A Magyar Pénzügyi Almanach egyetlen eddigi évfolyama sem bizonyul majd annyira kortörténeti dokumentumnak, mint az idei, hiszen az érettségi előtt álló középiskolai osztály diákjaihoz hasonlóan ebben az összetételben utoljára szerepelnek benne a bankrendszer tagjai. Túlzás nélkül állítható, hogy a rendszerváltás óta nem volt olyan mozgalmas év, mint a 2014-es, ahol bankok és takarékszövetkezetek szűntek meg, vagy alakultak át, illetve cseréltek tulajdonost, s nem kell különösebb tehetség annak megjóslásához, hogy e tendencia a banki elszámoltatás évének kikiáltott 2015-ös esztendőben sem törik meg. Elhozva ezzel a berkeken belül és kívül lévők által már évek óta beharangozott, de eddig még meg nem valósult konszolidációt, koncentrációt a szektorban.
A pénzügyek világában eligazodni szándékozóknak hasznos információ- és adatdömping mellett ezúttal is szerepelnek a 2014-es évet értékelő írások, melyek a hagyományokhoz híven autentikus szerzők tollából származnak. Tizenhét gazdaságpolitikus, államigazgatási vezető, kutató, gyakorló pénzügyi szakember vetette papírra véleményét arról, vajon a válság hetedik évében tényleg vége van-e a szűk esztendőknek, nemcsak Magyarországon, hanem globálisan, s az alagút végén látszódó fény már a kijáratot jelzi-e.
Az Almanach az ez évivel együtt immár 90 magyar és angol nyelvű kötetben, összesen közel 77 ezer oldalon, egységes szerkezetben tekintette át a Magyarországon működő pénzügyi szervezetek történetét, tevékenységét, stratégiai elképzeléseit, a társaságok pénzügyi adatait és a vezető testületeinek összetételét.