Friss cikkeink
Mit hozhat a nyár a belvárosi ingatlanpiacon?
Már szinte szokásos, hogy minden latolgatás, összefoglalás, elemzés azzal indul, hogy sorraveszi a nehézségeket. A Covid 2 éve után 2022-t az orosz-ukrán konfliktus árnyékolta be, miközben a világ egyre inkább felkészült a nyitásra.
A magyar földeken is meglátszik a háború
Lassan befejeződnek a tavaszi mezőgazdasági munkák. A háború miatt egyes növényekből többet ültettek.
Brutálisan megdrágultak a lakáshitelek
A 10 százalékot közelítő infláció nyomában sincs annak, amennyivel egy év alatt a lakáshitelek drágultak. Az újabb kamatemelések hatására egy húszmilliós kölcsönnek már több mint 30 százalékkal magasabb a törlesztőrészlete, mint tavaly májusban – számolta ki a Bank360.hu.
Fontos adózási határidő közeleg
Még hat napig ajánlhatóak fel az egy százalékok.
Egyetlen izgalmas nap lesz a jövő héten
Csaknem üres a jövő heti statisztikai tájékoztatási naptár.
Több fronton is érinti a hajózási ágazatot a háború
Tavaly 54 nagyhajó veszett oda világszerte. A teljes károk száma az elmúlt évtizedben összesen 57 százalékkal csökkent. A káresemények leggyakoribb helyszíne a dél-kínai, indokínai, indonéziai és fülöp-szigeteki régió volt. A legtöbb hajózási káresemény a Brit-szigeteken történik.
Automatizálás a logisztikában - mit hozhat a jövő?
A logisztika egy folyamatosan fejlődő iparág, ahol a technológia nagyban segítheti a cégek munkáját. Szükség is van rá, hiszen a fogyasztók elvárásai folyamatosan nőnek, a rendelkezésre álló emberi erőforrás mind mennyiségében, mind pedig minőségében egyre csökken, ami az iparági szereplők számára nagy kihívást jelent. Hogyan készülhet fel ilyen szintű változásokra a logisztikai terület, főleg hogy magát a változást a járvány csak felgyorsította, és mi várható a jövőben ilyen téren? Mennyire hasít teret magának az automatizálás? A QLM piaci kitekintése.
Putyinnal még tárgyalni is felesleges
Boris Johnson brit miniszterelnök szerint jelenleg nem lenne sok értelme a tárgyalásnak az orosz elnökkel.
Szólt az egyik áruházlánc: gond van egy termékkel
A Nébih intézkedett is.
Véleményt mondott az új köztársasági elnök Putyinról
Elítélte a putyini agressziót, egy szuverén állam megtámadását Novák Katalin köztársasági elnök beiktatási beszédében szombaton Budapesten, a Kossuth Lajos téren.
Alaposan átírta a magyarok pénzügyi helyzetét az infláció
Az idén sokan már a költéseik visszafogásával, áttervezésével számolnak. A megtakarítással rendelkezdők aránya jelentősen csökkent, az egyes megtakarítási formák kedveltsége pedig átrendeződött: előtérbe kerültek a könnyen pénzzé tehető értéktárgyak, köztük az ékszerek és a befektetési célú aranytömbök – ez is kiderül a BÁV Zálog áprilisi országos kutatásából.
Milliókat spórolhatunk, ha jól választjuk meg induló vállalkozásunkat
Manapság nagy népszerűségnek örvend a vállalkozói lét, ki kényszerből, ki anélkül dönt az önállósodás mellett. Azonban sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára. Korántsem biztos, hogy mindig a legegyszerűbb, leggyorsabb, legolcsóbb megoldás a jó! Ajánlatos már kezdetben szakemberhez fordulni, aki minden lehetőséget és szempontot figyelembe véve segít megtalálni a legoptimálisabb módot arra, hogy a születendő vállalkozás sikeres elindulást és hosszú, eredményes működést tudhasson magáénak.
Az inflációnál is jobban emelkednek az albérletárak
A bérleti díjak áprilisban tovább nőttek, és elérték a koronavírus-válság előtti szintet – állapítja meg legfrissebb fővárosi albérletpiaci elemzésében a Rentingo.com. Két éve nem volt ilyen drága a lakásbérlés Budapesten, márciushoz képest 4,5, az előző év azonos időszakához képest pedig 15,4 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak, így a múlt hónapban átlagosan havi 165 ezer forintot kértek a fővárosi bérbeadók kiadó lakásukért. Az albérletárak alja, a piac fordulópontja tavaly márciusban volt, azóta az inflációt is túlszárnyalja a lakbérek növekedése – hívja fel a figyelmet a közösségi albérletkereső platform.
Újra járnak étterembe a magyarok
Változtak az éttermi és az étel házhoz szállítási szokások.
Gyorsan bosszút álltak az oroszok
Szombattól leállítják az áramexportot Finnországba, válaszul a finnek NATO-csatlakozási szándékára.
5 tipp, hogyan tuningolhatod vállalkozásod online
Az utóbbi években rengeteget hallani a digitalizáció előnyeiről és az online világ adta lehetőségekről. Vajon léteznek olyan konkrét, érthető és könnyen kivitelezhető lépések, amik valódi segítséget adnak a kis- és középvállalkozásoknak láthatóságuk és teljesítményük növeléséhez? Ebben az írásban 5 olyan tanácsot gyűjtöttünk össze, amit mindenkinek érdemes megfontolnia, aki új szintre szeretné emelni a cége sikereit.
Lassabban emel az MNB – kevésbé ugrik a törlesztőrészlet
Az MNB leáll az agresszív kamatemeléssel az infláció elleni harcban – jelentette be a jegybank alelnöke. Egy friss értékelés szerint ez reményt adhat a lakásvásárlásban gondolkodóknak – a bankok ügyfelekért folytatott versenye miatt moderáltabban emelkedhetnek a következő időszakban a lakáshitel kamatok.
A lengyelek lehagytak minket, ha az inflációt nézzük
Lengyelországban gyorsult a fogyasztói árak éves emelkedése áprilisban, de lassult havi összevetésben.
Jó hírt kaptak a méhészek
Nagyobb támogatást, ezer forintot adnak a beporzásért.
Rohamosan romlik a japán-orosz viszony
Nem vesznek több orosz olajat.
Eldőlt: ők lesznek az ötödik Orbán-kormány miniszterei
A miniszterelnök lezárta kormányalakítási tárgyalásait, hivatalos a névsor.
Az orosz atom elől menekülhetünk a Holdra
Először sikerült növényt termeszteni Holdról származó talajon: a Floridai Egyetem kutatói lúdfüvet neveltek az Apolló-11 asztronautái által hazahozott talajmintán.
Elismerésre méltón harcol a válsággal az euróövezeti ipar
Márciusban a vártnál kevésbé csökkent az euróövezet ipari termelése az előző havihoz képest az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat előzetes adatai alapján.
1 milliárd dollár a vesztesége az Emiratesnek, ettől még bátran repülhetünk velük Dubajba
A számok robusztus fellendülést mutatnak az összes üzletágban.
Nincs annyi arany a piacon, amit ne vennének meg
Az arany ára túl a csúcsokon, de a kereslet továbbra is nagy.
Egyvalami még a fizetésnél is fontosabb a magyar férfiaknak
Munkahelyválasztáskor a fizetésnél és a szakmai fejlődési lehetőségnél fontosabb a magyar férfiaknak az állás presztízsértéke és a fix munkaóra-szám.
Példátlan lépésre szánta el magát a Szerencsejáték Zrt.
A Szerencsejáték Zrt. csökkenti ökológiai lábnyomát.
Egyszerűbbé vált a társasházi parkolóhelyek értékesítése
Két héttel ezelőtt, szinte észrevétlenül született meg az a jogszabálymódosítás, amelynek révén megoldódhat az ingatlanpiac egyik „slágerproblémája”, a társasházban lévő gépkocsibeállók értékesítésének bonyolult folyamata.
Az építőiparnak márciusban nem sikerült megismételnie a februári csúcsot
Egy év alatt 10,5 százalékkal nőtt, az előző hónaphoz képest 5,7 százalékkal csökkent az építőipari termelés volumene.
460 ezren katáznak
Már több mint 608 ezerre nőtt az egyéni vállalkozók száma. A kedvező adózás, az egyszerű szabályok és a rugalmasság miatt egyre népszerűbb az egyéni vállalkozás, a katások több mint 90 százaléka is ezt a vállalkozási formát választja - tájékoztatta a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára.
Nincs vége a rekordinflációnak, a második negyedév még rosszabb lesz
Az eurózónában rekordokat dönt az infláció, de a legrosszabb még hátra van. A fogyasztói árindex az egyre valószínűbb szankciós szigorítások fényében várhatóan a második negyedévben tetőzik – állítják legújabb elemzésükben az Allianz Trade elemzői. A szakértők arra számítanak, hogy az infláció az eurózónában 6,5 százalék lesz idén és 2,5 százalék 2023-ban. Magyarország esetében várakozásaik szerint 2022-ben akár 10 százalék, míg 2023-ban 5 százalék feletti inflációra lehet számítani.
A tavalyi ingatlanár boom után az idén reálértékben csökkenés várható
Éves szinten forgalombővülés, valamint a lakásárak kitartó emelkedése jellemezte 2021-ben a magyarországi lakáspiacot, derül ki a KSH és az MNB friss statisztikáiból. Az előzetes adatok alapján a magyarországi lakáspiac legnagyobb növekedését a fővárosi agglomeráció és a Pest megyei családi házak könyvelhették el. Az egész évben megfigyelhető áremelkedés hatására a IV. negyedévben a magyarországi lakásárindex érte el európai összehasonlításban, 2015-höz mérve a legmagasabb, 216,8 százalékos értéket.
Sohajda Júlia bekerült a Forbes harminc év alatti sikeres fiatalok toplistájára
Az amerikai Forbes szerkesztősége idén is összeállította a harminc év alatti sikeres fiatalok harmincas toplistáját, amelyre idén egyedüli magyarként felkerült Sohajda Júlia, a budapesti kockázati tőkealap-kezelő, Vespucci Partners társalapítója és ügyvezető partnere is.
A németek nagyon dolgoznak azért, hogy elfelejthessék az orosz földgázt
Németország a vártnál korábban, 2024 helyett már 2022-2023 telén függetlenné válhat az orosz földgáztól Robert Habeck alkancellár, gazdasági miniszter szerint.
A magyar gazdáknak jól jöhet az élelmiszerárak drágulása
A Világbank áprilisi jelentése számottevő élelmiszer-áremelkedést jelez előre erre az évre. A K&H szakértője szerint ennek a fő oka elsősorban az energiaárak emelkedése és a fenntarthatósági célkitűzésekkel járó többletköltségek, nem az ukrajnai konfliktus. Ez utóbbi főként a gabonakészletek kiesése miatt jelent majd gondot, de a hatása jövőre lesz érzékelhető.
A panel lakások nagyon mennek
Az elmúlt 10 év második legerősebb évkezdése után csendesebb áprilist mutatnak az elmúlt hónap értékesítési adatai az ingatlanpiacon. A Duna House becslése szerint 11 911 adásvétel bonyolódott hazánkban, ez tavaly áprilishoz hasonlítva 12 százalékos csökkenésnek felel meg, míg az idei márciushoz képest 18 százalékos visszaesést mutat. A választásoknak köszönhető hónap eleji időszakos mérséklődés után a normális szintre rendeződött vissza a piac április második felében.
Elindultak felfelé a betéti kamatok, de még messze vannak az inflációtól
Ha nem is lihegnek még az infláció nyakába, messziről legalább már elkezdték követni a száguldó inflációt a betétek kamatai, amitől a lakosság is kedvet kapott valamelyest újra lekötni a pénzét. Ezzel egyelőre csak azt érik el a betétesek, hogy a bankban tartott pénzük nem veszít jobban az értékéből, mint eddig. A forintbetétek túlnyomó része azonban továbbra is szinte kamat nélkül értéktelenedik el egyre jobban a bankokban.
Nagyot nőtt a magyar gazdaság az első negyedévben az MNB becslése szerint
A magyar gazdaság növekedési képessége erős, az első negyedévi GDP-növekedés 8 százalék fölötti lehetett a jegybank adatai szerint, ebből kiindulva kedvezőek a kilátások, az egész évre 4 százalék körüli növekedés "benne van a magyar gazdaságban" - mondta a Magyar Nemzeti Bank alelnöke szakmai konferencián Budapesten.
Kevesebbet többért, ez az új orosz energiaárazás
Márciusban több mint negyedével csökkent Németország energiahordozó-importja Oroszországból, de másfélszer annyit fizetett érte, mint egy évvel korábban - derül ki a német szövetségi statisztikai hivatal csütörtökön publikált jelentéséből.
Az ukrajnai háború már a brit gazdaság teljesítményét is visszavetette
A brit statisztikai hivatal (ONS) első becslése szerint csökkent a brit hazai össztermék (GDP) márciusban, és az idei első negyedévi növekedés is jelentősen lassult.
A magyar ipar egykori zászlóshajója süllyedni kezdett
Csődvédelmet kért a Tungsram, miután egyik banki hitelezője inkasszót nyújtott be a számláira; a társaság a csődvédelemmel a működő- és fizetőképességét akarja megőrizni - közölte a cég.
Az idő pénz, s ez kiemelten igaz, ha kis- vagy középvállalkozás vezetője vagy
Gondolkodtál már azon, hogy vezetőként mennyit ér az időd? A fejlődéshez bizony mindenféleképpen racionalizálni kell a feladataidat, s megtalálni az egyensúlyt aközött, hogy mennyit adminisztrálsz, s mennyi energiát fordítasz a kreatív feladatokra.
Nyerészkedők ellen készül jogszabály, cég esetében minimum háromnegyed millió forint lenne a bírság
A válsághelyzeteket tisztességtelen üzleti előnyszerzésre használó nyerészkedők megbírságolásáról dolgoztak ki Romániában jogszabályt, amelyet a bukaresti kormány első olvasatban tárgyalt.
Akadozni kezdett Ukrajnából a földgázszállítás
Egy nap alatt 25 százalékkal csökkent az Ukrajnán keresztül Németországba érkező orosz földgáz mennyisége, de a kiesést sikerült pótolni, és az ellátás biztosított - közölte az ágazatot felügyelő szövetségi hatóság (Bundesnetzagentur).
Putyin visszavágott, most már az energiafronton is háború van
Az orosz kormány 31 európai, amerikai és szingapúri energiaipari vállalatot sújtott ellenszankciókkal, köztük a Gazprom korábbi európai leányvállalatait, valamint kereskedőket és földalatti gáztárolók üzemeltetőit.
Home office a megoldás, drasztikusan drágultak az irodakialakítás költségei
Öt éves viszonylatban kétszeresére nőttek az irodák kialakítási költségei – derül ki a CBRE által publikált Fit-Out Cost Guide 2022 kiadványból. 2022-ben egy sztenderd iroda fizikai kialakítása négyzetméterenként 704 eurót igényel, egy prémium irodahelyiség esetén 1063 eurós, luxusiroda esetében pedig 1571 eurós költségvonzattal érdemes kalkulálni, amit az egyéb, nem beépülő költségek tovább növelnek.
Nyílik az 5 milliárd forintos keret az állattartóknak
Május 16-ától egészen egy hónapon át állatjóléti támogatásra pályázhatnak a juh- és kecsketartók.
Digitalizáció, távmunka - komoly veszélynek vannak kitéve a céges adatok
A kiberfenyegetések korát éljük, amikor minden szervezet folyamatosan veszélyben van. A közelmúltban például az amerikai T-Mobile-t, az NVIDIA-t és a Toyota egyik fontos beszállítóját is érte kibertámadás. Az IT-biztonságért felelős szakemberek munkája egyre összetettebbé válik, annyi esemény között kell megosztaniuk a figyelmüket.