Ksh cikkek

Mennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a friss fizetési adatok
A KSH szerint áprilisban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 507 500 forint, a közfoglalkoztatottak nélkül számolva 518 500 forint volt.

Hány magyarnak nincs munkája? Megjelentek a friss adatok
Májusban a munkanélküliek száma 169 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,5 százalék volt, a foglalkoztatottak száma pedig elérte 4 millió 686 ezer főt.

Új világ köszönt a szállásadókra - eggyel kevesebb feladatuk lesz
Megszűnik a kettős adatszolgáltatási kötelezettség.

Második hónapja csökken az építőipari termelés
Egy év alatt 3,2 százalékkal nőtt, az előző hónaphoz képest 5,9 százalékkal csökkent az építőipari termelés volumene.

Hónapok óta szenved a járműipar
Mindeközben 3,1 százalékkal nőtt az ipari termelés áprilisban.

Majdnem 50 százalékkal nőttek a mezőgazdasági árak
Áprilisban átlagosan 45,7 százalékkal voltak magasabbak a mezőgazdasági termelői árak, mint egy évvel korábban, a márciusihoz képest 8,3 százalékponttal gyorsult a drágulás üteme - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.

Meglepetés, csökkent az áruszállítás
Az előző évi, alacsony bázishoz képest a helyközi személyszállítás teljesítménye erőteljesen nőtt az idei első negyedévben, az áruszállításé csökkent, ugyanakkor mindkettő elmaradt a járvány előtti szinttől - állapította meg a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a szállítási teljesítményeket értékelve.

Két fontos nap is lesz a következő héten
Ipari és építőipari adatok jelennek meg a következő héten, a Magyar Nemzeti Bank Monetáris tanácsa pedig kamatdöntő ülésről készült jegyzőkönyvet tesz közzé.

Magához tért a magyarországi turizmus
A vendégéjszakák száma 2021 áprilisához képest közel hétszeresére nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 28 százalékkal csökkent.

Magyarországon is lassult az ipari termelés növekedése
Az infláció mindenütt a világon visszaveti a gazdasági növekedést. A szakemberek ilyenkor csak abban tudnak reménykedni, hogy nem lesz recesszió, vagyis nem csap át csökkenésbe a gazdaság teljesítménye.
A magyar külkereskedelem ismét negatív egyenleget produkált
A várakozásoknál kisebb, 475 millió euró hiány keletkezett a külkereskedelemben áprilisban a márciusi 708 millió euró deficitet követően.
Egy év alatt majd 20 százalékkal nőttek az élelmiszerárak Magyarországon
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 9,5 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit. Ez a szám most már 10 százalék felett van, vagyis gyorsult az infláció.
Dübörgött a vásárlási kedv áprilisban Magyarországon
Áprilisban reálértéken egy éve a legnagyobb mértékben csökkent havi bázison a német kiskereskedelmi forgalom, ehhez képest a magyarok dőzsöltek.
Dőzsölt a magyar az első negyedévben
2022 első negyedévében negyedével több pénz költöttünk, mint egy évvel korábban. Úgy látszik, nem számított a 8 százalékos infláció, de a költekezés megugrása ezt is maga alá gyűrte: mennyiségben 17,5 százalékkal több szolgáltatást, boltos portékát vettünk.
Nincs megállás: tovább drágulnak az albérletek
Tovább nőttek a lakbérek áprilisban.
800 ezer forintos bírság túrórudakra
A magyarok kedvenc desszerjeit vette vizsgálat alá soha nem látott alapossággal a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
1418 millió eurót hozott Magyarországnak a bérmunka, a szállítás, a turizmus
2022 I. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 28, importja 19 százalékkal nőtt az előző év azonos negyedévéhez képest. Az aktívum 1418 millió euró volt, 552 millió euróval több a 2021. I. negyedévinél. Az előző negyedévhez mérten az export 6,0, az import 7,8 százalékkal csökkent, miközben az egyenleg közel azonos szinten maradt.
Egy év alatt több mint 70 százalékkal nőttek az energiaipari árak Magyarországon
Az ipari termelői árak 2022 áprilisában az egy évvel korábbihoz képest 28,8, az előző hónaphoz viszonyítva 2,9 százalékkal emelkedtek.
A feldolgozóipar húzta Magyarországon a beruházásokat
Az állami beruházások csökkentek, valamint a járműgyártóknál volt jelentős visszaesés.
Sűrű hét vár ránk
A jövő héten kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank (MNB), minden napra jut majd egy adatközlés, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig friss kiskereskedelmi, beruházási és részletes GDP adatokat is közöl.
Soha nem látott mennyiségű házasság, soha nem látott kevés gyerek
A kormány családbarát intézkedései egyelőre csak a házasságok számát növelte.
Csúcson a foglalkoztatottság
A 2022. február–áprilisi időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 684 ezer főt tett ki, amely 109 ezerrel több, mint az előző év azonos időszakában.
Csökkent a magyarok reálkeresete márciusban
2022 márciusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 511 400 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 352 200 forint volt. A bruttó átlagkereset 17,5 százalékkal, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 18,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
Kijött a GDP-adat: pörgött az ipar és a szolgáltató szektor
Az első negyedévben 8,2 százalékkal bővült a gazdaság teljesítménye.
Az építőiparnak márciusban nem sikerült megismételnie a februári csúcsot
Egy év alatt 10,5 százalékkal nőtt, az előző hónaphoz képest 5,7 százalékkal csökkent az építőipari termelés volumene.
Fájó drágulás a boltokban - mi pörgette fel az inflációt?
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 9,5 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a tartós fogyasztási cikkek ára emelkedett a legjobban. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 1,6 százalékkal nőttek.
Elkeserítő a magyar külkereskedelem alakulása
Csökkenő termékforgalom és több mint 500 millió eurós hiány. A korábban gyönyörűen teljesítő magyar külkereskedelem most senyved.
Mennyivel lett drágább az életünk? Hamarosan kiderül
Több statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük az áprilisi infláció, az ipari termelés márciusi részletes adatai, vagy a külkereskedelem márciusi teljesítménye.
Csúcson a magyar ipar
2022 márciusában az ipari termelés volumene 3,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 4,2 százalékkal nőtt.
32 milliárd forintot költöttünk márciusban turizmusra
A vendégéjszakák száma 2021 márciusához képest több mint öt és félszeresére nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 28 százalékkal csökkent.
Vesszük az üzemanyagot, de nagyon
2022. márciusban a kiskereskedelem forgalmának volumene – jelentős bázishatás eredményeként – a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 16,2 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit.
Brutális, ami az ipari termelői árakkal történik
Egy év alatt 25,9, az előző hónaphoz képest 4,8 százalékkal nőttek.
Soha ilyen kevés gyerek nem született Magyarországon
Megdöbbentő információt közölt nyilvános Facebook oldalán Kapitány Balázs demográfus. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint az első negyedévben nem érte el a 20 ezret a gyermekszületések száma Magyarországon, amire még nem volt példa. Mindössze 19 688 gyermek jött itthon világra.
Magyarország legszomorúbb statisztikája
Az előzetes adatok szerint 2022 márciusában 6970 gyermek született, és 11 746-an haltak meg. Az elmúlt 12 hónapban, 2021. április és 2022. március között a születések száma 2,2, a halálozásoké 0,9 százalékkal csökkent, a házasságkötéseké 5,2 százalékkal nőtt a 12 hónappal korábbi időszakhoz képest.
20 ezren gondolták úgy márciusban, hogy újra dolgozni kezdenek
A 2022. január–márciusi időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 674 ezer főt tett ki, amely 107 ezerrel több, mint az előző év azonos időszakában.
Majdnem 15 százalékkal nőttek a keresetek
2022 februárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 546 000 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 374 800 forint volt.
Izgalmas hét elé nézünk
Több fontos makroadat érkezik, valamint kamatdöntés is lesz.
A mezőgazdasági termelői árak majdnem 25 százalékkal magasabbak, mint egy éve
Februárban a felvásárlási árak átlagosan 24,9 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbinál, ami a januári 1,3 százalékpontot követően 4,8 százalékponttal mérsékeltebb éves emelkedést mutat az előző havinál - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.
Kilőtt a magyar építőipar, történelmi rekord
Soha nem látott rekordra szárnyalt az építőipar. A januári gyengélkedés után történelmi csúcsra tört.
Egy nap lesz izgalmas a négynapos munkahéten
Az ipari termelésről és az építőiparról szóló statisztika jelenik meg a jövő héten, ami nagypéntek miatt csak négynapos lesz.
Az orosz-ukrán háború érdemben felülírta Magyarország külkereskedelmi kilátásait
Az ipari termelés és az ipari árak növekedésének köszönhetően 17,7 százalékkal nőtt az export euróértéke, ugyanakkor az erőteljes belső kereslet és a drámaian dráguló nyersanyagok és energiaárak miatt 29,2 százalékkal nőtt az import euróértéke. Ennek megfelelően a külkereskedelmi egyenleg 876 millió euróval romlott az egy évvel ezelőtti 785 millió euró többlethez képest.
A turizmus februárban félig-meddig legyőzte a Covidot
A vendégéjszakák száma 2021 februárjához képest több mint ötszörösére nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 33 százalékkal csökkent.
Elképesztő mértékben nőtt a kereslet a használt cikkek iránt
Februárban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 9,8 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. A használtcikk-üzletekben 50 százalékkal nőttek az eladások.
Februárban rekordot döntött a magyar ipari termelés
Februárban csúcsot ért el a magyar ipari termelés. A február 24-én kezdődött ukrajnai háború hatása még nem látszott.
A hazai gazdaságok majd ötöde kapott vidékfejlesztési támogatást
A hazai gazdaságok 18 százaléka, összesen 42 ezer részesült vidékfejlesztési támogatásban 2018 és 2020 között. A támogatott gazdaságok használták az ország teljes mezőgazdasági területének 70, és tartották a teljes állatállomány 72 százalékát. Arányuk Vas, Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt a legmagasabb – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal, az Agrárcenzus 2020 végleges eredményeit ismertető sorozatának most megjelent, Vidékfejlesztés című kiadványában.
743 milliárd forinttal több volt az állam áfabevétele 2021-ben, mint 1 évvel korábban
A GDP-arányos hiány 6,8 százalékos volt 2021-ben.
Durván nőttek az árak az iparban
Megdobták az áremelkedést az alapanyag- és energiaárak és a munkabérek növekedése.
A vártnál jobbak Magyarország tavalyi gazdasági mutatói
A vártnál kedvezőbben alakultak Magyarország 2021-es főbb fiskális, gazdasági mutatói: a GDP 7,1 százalékkal bővült, a GDP-arányos államadósság nagyot csökkent, így a GDP 77 százaléka alá várható és a költségvetési hiány is várhatóan kisebb lesz az előre jelzettnél, 7 százalék alatti érték lehet a végleges szám - nyilatkozta Windisch László a KSH elnökhelyettese.