Friss cikkeink
Szélturbinákat fejleszt egy magyar startup, ráadásul kkv-knak
Pár éven belül a kisvállalkozásoknak is elérhetővé tenné a saját szélturbinák üzemeltetését, és ezzel energiaköltségeik csökkentését az önállóan működtethető szélturbinák fejlesztésével foglalkozó, magyar mérnökökből álló startup. A Budapesti Műszaki Egyetem által is támogatott projektet a fenntarthatóságot célzó, energiahatékonyságot elősegítő projekteket felkaroló EIT InnoEnergy magyarországi központjának most zárult Primer programjában mutatkozott be.
2 ezer boltjától válik meg a Tesco
A thaiföldi és malajziai érdekeltségeket adják el.
A vírus miatt lefújták a Cégek Éjszakáját
Az egészségügyi helyzet miatt szeptemberre halasztják a rendezvényet.
Koronavírus: mit tehet és mit nem a munkáltató?
A koronavírus nemzetközi elterjedése miatt a cégeknek fel kell készülnie arra, hogy a megbetegedések és az esetleges hatósági intézkedések érdemben befolyásolják a vállalatok működését. Felmerül azonban a kérdés, hogy amennyiben a munkahelyen megjelenik a járvány, úgy a munkáltató milyen intézkedések megtételére jogosult, illetve köteles, és mit tehet a munkavállaló?
Employer Branding Award 2019 beadás!
Vállalati kultúrájuk előre mutató, munkavállalóik munkakörülményei kiemelkedőek? Legyen az Ön vállalata is a díjazottak között! Várják pályázatukat az Employer Branding Awardra 2020. március 20-ig.
Új vezető a L’Oréal magyar leányvállalata élén
Brigitte Strellert nevezték ki a L’Oréal Csehország, Magyarország és Szlovákia új Ügyvezető Igazgatójának. Tomáš Hruška-t váltja pozíciójában, akit a kozmetikai vállalat skandináv régiójának élére neveztek ki.
Komolyan visszavetheti a közvetlen külföldi befektetéseket a koronavírus
A járvány miatti korlátozások világszerte akár 15 százalékkal is csökkentheti a közvetlen külföldi befektetéseket.
Jócskán elszállt az alapélelmiszerek ára
Egy év alatt az alma drágult a legjobban.
„Hazafinak tartjuk magunkat”
Vajon a koronavírus vagy a laza monetáris politikák érintik a startupokat is vagy az őket tőkével ellátó kockázati tőketársaságokat? A kérdést Oszkó Péternek tettük fel a februári Piac & Profit magazinban.
Veszélyben az online rádiózás?
Még csak pár éve annak, hogy a hagyományos, FM-hullámokon fogható rádióhallgatás helyét elkezdte átvenni az internetes sugárzás. Ma már a hallgatók nagy része előnyben részesíti a kényelmesebb és jobb minőségű online rádiózást, ám egy új szigorítás miatt hamarosan megszűnhetnek az internetes adók.
Elhalasztják a Műegyetemi Állásbörzét a koronavírus miatt
Az új időpontról a szervezők a későbbiekben adnak majd tájékoztatást.
Több járatát is felfüggeszti a Wizz Air
A koronavírus miatti intézkedés a milánói, trevisói és bergamói járatokat érinti.
Jelentősen nő a cégek árbevétele az ügyfélkiszolgálás javításával
Az ügyfélkiszolgálás színvonalát folyamatosan javító vállalatok átlagosan 20-30 százalékkal növelhetik árbevételüket, mivel az elégedett vásárló 2,5-szer többet költ a tapasztalatok szerint, mint az elégedetlen – közölte kutatásának eredményét az ügyfél-elégedettség mérésével foglalkozó ClientFirst Consulting Kft.
Majd most kiderül, mennyivel drágult az életünk
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük a februári infláció, a januári ipari termelés és a januári külkereskedelmi forgalom adatai.
Becsődölt Közel-Kelet Svájca
Libanon nem tudja törleszteni a következő hét elején esedékes 1,2 milliárd dolláros (360 milliárd forintos) eurokötvény-tartozását - közölte Hasszan Diab libanoni miniszterelnök.
5+1 csapda a logisztikai beruházásoknál
Sok milliárd forint befektetés úszik el évente Magyarországon a nem megfelelően tervezett logisztikai rendszerek miatt. Nagyon lassú a változás, de egyre több cég látja be, hogy megéri időt és pénzt fordítani a raktáruk optimális működéséhez szükséges alapos logisztikai tervezésre.
A koronavírus miatt a hétvégére feloldják a kamionstopot
Felfüggesztik a nehéz-tehergépkocsik hétvégi forgalomkorlátozását az akadálytalan áruellátás érdekében, e járművek most szombaton és vasárnap egész nap közlekedhetnek a magyarországi utakon .
A digitális óriáscégek sem kerülhetik el az adófizetést
A magyar kormány az uniós jogot értelmező luxembourgi bíróságtól kapott papírt arról, hogy meg lehet adóztatni a legnagyobb cégeket, bevételeik, jelentőségük arányában rászoríthatók arra, hogy részt vegyenek a magyar közteherviselésben - jelentette ki a Magyar Nemzetnek a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára azt az ítéletet kommentálva, amelyet az Európai Unió Bírósága hozott a hét elején a magyar reklámadótörvényről.
Az már kevés, ha egy cég felad egy álláshirdetést
Lassuló ütemben növekedett a magyarországi cégek munkaerő-kereslete az elmúlt három évben, miután a tartós munkaerőhiány és a magas fluktuáció folyamataik digitalizációjára, automatizálására, valamint álláshely-racionalizációra kényszerítette őket. A keresleti piac ellenére az álláskeresés a korábbiakhoz képest hosszabb időt vesz igénybe. Ennek magyarázata, hogy a munkavállalók a nagyobb kínálatban megfontoltabb döntést hozhatnak, a vállalatok igénye pedig megnőtt a speciális készségekkel rendelkező jelöltek iránt – állapította meg a Profession.hu és a Boston Consulting Group (BCG) legfrissebb munkaerőpiaci felmérése.
Koronavírus: mit kell tenni a munkáltatónak a járvány idején?
Korlátozhatja-e és nyilvántarthatja-e a munkáltató a munkavállalók utazásait? Előírhatja-e egyoldalúan a cég az otthoni munkavégzést? Megtagadhatja-e a munkavállaló a munkát vagy a céges utazásokat? Mely esetekben lehet és kell mentesíteni a munkavállalókat a munka alól? A legfontosabb tudnivalókat dr Fehérváry Ákos, a Baker McKenzie munkajogi csoportot vezető nemzetközi partnere és dr Óváry-Papp Nóra, a csoport vezető ügyvédje gyűjtötte össze.
Hatékony bizalomépítés az e-mail aláírás segítségével
Bizalom nélkül elképzelhetetlen akár egyetlen üzletkötés is, hosszabb távon pedig a sikeres működésre sincs esély. A hatékony bizalomépítéshez pedig kifejezetten praktikus és bárki számára elérhető eszköznek számít az e-mail aláírás.
Nincsenek felkészülve a magyar cégek a tömeges távmunkára
A koronavírus terjedése a cégek mindennapos működésére is nagy hatást gyakorol. Az üzletmenet hatékony fenntartása érdekében egyre több vállalkozás dönt az otthoni munkavégzés széleskörű bevezetése mellett, ennek biztonsági kockázataira azonban csak a magyar cégek töredéke van felkészülve. A távoli dolgozók olyan nem várt hatékonysági és adatbiztonsági problémákat, azaz végső soron károkat okozhatnak a munkáltatóknak, amelyek elkerülésére többlépcsős intézkedések bevezetése javasolt.
Ilyen ingatlanárak mellett hogyan lesz a gyereknek saját lakása?
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint korábban soha nem feltételezett magasságokba kerültek a lakásárak: ma egy használt lakás „átlag” ára 16 millió, egy új lakásé több mint 27 millió forint. Ennek ellenére sem kell lemondanunk arról, hogy gyermekeinket önálló lakáshoz juttassuk. A Fundamenta Gyerek Lakásszámlájával mindez elérhető, ha két fontos tényezőt számításba veszünk: a rendszerességet, és azt, hogy időben megkezdjük a takarékoskodást.
1 millió dolláros lehetőség magyar startupoknak
A Start it @K&H nagyvállalati inkubátorprogramja első és egyedüli hazai szereplőként lépett be a Global Accelerator Network (GAN) közösségébe. A világszerte több mint 100 inkubátort és akcelerátort tömörítő nemzetközi szervezet a globális kapcsolatrendszer mellett 1 millió dollár értékű digitális szolgáltatáscsomagot nyújt a Start it @K&H-ban fejlődő innovatív csapatoknak.
Sorra mondják le budapesti foglalásaikat a turisták
Vis maior keretet hoztak létre a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került cégeknek. Az egymilliárd forintos keretettel a Magyar Turisztikai Ügynökség egyelőre forgalomélénkítő kampány helyett a károk minimalizálására, a felkészülésre fókuszál.
Megbüntették a CIB bankot – több szabályszegést találtak
Jogsértések miatt a Magyar Nemzeti Bank összessesen 41,2 millió forint bírságot szabott ki a bankcsoport két intézményére.
Betört a koronavírus az autópiacra?
Februárban jelentősen, a naptárhatást is figyelembe véve mintegy 5 százalékkal kevesebb személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon mind az új, mind az importált használt autók szegmensében 2019 februárjához képest. A jelenség első jele lehet a koronavíruspánik autópiaci begyűrűzésének.
Újra magára talált a járműipar
Januárban 2,4 százalékkal nőtt az ipari termelés volumene az egy évvel korábbihoz képest. A munkanaphatástól megtisztított adatok szerint 2,7 százalékkal emelkedett a termelés - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Nem lehetünk elég kicsik
A közhiedelemmel ellentétben a kisvállalkozások abszolút nem suhannak radar alatt, nincs olyan, hogy egy hacker ne hajoljon le az apróért. Pláne, hogy ezek a célpontok sokkal könnyebben kizsebelhetők, mint a nagyvállalatok. Hol fenyegeti a kkv-kat a legnagyobb kiberveszély?
A világvége egy ideig még elmarad (2. rész)
Apokaliptikus képet fest a világ eljövendő állapotáról a The Guardian. A kétrészes cikksorozat első felében a lap megidézte a földi poklot, azt, ami akkor következik be, ha az emberiség nem áll meg az önpusztítás útján. A mostani rész tartalma egy kicsit felemelőbb lesz, abban ugyanis szembesülhetünk a pozitív kimenetel képeivel is.
Animált képeslap, a feledésbe merült formátum új köntösbe csomagolva
Manapság kevesen küldenek képeslapot üdvözlés vagy a jókívánságok kifejezése céljából. Éppen ezért is számít kreatív, illetve egészen jó ötletnek némi ráncfelvarrás után ezt a formátumot választani.
Hamarosan új buszok kerülnek a magyar utakra
Egy éven belül 90 darab új generációs Mercedes-Benz Conecto G típusú autóbusszal bővül a Volán gépjárműparkja - közölte a Volánbusz Zrt.
A MÁV-nál is megegyeztek az idei bérekről
A vasúttársaság és az érdekképviseletek az egy évre kötött megállapodásban rögzítették, hogy a munkáltató 2020-ban átlagosan 10 százalékos keresetnövelést hajt végre.
Igazából csak ezért népszerű a kata?
A foglalkoztató sokat kockáztat, ha munkavállalóját katásként alkalmazza - nyilatkozta az MTI-nek Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára annak kapcsán, hogy a héten megtartott negyedik Adótanácskozás fókuszában a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) állt. A résztvevők jelezték, hogy a kata népszerűsége mögött egyre több esetben rejtett munkajogviszony áll.
Örülhetnek a nagyvállalat dolgozói – komoly ajándékot kaptak a cégtől
A Vodafone 16 hetes fizetett szabadságot biztosít a szülői szabadságot igénybe vevő fél partnere számára is.
Koronavírus Magyarországon – elrendelhetik a határzárat?
Világszerte növekszik az új típusú koronavírusos megbetegedések száma és már Magyarországon is regisztrálták az első eseteket, így jogosan merül fel a kérdés, hogy vajon hazánkban is sor kerülhet-e iskolák és más intézmények lezárására, valamint a karantén, határzár és hasonló intézkedések bevezetésére. A Taylor Wessing Budapest ügyvédi iroda szakértői azt foglalták össze, hogy a járvány fennállásának megállapítása esetén milyen járványügyi intézkedések elrendelésére számíthatunk.
Vállalkozói program indul nőknek
A Hiventures StartupHER programja a női vállalkozók felkarolását és támogatását tűzte ki célul.
Nemzetközi környezetvédelmi díjat nyert a Sziget
A fesztivál idén már a második, zöld tevékenységét méltató nemzetközi elismerését zsebelhette be.
Csődbe ment a koronavírus miatt egy légitársaság
Csődbe ment a legnagyobb brit regionális légitársaság, a Flybe. A cég csütörtökön bejelentette, hogy azonnali hatállyal beszünteti működését, és összes járatát törölte.
130 frissdiplomás helyezkedhet el a Molnál
Elindult a jelentkezési időszak a Mol-csoport Growww elnevezésű, díjnyertes tehetséggondozó programjára.
Kutatás-fejlesztésre ad pénzt az EU – így pályázhatnak a kkv-k
20-50 millió forint közötti összegekre adhatnak majd be támogatási igényeket a cégek júliustól.
A koronavírus miatt lettek olcsóbbak az élelmiszerek?
Mérséklődtek az élelmiszerárak a globális piacokon négy hónap drágulást követően, miután bezuhant a növényi olajok ára részben a koronavírus (COVID-19) járvány keltette keresletvisszaesés körüli félelmek miatt.
Megszabadulnak a magyarok a készpénztől – imádják ezt a megoldást
A K&H befizetős automatáiba tavaly 533 milliárd forintot fizettek be, ami 39 százalékos emelkedést jelent éves szinten – közölte a bank.
Vasútfejlesztés: felpöröghet az agglomeráció ingatlanpiaca
Új megállókat, sűrűbben közlekedő vonatokat, és az agglomerációból ingázók mellett a fővárosban közlekedők kényelmét is szolgáló fejlesztést ígér a Budapesti Fejlesztési Központ nemrég bemutatott elképzelése, a Déli Körvasút projekt. Az OTP Ingatlanpont szakértői megvizsgálták, hogy a beruházás milyen változásokat indíthat el az agglomeráció ingatlanpiacán.
Szja-bevallás: itt vannak a legfontosabb tudnivalók
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) idén már negyedik alkalommal készíti el több millió ember személyijövedelemadó-bevallási tervezetét, a folyamat automatikus, ezért nem kell kérni az adóhivatalt a tervezet elkészítésére, valamint a kedvezményekre jogosító igazolásokat sem kell beküldeni a hivatalhoz - közölte a NAV.
Erste-vezér: Nincs ingyenbankolás, de a mostaninál lehetne olcsóbban
Jelasity Radován az Erste Bank elnök-vezérigazgatója szerint ahogy nincs ingyenebéd, nincs ingyenbankolás se. Az étterem, amelyik a beszerzési árai alatt adja a menüt, becsődöl, vagy romlott húst fog feltálalni a vendégnek. Az ügyfelek kényelmét szolgáló új banki termékeknek és a stabil bankrendszernek is van ára. De a mostaninál akár jóval kevesebbe is kerülhetnének a banki szolgáltatások.
3 Bayern München játékos, akik a világ legjobbjai közé tartoztak
A Bayern München Németország egyik legnépszerűbb és legsikeresebb csapata, ezért nem véletlen, hogy hazánkban is rengetegen szurkolnak a bajoroknak. Következzen 3 olyan legendás Bayern München játékos, akik saját posztjukon a futballvilág élmezőnyébe tartoztak!
Fordulóponthoz érkeztek a világ vállalatai - mennyire félnek a válságtól?
A gazdasági ciklusok jellemzően több évig tartanak, nem teljes évtizedekig. De ez most más. Nem csak a tekintetben, hogy ez már az eddigi leghosszabb – elérte a 10 évet, és még tart –, de a Fidelity legfrissebb elemzői felmérése szerint annak ellenére is folytatódni fog, hogy csökkent a menedzser bizalom. Habár a feldolgozóipar recesszióban sínylődik, a szolgáltatások terén megfigyelhető szokásos ciklusvégi egyensúlytalanságra utaló kevés jel mellett nevezhető ez egyáltalán ciklusnak?