Ksh cikkek
Forró ősz: nehéz idők várnak a magyar iparra
A chiphiány és más alapanyagok, alkarészek beszerzési nehézségei nyomták rá bélyegüket az ipar augusztusi teljesítményére, amelyet még tetéz az energiaárak és a szállítási költségek emelkedése - állapították meg az MTI-nek nyilatkozó elemzők a Központi Statisztikai Hivatal előzetes adatai láttán.
Ennyit kerestek a magyarok a nyár közepén
Júliusban 7,9 százalékkal magasabb volt a bruttó és a nettó átlagkereset, mint egy évvel korábban.
Hogy dolgoznak a magyarok? A fiatalok körében csökken a foglalkoztatottság
Tavalyhoz képest csökkent a munkanélküliek és nőtt a foglalkoztatottak száma, így a munkanélküliségi ráta is mérséklődött.
Sűrű hét vár ránk - tele a makronaptár
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük a foglalkoztatottság és a munkanélküliség augusztusi, illetve a keresetek júliusi mutatói, valamint a kormányzati szektor második negyedévi egyenlege.
Mi vár ránk a következő napokban?
A jövő heti statisztikai tájékoztatási naptárban megkülönböztetett figyelemre a monetáris tanács szeptemberi kamatdöntő ülése tarthat számot.
Nyár közepén az építőipar is megpihent
22,5 százalékkal nőtt az építőipar termelése júliusban.
A lakosság többségének csak néhány napos nyaralásra futotta
A hazai turizmus júliusban ugyan túlszárnyalta az egy évvel korábbi teljesítményt, ám a vendégéjszakák száma még a belföldi viszonylatban is elmarad a 2019-es számoktól.
Dübörög a külkereskedelem, de az import felé billen a mérleg nyelve
Júliusban az export euróban számított értéke 10,0 az importé 14,7 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban.
Ismét drágább lett az életünk: hol kerül egyre borsosabb szám az árcédulákra?
A vártnál magasabb áremelkedésről adott ki jelentést a KSH. A szeszes italok, dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett jelentősen, a szolgáltatások között a lakásfelújítás és a nyaralás ára ugrott meg komolyabban.
Hogy teljesített a magyar ipar? Megérkeztek a számok
Júliusban 8,0 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, amikor 7,7 százalékkal alacsonyabb volt a termelés a 2019. júliusinál.
Fontos hétre ébred Magyarország – kiderül, mennyit drágult az életünk
Több statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük az augusztusi infláció, a szálláshelyek júliusi forgalma, vagy az ipar júliusi teljesítménye.
Rengeteg pénzt költöttek a cégek gépekre
Ennek köszönhetően felpörögtek a beruházások a második negyedévben.
Mennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a KSH-adatok
Júniusban a bruttó és a kedvezmények nélkül számított nettó átlagkereset egyaránt 3,5 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz viszonyítva.
Sűrű hét vár ránk
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük a GDP és a beruházások második negyedévi, valamint a kiskereskedelem júliusi mutatói.
Hány magyarnak nincs munkája? Kijöttek a friss adatok
3,9 százalékos volt a munkanélküliség júliusban.
Két izgalmasabb napot tartogat a jövő hét
Csaknem üres a makronaptár a jövő héten, mindössze a bruttó hazai termék (GDP) második negyedévi adatának első becslése jelenik meg, valamint az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszerének július végi helyzetéről szóló részletes tájékoztató.
Jócskán felpörgött az építőipari termelés
Az alapanyaghiány és a durva áremelkedés a beruházások elhalasztását idézheti elő, és ezzel a későbbiekben fékezheti az építőipari termelés dinamikus növekedését - kommentálták az MTI-nek nyilatkozó elemzők a legfrissebb statisztikai adatokat.
Lassult a magyar infláció - miként alakultak az árak?
A fogyasztói árak a júniusi 5,3 százalék után 4,6 százalékkal nőttek éves szinten.
Új lakások: meglepetést okozott Budapest
2021 első félévében 9795 új lakás épült, 13 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
Négy temetés, egy esküvő: fogynak a magyarok
Az előzetes adatok szerint 2021 júniusában 7621 gyermek született, és 9764-en haltak meg.
Bérnövekedést ígérnek a következő hónapok?
Munkaerőhiány és bérnövekedés: ezt hozhatják a következő hónapok az elemzők szerint.
Hány magyarnak volt munkája a nyár elején?
Júniusban a foglalkoztatottak átlagos havi létszáma az előző havihoz képest 85 ezerrel, a tavaly júniusihoz mérve 98 ezerrel nőtt, és elérte a 4 millió 692 ezret - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Éppen csak evickél a hazai építőipar
Egy év alatt 18,7, az előző hónaphoz képest 2,3 százalékkal emelkedett az építőipari termelés volumene. Az épületeken kívül minden más építménynél csökkenés volt.
Jó hír jött a hazai járműgyártásról
Májusban az ipari termelés 39,1 százalékkal haladta meg a koronavírus-járvány miatt hozott korlátozó intézkedések miatt egy évvel korábbi alacsony szintet, munkanaphatástól megtisztítva a termelés 40,2 százalékkal emelkedett.
A hőség marad, de mi másról szól majd még a hét Magyarországon?
Több statisztikai adat jelenik meg a következő héten, az ipari termelés és az építőipar májusi teljesítményének adatai.
Nagyot ugrott a külkereskedelem - a járvány bekavart az adatokba
Májusban 97 millió euró volt a külkereskedelmi termékforgalom többlete, az export 9,397 milliárd eurót, az import értéke 9,3 milliárd eurót tett ki a Központi Statisztikai Hivatal első becslése szerint.
Nehezen talál magára a turizmus
A belföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma májusban 2020 azonos hónapjához viszonyítva háromszorosára nőtt, de 56 százalékkal elmaradt a járvány kitörése előtti év, 2019 májusához képest.
A járvány után: látványosan nőtt az export
Áprilisban az export euróban mért értéke 74,1 százalékkal, az importé 52,6 százalékkal nőtt a múlt év azonos időszakához képest.
Mennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a friss adatok
A KSH friss adatai szerint 2021 áprilisában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 440 600 forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 293 000 forint volt, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. Ezt azonban reálértékben majdnem lefelezte az infláció.
Hogy áll most a munkaerőpiac? Közzétették a számokat
47 ezerrel többen dolgoztak májusban, mint áprilisban.
Mire figyelünk majd a tomboló hőségben Magyarországon?
Több fontos adat is szerepel a következő heti makronaptárban.
Döcögős a magyar építőipar – hogy teljesítettünk a lezárások alatt?
Áprilisban az építőipari termelés 7,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, és munkanaphatással kiigazítva 7,3 százalékkal kisebb volt a márciusinál - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.
Megugrott az ipar a járvány után
Áprilisban az ipari termelés 58,8 százalékkal meghaladta az előző év áprilisának rendkívül alacsony bázisszintjét, amely a koronavírus-járvány miatt hozott korlátozó intézkedések következtében tavaly 36,9 százalékkal esett vissza 2019 azonos hónapjához viszonyítva.
Ismét közel 9 éves csúcson a drágulás - minek az ára ugrott meg a leginkább?
A KSH közlése szerint májusban a fogyasztói árak 5,1 százalékkal ugrottak meg.
Meghökkentő számot közölt a KSH
Nagyot ment a magyar ipar áprilisban – komoly növekedés jött össze.
Óriási ütés érte a hazai mozikat 2020-ban
Hazánkban tavaly összesen 161 filmszínház 401 moziterme maradt csak látogatható, a mozik több mint 10 százaléka nem vetíthetett a járvány miatt. A 2020-as 257 ezer mozielőadás közel fele volt az egy évvel korábbinak, és 130 premierfilmmel kevesebbet is mutattak be itthon, mint 2019-ben. A hazai mozik 4,3 millió látogatót fogadtak 2020-ban, 72 százalékkal kevesebbet, mint az azt megelőző évben, jegybevételük pedig közel 71 százalékkal maradt el a 2019. évitől. A hazai filmgyártás is jelentősen megtorpant: 2019-hez képest 16 százalékkal kevesebb egész estés magyar film készült tavaly, a mozikínálatban pedig továbbra is az amerikai filmek domináltak – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal most publikált kiadványából.
Jövő héten megtudjuk, mennyivel drágult az életünk
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az iparra és a külkereskedelmi termékforgalomra vonatkozó áprilisi első becslés, a májusi fogyasztói árindex, valamint a héten ismerteti a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének május végi, előzetes adatait is.
Fordulatot hozott a boltokban a korlátozások feloldása
Egyértelműen látszik a kiskereskedelem áprilisi adatain a boltzár feloldásának hatása.
Felemás hírek jöttek a beruházásokról
Hétfőn reggel publikálta a KSH az első negyedéves beruházásokra vonatkozó statisztikákat. Ennek növekedése örvendetes, ugyanakkor az már kevésbé, hogy a vállalati szektor igen visszafogott volt.
Sűrű hét Magyarországon - mire figyelünk majd?
Több statisztikai jelentés várható a jövő héten, köztük a GDP első negyedévi adatának második becslése, az első negyedéves beruházási adatok, valamint az ipari termelői árak áprilisi adata is.
Nettó 289 ezer forint az átlagkereset
8,7 százalékkal nőttek a fizetések márciusban.
Ez vár ránk a rövid héten
Lesz kamatdöntés és kereseti adatokat is közöl a KSH.
Érkezik egy fontos adat Magyarországról – mire várhatunk a héten?
Az egyetlen statisztikai jelentés a bruttó hazai termék első negyedévének első becslése lesz a jövő héten; a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden publikálja az adatot.
Dübörög az ipar – az autógyárakon múlik minden?
Márciusban az ipari termelés volumene 16,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbi alacsony szintet, munkanaphatástól megtisztítva a termelés 16,2 százalékkal emelkedett.
Elszálltak az árak - évek óta nem láttunk ekkora drágulást
A havi inflációs mutató 2012 óta nem volt ilyen magas, a KSH jelentése szerint 5,1 százalékkal nőttek az árak az előző év azonos hónapjához képest.
Sűrű hét előtt állunk - ezek az adatok jönnek
Több statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük az áprilisi infláció, a szálláshelyek márciusi forgalma, vagy az építőipar márciusi teljesítménye.
Óriási ugrás a külkereskedelemben – rekord dőlt
Közzétette a külkereskedelmi adatok márciusra vonatkozó részét a KSH.
A korlátozások alatt: hogy esett vissza a boltok forgalma?
Márciusban a nyers adat szerint 1,5 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 2,0 százakkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakihoz képest. Az előző hónaphoz viszonyítva 0,8 százalékkal nőtt a szezonális és naptárhatástól megtisztított forgalom - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.