öngondoskodás cikkek
Nehéz helyzetben a családok, ahol beteg lesz hirtelen egy idős hozzátartozó
Az öngondoskodás egy újabb szintje.
Megálmodták az idősek paradicsomát és már működik is Gödön
Egy megvalósult álom.
Látványos vagyongyarapodás a nyugdíjpénztáraknál
Igen eredményesen kezdték az évet a hazai önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárak.
Így lehetne jobb a magyarok anyagi helyzete
A magyarok úgy vélik, akár már az óvodában el lehetne kezdeni a pénzügyi ismeretek átadását.
Biztonság és adóoptimalizálás miatt választják a nyugdíj- és egészségpénztárakat a magyarok
Az ügyfelek egyre inkább felismerik és ki is használják az egészségpénztárak előnyeit és értékeit.
Az öngondoskodás arról is szól, hogyan építjük fel a jövőnket
Beszélgetés Horváth Zsófiával, az MBH Gondoskodás Nyugdíjpénztár és Egészségpénztár értékesítési és marketingvezetőjével.
Egy-egy megtakarítási célt a kisebb-nagyobb összegek rendszeres, tudatos gyűjtésével és félretételével lehet elérni
Az OTP Bank az idei évben is közzétette Öngondoskodási Indexét.
Siessen! 150 ezer forint ingyenpénz járhat az államtól
Több milliárd forinttal nőhet az idén a nyugdíj- és egészségpénztári tagok befizetései után visszautalt személyi jövedelemadó összege.
Rengeteg felesleges dologra szórják a pénzt a magyarok
Magyarországon a 40-49 évesek rendelkeznek a legnagyobb arányban nyugdíjmegtakarítással.
Az emberek elkezdték felélni megtakarításaikat
A bizonytalan helyzet hatására nőhet az öngondoskodás jelentősége.
Így lehetne több a nyugdíjunk - bedobtak egy javaslatot
Az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége a Makronóm Intézettel közösen javaslatcsomagot állított össze.
Sokkoló jövő: kiszolgáltatott nyugdíjas évekre számítanak a magyarok
A válaszadók negyede szerint az aktív korúak, több mint harmada szerint pedig a nyugdíjasok is sokkal rosszabbul fognak élni néhány évtized múlva.
A magyar nyugdíjak az európai ranglista végén, lesz-e változás?
1,1 millió időskorú önmagára vagy jobb esetben a családjára van utalva.
Lesújtó: 5 ezer forintot sem tudnak havonta félretenni a magyar fiatalok
A 18-35 év közötti magyar lakosság több mint 63 százaléka érzi bizonytalannak a jövőjét.
Törődjön többet megtakarításaival!
A nehéz gazdasági helyzet és az elmúlt időszak váratlan eseményei sokak figyelmét ráirányították a megtakarítások fontosságára.
Az anyagi függőségtől félnek a legjobban a nyugdíj előtt állók
Az egyik legnagyobb félelem az időskorral kapcsolatban az, hogy rokonokra vagy másokra kell majd támaszkodni anyagilag
Csak kis összegeket tud félretenni? Tudunk egy kényelmes és egyszerű megoldást
Vannak hatékony megoldások azok számára is, akik csak kis összegeket tudnak félretenni.
Évtizedekre kell előre gondolkodni, hogy legyen nyugdíj
Az OECD előrejelzése szerint 2080-ban 100 aktív korú emberre 61 hatvanöt évnél idősebb, azaz nyugdíjaskorú fog jutni a tagállamok körében.
Nyugdíjszerviz Dr. Farkas Andrással és Karácsony Mihállyal
Egy kihagyhatatlan műsor, amelynek témája előbb-utóbb mindenkit érint.
Felnyitották a magyarok szemét az elmúlt évek történései
Változóban van a magyarok megtakarításhoz való viszonya egy friss felmérés szerint.
Öngondoskodás helyett sokan csak az államra számítanak
Többen vannak, akik fontosnak tartják a nyugdíjas években megfelelő anyagi helyzetet biztosító öngondoskodást.
Elkerülhető-e a nyugdíjkorhatár emelése?
Lépten-nyomon olvashatunk a nyugdíjrendszer problémáiról. A fokozatosan elöregedő társadalom azonban nem csak hazánkra, de Nyugat-Európára is jellemző, és az aktív munkaerőt illetően igencsak csekély az utánpótlás.
Nagyon nem mindegy, hova tesszük a pénzünket a nyugdíjas évekre
A Magyar Nemzeti Bank összesítése szerint nagyok voltak a különbségek a nyugdíjpénztári hozamok között tavaly.
Pesszimisták a magyarok: kitolódhat a nyugdíj
Bár egyre több 35 év alatti fiatal kezd el takarékoskodni önkéntes nyugdíjpénztár segítségével, kifejezetten a nyugdíjas évekre összességében még mindig kevesen tesznek félre. A nyugdíjcélú megtakarítási hajlandóság logikus módon a nyugdíj előtt állóknál a legmagasabb. A magyarok a nyugdíjkorhatár emelésével számolnak, a legpesszimistább fiatalok szerint ők 73-74 évesen mehetnek majd nyugdíjba.
Fontos öngondoskodási lépés előtt állnak a magyarok
Idén februárban nagyságrendileg 1,4 millió, arra jogosult család kapja kézhez a családi-adóvisszatérítés összegét. Az OTP Bank szakértői szerint ez kezdőlökést adhat a hosszú távú megtakarításoknak. Az OTP Öngondoskodási Index kutatás eredményei is bizakodásra adnak okot, hiszen a pénzügyi öngondoskodást, illetve a gyermekük jövőjét tudatosan tervezők aránya tízéves csúcson van.
Új világ kezdődött a magyar nyugdíjasokkal - mégis van ok az aggodalomra
Egy friss kutatás szerint viszonylag többet és többen tudnak félretenni nyugdíjas éveikre, mint négy évvel ezelőtt, de még így is minden második magyar szerint a nyugdíjasok rosszabbul fognak élni néhány évtized múlva, mint most.
Aggódnak a jövő miatt és a váratlan helyzetekre spórolnak a fiatalok
Egyre több 35 év alatti kezdi meg a takarékoskodást a nyugdíj- és egészségpénztár segítségével. Bár a nyugdíjpénztári tagság több mint fele 46 és 64 év közötti, az elmúlt öt évben fokozatosan csökkent a belépők átlagéletkora – derül ki a Prémium Önkéntes Pénztárak adataiból. Az egészségpénztár esetében a 21-30 éves belépők aránya 20-ról 25 százalékra, míg a nyugdíjpénztárban még jelentősebb mértékben, 10-ről 20 százalékra emelkedett. A Prémium Pénztárak kutatása szerint a 35 év alattiak gondolják a leginkább fontosnak az öngondoskodást, és támaszkodnának a legjobban az állami nyugdíj mellett már a saját megtakarításaikra is. Ráadásul a fiatalok közül kétszer annyian tervezik a kasszákba való belépést.
Öngondoskodásra vágyunk, de a magyarok közel felének egy hónapnyi megtakarítása sincs
Bár minden második hazai háztartást negatívan érintett a koronavírus okozta válsághelyzet – sőt, a magyarok csaknem felének egyhavi vésztartaléka sincs –, épp ekkora arányban vannak azok is, akik ugyanakkora összeget terveznek félretenni az elkövetkező időszakban, mint a pandémiát megelőzően.
Jóléti alapok: parkolópályán az MNB-terv
Az MNB az önkéntes pénztárakból jóléti alapokat állítana fel, de a kormány addig nem tárgyal erről, amíg része az elképzelésnek a tagság kötelezővé tétele.
A kvázi önkéntes öngondoskodásé a jövő?
Hamarosan a standokon a megújult Piac & Profit következő száma.
Folytatódik a szárnyalás - hogy teljesítenek a nyugdíjpénztárak?
Az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségéhez (ÖPOSZ) tartozó pénztárak összvagyona dinamikusan növekedett tovább, és 1425 milliárdot tett ki. Az adóváltozások miatti munkaáltatói befizetéseket az egyéni befizetések jórészt pótolták. Kiugró hozamokat értek el a nyugdíjpénztárak az első kilenc hónapban.
Meddig húzzák ki fizetés nélkül a magyarok?
A magyarok átlagosan 7 hónapra elegendő megtakarítással rendelkeznek, ám a 35 százalékuknak mindössze annyi spórolt pénze van, amelyből egy hónapig tudna megélni fizetés nélkül. A K&H felmérése szerint a férfiak 30 százaléka, a nők 41 százaléka tudná magát egy hónapig fenntartani a tartalékaiból.
A magyarok többsége csak hallomásból ismeri a megtakarításokat
A KSH adatai szerint tavaly történelmi rekordot ért el a lakosság által felhalmozott készpénz összege. A 2018-as év utolsó negyedévére 4792 milliárd forintot tett ki az a vagyon, amit a magyarok a saját otthonukban őriznek.
Apa tanult, mi inkább pénzt keresünk
A mai nyugdíjasok szerint folytonos tanulással, önképzéssel érhető el az időskori anyagi biztonság, míg a fiatalabbak inkább a minél nagyobb összegű megtakarításban látják a szép nyugdíjas évek zálogát. De minden generáció a legfontosabb lépések közé sorolja, hogy már pályakezdőként el kell kezdeni a nyugdíjas évekről való gondoskodást – derült ki egy több generáció visszajelzésén alapuló hiánypótló kutatásból.
2060-ig tart ki az állami nyugdíj
Lassan, de teret nyer az öngondoskodási készség a lakosság körében, a sebességet azonban célszerű fokozni - mondta Balogh László, a Pénzügyminisztérium pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára a Napi.hu konferenciáján – adta hírül az mfor.hu.
Már a gyerekek is tudják, miért fontos az öngondoskodás
Sokan nincsenek tisztában azzal, mit jelent valójában az öngondoskodás, mi a szerepe a mindennapokban? Pedig gyakran ez jelentheti a kiutat az anyagi bizonytalanságból, kiszolgáltatottságból. Ennek fontosságát egyre több fiatal ismeri fel.
A nők a pénzzel is okosabban bánnak
A nők tudatosabban készülnek a nyugdíjas évekre, mint a férfiak. Leginkább a városokban jelentős a különbség a két nem nyugdíjcélú megtakarításai között. A nők általában tudatosabban bánnak a pénzzel, így jó hír, hogy tízből nyolcan aktívan részt vállalnak a családi kassza kezelésében is az Aegon kutatása szerint.
A megtakarítás még nem befektetés
Egyre több magyar rendelkezik megtakarítással, és egyre többen tudnak önerőből fedezni komolyabb összegű váratlan kiadást is. A rendszeres megtakarítással rendelkezők közel fele azonban készpénzben tartja megtakarításait – egy felmérés szerint.
A gyerekbe fektetünk, nem a nyugdíjunkba
A mozaikcsaládban élők számára a legnehezebb a nyugdíjas évekről való gondoskodás, 91 százalékuk szerint lesznek anyagi gondjaik idős korukban. A klasszikus családmodell nagyobb biztonságot ad, és még az egyedülálló szülők is bizakodóbbak jövőjükkel kapcsolatban – derült ki a Groupama Biztosító és az NRC reprezentatív, a különböző családmodellek nyugdíjstratégiáit vizsgáló kutatásából.
Az állami sült galambot lesi a magyarok háromnegyede
Soha ilyen sokan (77%) nem várták az államtól a nyugdíjhelyzet megoldását az OTP Öngondoskodási Indexe szerint. Ennek ellenére a megkérdezettek alig több mint ötöde gondolja úgy, hogy a majdani állami nyugdíj elég lesz az időskori megélhetés biztosítására. Sokan ennek tudatában sem tesznek félre erre a célra. Azoknak, akik mégis kezükbe vennék a jövőjüket, nem árt még Újév előtt kiválasztani a számukra megfelelő megtakarítási formát, hogy maximálisan kihasználhassák a hosszú távú takarékoskodással járó adókedvezményeket.
Sehogy sem állunk a nyugdíjjal
A még nem nyugdíjas korban lévők 76%-a bevallotta, hogy le van maradva nyugdíjtervei megvalósításában. A megoldást a nyugdíjas munkavállalásban, vagy abban látják, hogy a közeljövőben magasabb bejelentett fizetéssel járó állásra váltanak – derült ki a Groupama Biztosító és az NRC reprezentatív, a különböző nyugdíjstratégiákat vizsgáló kutatásából.
Mindent a gyerekért, de kérdés, hogy miből
A magyarok 85 százalékának egyik legfontosabb célja, hogy jó anyagi feltételetekkel indítsa gyermekét az életbe, mégis csak 20 százalék gyűjt pénzt erre a célra – derült ki az OTP Öngondoskodási Index idei adataiból. A közép- és felsőoktatás költségeinek fedezésén túl a barátokkal közös programokat és az aktuális divatnak megfelelő eszközök finanszírozását is feladatuknak érzik a szülők, még akkor is, ha ez számukra lemondással és külön erőfeszítéssel jár.
Adókedvezmény pörgetheti az önkéntes pénztárakat
Egy adókedvezmény miatt megnövekedhet az egyéni befizetések összege az önkéntes nyugdíjpénztáraknál és egészségpénztáraknál az év végén, írja az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége.
Bankszövetség: hozzák vissza a lakástakarékot és az adómentes cafetériát
A Magyar Bankszövetség arra kéri a kormányt, hogy a most megszüntetett lakástakarék mint takarékossági forma helyett, szakmai egyeztetés alapján, olyan új konstrukció közös kialakítása váljon lehetővé, amelyben az állami támogatás hosszú távon működhessen.
A szülők nélkül a padlóra kerülnének a fiatalok
A 19–29 éves fiatalok harmada kap rendszeresen anyagi támogatást a szüleitől, a szülői támogatásban részesülő fiatalok több mint fele pedig nem tudna megélni enélkül – derül ki a K&H ifjúsági indexéből.
A Fundamenta is leleplezte, hogy mire készül
Az OTP és az Erste után a Fundamenta is közölte menetrendet mindazok számára, akik még állami támogatással akarnak lakástakarékot kötni – értesült a Bank360.
Még bízunk abban, hogy lesz nyugdíjunk
A magyarok felét aggasztja, hogy nem lesz elég nyugdíja idős korára – ezt állapítja meg az Aegon idei Nyugdíjfelkészültségi Kutatása. A megkérdezettek túlnyomó többsége úgy gondolja, hogy rosszabb anyagi helyzetben lesz, mint a jelenlegi nyugdíjasok, ennek ellenére a nyugdíj-felkészültségünk az egyik legalacsonyabb az egész világon.
Lakástakarék: az OTP már lépett is
Tegnap benyújtották, ma megszavazta az Országgyűlés a 30 százalékos állami támogatás megvonását a lakástakarékpénztáraktól. Az 1996 óta működő konstrukció így a legnagyobb előnyét veszítette el. van oylan piaci szereplő, amely már lépett is.