Élénkül a belvárosi albérletpiac

A korlátozások feloldása sok változást hozhat magával. Tűkön ülve várták a helyzet alakulását azok az ingatlantulajdonosok is, akik az elmúlt években befektetési céllal vásároltak fel ingatlanokat, s alakították ki azokat rövidtávú kiadásra. A koronavírus megjelenésével Budapestről egy szempillantás alatt eltűntek a turisták és a helyzet az elmúlt több mint egy évben nem változott. Most viszont minden bizonnyal komoly fordulat fog ezen a téren is történni.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

„Jelenleg a belvárosi kiadó lakáspiacon azt tapasztaljuk, hogy a kereslet egyelőre még alacsony. Viszont azok a lehetőségek, amelyek a járvány kezdetén, a gazdaság és szolgáltatási szektor leállásakor kialakultak, például, hogy a tulajdonosok több hónapig elengedték a bérleti díj felét, csökkentették a bérleti díjakat 30 százalékal,  csak hogy megtartsák a bérlőiket, vagy ki tudják adni az ingatlanjaikat a válság idején is, mostanra egyértelműen megszűntek” – összegez Ben-Ezra Orran, a Central Home szakértője.

Ami tény, és egyértelműen a koronavírus megjelenése az oka: a bérleti díjak a belvárosban hozzávetőlegesen 20 százalékkal alacsonyabbak, mint 2 évvel ezelőtt.  A kiadó lakások területén jelenleg is nagyon csekély a forgalom, hiszen az egyetemek, főiskolák üresek, a külföldi beutazások pedig nagyon szigorúan korlátozottak.

Nemsokára magára talál a piac

A Central Home szakértői véleménye szerint már csak néhány hónapot kell várni a piac felélénkülésére. Előreláthatólag nyáron, júliusban és augusztusban, amikor beindul a diákszezon, kiderülnek a felsőoktatási ponthatárok és visszatér a jelenléti oktatás, várható, hogy újra nagyszámú kereslet fog megmutatkozni a kiadó lakások iránt a belvárosban is.

„Van még egy fontos tényező, amely befolyásolhatja a belvárosi albérleti piacot. Az AirBnB lakások kapcsán azon tulajdonosoknál, akik megtartották a lakásukat és nem értékesítették, hanem inkább csekélyebb hozam reményében kiadták hosszútávra, azt prognosztizáljuk, hogy a következő egy évben nem fognak még visszatérni az AirBnB piacra” – folytatja Ben-Ezra Orran.

A szakértő szerint teljesen érthető, hogy sokan attól teszik ezt függővé, hogy az EU-s országok között milyen mozgási szabadság lesz, illetve a vakcinaigazolások, vakcinaútlevelek mennyire működnek majd. Az AirBnB piac jelenleg még nagyon bizonytalan, a Central Home ezért úgy gondolja, hogy sok tulajdonos inkább idén is megmarad a biztos, hosszútávú lakáskiadásnál. Becslések szerint csak 2022. tavaszán, kora nyarán fognak visszatérni ezek a lakástulajdonosok az AirBnB tevékenységükhöz.

A Central Home úgy gondolja, hogy idén nyáron erős kereslet várható a hosszútávú kiadó lakások piacán, de bőven lesz kínálat a bérlőknek. Bérleti díj emelkedés viszont szerintük nem várható jelentősebben, prognózisuk nagyjából 20 százalék emelkedést vetít előre.

Véleményvezér

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo