzésére vonatkozó jogszabály értelmében a Belügyminisztérium is hozzájáruljon a Rheinmetall AG tulajdonszerzéséhez.
Alapjaiban változtatja meg a munkaerő-toborzást egy új innováció
A jelöltek megszerzésének leggyorsabb, és pénzügyileg leghatékonyabb módszere az úgynevezett crowdstaffing. A toborzási folyamatokat forradalmasító modell lényege, hogy a független, önálló fejvadászok és szakemberek saját szabadidejükkel, kapcsolati hálójukkal szállnak be a keresésbe, hogy a lehető legrövidebb idő alatt a legalkalmasabb jelölt kerüljön kiválasztásra.
Nehezített pályára kerültek a logisztikai cégek
A kínai újév köszöntése a távol-keleti országban élők számára családi összejöveteleket, utazást és pihenést jelent, a világ többi részének viszont komoly logisztikai kihívásokat. A vállalkozások bezárnak, a gyárak felfüggesztik működésüket, a fuvarozók pedig az alacsonyabb keresletre reagálva csökkentik a kapacitást, mindez nagymértékben befolyásolja a globális áruszállítási piacot. Idén a kínai új év hatása várhatóan a szokásosnál nagyobb lesz a Dachser szerint, hisz a munkaszüneti napok mellett a COVID-19 okozta szigorításokkal és a pekingi téli olimpiával járó forgalommal is számolnunk kell.
Elkelt a legrégebbi magyar ár-összehasonlító portál
Új tulajdonoshoz került a depo.hu.
Magyar Falu Program: 30 milliárdra pályázhatnak a kistelepülési vállalkozások
Folytatódik a Magyar Falu Program kistelepülési vállalkozásokat támogató eleme.
Megrohamozták a cégek a bankokat
Az év elejétől módosultak a Széchenyi-kártyák kondiciói.
Fontos fizetési határidő közeleg a cégeknek
Január 31-ig be kell fizetni az élelmiszerlánc szereplőknek a 2021. évre vonatkozó élelmiszerlánc-felügyeleti díj második részletét - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.
Ezeken a helyeken ellenőrizhet a NAV a héten
Megyei bontásban ismét közzétette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), hogy a következő napokban hol bukkanhatnak fel a hatóság munkatársai. Bács-Kiskun megyétől Zaláig: mit mutat az Adótraffipax?
Szja-kedvezmény: figyelmezetet a NAV
Célszerű mielőbb nyilatkozni a kedvezményekről.
20 milliárdos pályázati keret nyílt meg
Az ország kevésbé fejlett régiói vállalkozásait megcélzó 80 milliárd forintos pályázatot követően megnyílt az a 20 milliárd forintos beruházásösztönző pályázat is, amely a fejlettebb régiók mikro, kis- és közepes vállalkozásainak nyújt támogatást.
Imperial Holding – családi házak és ipari ingatlanok kivitelezése - Kivitelezés a zöld jövőért
Mit kell tudni az Imperial Holdingról?
Az Imperial Holding egy 40 éves családi vállalkozás, mely mára a családi ház építési piac egyik vezetőjévé nőtte ki magát, de más tevékenységei is vannak az építőiparban.
Mire figyeljenek a vállalatok, ha informatikai fejlesztést terveznek?
Az elmúlt hónapokban az IT világban megfigyelhető trendek alapján a 2022-es év elején sokkal nagyobb mértékben kell számolni a munkaerőhiánnyal és beszállítói nehézségekkel, mint az előző években, mely többek között a koronavírus okozta ellátási fennakadásoknak, valamint annak köszönhető, hogy a járvány kezdete óta sokan most látják elérkezettnek a pillanatot a munkahelyváltásra. Ezeket az előjeleket elsősorban azoknak a cégeknek érdemes figyelembe venniük, amelyek az idei évben terveznek informatikai fejlesztést. A megfelelő időben történő felkészüléshez indokolt lehet akár az alapoktól újragondolni az éves gazdasági terveket. De mégis milyen szempontokat kell figyelembe venni egy IT projekt tervezésénél a zökkenőmentes megvalósítás érdekében? Borzák Péter az INSPYRE ügyvezető igazgatójának elemzéséből kiderül.
A munkaerőpiac helyzete 2022-ben
A munkaerőpiaci helyzetnek nem kedvezett 2020 és 2021 sem. 2021 második felében azonban már megpillanthatjuk a fényt az alagút végén, úgyhogy nézzük is, mit tartogatott számunkra!
Új jegyeket vezetne be a BKK
Jöhetnek az időalapú jegyek.
Segítséget jelent a cégeknek a NAV új rendszere - de mire kell figyelni?
Jelentős előrelépést hozott a NAV 3.0 rendszer a cégek életében, mivel lehetőséget ad arra, hogy minimalizálják a kézi adatbevitelt a számlakezelésben – és ezzel a hibalehetőségeket is. Ennek előnyeit azonban csak akkor lehet maximálisan kihasználni, ha a rendszerrel kompatibilis szoftveres megoldásokat használnak.
A vállalatokat is elérte az infláció
Bár a nagyvállalatok jellemzően már beépítették áraikba a pénzromlás hatását, a cégek több mint felének okoz nehézséget a magas infláció. A K&H nagyvállalati növekedési index szerint a szektorok közül magasan a mezőgazdasági cégeknek jelenti a legnagyobb kihívást az áremelkedés.
Nehéz helyzetbe kerültek az autóipari cégek - komoly drágulás jöhet idén
Az energiaárak miatt akár 20 százalékos drágulás sem kizárt.
Vidéken nyit üzleteket az IKEA
A 2021-es pénzügyi évet az IKEA 109 milliárd forint teljes kiskereskedelmi forgalommal zárta. Ez a megelőző évhez képest majdnem 12 százalékos növekedést jelent. Az online kereskedelem iránti érdeklődés növekvő trendje is megmaradt, a teljes értékesítés 19,3 százaléka az online térben történt, mely 6 százalékos növekedés a 2020-as pénzügyi évhez képest.