állásinterjú cikkek
Íme a sikeres állásinterjú titkai
Egy tapasztalt HR-esnek nagyon jók a szemei. A legkülönfélébb dolgok is befolyásolhatják azt, megkapjuk-e a meghirdetett állást. A testtartásunk, a kisugárzásunk, a tetoválásunk, a súlyunk, a ruhánk színe - ezek mind számítanak.
Így kerüljük el, hogy pokol legyen a videóinterjú
Egyre gyakoribb, hogy a személyes találkozó előtt a cégek videóinterjúra kérik a jelölteket, de a könnyed beszélgetésből könnyen lehet igazi pokoljárás is. Megmutatjuk, mire kell ügyelnie egy ilyen esemény során a pályázónak és a pályáztatónak.
Mire figyeljünk, hogy a megfelelő embert válasszuk?
A megfelelő jelölt kiválasztása egy adott pozícióra még akkor is nagyon nehéz feladat, ha egyébként szerencsés helyzetben vagyunk és sok jelöltből válogathatunk. A szakmai kompetenciák mellett a pszichológiának is komoly szerepe van. Segítünk elkerülni néhány, a szakemberek által jól ismert csapdát!
Állásinterjú randiként? Miért ne!
A munka világa és a társkeresés nem is különbözik annyira, mint gondolnánk, ugyanúgy az első benyomás, a testbeszéd dönt az állásinterjún, mint az első randin. A Hays 5 pontban foglalta össze, hogy miért is hasonló ez a két terület.
Nem ritka a bunkó kérdés az állásinterjún
Diszkréten keres állást a magyar, 96 százalékuk csak akkor szól főnökének, ha már konkrét ajánlata van vagy le is szerződött új munkaadójával – derült ki a Jobinfo.hu állásszemléző oldal friss kutatásából. Persze az addig vezető út rögös, sok a diszkriminatív kérdés, melynek elszenvedői leginkább a kisgyermekes anyukák és a szülő korban lévő hölgyek. Utóbbiak több ízben számoltak be arról, hogy írásban akarták őket arra kötelezni, hogy 3-5 évig ne vállaljanak babát.
Döglött hallal nem vagyunk nyerők
Az Iowai Egyetem kutatása szerint a határozott, erős kézfogás kiemelt fontosságú állásinterjún. A „döglött hal” kézfogás nehezen tehető jóvá az interjú alatt. A határozott, erős kézrázás szemkontaktussal és mosollyal azonban olyan jó első benyomást kelt, ami tartós maradhat.
Sikertelen interjú? Így profitáljunk belőle
"Sajnálattal közlöm, hogy nem ön nyerte el a meghirdetett állást." Nehéz ilyenkor pozitívan gondolkodni, mégis meg kell próbálni tanulni a hibából. Miként lehet egy sikertelen állásinterjú után visszajelzést és jó tanácsot kapni a személyzeti szakemberektől? Erre válaszolnak szakértők a Monster.hu cikkében.
Van helye a politikának a munkahelyen?
Magyarországon előfordult már, hogy egy kereskedelmi lánc ajánlotta melegen a munkavállalóknak a kormánypárti felvonuláson való részvételt. De mit tegyünk, ha állásinterjún várnak tőlünk politikai véleménynyilvánítást a cégek? Egyáltalán, van-e helye a politikának a munkahelyen - tette fel a kérdést a Monster.hu.
Munkakeresés: mi van, ha megcsörren a telefon?
Az írásos álláspályázat elküldése után megcsörrenhet a telefon, amelyben a cég képviselője jelentkezik. Telefonos interjúnak is hívják az előszűrés e formáját, ami külföldi álláskereséskor is előjöhet. Mire készüljünk? Milyen hibákat kerüljünk?
Három kérdés, amin elbukhatunk az állásinterjún
Az állásinterjún mindenki a legjobb formáját hozza és ezzel a munkáltatók is tisztában vannak. Ezért vannak olyan kérdések, amelyekre a legtöbb munkavállaló nem számít – pedig a válaszai sokat elárulnak felkészültségéről, és személyiségéről.
Hogyan jelenjünk meg az állásinterjún?
Amikor álláskeresés témában kutatunk hasznos cikkek után, legtöbbször a tökéletes önéletrajzról, motivációs levélről vagy éppen az interjún feltett leggyakoribb kérdésekről találunk beszámolókat. Pedig az interjú sikerének van még egy fontos komponense: mi mindent teszünk, vagy nem teszünk az interjú előtt?
Így lehetünk nyerők a bértárgyaláson
Minden kiválasztásnak a része a fizetésről való egyeztetés. Vezetői posztokon előfordul külön ilyen témájú interjú, a legtöbb álláskereső azonban a hagyományos állásinterjún szembesül a cég ajánlatával. Hogyan készüljünk erre és milyen hibákat érdemes elkerülnünk?
Rossz szájízzel távozunk az állásinterjúkról
A legutóbbi pályázatuk során a munkavállalók kevesebb, mint fele volt elégedett a bánásmóddal, amiben részesült. A pályázók nehezményezik a pályázatok és interjúk eredményével kapcsolatos tájékoztatás hiányát valamint a hirdetésben szereplő homályos munkaköri leírást is.
A fizetésből is engedünk, csak legyen állásunk
Tíz álláskeresőből kilenc hajlandó engedni az elképzelt fizetéséből, ugyanakkor a beadott pályázatok kicsivel több mint fele tartalmaz olyan állításokat, amelyek nem felelnek meg a valóságnak.
Két jel, hogy sikerült az állásinterjú – és kettő, hogy nem
Az állásinterjúról kilépve szinte képtelenek vagyunk objektíven értékelni a teljesítményünket. Profi interjúztatók a legritkább esetben adnak bármiféle visszajelzést, így tényleg nem lehet tudni, hányadán is állunk. Vannak viszont jelek, amiből következtethetünk a kimenetelre.
Öt mondat, amit kerüljünk az önéletrajzban!
Öt mondat, amit feltétlenül ki kell hagyni az önéletrajzokból és később a személyes állásinterjúkon is. Elkoptatott közhelyek és lerágott csontnak számító töltelékszavak, amik miatt egy szempillantás alatt hullhat ki a rostán az önéletrajz.
Jó tanácsok állásinterjúhoz – ezúttal a munkáltatónak
Az állásinterjú keresőszóra adott találatok döntő többségben a pályázónak adnak tanácsokat. A munkaadó felvételi interjúval kapcsolatos tevékenységére, magatartására vonatkozóan viszont kevés helyen találunk javaslatokat, módszereket, pedig ez a beszélgetés meghatározó tényező, legtöbbször a döntés előkészítésének záró eleme. Szakértőnk a munkaadónak segít!
Milyen az ideális álláskereső? - Ahogy a toborzók látják
Az álláskeresés nem sétagalopp. Nincsenek azonban könnyű helyzetben azok sem, akik megfelelő embert keresnek az adott feladatra. A HR Portál összeállítása azokat a félelmeket veszi sorra, amelyekkel egy-egy speciális interjúalany személyében szembe kell nézniük a toborzóknak.
Az önéletrajz halott?
A válság nem múlt el. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a friss munkaerőpiaci felmérésekben olvasható szektorális munkanélküliségi ráták növekedése. Ebből adódóan csökken az álláshirdetések száma, de a kevesebb hirdetésre még több önéletrajz érkezik be. Az álláskeresés régi eszközeivel már nem lehet hatékonyan működni a kiválasztási folyamatok hatékonyságának növeléséhez racionalizálásra és fejlesztésre van szükség.
Sokan nézünk új állás után
Tíz magyar internetezőből négy keres jelenleg is állást, és a munkával rendelkezők fele is várhatóan új munkahely után néz az elkövetkezendő 12 hónap során. Elsősorban a 18-34 évesek gondolják úgy, hogy egy éven belül munkát fognak keresni.
Adósújtott kkv-k
Megjelent a Piac&Profit júniusi száma, benne többek között áttekintéssel a kormány félidei eredményéről, összeállítással a változó környezethez való alkalmazkodást segítő tanácsokról. Elmondjuk, hogyan csökkentheti a telefonadó jelentette terhet, beszámolunk a hazai napelempiac lehetőségeiről és áttekintjük a munkaerőkiválasztás helyzetét.
Becsapott főnökök, céges esküvők, kínos állásinterjúk
Megtudhatjuk, mennyire furfangosak a munkavállalók, ha a hiányzásról, vagy költségtérítésről van szó, és ízelítőt adunk, milyen zavarba ejtő kérdésekkel bombázzák a jelölteket egy állásinterjún. A HR Portal érdekes híreket gyűjtött össze a HR világából.
Hogyan ne kezdjünk állásinterjút?
Egy álllásinterjún nem elég jónak lenni, annak is kell látszani. Bármennyire is fontos az őszinteség, nem célszerű azonnal közölni, mennyire rosszul érezzük magunkat és milyen bizonytalanok vagyunk. HR szakértőnk tanácsai interjú kezdéshez.