Friss cikkeink
Jönnek az intelligens transzformátorok - összeborult egy német és egy magyar vállalat
Intelligens transzformátorok fejlesztésére és gyártására együttműködési megállapodást kötött a Maschinenfabrik Reinhausen és a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft.
Magyarországon keresztül menekül az ukrán gabona
Többszörösére növekedett áprilisban a Rail Cargo Logistics - Hungaria szervezésében vasúton továbbított ukrán gabona magyarországi tranzitforgalma az elmúlt év azonos időszakához képest - tájékoztatott a vállalat.
Megdőlt az adatátviteli sebesség rekordja Montenegróban
Rekordot döntött a 4iG montenegrói mobiloperátora.
Ekkora gazdasági zuhanásra álmukban nem gondoltak az oroszok
Oroszországban csaknem 80 százalékkal zuhant az új autók eladása áprilisban.
Alakul az új Orbán-kormány - ők lehetnek a befutók
Orbán Viktor miniszterelnök szerdán megbeszélést folytatott politikusokkal a kormányalakításról a Karmelita kolostorban.
Ez most bevágott a németeknek
Németországban áprilisban a fogyasztói árak 7,4 százalékkal emelkedtek éves szinten, ami 40 éve a legmagasabb inflációnak számít; márciusban 7,3 százalékos növekedést jegyeztek fel.
Megvan az Év Gyára verseny nyertese
A Vajda-Papír dunaföldvári gyáregységének ítélték oda az Év Gyára 2021 fődíjat.
A titkos ukrán lakat
Az ukrajnai háború valószínűleg bevonul a történelembe. Elvileg komoly emberektől annyiféle értelmezés született e konfliktusról, mint soha korábban világrengető eseményekről. Az információs hadjáratok teljes erővel folynak. Ember legyen a talpán, aki meg tudja különböztetni a dezinformációkat a valóságtól. Pedig fontos lenne, legalább egy olyan országban, amely földrajzilag nagyon közel helyezkedik el a tűzfészekhez.
Mindjárt lejár az adóbevallási határidő
A bevallási határidő előtt másfél héttel már csaknem kétmillió alkalommal nézték meg az ügyfelek az szja-bevallási tervezetüket a NAV portálján, ami 333 ezerrel több, mint az elmúlt évben.
Módosult a nyilvános magyar álláspont olajembargó ügyben
A magyar kormány mindeddig teljesen elutasította a tervezett orosz olajembargót. Most annyiban módosult az álláspont, hogy lehet olajembargó, de az nem vonatkozhat a csővezetéken szállított energiára. A végeredmény Magyarország szempontjából ugyanaz, tehát ránk nem vonatkozna az embargó, mégis a kommunikációt tekintve a politikai-gazdasági elutasításból, technikai lett.
Hol szálltak el igazán az energiaárak?
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) nemzetközi ár-összehasonlító vizsgálata szerint az év negyedik hónapjában is Magyarországon voltak a legalacsonyabb energiaárak az EU-ban. A földgáz lakossági átlagára 2,79 eurócent/kWh volt, amely a felmérésben szereplő fővárosok között a legolcsóbb, a villamosenergia átlagára pedig a második legkedvezőbb Európában.
Teljesen átalakult a munkaerőpiac - kik vették jól az akadályokat?
A munkaerőpiac hullámzásainak kiküszöbölői a munkaerő-kölcsönzők. Eredményes toborzással, megfelelő rugalmasságot és költséghatékony működést biztosítanak.
Mi történt egy hét alatt a hazai járványadatokban?
Kijöttek az elmúlt heti összesített számok.
Saját vállalkozást indító nőknek indul pályázat - így lehet jelentkezni
Május 22-ig lehet jelentkezni az AWE Hungary elnevezésű, kifejezetten női vállalkozókat ösztönző programra. A kiválasztott 25 résztvevő számára a vállalkozásuk létrehozásához és növekedéséhez szükséges támogatást kapják meg egy nemzetközi tapasztalatok alapján, a magyar vállalkozói környezetre szabott 10 hónapos program során. A végén pedig a legígéretesebb 3-4 vállalkozó között közel 7 millió forint támogatást osztanak ki.
Kína is küzd az inflációval
Tovább gyorsult a fogyasztói árak emelkedésének üteme Kínában áprilisban az ország több részét sújtó járványhelyzet, valamint a nemzetközi árak emelkedésének hatásaira, miközben a termelői árak növekedése az elmúlt egy év legalacsonyabb szintjére mérséklődött.
Miért érezzük duplájának a drágulást?
A hivatalos inflációs adat szerint a fogyasztói árak áprilisban 9,5 százalékkal emelkedtek az előző év azonos időszakához képest. Ehhez képest a GKI, ezer háztartás körében végzett, reprezentatív felmérése szerint a lakosság 22 százalékos áremelkedést érzékelt.
A közös gondolkodás divatja – (kis)vállalkozóként is csapatban
Amikor vállalkozóvá válik az ember, az egyik vágya, hogy ne legyen főnöke, aki megmondja, hogy mi legyen. Attól kezdve viszont neki kell megmondania, hogy mi legyen. Minden vállalkozó életében eljön az a pillanat, amikor nem tudja, mi legyen.
Mit okoz az infláció és a háború a magyarok megtakarításaiban?
Az infláció is alaposan átírta a magyar lakosság pénzügyi helyzetét, hiszen az idén sokan már a költéseik visszafogásával, áttervezésével számolnak. A megtakarítással rendelkezdők aránya jelentősen csökkent, az egyes megtakarítási formák kedveltsége pedig átrendeződött: előtérbe kerültek a könnyen pénzzé tehető értéktárgyak, köztük az ékszerek és a befektetési célú aranytömbök.
Könnyebb munkát adni az ukrajnai menekülteknek
Az Ukrajnából a háború elől menekülők foglalkoztatása bizonyos esetekben egyszerűbb Magyarországon, és a munkavállalók után a cégek támogatást is igénybe vehetnek – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda, amely a menekülthelyzet kapcsán a Máltai Szeretetszolgálatot pro bono munkajogi tanácsadással segíti.
A talpon maradásért küzdenek a buszos vállalkozások
Elszálló költségek, energia- és üzemanyagár, növekvő infláció, emelkedő hitelkamatok – csak néhány azon pénzügyi, gazdasági kihívások közül, amelyek a hazai autóbusz-társaságokat sújtják. Az emiatt jelentős áremelésre kényszerülő ágazat talpon maradásához már nem elég a turizmus várható fellendülése. Átfogó kormányzati stratégiát szorgalmaznak a szakma képviselői, mégpedig mielőbb.
Félmillió munkahely kerülhet veszélybe
Munkahelyek százezreit fenyegeti Németországban, ha Oroszország Ukrajna ellen indított háborújának következtében leállna az orosz földgázimport.
A technológiai szektor a legnépszerűbb befektetői célpont Magyarországon
A hazai cégek külföldi ügyleteinek növekedése volt 2021-ben a magyar felvásárlási piac egyik újdonsága az EY vállalati összeolvadásokat és felvásárlásokat (M&A) értékelő tanulmánya szerint.
Mivel fűtsünk, ha elzárják a gázt?
Én egy olyan lakásban nőttem fel, ahol cserépkályhában fával fűtöttünk. A pincében vágtam a fát, aztán egy nagy zsákba raktam és a hátamon felvittem az emeletre. Majd, amikor megjött a gázfűtés, akkor édesapám hetekig nem aludt, mert nem hitt abban, hogy az oroszok megbízható gázszállítók lesznek. Akkor tudott végre nyugodtan elaludni, amikor kitalálta, hogyha nem lesz gáz, akkor vesz egy mozgatható cserépkályhát és azzal fűt majd. Wagner Ernő, a Magyar Mérnöki Kamara (MMK) elnöke gondolom ismeri ezeket a típusú félelmeket?
Nem szeretnek napra menni azok, akiknek vaj van a fején, csökken a cégvezetéstől eltiltottak száma
Három éve csökken a cégvezetéstől újonnan eltiltott magánszemélyek száma az országban, 2021-ben 4 ezer magánszemély került eltiltásra, az összességében eltiltottak száma pedig 60 ezerről 40 ezerre csökkent.
Milyen alkatrészek segítenek nekünk kedvenc kávéfőzőink karbantartásában?
Önnek is van egy társa, amely már évek óta hűen főzi meg minden reggel a tökéletes kávét? Nagy valószínűséggel minden háztartásban akad egy olyan kávégép, amelytől semmiképpen sem szeretnénk megválni. Azonban a hosszú évtizedek után bizony előfordulhat, hogy valamely alkatrészek cserére szorulnak.
Keresni is felesleges: eltűntek az olcsó albérletek
Egy év alatt a fővárosban 35 százalékkal 175 ezer forintra nőtt az átlagos bérleti díj. A megyeszékhelyek többségében pedig 8-33 százalékos volt az emelkedés.
Az ukrajnai háború miatt a térség a várt gazdasági növekedés háromnegyedét elbukja
Az ukrajnai háború következményeként várhatóan alig haladja meg az egy százalékot az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) tevékenységi területének idei átlagos gazdasági növekedése - áll a pénzintézet Londonban bemutatott, jelentősen rontott térségi előrejelzésében.
Meglepetés, az ukrajnai háború sem rendítette meg a Richtert
A Richter Gedeon Nyrt. idén az első negyedévben 37,906 milliárd forint adózott nyereséget ért el, ami 40,6 százalékkal nagyobb az előző év azonos időszakában elértnél - közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Fájó drágulás a boltokban - mi pörgette fel az inflációt?
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 9,5 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a tartós fogyasztási cikkek ára emelkedett a legjobban. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 1,6 százalékkal nőttek.
Fiala: sok mindent "nehéz" elviselni abból, amit Orbán Viktor mond
Interjút közölt a Die Welt című konzervatív német lap Petr Fiala cseh miniszterelnökkel "Putyin Európa ellen folytat háborút" címmel.
Pénzeső a cégekre: mire lehet mostanában EU-s pénzt szerezni?
A 2021-2027-es pályázati ciklusban nagyságrendileg 9.750 milliárd forint támogatási összegre lehet számítani, ebből közvetlenül a vállalkozások beruházásaira vagy fejlesztéseire 1.490 milliárd forint költhető az operatív programok tervei alapján.
Ön mekkora lakást adna Áder János távozó államfőnek?
Vajon Áder János távozó köztársasági elnök bevonul a nagy magyar politikusokra emlékezők aranybetűs könyvébe, vagy inkább a gyors felejtés áldozata lesz? Ennek próbáltunk utánajárni.
Élményvásárlók vagyunk, nemcsak vendégek – Melyek a legjobb éttermek Magyarországon? – Ismét fellendül a bárkultúra
Egy hét múlva kiderül, melyek lesznek Magyarország 2022-es legjobb éttermei, bárjai, cukrászdái. 2005 óta minden évben megrendezik a gálát, ahol bemutatják az adott évre vonatkozó éttermi minősítését tartalmazó kiadványt, az Audi - Dining Guide TOP100 Étteremkalauzt.
Megszaladt az orosz-kínai üzletelés
Oroszország és Kína kereskedelmi forgalma január-áprilisban 25,9 százalékkal, 51,09 milliárd dollárra nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Fontos határidő jár le: már csak egy hétig adhatók be szankciómentesen az egységes kérelmek
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kéri a termelőket, hogy ne hagyják az utolsó pillanatokra az ezzel kapcsolatos ügyintézést.
Újabb 17 milliárdos kínai beruházás jön Miskolcra
A Chervon Auto kínai járműipari vállalat újabb 17 milliárd forintos beruházást hoz Miskolcra, ahol csúcstechnológiás berendezésekkel fém öntvényeket fog előállítani elektromos járművek számára - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Így használják a magyarok a SZÉP-kártyát
Áprilisban tovább növekedett az élelmiszerboltokban a K&H SZÉP kártya használat: a költések közel harmadát itt használták fel. A lehetőség továbbra is adott, ugyanis július 1-jéig meghosszabbították a rendelkezést, miszerint élelmiszerüzletekben is felhasználható a juttatás. A boltok is nyitottak az új fizetési eszközre.
Pocsékabb a helyzet az euróövezetben, mint azt gondolták
Az elemzői várakozásoknál is jelentősebben romlott májusban a befektetői hangulat az euróövezetben a frankfurti Sentix gazdaságkutató intézet felmérése szerint.
Szívesen dolgozunk otthonról
Számos cégnél már kialakult hosszabb távú terv az otthoni munkavégzésre, van, ahol még nem született erről határozott döntés, míg a munkavállalói igények több felmérés szerint is a home office és a hibrid munkavégzés felé mutatnak. A távmunkavégzés különböző formáinak hosszú távú megszilárdulása a legtöbb esetben azért várhatóan nem ütközik majd akadályba, hiszen a vállalatok és a munkavállalók többsége szerint sem csökkent a hatékonyság az otthoni munka során.
Költségvetési szigorítások várhatók?
A tervezett éves hiány 83 százalékánál jár a költségvetés. A Pénzügyminisztérium (PM) rendhagyó módon azt a címet adta áprilisi adatai mellé, hogy „a kormány megőrzi a költségvetés egyensúlyát”. Amennyiben ezt üzenetként értékeljük, akkor ez azt jelenti, hogy szigorítások jönnek.
A gumiipart is a mélybe húzta a háború
A két szembenálló ország konfliktusa az ellátási lánc megszakadásához vezetett.
Tovább drágulnak az éttermek
A papírárak folyamatos növekedése, az élelmiszeripari és a szállítási költségek emelkedése várhatóan újabb drágulást eredményez a vendéglátóipar számára. Az ukrán-orosz konfliktus hatására az éttermi csomagolóeszközök külföldről történő beszerzése is részben új útvonalakon történik. A cellulóz árának emelkedése, globális papírhiányt eredményezett, amely hazánkba is begyűrűzött. Az Indepack Kft. adatai szerint az inflációt meghaladó mértékkel nőtt a papír alapú elviteles dobozok (pl. pizzadoboz) ára az előző év második feléhez képest.
Csökken az okostelefon-fogyasztás a világban
Globálisan éves összevetésben 8,9 százalékkal, 314,1 millióra esett az okostelefonok kiszállítása a világon az idei első negyedévben. A mutató ezzel már harmadik negyedéve csökken.
Elkeserítő a magyar külkereskedelem alakulása
Csökkenő termékforgalom és több mint 500 millió eurós hiány. A korábban gyönyörűen teljesítő magyar külkereskedelem most senyved.
Több száz ukrajnai menekült kezdett el dolgozni Magyarországon
A háború kitörése óta mintegy tízezer ukrán menekült kereste meg a Prohuman valamely információs pontját; 2500 menekült jelezte munkavállalási szándékát, közülük mintegy 800 fő interjún is részt vett, közel 400 ember pedig már munkába is állt. A Safe in Hungary weboldalon – a regisztráció után – minden Magyarországon működő vállalat hozzáférhet ahhoz a listához, amely tartalmazza az Ukrajnából hazánkba menekült, munkát kereső emberek adatait. A rendszer természetesen biztonságosan, a személyi adatokra vonatkozó minden jogszabályt betartva működik.
Megjött az oroszok gázszállítási kedve
Márciusban az orosz–ukrán háború miatti EU-s szankciókkal kapcsolatos várakozások mozgatták az európai gázpiacokat. A megelőző két hónap rendkívül alacsony értékeihez képest márciusban nőtt az Európába érkező orosz földgázforrások mennyisége, bár az továbbra is elmaradt a tavaly márciusban szállított mennyiségtől – olvasható a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) márciusi földgázpiaci elemzésében.
Kávézás és még sok minden más – a Tchibo 30 éve Magyarországon
Harmincadik születésnapját ünnepli idén a Tchibo, melynek alkalmából a kávézás egyedi élményén túl sok szórakozásra és nyereményre számíthat minden meglévő és jövőbeni vásárló.
A bizonytalanság felhalmozásra késztet, és ez nem segít a logisztikai szektor már meglévő terhein - 1. rész
Az orosz-ukrán konfliktus világszerte aggodalmat kelt a gazdasági szereplők és a társadalom körében is. Tulajdonos-vállalatvezetőként, a logisztikai szektor „régi motorosaként” egyrészt nap mint nap harcolunk az elemekkel, hogy a megszokott színvonalon teljesítsünk. Másrészt azt is közelről látjuk, ahogy a különböző piaci szereplők reagálnak a háborús helyzetre, milyen döntéseket hoznak beszerzéseikben a túlélés, újraalakulás jegyében.