Friss cikkeink

A boltokba menekült Európa a koronavírus elől?
Meglepően nagy növekedést hozott a bedurvuló járvány a kontinens kiskereskedelmében.

Vegyesvállalatot hozott létre az Airbus és Magyarország
Repülőgépalkatrész-gyártó üzem épül Gyulán, 2022 közepén kezdi meg az üzemelést.

Semmi sem lesz a régi: a járvány átformálta a világot
A koronavírus elleni harc példanélküli bizonytalanságot hozott a globális élelmiszer-ellátási láncokba; a munkaerőpiac, beszállítók, a mezőgazdasági termelés, az élelmiszerfeldolgozás, szállítás és logisztika, továbbá az élelmiszerkereslet változása lehetnek gócpontok.

Friss számok a koronavírusról: mely megyékben élnek az új fertőzöttek?
14 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4293 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Nincs újabb elhunyt, az elhunytak száma változatlanul 595 fő, 3220-an pedig már meggyógyultak.

Eddig ennyi cég kérte a munkahelyvédelmi bértámogatást
A koronavírus-válság enyhítését célzó Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében meghirdetett munkahelyvédelmi bértámogatás eddig közel 14 ezer vállalkozás esetén járult hozzá a munkavállalók megtartásához: mostanáig 200 ezer munkavállaló után mintegy 33 milliárd forint értékben igényelték a támogatást a cégek – tájékozatott Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Ismét figyelmeztették a világot a koronavírus miatt
A legsérülékenyebb országoknak és a szegénységi elleni küzdelemnek is komoly pofont adhat a járvány.

Távoktatásban indulhat a tanév? Erre készülhet a kormány új döntése
A legfrissebb Magyar Közlönyben található az a rendelet, amely az egyetemi beiratkozások és a távoktatás kapcsolatáról szól.

Google Ads hirdetéskezelési tippek
Mindenki ismeri a mindentudó Google keresőt, különösen a cégek. Számukra ugyanis elsődleges szempont, hogy minél előrébb kerüljenek a találati listán. Ezt egyáltalán nem könnyű azonban elérni. A következő pár sorban arról tudhatsz meg többet, hogyan kerülhetsz az első helyre a listában, valamint hogyan látogathatják meg a terméked iránt érdeklődő vevők a weboldaladat!

Koronavírus: nagy a baj Amerikában
Tovább tombol a járvány az országban, sorra dőlnek a negatív rekordok.

Mennyi pénzt hagynak jövőre Orbánék a cégeknél?
A hangzatosan csak a gazdaságvédelem költségvetésének keresztelt jövő évi tervben a kormány egyebek mellett arról is bemutatta egy mellékletben, hogy 2021-ben mennyi pénzt hagynak a vállalkozásoknál a társasági adónál érvényesíthető kedvezmények formájában.
Ezeket az iparágakat nem ütötte meg a járvány
Míg számos iparágat súlyosan érintett a COVID-19 válság, a technológiai, média- és távközlési (TMT) ágazatban a gazdasági hatás nagyrészt semleges volt, sőt egyes iparágakban pozitív – derül ki a PwC közép- és kelet-európai régióra kiterjedő, közelmúltban készült elemzéséből.
Még nem lehet fellélegezni: nem javul a helyzet Horvátországban
Nem mérséklődik jelentősen Horvátországban és Szlovéniában az új koronavírussal fertőzöttek napi száma - derült ki a válságstábok csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Kimondta az EU, hogyan dolgozhatnak az idénymunkások
Az Európai Bizottság az idénymunkások védelmére vonatkozó iránymutatást tett közzé a koronavírus-járvánnyal összefüggésben, amelynek célja, hogy garantálja a munkavállalók jogait, egészségét és biztonságát.
Elmondták a Sparnál, mit okozott nekik a járvány
10 százalékkal emelkedett tavaly az árbevétel.
Bürokráciacsökkentő intézkedéseket dolgoz ki a kormány a magyar cégeknek
A vállalkozások nemzetközi versenyképességének javítása, a kedvezőbb üzleti környezet kialakítása érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium bürokráciacsökkentő intézkedéseket dolgoz ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) javaslatai alapján - jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnökével közösen tartott sajtótájékoztatón.
Magyar cég is versenyben van a futballvilág legígéretesebb startupjai között
A magyar fejlesztésű „Seyu – Együtt a győzelemért” szurkolói képküldő alkalmazás is bekerült a World Football Summit StartCup 2020 verseny döntőjébe.
Lefújták az augusztus 20-i tűzijátékot
Eldőlt az idei ünnepségsorozat sorsa.
Az elmúlt 40 év legsúlyosabb válságát okozza a koronavírus
Az idén 5,1 százalékkal csökken a globális gazdaság, egyebek mellett ez áll az Atradius hitelbiztosító elemzésében. A tanulmány szerint a globális kereskedelem 15 százalékkal esik vissza. A fejlett országok GDP-je összesítve várhatóan 6,6 százalékkal csökken 2020-ban. Európában Nagy-Britannia gazdasága zuhan a legnagyobbat, az elemzők 10,8 százalékos GDP-csökkenést várnak. Az eurózónában 8 százalék lehet a visszaesés. Az Egyesült Államok GDP-je mínusz 6,1 százalék lehet, Japán pedig 6 százalékos csökkenésre számíthat. Az elemzés szerint ugyanakkor jövőre akár 6,5 százalékos növekedés is lehetséges.
A fenntarthatóság lesz a jövő egyik kulcsa
Lehet, hogy most a járványhelyzet miatt rövidtávon máshova került a hangsúly, hosszútávon továbbra is a fenntarthatóság lesz az egyik legfontosabb kérdés. A fenntarthatóság nem csak klímavédelmet jelent, hanem etikus vállalatirányítást vagy szociális érzékenységet is, és ez nemcsak a cégek működésében egyre fontosabb, hanem a lakosság, a befektetési alapok, és azok kezelői számára is - mondta Pekár Dávid, a Raiffeisen Alapkezelő portfoliómenedzsere, a Privátbankár Klasszis 2020 Az Év Feltörekvő portfolómenedzsere díj nyertese.
Lenyomják a román fuvarozók a magyarokat?
Nem tartják teljesen megalapozottnak a romániai fuvarozók a magyarországi szakma panaszát a külföldi cégek jelentette konkurenciára, a nyomott árakra. Egyesek a számtalan közvetítő beiktatásával magyarázzák az alacsony fuvardíjakat, mások a szabad piaci körülményekre hivatkoznak, ahol sok magyarországi cég is lecsap az olcsó fuvarra - írja a Világgazdaság.
Friss számok a koronavírusról: megnőtt az új magyarországi fertőzöttek száma
16 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 4279 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Jó hír jött Kínából
A vártnál nagyobb mértékben növekedett a kínai gazdaság a második negyedévben a világ gazdaságai közül elsőként visszatérve a növekedési pályára, miután az első negyedévben a koronavírus-járvány következtében jelentős zsugorodást regisztráltak.
Az óvszerhasználatról dióhéjban
Az iskolai szexuális felvilágosítás általában kitért az óvszer fontosságára, ám azt a legkevésbé sem hangsúlyozza, hogy hogyan is kell azt szakszerűen és precízen használni. Pedig ez ugyanolyan fontos, mint maga a védekezés.
Rossz napja volt a hírességeknek: lecsaptak a pofátlan bitcoin-csalók
Kevéssé hihető, ám mégis sokakat átejtő üzenetek tűntek fel több közszereplő Twitter-oldalán.
Mi lesz a nyaralókkal? Nő a koronavírus-fertőzöttek száma Horvátországban
Közel a kétszeresével nőtt kedden az előző naphoz képest Horvátországban a napi új koronavírussal fertőzöttek száma - derült ki a válságstáb szerdai sajtótájékoztatóján.
Tovább tombol a járvány a világban
A világon 13 516 656 ember fertőződött már meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 583 430, a gyógyultaké pedig 7 530 731 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem csütörtöki adatai szerint.
Rengeteg a probléma: 7 ok, amiért döcög a PSD2
A második pénzforgalmi irányelv (PSD2) hatályba lépése óta az úgynevezett harmadik feles szolgáltatóktól nagyszámú visszajelzés és panasz érkezett az Európai Bankhatósághoz (EBA) a rendszer működésével kapcsolatban. Erre reagálva az EBA június elején tette közzé irányadó véleményét, mellyel azt szeretné segíteni, hogy a harmadik feles szolgáltatók innovatív megoldásai minél előbb elérhetőek legyenek a pénzügyi szolgáltatók ügyfelei számára. Dr. Herce Zoltán, a Deloitte és Dr. Réti Bálint, a Péntech Solutions tanácsadó szakértője összegyűjtötték, melyek a legfőbb problémák, és az EBA szerint hogyan lehet azokat mindenki számára megnyugtatóan megoldani.
Hogy és hol dolgoznak a magyarok? Elkészült a kutatás
A GKI Zrt. egy 1000 fős, reprezentatív lakossági kutatást folytatott annak érdekében, hogy megtudjuk, az alkalmazottak hogyan dolgoznak a koronavírus járványt követő időszakban.
Sokkal kevesebb üzemanyag: mennyit tankoltak a magyarok?
A Magyar Ásványolaj Szövetség szerdán közzétett adatai szerint 8,6 százalékkal kevesebb motorbenzin és 9,5 százalékkal kevesebb gázolaj fogyott az idei első fél évben, mint egy évvel korábban, az üzemanyag-fogyasztás így átlagosan 9,2 százalékkal csökkent a tavalyi azonos időszakhoz képest.
Tényleg jelentős a forgalomkiesés a reptéren
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér júniusi utasforgalma 94 százalékkal esett vissza az előző év azonos hónapjához képest - mondta Valentinyi Katalin, a Budapest Airport kommunikációs vezetője.
Soha nem voltak ennyire pesszimisták a nagyvállalatok
Nem tekintettek még ennyire pesszimistán a nagyvállalatok a következő évükre, mint amennyire a koronavírus-járvány első hulláma után. A K&H nagyvállalati növekedési index értéke még sosem volt a negatív tartományban az elmúlt 7 évben, most viszont a legutóbbi negyedévben mért 6 pont helyett csak -2 ponton áll. A vállalatok saját kilátásaikat sokkal kedvezőtlenebbnek ítélik, viszont többen tekintenek bizakodóan a gazdasági környezetre, amit az olyan kedvezményes hitelprogramok, mint az NHP Hajrá is segítenek.
Félgőzzel indították újra a termelés a hazai cégek
Az elmúlt hetekben már bizonyos szintű visszarendeződés volt érzékelhető a hazai munkaerőpiacon a járvány első hullámát követően. Átlagosan a korábbi termelés 40-60 százalékán indultak újra a cégek a HR-szolgáltatásokra specializálódott WHC Csoport tapasztalatai szerint, ami hatással volt a munkaerő-keresletre is, azonban egyelőre nehéz előre látni, hogyan alakul a toborzási terület az év további részében. Az biztos, hogy kulcsfontosságú lesz a gyors reagálás és a rugalmasság.
Életbe léptek a szigorítások: a színkódos rendszer dönt a határokon
Életbe léptek szerdán a beutazással kapcsolatos korlátozó intézkedések, a különböző színnel jelölt országok járványügyi helyzetét az országos tisztifőorvos folyamatosan figyelemmel kíséri és ha kell, a besorolást felülvizsgálja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ.
Óriási razzia volt a budapesti piacokon
271 forgalmazót ellenőriztek a 16 legnagyobb budapesti piacon a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.
30 ezer kkv-vezetőt kérdeztek meg, hogyan reagáltak a járványra
A COVID-19 világjárvány kialakulása, annak egészségügyi és a szociális távolságtartásra vonatkozó szabályai, valamint az ebből következő gazdasági válság új kihívásokat támasztott a kis-, és középvállalkozásokkal szemben. A Facebook, a Világbank és a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) közös együttműködés keretében, a közösségi oldalt felhasználói körében készítette el a Future of Business Survey-t, melyben több mint 50 ország mintegy 30 ezer kkv-vezetője nyilatkozott a koronavírus kis-, és középvállalkozásokra nyújtott hatásairól.
Százmilliárdokat mozgatott meg a kormány - ezekre megy a pénz
A kedd éjszaka megjelent 169-es Magyar Közlönyben költségvetési pénzek átcsoportosításáról is rendelkezik egy kormányhatározat. A Gazdaságvédelmi Alapból kisöpörnek 301 milliárd forintot - Magyar Falu programra, buszos személyszállításra és külgazdaságra megy át a legtöbb pénz, de jut Paks II tőkeemelésére és a nemzeti kukaholding támogatására is. Kifizetik a gyöngyöspataki romák kártérítését is a szegregáló önkormányzat és tankerület helyett. A Központi Maradványelszámolási Alapból is kiesett 10 milliárd forint, de hozzányúltak a Miniszterelnöki Kormányiroda központi tartalékaihoz is.
Napok óta nincs halottja a koronavírusnak Magyarországon
Öttel, 4263-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, újabb elhunyt nincs - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.
Fontos változás a kártérítésknél - ez még a cégeket is érinti
Életbe lépett a bűncselekménnyel okozott kár, illetve sérelemdíj megtérítése iránt indított gyorsított pert bevezető jogszabály. Ahogyan arra a törvény címéből is következtethetünk, ennek lényege, hogy a bűncselekmények áldozatai mielőbb kártérítéshez, sérelemdíjhoz juthassanak. Dr. Bognár Alexandra, a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda ügyvédje segít megérteni az új szabályokat.
Otthon maradtak a turisták - itt nagyon hiányoznak a pénzes vevők
Ahogy Európa lassan magához tér a járvány miatti korlátozások után, az első adatok azt mutatják, hogy a kiskereskedelem, amely az egyik legnagyobb veszteségeket elszenvedett ágazat, újra élénkülő keresletnek örvendhet. A folyamat hasonló ahhoz, amelyet Kína esetében is megfigyelhettünk, amikor ott áprilisban elkezdték feloldani a korlátozásokat. Ami azonban a luxuscikkek európai piacát illeti, a korábban az ágazatban tapasztalt kereslet jó 40 százalékát adó tehetős kínai turisták távol maradása a Fidelity International szerint meglehetősen bizonytalanná teszi a luxuscikkek piacának rövid távú kilátásait.
Itt ismét kötelezővé válhat a maszkviselés
Franciaországban döntés született, az elnök már a második hullámra készül.
Komoly csapást mérne az adóparadicsomokra az EU
Az Európai Bizottság azt ajánlotta az Európai Unió tagállamainak, hogy ne nyújtsanak pénzügyi támogatást az adózási szempontból nem együttműködő országok és területek uniós jegyzékében szereplő országokhoz kapcsolható vállalkozásoknak - közölte az uniós bizottság.
Változás a bértámogatási programban: erre kell számítani
Célzottabbá válik a koronavírus-válságot enyhítését célzó Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében meghirdetett munkahelyteremtő bértámogatási program – közölte az ITM.
Baj van egy konzervvel - visszahívták
A Bonduelle visszahívta a Bon Menu Curry 425 grammos fehérbab konzervét, az intézkedés kizárólag két időpont közötti gyártott tételeket érinti - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.
Hatalmas pofon a briteknek - sosem látott zuhanás
Példátlan ütemben, 19,1 százalékkal zuhant a brit hazai össztermék a májussal zárult három hónapban a koronavírus-járvány átszűrődő reálgazdasági hatásai miatt - közölte a brit statisztikai hivatal.
A munkahelyi étkezést is fenekestül felfordította a járvány
Az éttermek bezárása és csökkentett üzemű újranyitása nem hagyta érintetlenül a munkahelyi étkezési lehetőségeket sem – ez derült ki a Wolt és a Profession.hu közös felméréséből. A megkérdezett fővárosi cégek 28 százaléka óvatosan indítja újra a munkahelyeket, ennek része az egészségvédelmi intézkedések bevezetése, és a biztonságos étkezési lehetőség megteremtése is.
Számok a kormány akciótervéről: hogy áll a munkaerőpiac?
Eredményes volt a Gazdaságvédelmi Akcióterv első két fázisa, sikerült a koronavírus-járvány által veszélybe sodort munkahelyeket megmenteni és a megszűnők helyére újakat teremteni, de még nem dőlhetünk hátra – mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára az akcióterv végrehajtásának előrehaladását ismertetve.
K. László nem tartotta be a szabályokat – milliós bírságot kapott
A jegybank ezúttal egy magánszemélyt büntetett engedély nélküli tevékenység miatt.
Újabb milliós határt tört át a koronavírus
Már 13 millió felett jár a világszinten fertőzöttek száma, a járvány továbbra is tombol.