Amerika cikkek
A terror hatása még az erős frank is
A 9/11 néven elhíresült tíz évvel ezelőtti New York-i terrortámadások hatása messzire nyúlik. Nem csak a svájci frank erősődése, de a videókonferenciák elterjedése vagy éppen a Biblia eladások növekedése is a számlájára írható.
Tiltaná a többség a dohányzást a nyilvános helyeken
A Gallup első alkalommal mért a dohányzás nyilvános helyeken történő tiltása mellett többségi támogatást felmérései során. Az aktuális adatok szerint tízből közel hat amerikai értene egyet azzal, ha nyilvános helyen nem lehetne rágyújtani. - összegzi a felmérést az ELTE Társadalomtudományi Kar hírlevelében.
Pataki itatná az amerikaiakat
Indul a magyar borokat népszerűsítő kampány az Egyesült Államokban július végén vagy augusztusban - mondta George Pataki, New York állam volt kormányzója kedden Badacsonyban, a Laposa-pincészetnél tartott sajtótájékoztatóján.
Másodosztályú női alkalmazottak: indulhat Amerika megapere
Az amerikai legfelső bíróságon kedden megkezdődött annak az ügynek a tárgyalása, amely a panaszosok győzelme esetén utat nyithat az Egyesült Államok történelmének legnagyobb szabású perének a diszkriminációt sérelmező alkalmazottak és munkáltatójuk között.
Klímavédelem: Obama kikerüli a tétlen Kongresszust
Az amerikai Környezetvédelmi Hatóság (EPA) hamarosan új rendelkezéseket bocsát ki az üvegházgázok mérséklésére. Az EPA, mint felügyeleti és szabályozási szerv Obama utolsó kártyája az éghajlatváltozás elleni harcban, ha a Kongresszus nem fogadja el az aduászt, a klímatörvényt, amire idén már alig van esély.
Minden második amerikait megviselt a válság
A munkaerő több mint felét sújtotta az Egyesült Államokban a recesszió, az érintettek elvesztették munkájukat, csökkent a fizetésük vagy munkaidejük - írta a szerdai The Washington Post.
A mai fiatalok dédapáink életét élik
Az amerikai fiatalok tovább laknak szüleiknél, tovább járnak iskolába, ezért önállósodásuk későbbre tolódik, mint a múlt század közepén. A jelenkor gondjairól érdekes tanulmány jelent meg egy új folyóirat, a Transition to Adulthood első számában.
Washingtonnak kell "beáraznia" az emissziókat
A nemzetközi közösség arra vár, hogy az Egyesült Államok szenátusában elfogadják a klímacsomagot. Amíg a világ második legnagyobb légszennyezője nem tudja egy kvótarendszerben "beárazni" az emissziókat - ahogy John Kerry fogalmazott - és törvényi erővel nem köti magát ahhoz, hogy hosszú távon csökkenti üvegházgáz-kibocsátását, addig egyetlen kormány sem hajlandó hasonló törvényt alkotni a saját országában, s a globális szintű klíma-egyezmény is megfeneklik. Washingtonban tovább folynak az egyezkedések. Mekkora az esélye, hogy idén lesz klímatörvény, a decemberi mexikói klímacsúcson pedig előrelépés?
28 százalékkal csökkenti mérgesgáz-kibocsátását az USA
Barack Obama elnök pénteken bejelentette, az amerikai szövetségi kormány 2020-ig 28 százalékkal tervezi csökkenteni az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását. A koppenhágai megállapodás értelmében a világ országainak január 31-ig kell nyilatkozniuk vállalásaikról. Obama döntése mérvadó lehet, Amerika ígéretére várt minden érintett fél.
Ki hitte volna: az amerikaiak megfontoltan vásárolnak
Jelentősen megváltoztatta az új-zélandi és amerikai állampolgárok étkezési szokásait a recesszió. Egyre többen vásárolnak átgondoltan és takarékosan az élelmiszerüzletekben, miközben egyre kevesebben választják az elvihető készételeket.
Magyarország a válság legnagyobb vesztesei között
Magyarország és Németország is a gazdasági válság legnagyobb európai vesztesei közé tartozik, a német Deka Bank összehasonlító tanulmánya szerint. A globális, 31 fejlett és meghatározó országot tartalmazó lista élén Törökország. Kína az "utolsó".
24 éves kocsiért akár 900 ezret is adnak
Az Egyesült Államokban is bevezetik a roncsprémiumot az autóeladások ösztönzése végett. Az összesen egy milliárd dolláros keretből 4500 dollár támogatást kap az, aki leadja bizonyos feltételeknek megfelelő régi autóját.
Költsünk vagy a bankokat regulázzuk?
A nemzetközi gazdasági válság megfékezésére globális gazdaságösztönző lépéseket szorgalmaz az Egyesült Államok, és ez törést okozhat Amerika és Európa között, amely inkább a pénzügyi újraszabályozásra törekszik, írta a The Wall Street Journal.
Ilyen a válság: hazamennek Amerikából a külföldiek
Szakértők szerint százezer, az Egyesült Államokban vezető pozícióban alkalmazott kínai és indiai szakember térhet vissza hazájába az elkövetkező öt év során, mert jobb feltételekkel tudnak munkát találni a fejlődő országokban, mint Amerikában.
Három ellenzéki szavazattal nyert Obama
Az amerikai képviselőház után a szenátus is megszavazta helyi idő szerint pénteken a gazdaságélénkítő programcsomag végső változatát, amelyről két nappal korábban született megállapodás az alsó-, illetve a felsőház által elfogadott törvényjavaslatokat összehangoló konferencia ülésén
Titokban kaptak százmilliókat a bankvezetők!
A tavaly 27 milliárd dolláros veszteséget felhalmozó Merrill Lynch befektetési bank, amit a Bank of America átvett az év elejével, titokban előrehozott premizálást hajtott végre. Összesen 3,6 milliárd dollárnyit osztott ki decemberben dolgozóinak, közülük mintegy 700 vezetőt legalább 1-1 millió dolláros bónusszal jutalmaztak.
Éljen a karácsony! Az amerikaiak mégsem fogják vissza magukat?
Előzetes adatok szerint éves szinten mintegy 3 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom az Egyesült Államokban a hálaadás ünnepe után első, pénteki munkanapon.
Washington nem veszi meg a rossz hiteleket
Az eredeti elképzelést félretéve, mégsem költ a rossz hitelek kivásárlása az amerikai kormány a 700 milliárd dolláros pénzügyi mentőtervéből, közölte Henry Paulson amerikai pénzügyminiszter szerdán. Szerinte az a korábbi ötlet, hogy a bankoktól a "bajos értékpapírokat" felvásárolnák, "nem a leghatékonyabb módja" az állami pénz befektetésének.
Az állam és a biztosítók? Dehogy, az emberek fizetnek!
Az amerikaiak úgy vélik, hogy az egészségügyi rendszer költségeit igazságosan megosztva hárman fizetik: a munkáltatók, az állam és az alkalmazottak. Két vezető tudós, az amerikai orvosszövetség hetilapjában rámutatott arra, hogy a gyógyellátás anyagi terheit, kizárólag és teljes egészében, mindenütt a polgárok állják.
Vízum nélkül mehetünk nemsokára Amerikába
A magyarok várhatóan november közepétől-végétől utazhatnak majd vízum nélkül az Egyesült Államokba; a vízummentességi rendszerhez való csatlakozás pontos időpontját Washington még nem jelölte ki - nyilatkozott Somogyi Ferenc washingtoni nagykövet pénteken magyar újságíróknak.
Gondok lehetnek az amerikai vízummal?
Aggályosak az amerikai vízummentesség feltételeként megkötött megállapodások az uniós tagállamok és az Egyesült Államok között - mondta Peter Hustinx európai adatvédelmi ombudsman pénteken az MTI-nek. Az adatvédelmi biztos két nappal azután nyilatkozott telefonon, hogy Magyarország is aláírta a vízummentességhez szükséges utolsó adatcsere-egyezményt.
Láthatáron az amerikai vízummentesség
Tíz százalék alatt maradt az elutasított magyar vízumkérelmek aránya az elmúlt egy évben a budapesti amerikai nagykövetségen. Ha a világméretű összesítés után sem emelkedik jelentősen a szám, akkor ezzel a vízummentességhez szükséges utolsó kritériumot is teljesíti Magyarország - értesült az MTI kedden követségi forrásból.