Ksh cikkek
Erősödő magyar ipar – az autógyárak dübörögnek
Némileg az alacsony bázissal is magyarázható a márciusi igen szép teljesítmény.
Tényleg ennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a friss fizetési adatok
A KSH adatai szerint a bruttó és a kedvezmények nélkül számított nettó átlagkereset is 9,8 százalékkal nőtt egy év alatt.
A beruházásokat is visszavetette a járvány
6,3 százalékkal csökkent a beruházások volumene a járvány alatt. A tavalyi adatokból kiderült többek között az is, hogy a beruházások több mint felét a legalább 50 főt foglalkoztató vállalkozások teljesítették.
Mennyivel nőtt a magyarok fizetése? Hamarosan kiderül
A jövő heti statisztikai tájékoztatási naptárban munkaerőpiaci és kereseti statisztika is szerepel, megkülönböztetett figyelemre a monetáris tanács áprilisi kamatdöntő ülése tarthat számot.
Hiába a járvány, vállalkozni akart a magyar
Átfogó elemzést tett közzé a Központi Statisztikai Hivatal arról, hogy hány vállalkozás működött tavaly az országban. Miközben 2019-hez képest 0,9 százalékkal több céget tartottak nyílván, az adatokból kiolvasható a járvány hatása is: 2020 végére 103 ezer egyéni vállalkozás szüneteltette tevékenységét.
Éledezik a magyar ipar: mit mutatnak a számok?
Az ipari termelés volumene februárban 1,9 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit a januári 6,7 százalékos visszaesés után.
Csalódást keltő adat jött a hazai boltokból
Az előző hónaphoz képest 1,2 százalékkal, tavaly februárhoz mérten 5,9 százalékkal csökkent a kiskereskedelem forgalma.
Tele a naptár – miről szól majd a hét Magyarországon?
A heti makronaptár alapján több fontos adat érkezésére is kell majd számítanunk.
Kiderült, honnan indították a magyar fizetések az évet
Januárban 9,5 százalékkal nőtt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó és nettó átlagkeresete. A bruttó átlagkereset 411 000 forint volt januárban, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset pedig 273 300 forint - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Sűrű lesz a jövő hét - mit tudunk meg a magyar gazdaságról?
Minden napra jut adatközlés az ünnep miatti rövidebb következő héten, így a februári munkaerőpiaci, foglalkoztatási adatokat, a januári kereseti statisztikát és a januári részletes külkereskedelmi forgalmat is közzéteszik.
Mikor jön az építőipar feltámadása?
Egyre kedvezőbb havi statisztikákat produkál a hazai építőipar, de ez főleg a nagyon alacsony tavalyi bázisnak köszönhető. A munkaerőhiány továbbra is súlyos gond az ágazatban, növekednek a bérköltségek. Ha elindulnak a magánberuházások, talán őszre megközelítheti az ágazat a járvány előtti szinteket.
Megugrott a kereslet az építőanyagok iránt
Megugrott a kereslet az építkezésekhez és a felújításokhoz szükséges alapanyagokra. Szarka László, a Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség elnöke a Magyar Nemzetnek azt mondta: az otthonteremtési programban visszaköszönnek javaslataik, amelyek a gazdaság fellendítése mellett a piacot is fehérítik.
Mit rejt a naptár? Nemcsak a járványról szól majd a hét Magyarországon
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük a februári fogyasztói árindex és a külkereskedelmi forgalom januári első becslése, valamint az ipari termelés januári részletes adatai.
Nemcsak a járványról lesz majd szó a héten Magyarországon
A jövő hét legfontosabb eseménye a Magyar Nemzeti Bank keddi kamat-meghatározó ülése lesz, de a héten ismerteti a Pénzügyminisztérium az államháztartás központi alrendszerének január végi, részletes pénzforgalmi adatait is, ezen kívül még több statisztikai adatközlés szerepel a naptárban.
Mi történt tavaly a magyar földeken?
A tavaszi aszály és a betakarításkor lehullott nagy mennyiségű csapadék sem vetette vissza a szántóföldi növénykultúrák többségének hektáronkénti hozamait 2020-ban. Az árpa és a kukorica termésátlaga rekordközeli volt, de a búzáé és a burgonyáé is meghaladta az előző évit. Továbbra is fontos szerepe van a kukorica- és a napraforgó-termesztésnek.
Nincs meglepetés – további inflációs ugrást hozhat az újranyitás
A januári inflációs adat nem okozott meglepetést az MTI-nek nyilatkozó elemzőknek, de mindannyian az árindex jelentős megugrására számítanak még a tavasszal, és további emelkedést várnak az újranyitástól, aminek ideje még kétséges.
Mekkora buktát jelentett az iparnak a járvány? Itt vannak a számok
Tavaly az ipari termelés 6,1 százalékkal csökkent az előző évhez képest.
Óriási visszaesést produkált decemberben a hazai turizmus
Tavaly decemberben a kereskedelmi szálláshelyeken az egy évvel korábbinál 92,5 százalékkal kevesebb belföldi vendég, 89,0 százalékkal kevesebb vendégéjszakát töltött el, a külföldi vendégek száma 96,8, a vendégéjszakáké 96,0 százalékkal csökkent.
Nemcsak a koronavírusról szól majd a hét Magyarországon - mit rejt a naptár?
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük a fogyasztói árindex januári és a külkereskedelmi forgalom tavalyi egész éves adata, valamint a turizmus tavalyi teljesítményéről szóló statisztika.
2020 a magyar iparban - hogyan fejezte be a koronavírus évét az ágazat?
Tavaly decemberben az ipari termelés volumene 5,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, amivel 2019 októbere óta a legnagyobb éves növekedést érte el.
Mennyire rántotta vissza a járvány az év végi kiskereskedelmet?
Az elmúlt évben 0,2 százalékkal maradt el a kiskereskedelmi üzletek forgalma az előző évitől, amikor 6,3 százalékkal nőtt.
Sűrű hét elé nézünk
Több statisztikai jelentés várható a jövő héten, kiemelkedik közülük az ipari termelés tavalyi teljesítményéről szóló, és a 2020-as kiskereskedelmi forgalomról szóló statisztika.
2020 a koronavírus árnyékában: nőtt a munkanélküli magyarok száma
Megjelentek a decemberi foglalkoztatottsági és munkanélküliségi statisztikák, amelyek egyben azt is jelentik, hogy már látni, pontosan hogyan alakult 2020 a munkaerőpiacon.
Keresetek a járvány árnyékában – ezekről is szól majd a következő hét Magyarországon
A statisztikai tájékoztatási naptárban munkaerőpiaci és kereseti statisztika is szerepel, megkülönböztetett figyelemre azonban a monetáris tanács januári kamatdöntő ülése tarthat számot.
Mi van a naptárban? Erre figyelhetünk a jövő héten
A következő héten a Központi Statisztikai Hivatal nem tesz közzé jelentést, így az egyetlen fontosabb adat a Pénzügyminisztérium (PM) részletes tájékoztatója lesz az államháztartás tavaly decemberi és egész éves helyzetéről.
A kijárási tilalom bevezetését a hazai szállodák is megemlegették
A vendégéjszakák száma 2019 novemberéhez képest 85 százalékkal, a belföldi vendégéjszakák száma a kiigazított adatok alapján az előző hónaphoz mérten 65 százalékkal csökkent
Mire volt képes a magyar ipar?
Az ipari termelés volumene tavaly novemberben 3,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, a munkanaphatástól megtisztítva 1,6 százalékkal emelkedett.
A számok is mutatják, tényleg nagyon elmaradtak a külföldiek a nyári hónapokban
Tavaly júliustól szeptemberig az országban tett külföldi látogatások száma a koronavírus-járvány miatt 50 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakának adatától. Persze ezalatt a magyarok is sokkal kevesebbet utaztak külföldre, mint korábban. Ha mégis külföldre merészkedtek, nem mentek messzire, a legtöbben csak Ausztriáig.
Az élelmiszerek forgalma szépített a novemberi kiskereskedelmi adaton
Az előző hónaphoz képest 1,1 százalékkal nőtt, tavaly novemberhez mérten 0,8 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi üzletek forgalma. Főleg az élelmiszereket vették nagyon, ez meg is látszott az eredményen.
Ön is érzi? Közel 400 ezer forint a bruttó átlagkereset
8,8 százalékkal volt magasabb, mint az egy évvel korábbi.
Számok a szállításról: melyik ágazat szenvedte meg a legjobban?
Az áruszállítás teljesítménye 13 százalékkal csökkent 2020 harmadik negyedévében az egy évvel korábbihoz képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.
Becsusszan egy sűrű hét karácsony előtt
A statisztikai tájékoztatási naptárban az októberi építőipari termelés szerepel, megkülönböztetett figyelemre azonban a monetáris tanács kamatdöntő ülése és főképp a jegybank friss, idei utolsó Inflációs jelentése tarthat számot.
A járvány első hónapjai: mennyire fájt a magyar munkerőpiacnak?
Milyen következményekkel jár a koronavírus megjelenése a foglalkoztatásban? Mennyivel dolgoztak kevesebbet a magyarok? Mit okozott a home office? Többe között ezekre a kérdésekre is választ ad a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) minap közzétett elemzése, amely az év első felében lezajló munkaerőpiaci folyamatokat vizsgálta.
Most látszik igazán, mekkora gyomrost kapott a turizmus tavasszal
Az áprilisi mélyponthoz képest 14-szeresre nőtt a belföldi vendégéjszakák száma októberben.
Kijött a friss adat: lassult az infláció
Novemberben a fogyasztói árak éves növekedési üteme 2,7 százalékra lassult az októberi 3 százalékról. Egy hónap alatt, októberhez képest a fogyasztói árak átlagosan 0,2 százalékkal mérséklődtek.
Tovább zakatol a magyar ipar
A magyar ipart ez érdemben nem befolyásolták a szigorodó korlátozások októberben, kis mértékben növekedni tudott éves összevetésben is.
Furcsa számokat hozott az októberi munkaerőpiac: szűkülés kezdődött
Miközben csökkent a munkanélküliek száma szeptemberhez képest, addig a foglalkoztatottak is kevesebben lettek. Ez pedig csak egy dolgot jelenthet.
Itt az igazság a magyar bérekről: csalóka a kép
Még a koronavírus-járvány sem tudta letörni az átlagbérek lendületes növekedési ütemét. Az ennek köszönhetően kirajzolódó kép azonban csalóka: a valóság egyre távolabb áll a statisztika által közölt számoktól.
Mit tett a járvány a magyar munkahelyekkel? Hamarosan megtudjuk
Több statisztikai adatot is közzétesznek a következő héten, így a beruházások idei harmadik negyedévi statisztikáját és a munkaerőpiaci, foglalkoztatási adatokat.
Még mindig félelmetesen drága a magyar lakáspiac, de van remény
Továbbra is az európai élvonal markáns tagja a hazai ingatlanpiaci árszint, de a második negyedévben az előző negyedévhez képest csökkenés volt tapasztalható.
Mit hozott a legújabb inflációs adat Magyarországon?
Októberben a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,0 százalékra lassult az előző havi 3,4 százalékról.
Negatív meglepetés a boltokban - küszöbön az újabb gazdasági visszaesés?
Az előző hónaphoz képest 1 százalékkal nőtt, tavaly szeptemberhez mérten 2 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi üzletek forgalma.
Koronavírus: még mindig rengeteg magyar nem tud rendesen dolgozni
A koronavírus okozta járvány következtében a gazdaságot érintő működési zavarok mérséklése érdekében a munkáltatók gyakran éltek a munkaidő-csökkentés eszközével.
Nemcsak az amerikai választásról és a koronavírusról szól majd a hét
Több statisztikai jelentés várható a jövő héten, kiemelkedik közülük a szeptemberi ipari termelési, a kiskereskedelmi és a külkereskedelmi forgalomról szóló statisztika.
Mit okozott a koronavírus a magyar munkarőpiacon? Itt vannak a friss számok
35 ezerrel dolgoztak kevesebben mint egy évvel ezelőtt a harmadik negyedévben.
Hány ember veszítette el az állását? Mennyit keresnek a magyarok? Hamarosan kiderül
Munkaerőpiaci, kereseti statisztikai adatok jelennek meg a következő héten.
A klímaváltozás hajszolja a változás felé a magyar mezőgazdaságot?
Napjainkban a klímaváltozás, az iparszerű mezőgazdasági termelés kedvezőtlen hatásai és az egészségügyi kockázatok növekedése miatt a gazdálkodás és a fogyasztás terén egyre fontosabbá válik a fenntarthatóság és a környezettudatosság. De mi a helyzet Magyarországon?
Így tűntek el a turisták az országból
A belföldi turisták vendégéjszakáinak száma is csökkent, de az csak 2,1 százalékkal.