Friss cikkeink

Bővül a mobilcsere program, érdemes benézni a fiókba öregebb készülékekért
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) februárban meghirdetett mobilkészülék-csere programjában hetente többszáz régi készüléket cserélnek korszerűbbre a MediaMarkt áruházaiban a vásárlók. A műszaki kereskedő felhívja a figyelmet: a 3G-s készülékek mellett májustól már a 2G-s telefonokkal is pályázhatnak az állami támogatásra a lakosok.

29 áldozatot szedett a járvány
Miközben egy nap alatt 2220 új fertőzöttet találtak.

Elzárták az oroszok a gázcsapot - megszólalt Szijjártó Péter
A külügyminiszter szerint Magyarországnak nem kell aggódni.

Több százezer lakás és ház újulhat meg a következő hónapokban
Bár valamelyest lankad a magyarok felújítási kedve az év elejéhez képest, így is nagyjából 840 ingatlanon terveznek valamilyen renoválást.

Újabb frontot nyitottak az oroszok
Az orosz Gazprom közép-európai idő szerint szerda 8.00 órától leállítja a gázszállítást Lengyelországba a Jamal-Európa gázvezetéken - közölte a PGNiG lengyel állami földgázipari vállalat.

Megnyílik a Facebook első boltocskája, 1550 négyzetméteres lesz
Nagy nap lesz az univerzumban két hét múlva hétfőn. Május 9-én a kaliforniai Burlingame-ben Mark Zuckerberg megnyitja első olyan üzletét, amelybe személyesen is elmehetünk.

Zöld hitel: ennyi volt, tényleg kimerült a keret?
A szuperolcsó Zöld hitel kerete jelen ismereteink szerint kimerült. Hiába emelte meg a 200 milliárd forint összegű keretet további 100 milliárddal az MNB, ez az összeg is csak a már folyamatban lévő igénylésekre lehet elegendő. Mit tehet az, aki lecsúszott erről a remek lehetőségről?

Gyökeres változásra készülhetnek az élelmiszeripari vállalatok
A következő öt évben jelentősen fellendül az alternatív növényi fehérjék piaca, de a jelenlegi termelési kapacitások nem elegendőek a növekvő igények kielégítésére. Az ágazat szakértői évi 9-15 százalék közötti növekedésre számítanak. Amennyiben az élelmiszeripari cégek profitálni kívánnak a növényi fehérjék iránti kereslet előre jelzett bővüléséből, nem várhatnak addig, amíg a piac teljesen beérik. Meg kell fogalmazniuk a jövőbeli stratégiáikat, és már ma le kell tenniük voksukat az adott fehérje mellett.

Tovább folytatják az infláció elleni harcot Matolcsy Györgyék
Az MNB testülete 100 bázisponttal, 5,4 százalékra emelte az alapkamatot, de a monetáris szigorítás itt még nem áll meg. Elemzők szerint már júniusban 7 százalékra emelkedhet az alapkamat.

Nagyot léptek Matolcsy Györgyék
Ahogy várható volt: tovább folytatódott a kamatemelési ciklus.
Ismét rekordközelben az arany árfolyama
Unciánként már közel 2000 amerikai dollárt kérnek a globálisan meglóduló infláció, az orosz-ukrán háború és az energiaválság miatt újfent egyre népszerűbb befektetési eszközért.
Az emberek hisznek a jövőben, nagyon veszik a svájci órákat
A svájci órák márciusi exportja éves összevetésben 11,8 százalékkal, 2,092 milliárd frankra nőtt a svájci óraipari szövetsége (FHS) adatai szerint. Februárban nagyobb, 24,4 százalék volt az éves növekedés.
Elképesztő drágulás: 1,3 millió forint felett az új építésű lakások ára
Nagyjából 13 százalékkal kevesebb új lakás épül a fővárosban, mint egy évvel ezelőtt, miközben az árszint ötödével emelkedett: Budapesten a kínálati ár átlagértéke átlépte az 1,3 millió forintot négyzetméterenként, ám a városrészek között hatalmas a szórás. Meglepetés, hogy az V. kerület kikerült a legdrágább városrészek közül.
Kitört az optimizmus a magyar munkavállalók körében
A két évvel ezelőtti kora tavaszi időszak mélypontjához képest egy fokozatosan erősödő optimizmusról árulkodik, hogy a munkavállalók közel háromnegyede (72 százalék) már egyáltalán nem aggódik amiatt, hogy egy éven belül elveszítheti az állását, emellett továbbra is rekordmagas pontszámon (63 pont) áll körükben az új elhelyezkedés esélyével kapcsolatos kilátás. A megkérdezettek közel negyede (24 százalék) egyébként már vagy rendelkezik, vagy a jövőben hajlandó lenne olyan típusú biztosítási konstrukció megkötésére, amely munkanélküliség esetén anyagilag is kisegítené, derül ki a hitelfedezeti biztosítások terén piacvezető BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából.
A sor végén: fájdalmasan alacsony a magyar nyugdíj
Európai leggazdagabb országai akár 600 ezer forint nyugdíjat is fizetnek. Magyarország ehhez képest nagyon le van maradva.
A lehető legrosszabbkor: csalók támadtak a magyarok banki adataira
A jogelőd Budapest Bank MKB Bankba történő március 31-i beolvadása után megnőtt az egyesült bank ügyfelei ellen indított adathalász kísérletek száma, a csalók az egyesülésre hivatkozva próbálnak banki adatokat kicsalni az ügyfelekből – figyelmeztet a Magyar Bankholding.
Mesterséges intelligencia választotta ki a legnépszerűbb márkákat
Az online közönség véleményét mérő SentiOne 345 márka kapcsán több mint 57 millió véleményt elemezve készítette el a Globális Social Indexét. A 345 márka közül az Apple lett a legnépszerűbb, a második és harmadik helyen az Amazon és a SONY végzett. A riport kulcsfontosságú adatokat tartalmaz a 2021-es trendekről és a fogyasztói szokásokról, valamint a márkák népszerűségéről az online elérés és a beszélgetések alapján.
Mindenki külföldre vágyik: hova utaznak idén nyáron a magyarok?
Az ukrajnai háború kitörése után rövid időre fékezett, majd újra az év elején tapasztalt magas fordulatszámra pörgött fel a nyári utazások iránti kereslet.
Hosszú évekig nem másznak ki a gödörből az oroszok
Idén az orosz hazai össztermék 11,1 százalékkal csökken az S&P Global Market Intelligence előrejelzése szerint. A hitelminősítő szakértői úgy vélik, hogy Oroszországnak 10 évre lesz szüksége ahhoz, hogy visszaállítsa a gazdaságát a 2021-es szintre.
1399 az új fertőzöttek száma Magyarországon, elhunyt 32 beteg
Kórházban 1499 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 37-en vannak lélegeztetőgépen.
Ilyen még nem volt, hatalmas áremelkedés a használt autók piacán
Az új autók piaca a gyártói kapacitások miatt csökken, ezért az árak nemcsak az új, hanem a használt autóknál is fokozottan emelkednek.
Majdnem 15 százalékkal nőttek a keresetek
2022 februárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 546 000 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 374 800 forint volt.
Az első negyedéves magyar államháztartási hiány többszöröséért veszi meg Elon Musk a Twittert
Elfogadta a Twitter mikroblog-szolgáltató vezetősége Elon Musk amerikai üzletember körülbelül 44 milliárd dolláros vételi ajánlatát, így a világ egyik leggazdagabb emberének kezébe kerül az egyik legbefolyásosabb közösségi médiaplatform - számolt be az amerikai sajtó.
A II. világháború tanulságait felejtsük el és bizniszeljünk
Kína gondolkodása és szerepe kulcsfontosságú az orosz-ukrán háború kapcsán. A keleti nagyhatalom tettei döntőek lehetnek a konfliktus kimenetelét illetően. Kínát mindeddig hiába próbálta rávenni a nyugat, hogy ítélje el Oroszországot, és vegyen részt a gazdasági szankciók politikájában.
Sok múlhat rajta: milyen a tökéletes üzleti terv és melyek a leggyakoribb hibák?
A tranzakciós – és sok egyéb - helyzetben szükséges cégértékeléshez elengedhetetlen az üzleti terv elkészítése, amely gyakran bizonyul pontatlannak vagy indokolatlanul optimistának. Ezért egy tanácsadónak az üzleti terv ellenőrzésében is kulcsszerepe lehet - hívja fel a figyelmet a Mazars.
Egyre többet költünk fegyverekre
A hadfelszerelésekre, fegyverkezésre és katonai célú technológiai kutatásokra tavaly fordítottak első alkalommal 2000 milliárd dollárnál többet a világ országai a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) hétfői jelentése alapján. A ranglistát továbbra is az Egyesült Államok vezeti.
Ilyen is van: túl szigorúak voltak a járvány alatti beutazási szabályok
Véleményt mondtak a brit kormány intézkedéseiről.
Kiadták a jelentést: ezek a legveszélyesebb tárgyak körülöttünk
A veszélyes, nem élelmiszeripari termékekre vonatkozó uniós gyorsriasztási rendszer 2021-es jelentése szerint a gépjárművek és a játékok állnak a lista élén; a magyar riasztásokban leggyakrabban az elektromos készülékek, a játékok és a díszvilágítási füzérek szerepeltek - derült ki az Európai Bizottság hétfőn közzétett jelentéséből.
Az e-rollerek legfőbb előnyei és hátrányai
Vajon jót vagy rosszat tesznek az e-rollerek a városi közlekedéssel és az éghajlattal?
Első helyre kerültünk Európában
Nőtt az építőipari termelés februárban az euróövezetben és az Európai Unióban havi és éves bázison. A még nem végleges statisztika szerint a magyar építőipari termelés nőtt a leginkább havi és éves összevetésben is az EU-ban.
Az államháztartás megduplázta a tavalyi hiányt
Az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszerének első negyedévi hiánya 2309,4 milliárd forint volt az egy évvel korábbi 1144,1 milliárd forinttal szemben. A bevételek az előző év azonos időszakához képest 1248,7 milliárd forinttal, 21,5 százalékkal nőttek, a kiadások 2414,0 milliárd forinttal, 34,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos időszakának összegét - derül ki a Pénzügyminisztérium (PM) részletes adataiból.
Hamarosan nem kaphatnak vacakabb árut a magyarok, mint tőlünk nyugatra
Szigorodik a fogyasztóvédelem: májustól nem lehet jelentős minőségi különbség azonosként forgalmazott termékeknél.
Intő jel a vállalatoknak: rengeteg fiatal készül munkahelyet váltani
A 25 éven aluli munkavállalók egyharmada tervezi, hogy munkahelyet vált az őket érintő szja-mentesség hatására, de a 25 éven felüliek negyedében is felmerült már a munkahelyváltás gondolata az elmúlt hónapokban.
Nem szeretnének a nyugdíjas évek alatt is dolgozni a magyarok
Az előrejelzések szerint az Európai Unió 80 év feletti lakossága 2080-ra több, mint kétszeresére nő majd 2017-hez képest, a tagországok nyugdíjrendszerei viszont egyelőre nem képesek lépést tartani ezzel. Ennek ellenére az Insurance Europe 10 országban végzett felmérése alapján az európai felnőtt lakosság 43 százalékának nincs önálló nyugdíj-megtakarítása, 62 százalékukat azonban érdekelnék a nyugdíjkiegészítés lehetőségei. Magyarországon többen fektetnek nyugdíjalapokba, mint bankbetétbe, és a magyarok több, mint fele optimista azzal kapcsolatban, hogy a nyugdíjkorhatárt elérve örökre befejezze a munkát - derült ki egy friss kutatásból. Az egyes generációk több lábon állnak a pénzügyi előtakarékosság terén, a jövőben viszont legszívesebben ingatlanokba fektetve vagy a matrac alatt tartanák a pénzünket.
Súlyos veszteség és nagy gond a cégek: egyre több a visszaélés
A kiskereskedelmi ágazatban még sosem volt ilyen magas a csalásokból és visszaélésekből származó veszteségek szintje. A termék visszaváltás a kereskedők éves bevételének 12 százalékába kerül, amelyből 8 százalék visszaélés. Tízből hét kiskereskedő pedig 1,62 százalékos éves veszteséget szenvedett.
174 ezer forint kell egy diáknak a megélhetéshez
Havi 75 ezer forint plusz segítene a fiataloknak.
Még két hónap könnyítést kaptak az ukrán fuvarozók
Június végéig fuvarozási engedély nélkül közlekedhetnek az ukrán teherautók.
Koronavírus idehaza: mi történt a hétvége alatt?
A friss adatok szerint téntek óta 3325 új fertőzöttet igazoltak, meghalt 53 ember.
Megugrott a fizikai dolgozók órabére
Az első negyedévben a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 1499 forint volt, ez 10,4 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakában tapasztalt 1358 forintos értéket - közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary.
“Szeretek vezető lenni, de még jobban szeretem, hogy nőként lehetek az”
Karrier, tapasztalatok, döntési szituációk, tudatos vezetés. Vezetőként az ember sok mindent megél, egy női vezetőnek pedig különösen nehéz dolga van, hiszen egy kevésbé járt utat kell magának kitaposnia. Hogyan lehet asszisztensi pozícióból egy cég élére kerülni, hogyan lehet ezt megtartani miközben a vezető és az egész cég dinamikusan növekszik, hogyan lehet motiválni és motiválttá tenni. Többek között ezekről beszélgettünk Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő startupjának COO-jával. Asszisztensből a cég élére - interjú Misóka Laurával, az Everguest operatív vezetőjével.
Kevésbé tartunk a háborútól, de a cégek áremelési tervei változatlanok
A GKI konjunktúraindexe áprilisban 2019 tavaszi, vagyis jóval Covid-válság előtti szintjére ugrott. Ezt a szintet a válság óta csak egyetlen hónapban, 2021 októberében sikerült megközelítenie. Minden ágazat és a fogyasztók várakozása is jelentősen javult. Áprilisban az Ukrajna elleni orosz támadást követő aggodalmakra már szinte csak a magyar gazdaság jövőjével kapcsolatos, csökkenő, de még mindig nagy pesszimizmus emlékeztet.
Sok vállalkozó túldolgozza magát
Aki benne él, tudja, a vállalkozói lét kegyetlen tud lenni, a talpon maradás maximális odafigyelést, teljes embert kíván. Így könnyen megeshet, hogy a munka olyan szinten hajtja uralma alá egy ember életét, hogy minden más terület kiszorulni kényszerül belőle. A számos szerep közül, amelyek összessége alkotja énünket, egyetlenegy marad, amelyik azt szajkózza folyvást: csinálni, csinálni! Azonban az így elért siker instant, hosszú távon a pofon elkerülhetetlen. Ezért érdemes tudatosabban élni a hétköznapokat, akár szakember segítségét kérve.
Újabb helyek keltek el a diákverseny országos döntőjében
A csütörtöki és pénteki budapesti és megyei elődöntőkből hét csapat jutott a Privátbankár.hu által immár negyedik alkalommal, ezúttal gimnáziumoknak megrendezett Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis verseny országos döntőjébe. Az első helyért 20 team április 27-én, szerdán küzd meg Budapesten, a javuló járványhelyzetnek köszönhetően a verseny történetében először személyesen.
Lépést váltott a lakáshitelek kamatemelése
Az újranyitást követően egyetlen nap után az OTP és az Erste is újra felfüggesztette a zöld hitelek befogadását, így a jelenlegi feltételek mellett valószínűleg végleg vége a szuperolcsó hitelnek. Nagy kérdés, hogy a hitelkérelmük befogadásáig el nem jutó ügyfelek mekkora része bírja majd el a 45 százalékkal emelkedő törlesztőrészletet. Ráadásul a bankok piaci hitel kamataik emelésében lépést váltottak – a money.hu Kamattükre szerint ma már ritkább a 30-50 bázispontos emelés, a bankok szigorításában ma már a korábban csak a személyi hiteleknél megtapasztalt 100-150 bázispontos emelések dívnak.
Hogyan lehet sikeres webáruházunk külföldön?
A magyar webáruházak is lehetnek sikeresek külföldön, állítja Bogdan Colceriu, a Frisbo vezetője. A nemzetközi e-logisztikai vállalat vezérigazgatója szerint a magyar e-commerce cégek jó esélyekkel indulnak a külpiacokon. Öt plusz egy tipp következik a szakértőktől.
A járvány után itt az újabb sokk a mezőgazdaságban
Az elmúlt két év rendkívüli alkalmazkodása után újabb sokkhatással szembesülnek az agrár- és élelmiszergazdaság szereplői az orosz-ukrán háború miatt – derült ki a Takarékbank és az MKB Bank elemzőinek összegzéséből, amelyet az agrárium szereplőinek megkérdezésével készítettek. Az inputanyagok árának további emelkedése és az agrárlogisztikai nehézségek szinte az összes termékpályán éreztetik hatásukat a kilátásokra.
Fővárosi bolthálózat húzza le a rolót
Öt év után bezárnak a csomagolásmentes Ligeti Boltok.
Digitális jegybankpénz: küszöbön a pénzügyi reform?
Hogyan lehetne vásárlásaink során gyorsabb, biztonságosabb és legfőképpen olcsóbb fizetőeszköz a forint? A megoldás a központi bankok által kibocsátott digitális jegybankpénz (CBDC - Central Bank Digital Currency), amely a készpénz teljes értékű digitális változata lehet. A PwC elemzői kutatásukban azt vizsgálták, hogy a bevezetés mely fázisában vannak a jegybankok világszerte, illetve hogy milyen kísérleti projektek meghatározóak a bankközi és lakossági alkalmazásoknál. Az utóbbi esetében a legjelentősebb pozitív hatásként a pénz elérhetőségének növelését emelik ki a szakértők, hiszen a digitális jegybankpénz internetkapcsolat és számlanyitás nélkül is elérhetővé válik.