Friss cikkeink

Lehet-e még igaza Matolcsy Györgyéknek idén?
Az első féléves 6,1 százalékos zuhanás és a kormány által a harmadik negyedévre várt, nem számszerűsített további visszaesés alapján nagyjából ekkora gazdasági bővülésre lenne szükség 2020 utolsó negyedében ahhoz, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) 0,3-2 százalékos idei növekedési prognózisa teljesüljön. Feltéve, hogy az MNB nem változtat az előrejelzésén. Erre legkorábban a Monetáris Tanács mai ülésén lenne lehetősége, de ehhez változtatnia kell a szokásos menetrendjén.

Júliusban újra érezhetően többen jártak már be dolgozni
Júliusban 1,5 százalékkal nőhetett júniushoz képest a foglalkoztatottság - közölte a GKI.

Csak óvatosan optimisták a németek – a jövő még mindig ködös
Elemzők által vártnál jelentősebben javult augusztusban az előző havihoz képest a müncheni ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti hangulatindexe.

Másodszor bukott le a feketéző utazásszervező
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal ellenőrei résen voltak, elsőre lebuktatták a simliskedő utazásszervezőt, aki egyszer már fennakadt a NAV ellenőrzésén.

Szállodafejlesztésre lehet pályázni - itt vannak a részletek
Már benyújthatók a támogatási kérelmek a Pest megyei szállodák fejlesztését és bővítését támogató pályázati felhívásra - tájékoztatta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós fejlesztési források felhasználásáért felelős államtitkára.

Koronavírus: kijöttek a friss adatok
24 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 5215 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.

Hamarosan nyitják a pénzcsapot – a kiválasztott cégekre akár százmilliók várhatnak
Komoly lehetőségre készülhetnek a korábban már elismert hazai kis- és középvállalkozások, augusztus végén nyílik a legújabb pályázat.

Rég volt ilyen: brutálisan kevés osztalékot fizettek ki a cégek
Az idén a második negyedévben globálisan kifizetett osztalékösszeg közel egy évtizede a legkisebb volt, mivel a koronavírus-járvány miatt megtépázott vállalatok közül igen sok úgy döntött, egyáltalán nem fizet a részvényeseinek.

Hidegzuhanyként érte a magyar cégeket a járvány
Az utóbbi években a magyar piacon is egyre nagyobb ütemben terjedt a távmunka, ám a koronavírus-járvány szinte egyik napról a másikra majdnem mindenki számára elhozta az otthoni munkavégzést. A munkafeladatok otthoni ellátása ugyanakkor új kihívásokat is jelent: sok más mellett informatikai felkészültséget várt a munkaadóktól. A cégek 70 százaléka kénytelen volt átállni az online munkavégzésre, amihez megfelelő informatikai háttérre volt szükség. A vállalatok felének ez nem jelentett gondot, ám minden ötödik cégnél komoly fejtörést okozott az új helyzet. Ez derül ki az elsősorban használt szerverekkel foglalkozó, ServerElite felméréséből.

Elszomorító adat érkezett: az álláskeresők fele a semmiből él
Kijöttek a friss adatok, amelyek felemás képet mutatnak a regisztrált álláskeresőkkel kapcsolatban.
Két évtizede nem láttak hasonlót – megszületett a megállapodás
Több mint két évtizede először vámtarifák csökkentésében állapodott meg az Európai Unió és az Egyesült Államok.
Szijjártó Péter beszámolt kínai útjáról - erről volt szó
Mielőbb újra kell indítani a magyar-kínai gazdasági együttműködést, erre mindkét oldalon megvan a politikai szándék - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kínai útjáról beszámolva.
Anyagi helyzetükről is faggatja a vállalkozásokat a kormány
Ahogy tavasszal, a járvány kezdetén, úgy most is ismét megkérdezi a vállalkozásokat az állam a gazdasági tapasztalataikról, a kormányzati mentőintézkedések hatékonyságáról, valamint a gazdasági kilátásaikról és nehézségeikről.
Mindjárt lejár a határidő - már csak pár napig jelentkezhetnek a cégek bértámogatásért
Jövő hétfőig lehet jelentkezni a bértámogatási konstrukciókra - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára.
Komoly szigorításokat jelentett be az Airbnb
Szigorítja a foglalási szabályokat az Airbnb: ezentúl nem lehet partikat szervezni az online szállásközvetítő platformon foglalt szállások egyikében sem, és legfeljebb 16-an bérelhetnek ki együtt egy ingatlant. A rendelkezés visszavonásig érvényes.
Hogyan fizetik a magyarok a számlákat?
A magyarok havonta átlagosan öt számlát fizetnek be, 55 százalékuk továbbra is papíralapon, miközben a válaszadók 49 százalékának fontos a gyorsaság, 28 százalékuk pedig szívesen fizetné be rezsijét a jelenlegitől eltérő, egyszerűbb módon, elektronikusan - derült ki a független e-számlafizetési platform, a Díjnet Zrt. megbízásából készített felmérésből.
Lefékezhetik a jogszabályozók az önvezető autók fejlesztését
Eltérően ítélik meg a mesterséges intelligencia (MI) használatának veszélyeit a törvényhozók és vállalatok – derül ki az EY több mint 280 globális szervezet és 71 szakpolitikus megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. A cégeknek nagyobb figyelmet kell szentelniük a jogszabályalkotók elvárásaira, különben drasztikusan lelassulhat az új technológiai megoldások, többek között az önvezető autók fejlesztése is.
SZÉP-kártya: kedvező juttatási forma a munkaadóknak, plusz bevételi forrás a vendéglátóhelyeknek
Töretlen a SZÉP-kártya népszerűsége a hazai munkaadók körében, ráadásul idén még kedvezőbb feltételekkel alakíthatnak ki vonzó cafeteria-csomagot dolgozóiknak a vállalkozások.
Zöld utat adtak Amerikában: most így kezelnék a koronavírust
Rendkívüli felhatalmazást adott az amerikai Élelmiszer-, és Gyógyszerfelügyelet a koronavírusos betegek vérplazmakezelésére - jelentette be Donald Trump amerikai elnök.
Koronavírus: megérkeztek a friss adatok
36 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést.
Felpöröghet a belföldi turizmus ősszel
A turisztikai szektornak fel kell készülnie a várhatóan élénk szezonon kívüli, őszi keresletre - írta a hétfői Magyar Nemzet.
Mi lesz Magyarországgal? Így látják most a hazai gazdasági szereplők
A GKI konjunktúraindexének áprilisi, a járvány okozta pánik miatt bekövetkezett zuhanásának az elmúlt négy hónapban még csak a felét sikerült ledolgozniuk a hazai gazdasági szereplőknek. Sőt, augusztusban a fogyasztói várakozások még kissé romlottak is, az üzletiek pedig nem változtak.
Önvezető autózás: hol áll Magyarország?
Mennyire állunk készen az önvezető autók közforgalomba való tömeges bevezetésére? A KPMG elemzői 30 országot találtak arra alkalmasnak, hogy érdemben vizsgálják az önvezetési technológia befogadására való felkészültségét. Magyarországnak az összesített ranglistán elért 25. helye azt jelenti, hogy a tempót ugyan nem mi diktáljuk, de fent vagyunk a térképen.
Második hullám: ez lehet az egyik leghatékonyabb gazdasági fegyver a munkaerőpiacon?
A HR tapasztalatok megosztása lehet az egyik leghatékonyabb fegyver a járvány esetlegesen érkező második hullámra való felkészülésben. Legalábbis így látja Simonyi Judit tapasztalt HR tanácsadó, aki szerint megvan a helye és az ideje a versenynek, de most a HR szakma összefogására van szükség, a jól működő tapasztalatok megosztására, közös gondolkodásra, együttműködésre. Szerinte ez a vállalatok, a munkavállalók és az ország gazdasági érdeke is.
Nagy nyári autógumi razzia: a vártnál jobb eredmények ellenére is születtek bírságok
Az országos akció immár nyolcadik éve hívja fel a figyelmet arra, hogy egy nem megfelelő abroncsszett miatt már városi tempónál is akár autóhossznyi különbség is lehet a fékútban. Ezen pedig életek múlhatnak.
Hány magyar vesztette el a munkáját a járvány alatt? Hamarosan kiderül
A monetáris tanács kamatdöntő ülést tart a jövő héten, emellett több statisztikai adat is megjelenik, a május-júliusi foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adatokat, továbbá a szolgáltatások külkereskedelmi forgalmának második negyedéves statisztikáját is közlik.
Újabb magyaroknál mutatták ki az új típusú koronavírus-fertőzést
Meghalt két idős, krónikus beteg, és huszonkettővel 5155-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu.
Magyarország és a Black Friday
A Black Friday, magyarul megnevezve fekete péntek egy világ egyik legnagyobb akció őrülete, amikor az ünnepi időszak előtti intervallumban óriási akciókkal készülnek mind az üzletek, mind az online web-boltok.
Hová menekül a világ a készpénzből?
A koronavírus-járványra adott jegybanki reakciók sok befektető számára jelezték, hogy a készpénz és a kockázatmentesnek tekinthető államkötvények nem alkalmasak értékmegőrzésre.
Hova és hogyan utaztak a magyarok a koronavírus alatt?
A pandémia ellenére az idén is utaztak az emberek, főként az év elején, a járványt megelőző időszakban. A külföldi látogatásokat tudatosan, biztosítással megerősítve szervezték az utazni vágyók - derül ki a K&H Biztosító legújabb összeállításából.
Komoly korlátozások jöhetnek, ha új elnöke lesz Amerikának
Elnökké választása esetén teljesen lezárná az Egyesült Államokat és gazdaságát a koronavírus-járvány miatt - jelentette ki Joe Biden, a demokraták elnökjelöltje az ABC televízió péntek éjjeli híradójának adott interjújában.
Borúlátó vezetők - árnyékot vet a járvány
Míg év elején még a fejlesztési beruházásokkal foglalkoztak és jó idei profitkilátásokról számoltak be a nyugat-európai vállalatok pénzügyi vezetői, ma már a vállalatok napi működéséhez szükséges pénzeszközök biztosítása, továbbá a rövid távú adósságok és a raktárkészletek kezelése a legfontosabb feladat, miközben a profitvárakozások is borúlátóbbak lettek.
Új világ kezdődik: szigorúbb ellenőrzéseket ígér a minisztérium
Nemcsak az üzletekben, hanem a raktártól a gyártóig mindenütt ellenőrizhet a fogyasztóvédelem – hívta fel a figyelmet az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményében.
Koronavírus: hogy alakultak a magyar fertőzöttségi számok szombaton?
Tovább emelkedett a fertőzöttek száma, de ezúttal nincs új halott.
A koronavírusnak köszönhető, hogy kicsit fellélegezhetett a Föld?
Ma van a Túlfogyasztás világnapja, és idén példa nélküli csökkenés tapasztalható a modern társadalom ökológiai lábnyomában – ez azonban nem annak tudható be, hogy hirtelen elkezdtünk jóval tudatosabban élni, hanem a koronavírus-járvány miatti korlátozásokra és annak gazdasági következményeire vezethető vissza.
Egyre fontosabb a magyaroknak a környezetbarát csomagolás
Miközben a fém kevésbé környezetszennyező, mi még mindig inkább műanyagot használunk - derült ki az alumínium- és fémdobozok visszagyűjtését népszerűsítő mindendoboz.hu felméréséből.
Rengeteg gázt találtak a törökök
A török Fatih fúróhajó 320 milliárd köbméter földgázt talált a Fekete-tenger alatt - jelentette be Recep Tayyip Erdogan török elnök.
Nincs előrelépés: nehezen halad előre a Brexit
Nem történt jelentős előrehaladás a Brexit-tárgyalások hetedik fordulóján - jelentette ki Michel Barnier, az Európai Unió Brexit-ügyi főtárgyalója a kétnapos egyeztetéseket követő sajtótájékoztatóján.
Új kampányt indít a kormány
A cél a hazai termékek népszerűsítése lesz.
Ez a veszély fenyegeti most a kisvállalkozásokat
A Dharma már 2016 óta ismert és az egyik legjobban profitáló zsarolóvírus család a tömeges piaci terjesztésre szánt, szolgáltatásalapú kereskedelmi modelljének köszönhetően. A forráskódjának számos iterációját jelentették meg online vagy árulták, így a kódjának jelenleg sok változata létezik.
Ezt mutatja a járványhelyzetről a szennyvíz
Stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyaga - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtök délután a koronavirus.gov.hu oldalon.
Koronavírus: így terjed a járvány Magyarországon
Május óta nem nőtt ilyen sokkal a napi fertőzöttek száma.
Fordulat: már a vevők diktálhatnak az ingatlanpiacon
Megugrott az új lakásoknál a kedvezmények száma és értéke, a használtaknál nagyobb lett az olcsóbb lakások aránya. Mindkettő arra utal, hogy immár egyértelműen vevői piac van.
Özönlenek a használt autók az országba
Idén júliusban a DataHouse adatai szerint 12 196 import személyautó került hazai forgalomba, ami az előző hónaphoz képest 13 százalékos, az áprilisi mélyponthoz képest pedig 61 százalékos növekedést jelent. Ezzel a használtautó-import volumene már csupán 6-7 százalékkal marad el a járvány kitörése előtti szinttől.
Tényleg eltűntek az ázsiai vevők Magyarországról?
Az elmúlt évek ingatlanpiaci nyüzsgésében kiemelt szerepet játszottak a külföldi befektetők. Budapest belvárosában különösen sok ingatlant vásároltak fel, rövidtávú bérbeadás és befektetés céljából, ez a helyzet viszont a világjárvány érkezésével együtt alaposan megváltozott.
Megugrott a fertőzöttek száma a németeknél
Csaknem négy hónapja, április vége óta nem volt ilyen magas a regisztrált koronavírus-fertőzések napi száma Németországban a csütörtökön közölt hivatalos adatok szerint.
Áttörés: már az emberi szervekből is ki tudják mutatni a mikroműanyagokat
Most már el lehet kezdeni az élettani vizsgálatokat, melyek pontosabban felbecsülhetik a mikroműanyagoknak az emberi egészségre gyakorolt kockázatát.
Milyen lakást vehetünk átlagkeresetből?
A Duna House Pénzügyek szakemberei a KSH adatai és a bankok jelenlegi ajánlatai alapján megvizsgálták, hogy mennyiért vásárolhatnak ingatlant a magyarok. Egy keresettel és a minimálisan elvárt önerővel 27 millió forintig választhatunk, de 2 kereső fővel vagy további állami támogatással könnyedén duplázhatjuk ezt az értéket. Összességében 5-6 milliós önerő mindenképpen szükséges, de ehhez hiteles segítséget kapcsolva már élhető ingatlanhoz juthatunk a fővárosban is.