Ksh cikkek

Elszabadult az infláció, 27 százalékot drágultak az élelmiszerek
2021. júliushoz viszonyítva az élelmiszerek ára 27 százalékkal emelkedett.

A vártnál is rosszabb a magyar külkereskedelmi mérleg
A várakozásoknál lényegesen nagyobb, 471 millió euró hiány keletkezett a külkereskedelemben júniusban a májusi 96 millió euró deficitet követően. Az ipari termelés és az ipari árak növekedésének köszönhetően 13 százalékkal nőtt az export euróértéke, ugyanakkor az erős belső kereslet és a drámaian dráguló nyersanyagok és energiaárak miatt 24,2 százalékkal nőtt az import euróértéke. Ennek megfelelően a külkereskedelmi egyenleg 1036 millió euróval romlott az egy évvel ezelőtti 565 millió euró többlethez képest.

Romlott a külkereskedelmi egyenleg
471 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány júniusban.

Kedden kiderül, mennyivel drágult az életünk
A jövő héten jelenik meg a júliusi inflációs adat, a júniusi ipari termelésről szóló részletes statisztika, valamint a külkereskedelmi forgalom júniusi statisztikája, a Pénzügyminisztérium pedig közli a július végi államháztartási egyenleget.

Most kiderült, milyen év van a magyar mezőgazdaság mögött
A mezőgazdaság kibocsátása 2021-ben 3378 milliárd forintot tett ki, 15 százalékkal nőtt 2020-hoz képest; a 17 százalékos árindex mellett a volumen 2,1 százalékkal csökkent - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Szárnyal a nemzetközi turizmus, se a háború, se a benzinhiány nem számít
A járvány elleni korlátozások egy évvel ezelőtti fokozatos feloldása miatt emelkedő bázis hatására 57,9 százalékra esett vissza a vendégéjszakák növekedése az előző havi 146 százalékról, ami így is másfélszeresére nőtt. Ezen belül a belföldiek vendégéjszakái 17,6 százalékkal, a külföldieké 253,8 százalékkal emelkedett, ami a külföldi vendégek gyorsuló visszatérését mutatja.

Feltámadt a magyar autógyártás
Az autógyárak termelése 2020 októberében már meghaladta a járvány előtti szintet.

Hatalmasat ugrott a külföldi vendégforgalom
A belföldi vendégéjszakák száma 17,6 százalékkal, a külföldieké 253,8 százalékkal emelkedett, ami a külföldi vendégek gyorsuló visszatérését mutatja. A szálláshelyek árbevétele így júniusban 70,7 százalékkal a nőtt az egy évvel ezelőttihez képest.

Pozitív meglepetés a magyar ipari termelés alakulása
Az ipari termelés éves növekedése a második negyedévben kissé lassult az első negyedévi bővülés után, míg gyakorlatilag stagnált az előző negyedévhez képest.

Benzinkútra jártak a magyarok a nyár első hónapjában
23,6 százalékkal emelkedett az üzemanyag-kiskereskedelemben az értékesítés volumene tavaly júniushoz képest.
Nincs eredménye a kormány családbarát programjának
A kormány azt várta családbarát programjától, hogy nő Magyarországon a gyerekszületések száma. Ehhez képest az elmúlt évben 90 737 gyermek jött világra, 1,6 százalékkal, 1456-tal kevesebb a megelőző 12 havinál.
Csökkent az új lakásépítések száma
Kettős folyamat figyelhető meg a lakásépítési piacon. Miközben csökkent az új lakásépítések száma, addig a kiadott építési engedélyek száma viszont nőtt, nem is kicsit.
Egyetlen év alatt 35 százalékkal nőttek az ipari termelői árak Magyarországon
Az ipari termelői árak 2022 júniusában az egy évvel korábbihoz képest 35,0, az előző hónaphoz viszonyítva 3,1 százalékkal nőttek.
Zuhan a reálkereset Magyarországon
2022 májusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 495 900 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 342 000 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,9 százalékkal, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 15,6 százalékkal magasabb volt, mint egy évvel korábban.
Hány magyarnak nincs munkája? Mennyit keresnek azok, akik dolgoznak?
Tele a jövő heti makronaptár.
Milyen tavasz van az építőipari vállalkozások mögött?
Egy év alatt 9,9, az előző hónaphoz képest 5,8 százalékkal emelkedett az építőipari termelés volumene.
Kenyér helyett burgonyát érdemes venni, utóbbi jóval kevésbé drágult
Májusban 45,4 százalékkal nőtt a mezőgazdasági termékek átlagos felvásárlási ára az egy évvel korábbihoz képest - az emelkedés 0,3 százalékponttal mérsékeltebb az áprilisinál azt követően, hogy két hónap alatt, februártól áprilisig 24,9 százalékosról 45,7 százalékosra gyorsult az éves drágulás üteme - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közzétett legfrissebb adataiból.
Két fontos adat is érkezik a jövő héten
Több statisztika is megjelenik a jövő héten, közöttük lesz az ipari termelés májusi részletes adata, vagy az építőipar májusi és első öthavi teljesítménye.
Élelmiszerár-cunami Magyarországon
Több mint 22 százalékkal drágultak az élelmiszerek egyetlen év alatt Magyarországon. A kenyér közel 40 százalékkal.
Az infláció sem fogja vissza a magyarországi turizmust
A vendégéjszakák száma 2021 májusához képest két és félszeresére nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 32 százalékkal csökkent.
Majd egy év után újra pozitív a magyar külkereskedelmi mérleg
Elsősorban az energiaárak emelkedése miatt 2021 júliusa óta negatív a külkereskedelmi mérleg, ami egy olyan nyitott gazdaságban, mint a magyar komoly kárt okoz.
Szépen teljesít a magyar ipar a legfrissebb adatok szerint
2022 májusában az ipari termelés volumene 9,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit.
Őrület, ami a hazai benzinkutakon történik
Májusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 12, naptárhatástól megtisztítva 11,1 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. Ezen belül 37,5 százalékkal emelkedett a kutak értékesítése - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Brutálisan megugrottak az ipari árak
Májusban az ipari termelői árak az egy évvel korábbihoz képest 32,3, az előző hónaphoz viszonyítva 2,6 százalékkal emelkedtek.
Felgyorsult a drágulás az albérletek országos piacán
Felgyorsult a drágulás az albérletek országos piacán: havi szinten 2,6 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak májusban, szemben az áprilisi 2 százalékkal A fővárosban 2,5 százalékos volt a növekedés. Országosan 20,8 százalékkal, a fővárosban pedig 21,4 százalékkal drágultak az albérletek tavaly májushoz képest. A júniusi kínálat alapján Budapesten 190 ezer forintra nőtt az átlagos bérleti díj. Az V. kerületben pedig elérte a havi 5 ezer forintos szintet az egy négyzetméterre vetített átlagos bérleti díj, amire korábban soha sehol nem volt példa. A megyeszékhelyeken 92,5-150 ezer forintért kínálták az albérleteket júniusban. A legdrágább városok közé sorolható többek között Veszprém, Debrecen és Székesfehérvár.
Mi vár ránk az utolsó júniusi héten?
A jövő héten kamatdöntő ülést tart a monetáris tanács, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig friss adatokat közöl az ipari termelői árakról, valamint külkereskedelmi statisztikákat is közzétesz.
Mennyit keresnek a magyarok? Kijöttek a friss fizetési adatok
A KSH szerint áprilisban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 507 500 forint, a közfoglalkoztatottak nélkül számolva 518 500 forint volt.
Hány magyarnak nincs munkája? Megjelentek a friss adatok
Májusban a munkanélküliek száma 169 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,5 százalék volt, a foglalkoztatottak száma pedig elérte 4 millió 686 ezer főt.
Új világ köszönt a szállásadókra - eggyel kevesebb feladatuk lesz
Megszűnik a kettős adatszolgáltatási kötelezettség.
Második hónapja csökken az építőipari termelés
Egy év alatt 3,2 százalékkal nőtt, az előző hónaphoz képest 5,9 százalékkal csökkent az építőipari termelés volumene.
Hónapok óta szenved a járműipar
Mindeközben 3,1 százalékkal nőtt az ipari termelés áprilisban.
Majdnem 50 százalékkal nőttek a mezőgazdasági árak
Áprilisban átlagosan 45,7 százalékkal voltak magasabbak a mezőgazdasági termelői árak, mint egy évvel korábban, a márciusihoz képest 8,3 százalékponttal gyorsult a drágulás üteme - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.
Meglepetés, csökkent az áruszállítás
Az előző évi, alacsony bázishoz képest a helyközi személyszállítás teljesítménye erőteljesen nőtt az idei első negyedévben, az áruszállításé csökkent, ugyanakkor mindkettő elmaradt a járvány előtti szinttől - állapította meg a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a szállítási teljesítményeket értékelve.
Két fontos nap is lesz a következő héten
Ipari és építőipari adatok jelennek meg a következő héten, a Magyar Nemzeti Bank Monetáris tanácsa pedig kamatdöntő ülésről készült jegyzőkönyvet tesz közzé.
Magához tért a magyarországi turizmus
A vendégéjszakák száma 2021 áprilisához képest közel hétszeresére nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten 28 százalékkal csökkent.
Magyarországon is lassult az ipari termelés növekedése
Az infláció mindenütt a világon visszaveti a gazdasági növekedést. A szakemberek ilyenkor csak abban tudnak reménykedni, hogy nem lesz recesszió, vagyis nem csap át csökkenésbe a gazdaság teljesítménye.
A magyar külkereskedelem ismét negatív egyenleget produkált
A várakozásoknál kisebb, 475 millió euró hiány keletkezett a külkereskedelemben áprilisban a márciusi 708 millió euró deficitet követően.
Egy év alatt majd 20 százalékkal nőttek az élelmiszerárak Magyarországon
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 9,5 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit. Ez a szám most már 10 százalék felett van, vagyis gyorsult az infláció.
Dübörgött a vásárlási kedv áprilisban Magyarországon
Áprilisban reálértéken egy éve a legnagyobb mértékben csökkent havi bázison a német kiskereskedelmi forgalom, ehhez képest a magyarok dőzsöltek.
Dőzsölt a magyar az első negyedévben
2022 első negyedévében negyedével több pénz költöttünk, mint egy évvel korábban. Úgy látszik, nem számított a 8 százalékos infláció, de a költekezés megugrása ezt is maga alá gyűrte: mennyiségben 17,5 százalékkal több szolgáltatást, boltos portékát vettünk.
Nincs megállás: tovább drágulnak az albérletek
Tovább nőttek a lakbérek áprilisban.
800 ezer forintos bírság túrórudakra
A magyarok kedvenc desszerjeit vette vizsgálat alá soha nem látott alapossággal a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
1418 millió eurót hozott Magyarországnak a bérmunka, a szállítás, a turizmus
2022 I. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 28, importja 19 százalékkal nőtt az előző év azonos negyedévéhez képest. Az aktívum 1418 millió euró volt, 552 millió euróval több a 2021. I. negyedévinél. Az előző negyedévhez mérten az export 6,0, az import 7,8 százalékkal csökkent, miközben az egyenleg közel azonos szinten maradt.
Egy év alatt több mint 70 százalékkal nőttek az energiaipari árak Magyarországon
Az ipari termelői árak 2022 áprilisában az egy évvel korábbihoz képest 28,8, az előző hónaphoz viszonyítva 2,9 százalékkal emelkedtek.
A feldolgozóipar húzta Magyarországon a beruházásokat
Az állami beruházások csökkentek, valamint a járműgyártóknál volt jelentős visszaesés.
Sűrű hét vár ránk
A jövő héten kamatdöntő ülést tart a Magyar Nemzeti Bank (MNB), minden napra jut majd egy adatközlés, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig friss kiskereskedelmi, beruházási és részletes GDP adatokat is közöl.
Soha nem látott mennyiségű házasság, soha nem látott kevés gyerek
A kormány családbarát intézkedései egyelőre csak a házasságok számát növelte.
Csúcson a foglalkoztatottság
A 2022. február–áprilisi időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 684 ezer főt tett ki, amely 109 ezerrel több, mint az előző év azonos időszakában.