Eddig három embernél mutatták ki a koronavírus indiai mutánsát Magyarországon, közülük egy ember szorul kórházi kezelésre,- mondta el Galgóczi Ágnes.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője szerint PCR-tesztnek vetettek alá minden olyan, már beoltott ápolót, akik ezt a beteget kezelik, és eddig mindegyikük tesztje negatív lett. Ez azt mutatja, hogy
a védőoltások hatékonyak a variánsokkal szemben,- fűzte hozzá.
Búcsú a harmadik hullámtól
A ma reggeli járványügyi számokat ismertetve – ezekről itt írtunk részletesen – kiemelte: folyamatosan csökken az aktív betegek száma,az oltásoknak és a védelmi intézkedéseknek köszönhetően letörtük a járvány harmadik hullámát.Ugyanakkor folyamatosan figyelemmel kísérik a járványhelyzet alakulását.
Galgóczi Ágnes kitért arra is, hogy július elsejétől ismét működhetnek a napközis, valamint a szálláshelyet kínáló táborok. Ezekben csak egészséges diákok és szervezők, felnőttek közül pedig csak védettségi igazolvánnyal rendelkező személyek vehetnek részt.
A résztvevők számára elsősorban szabadtéri programokat javasolnak, tette hozzá.
Már alig van kit beoltani
György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára kiemelte, hogya magyar lakosság 54 százalékát már beoltották koronavírus ellen, miközben az EU-ban átlagosan 39 százalék ez az arány.Ezzel az eredménnyel Magyarország második az uniós rangsorban.
Tájékoztatása szerint
eddig 5 millió 267 ezren regisztráltak oltásra, közülük már 5 millió 240 ezren kapták meg az első, 3 millió 800 ezren pedig az első és a második oltást.Jelenleg már minden regisztrált megkaphatja az oltást a regisztrációt követő egy-két napon belül. Mivel a jelentkezők lassan elfogynak, a jövőben csökkentik az oltópontok számát. (Erről Orbán Viktor miniszterelnök is beszélt ma reggel.)
György István szerint
két vakcina – a Sinopharm és a Pfizer – bőségesen van és lesz: a kínai vakcinából már az összes szállítmány megérkezett, a Pfizer pedig hetente stabilan szállít,mondta az államtitkár.
Korlátozott számban rendelkezésre áll még Szputnyik is, egyes oltópontokon pedig Janssen (Johnson & Johnson) és Moderna vakcinával is oltanak, az AstraZeneca esetében pedig a második oltásokat adják. A heti szállításokat most már a háziorvosok igényeihez szabják, vakcinahiánytól nem kell tartani, tette hozzá. Egyúttal az oltás felvételére biztatott mindenkit.