Tavaly a Synlab érte el a legnagyobb nyereséget

Nyilvánossá váltak a magánegészségügyi intézmények tavalyi éves beszámolói, amelyek a koronavírus-járvány által megtépázott 2020-as évet rögzítik, épp ezért számos érdekességet rejtenek magukban a számok.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Mindenekelőtt azt, hogy aki ügyes volt, annak a koronavírus-járvány is szépen növelte a számait. Másoknak ügyesnek sem kellett lennie, mert a leállt közegészségügyből a magánellátásba menekültek a páciensek - írja laptársunk, az Mfor.hu.

Fontos megjegyezni, hogy a cikk megjelenésekor a Wáberer Medical Center, a Medicover Egészségközpont Kft., a Tritonlife Magánkórház és a Dr. Rose tavalyi beszámolói még nincsenek fent az Igazságügyi Minisztérium (IM) e-beszámolók közzétételére fenntartott honlapján. Így őket most kihagyva, tizenhat magánegészségügyi intézmény 2020-as esztendejét vetettük össze a pandémia előtti évükkel, valamint egymással.

Legnagyobb árbevétel: a Synlab Magyarországé

Az adataikat már közölt magánegészségügyi intézmények közül a legnagyobb nettó árbevételt – 2019-hez hasonlóan – 2020-ban is a Synlab Magyarország érte el, amely köztudottan nagy szerepet vállalt a koronavírus-járványban nemcsak a magán, hanem a közellátási tesztelésekben való részvétellel – ezért, ha lehet ilyet mondani, a járvány is tud hozni a konyhára.

A második legnagyobb forgalmat a Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségébe tartozó Budai Egészségközpont könyvelhette el, amely annak ellenére, hogy magánklinika, egyedülálló módon a járvány különböző hullámaiban is tevékeny részt vállalt, hiszen Covid-betegeket is fogadtak és gyógyítottak.

A top ötbe még befért az országban 11 központtal működő, és évi 1 millió vizsgálatot végző Affidea Magyarország, hatodik helyen pedig az épp egy gigaberuházáson túlesett Duna Medical Center áll, amely idén májusban 14,3 milliárd forintos fejlesztésként egy nyolcemeletes, 20 ezer négyzetméteres új kórházépületet avatott.

Legnagyobb árbevétel-növekedés: szintén a Synlabé

A pandémia előtti évét 2020-ban első helyen vitathatatlanul a Synlab szárnyalta túl, (közel 5 milliárd forintos emelkedés 2019-hez képest). Az előkelő második pozícióban végzett Swiss Medical központjaiban 551 millió forinttal többet költöttek el az emberek, mint a pandémiát megelőző évben. Mindez felvillantja azt a tendenciát, hogy a kórházak leállása és a várólisták növekedése miatt, aki megtehette, az magánúton próbálta az egészségét védeni. A harmadik legnagyobb forgalombővülést 2019-ről 2020-ra az Emineo Magánkórház érte el azzal, hogy 2020-ban 520 millió forinttal többet könyvelhetett el, de nem sokkal maradt el tőle egy viszonylag újoncnak számító magánintézmény, a CMC Déli Klinika.

Legnagyobb forgalomcsökkenés: a Da Vinci Magánklinikán történt

2020 azonban jópár magánegészségügyi cég forgalmában hozott visszaesést. Ennek legnagyobb elszenvedője a vizsgált klinikák közül a pécsi Da Vinci Magánklinika, amely 2019-es bevételei 2020-ra 5,7 milliárddal csökkentek.  Ambivalens, de a második legnagyobb hátraarcot 2019-hez képest az Affidea hajtotta végre (- 2,3 milliárd forint), miközben az általunk végignézett magánegészségügyi intézmények között a harmadik legnagyobb árbevételt érte el. A Duna Medical Centernek sem fáj talán annyira a 600 millió forintos 2020-as csökkenés, hiszen árbevételével összességében mégis az első hat között végzett.

Legnagyobb adózott eredmény: szintén a Synlabé

Megnéztük azt is, hogy a magánegészségügyi szolgáltatók közül kinek lett tavaly a legnagyobb adózás utáni eredménye. Toronymagasan itt is a Synlab végzett, amely több mint 2 milliárd forintot tehetett zsebre a tavalyi üzleti évben. Azt követi a Budai Egészségközpont 344 millióval, majd a Swiss Medical 276 millió forintos nyereséggel. A legnagyobb mínuszt az Affidea tudhatja a magáénak az 514 milliós veszteségével, illetve a Duna Medical Center a 300 milliós kieséssel.

 

 

 

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo