Könyvajánló cikkek
Letehetetlen krimi az Államvédelmi Hatóság terrorjának idejéből
Cserhalmi Dániel Csengőfrász című regénye az 1950-es évek Rákosi-korszakának politikai rendőrségének időszakába repít minket: a koncepcionális nyomozások, koholt vádak, a kegyetlen vallatások és a besúgó-hálózatok szövevényes világába, ahol a nyomozók nem válogatnak az eszközökben, és senki sem lehet biztonságban.
A szebb jövő otthon kezdődik
Lehetséges-e szemét nélkül működtetni egy háztartást? Lehet-e úgy vásárolni, hogy a szatyrainkba ne kerüljenek műanyag csomagolóeszközök? Meg lehet-e szabadulni mindattól, amire igazából nincs szükségünk? A válasz: határozott igen!
Kis seggfejkalauz
Ha úgy érzi, szétstresszelik, túlterhelik, alábecsülik, terrorizálják, bántalmazzák, és mindez azért van, mert egy gyökérrel dolgozik együtt, tanulja meg, hogy kell kikerülni, átverni, lefegyverezni a seggfejeket – és ne halassza holnapra!
Könyvajánló marketingeseknek
Sok kisvállalkozó – erőforrás hiányában – maga foglalkozik cége marketingfolyamataival is. Összeszedtünk néhány olvasnivalót azoknak, akik marketinggel foglalkoznak, vagy azzal szeretnének majd valamikor foglalkozni. Brandépítés, marketing automatizálás, design – többek között ezekről a témakörökről találhatunk hasznos és inspiráló részeket az alábbi könyvek oldalain.
Kürti Sándor: Törekedni kéne rá a kutyának, hogy szalonna legyen
Kürti Sándor, a Kürt Zrt. alapítója kedvenc könyveit, szerzőit ajánlotta a közönségnek fővédnökként a Piac & Profit által szervezett Cégvezetők Csúcstalálkozója 2017 konferencián, személyes történetekkel megtűzdelve.
Bill Gates könyvajánlója - ezt olvassa a világ leggazdagabb embere
Bill Gates nagy könyvmoly hírében áll. Bármilyen elfoglalt, olvasásra mindig szakít időt. Sőt, blogján rendszeresen ír recenziókat, hogy mások is hozzáférhessenek fontos tudásanyagokhoz azokból a kötetekből, melyek neki tetszettek. Milyen témák ragadják meg az egykori Microsoft-vezér érdeklődését? Messze nem csak az informatika.
Év végi könyvajánló menedzsereknek
Az ünnepek alatt talán a legelfoglaltabb menedzsereknek is jut némi ideje arra, hogy magukkal foglalkozzanak. Jó ilyenkor leülni egy könyvvel! Ajánlunk néhány olyat, ami nemcsak szórakozást, de hasznos tartalmat, fejlődési lehetőséget is kínál!
A megtrükközött elme
Manapság minden marketinges és cégvezető a behaviorista közgazdaságra bukik. Mert ez a szakterület magyarázza meg, hogy a nem racionális ember miért hoz sokszor idétlen vásárlási és pénzügyi döntéseket.
Vigyázat, összeesküvés!
Nem az összeesküvés-elméletekről szól Robert Brotherton könyve, hanem az azokban hívők gondolkodásáról és pszichéjéről: hogyan döntik el, mi nevetséges, mi hihető. Úgy tűnik, meglepően széles körben űzött intellektuális hobbi hinni a teóriákban.
Bojár: Árt az állami atyáskodás
Bojár Gábor beszél arról, hogy milyen más képességekre van szükség egy induló cég felfuttatásához és egy nagy cég sikerre viteléhez, megnézzük, hogyan változnak az energetikai követelmények, és hogy miért lesz az egészségügy a jövő nagy üzlete. Mindez a májusi Piac & Profitban!
A világ az igazi Vasember szerint
A Tesla alapítója, az űrutazás jövendőbeli úttörője, a Robert Downey-féle Vasember-filmek modellje, Elon Musk negyvennégy évesen egész könyvet érdemlő alak. Elszállt agyú, megalomán álmodozó, aki nem a valóság talaján jár. Vagy civilizációnk megmentője? Maga Musk sem biztos a válaszban.
Kalózbecsület és társadalmi innováció
Nagy a renoméjuk manapság a renegátoknak, legyenek azok hackerek, törvényeket kijátszó, unortodox kisvállalkozók vagy épp kalózok. Az informális és szürkegazdaság e hőseiről szól a Misfit Economy, ám a könyv szerzőpárosa mintha nem mindig lenne tisztában alanyai olykor kétes tevékenységének etikai hatásával.
Harc a mikromásodpercekért
A bróker nélküli, elektronikus részvénykereskedés és derivatíva-játszadozás elitista biznisz, ahol a gazdagok lesznek gazdagabbak. A nagybefektetők a törvényi szabályozástól mentes titkos alapokban, úgynevezett dark poolokban tőzsdéznek. Sőt a bank a saját javára is kereskedik, az ügyfél ellenében. Piszkos játszmákat tár fel Michael Lewis kriminek beillő könyve, a Flash Boys.
Megéri a vásárlók agyára menni
Miért lenne jó, ha a vállalkozásunknak nemcsak logója, hanem illata is lenne? És lehet-e úgy meghatározni egy árat, hogy az már magában növelje az eladásokat? Brainfluence című könyvében Roger Dooley tudományos eredmények alapján bizonyítja, érdemes a vásárlók „agyára menni”, és ötleteket ad ahhoz is, hogyan.
Rendszergondolkodás játékosan
Valami nagy változás áramában élünk. Hogy ezt megérthessük és megláthassuk, és ha kell, ehhez igazítsuk életünket és munkánkat, ahhoz a rendszerszemlélet, a dinamikus rendszerek belső törvényszerűségének ismerete elengedhetetlen, de jó hír, hogy tanulható.
Az áruvá lett pénz az oka mindennek?
A modern kor emberének pénz iránti szenvedélye elfeledtette azt a tényt, hogy a pénz valójában az emberek közötti tartozások és kiegyenlítések rendszerének mérőeszköze. Ebben kereshetjük az okát a 2008-as krízisnek és a nemzeti szuverén adósságválságoknak – állítja Felix Martin a Money: The Unauthorized Biography című könyv szerzője.
Mit olvasson a sikeres vállalkozó?
A boltokban rogyadoznak a polcok a vállalkozói ismereteket kínáló kötetektől, amelyekből, úgy tűnik, minden fontos dolgot megkaphatunk, ha eleget olvasunk. Tényleg így van? Ajánlunk néhány olvasmányt, amin érdemes átrágni magunkat.
A kapitalizmus a hibás a klímaváltozásért?
A No Logo és a Sokkdoktrína írója új művében az elszabadult kapitalizmust hibáztatja az éghajlatváltozásért, mondván, annak alapelve a természeti erőforrások kiaknázása. A rendszert csak a kollektív, népi ellenállás döntheti meg, állítja a szerző.
Megjelent a Magyar Pénzügyi Almanach 2014-2015
Közel negyedszázados hagyományaihoz híven, ezúttal közel 540 oldalon ad átfogó áttekintést a devizahitelezés évtizedét kisebb-nagyobb sebekkel talán az idén végleg maga mögött hagyott hazai pénzügyi intézményrendszerről a Magyar Pénzügyi Almanach XXIV. évfolyama.
Az elhivatottság gazdasága a megoldás?
A fenntartható gazdaságnak szükségszerűen lélekbarátnak és tehetségösztönzőnek kell lennie. Mert akik lélekölő munkát végeznek, azok aligha építhetnek egy fenntarthatóbb világot. A The Purpose Economy című könyvében Aaron Hurst arra kínál receptet, hogy az egyén miként tudatosíthatja és fogalmazhatja meg, mi az ő személyes küldetése.
Megéri változtatni a kérdéseinken!
Hogyan válhat a legbosszantóbb beosztott a legfontosabb segítővé? Erről szól Marilee Adams Kérdezz másként, élj másként! című bestsellere.
Miért fontos a GDP?
Absztrakt valaminek gondolnánk, pedig megélhetések függnek tőle. Laikusok számára is közérthetően, sztorikba ágyazva, olvasmányosan foglalta össze Diane Coyle, miért oly fontos korunkban a GPD.
Megtanulni bármit, 20 óra alatt
Úgy látszik, nem volt igaza Malcolm Gladwellnek. Nem kell tízezer óra egy új készség elsajátításához. Rutinossá válhatunk akár húsz óra alatt is, bizonyítja The First 20 Hours: How to Learn Anything... Fast című könyvében Josh Kaufman.
Kudarcleckék kézikönyve
A céges szervezeteknek éppúgy van életgörbéjük, mélypontjuk, csúcspontjuk s gyógyítható működési zavaraik, mint az emberi testnek. A How the Mighty Fail: And Why Some Companies Never Give In című könyvben a céges entrópia, energiavesztés, szétesés és bukás előjeleit elemzi Jim Collins.
A 92 éves tudós új könyve
Meghökkentő és elgondolkodtató történelemszemlélettel ismerkedhetünk meg a 92 éves tudós, Kopátsy Sándor legfrissebb könyvében. Mint ahogyan a könyv bemutatóján elhangzott, az idős tudós ebben a könyvében pofon csapta a történészeket.