Az előnyök összevetése alapján elmondhatjuk: megéri szigetelni a homlokzatot

Az épületek homlokzati szigetelés nélkül vagy rossz szigetelés mellett szinte észrevétlenül rengeteg energiát veszítenek. A problémában megoldást adhat a szigetelés javítása, mivel azzal jelentősen csökkenthető a fűtésre vagy légkondicionálásra szánt éves keret. A jobb minőségű szigeteléssel az energiamegtakarítás az 50%-ot is elérheti évente.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A homlokzati hőszigetelés megnöveli az épületek hőtartó képességét

Hőszigetelő panelek elhelyezésével megakadályozhatjuk a hő épület belsejéből történő távozását hideg időben, illetve azok elhelyezése a nyári meleg időszakok tekintetében is előnyös, ugyanis azzal megakadályozható a falak és a belső helyiségek nyári felmelegedése. A szigetelés az év minden szakában növelheti a hőmérséklettel kapcsolatos komfortérzetünket a lakó- és irodaépületekben. 

A szigetelés általában olyan anyag, amely - a tisztításon túl - nem igényel karbantartást, 40-75 évig biztosan a helyén marad, de akár még hosszabb élettartamú is lehet. Tökéletes rögzítés esetén tisztítása sem igényel különösebb odafigyelést, mint egy normál homlokzattisztítással kapcsolatos ügymenet, így ebben a tekintetben sem kell hátrányra számítani. 

A homlokzati szigetelés további előnyei

A szigetelés az egyenletes hő biztosításával segít a hőhidak kialakulásának elkerülésében és a páratartalom csökkentésében, ami a penészképződést is gátolja az épületekben. 

Előnye a szigetelt épületeknek még a kellemes és energiatakarékos hőérzet biztosítása mellett, hogy a hangszigetelést is megoldja. Elmondható, hogy a hőszigetelt lakások jóval csendesebbek, mivel a falra felszerelt szigetelőpanelek magas hatásfokkal kiszűrik az “utca zaját”. 

Sok esetben a szigetelés a tűzálló ásványgyapotok miatt megvédi a házakat, lakásokat a keletkező a tűztől, ezért ezt a tulajdonságát mindenképpen szükséges felsorolni akkor, amikor az előnyökről beszélünk.

A szigetelés típusai

A homlokzati hőszigetelő rendszerek több típusa közül lehet ma már választani. Amikor arról döntünk, hogy milyen szigetelőelemek borítsák az adott épületet, érdemes több szempontot is figyelembe venni: hol helyezkedik el az épület, milyenek az időjárási körülmények, vagy hogy milyen funkciója van az épületnek.

A vakolattal ellátott szigetelőlemez rendszert régebbi homlokzatokon helyezik el. A szellőztetésre alkalmas homlokzati rendszernek anyaga szerint több típusa létezik, ezek az üveggyapot, kőzetgyapot és poliuretán hab. 

Létezik a homlokzatok szigeteléséhez olyan anyag is, amelyet olyankor használnak, amikor fontos az esztétikai megjelenés. Általában ezeket az anyagokat akkor használják, ha olyan falfelületekről van szó, ahol majd látszani fognak - például teraszok homlokzatán. 

Összességében elmondható, hogy a homlokzatok hőszigetelése számos előnnyel jár, nem érdemes sokáig várni, az épületek szigetelésébe fektetett pénz gyorsan megtérül. 

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo