étkezés cikkek
Fontos, mégis gyorsan le akarjuk tudni a munkahelyi étkezést
A napközbeni étkezés jelentősen javíthatja vagy épp ronthatja munkahelyi teljesítményünket, a gyakorlatban mégis hajlamosak vagyunk megfeledkezni erről.
Inkább rövidebb ideig élnénk egészségesen, mint hosszabban, de romló egészségi állapotban
Roland Berger: sok pénz van a hosszú élet piacában.
Mesterséges intelligencia lesi a KLM gépein fogyasztásunkat
Mesterséges intelligencia segítségével csökkenti az ételhulladék mennyiségét a KLM.
Ennyit költenek télen étteremben a magyarok
A magyarok többsége télen legalább egyszer elmegy étterembe.
A Covid óta nem volt ilyen, újra egyre többet főz és készít szendvicset otthon a magyar
Így spórolnak az étkezésen a magyarok, ha strandra készülnek.
Megoldás a cégeknek: kedvezményes adózással juthatnak minőségi étkezéshez a munkavállalók
Megújult, digitális formában a jövő évtől újra elérhető lesz Magyarországon a népszerű és közismert étkezési juttatás, a Ticket Restaurant.
Nem az a baj, ha néha kirúgunk a hámból
Hogyan együnk egészségesebben? Több zöldség, gyümölcs, kevesebb hús? Igen – de legalább ilyen fontos, hogy mikor.
Már az otthoni étkezésnél is hívószó az egészség
Ma már az, hogy mennyire egészséges, amit eszünk, csaknem annyira fontos, mint hogy ízletes is legyen. A GfK Hungária átfogó kutatásban mérte fel a hazai étkezési és főzési szokásokat.
Tényleg baj, ha nem reggelizünk?
A tanács, hogy reggelizzünk, az örökzöldekhez tartozik, akárcsak az, hogy fogyasszunk sárgarépát, ha jól akarunk látni... Fontos-e tényleg a reggeli?
Mikor jön a rovarmenü az Ikeában?
Sokkal kisebb gépek használatával, kevesebb takarmányfogyasztással, vízhasználattal és üvegházgázkibocsátással jár az ízeltlábúak tenyésztése, mint a négylábú jószágoké. A bogarak teste fehérjében dús élelemként szolgálhat. Undorunkat legyőzendő, valószínűleg por formában lesz a legnépszerűbb a rovarfehérje. Svájcban már kapható bogárburger, az Ikea is tervezi árusítását.
Egészséges étrenddel a vízlábnyom is csökkenthető
Ha az emberek egészségesebb, több gyümölcsöt és zöldséget tartalmazó étrendre térnek át, akár 55 százalékkal is csökkenhet a vízlábnyom egy új tanulmány szerint, de ha „csak” egészségesebben táplálkozunk, akkor is harmadával csökkenthetjük vízfogyasztásunkat.
Erre figyeljen, ha menő üzletember akar lenni
Az üzleti életben a férfiak is egyre többet adnak megjelenésükre, mind az öltözködésre, mind arra, hogy sportos alakjuk legyen. Idősebbek is követik a divatot, könnyebbet esznek és golfozás helyett kerékpároznak.
Ne a gép mellett kapjuk be az ebédet
Nem akar elhízni? Adjon magának időt az étkezésre, egyen lassan, és igyon közben vizet... Karcsúbb lesz a dereka, egészségesebb lesz, és tovább él, tanácsolják a japánok.
Van ünnep cukor nélkül is
A karácsonyi ételarzenál különösen nagy kihívás elé állítja azokat, akik valamilyen ételallergiával vagy alapanyagokhoz köthető betegséggel küzdenek. Az egyik ilyen, mind több embert érintő probléma világszerte és hazánkban is a diabétesz. A cukorbetegséggel élők arányának az elmúlt évtizedekben tapasztalt növekedése miatt egyre sürgetőbb lett, hogy bizonyítékokon alapuló információkkal rendelkezzünk arról, hogy az alacsony kalóriatartalmú édesítőszerek hogyan segíthetnek a túlzott cukorbevitel csökkentésében azok számára, akik ragaszkodnak az édes ízhez.
Fontos a kalóriatartalom, de nem tudjuk, mi az
Egy új, országos kutatás szerint a magyarok számára fontos az élelmiszerek összetétele, energiatartalma, azonban a vásárlási és fogyasztási döntéseket megalapozó, a tápanyag-bevitellel kapcsolatos tudás meglehetősen hiányos.
Mást vásárol az Y-generáció: iparágak dőlhetnek be
Elemzők szerint számos iparág napjai vannak megszámlálva, mert az Y-generációnak teljesen mások az igényei, a kedvenc márkái és a fogyasztói szokásai, mint szüleiknek, a baby boomer generációnak.
Tápanyaghiányos étrendünk lesz a klímaváltozás miatt
A légkör magas szén-dioxid-tartalma csökkenti az élelmiszernövények tápanyagszintjét. Márpedig az emberiség 76 százaléka növényi étrenddel szerzi be a létszükségletnek számító tápanyagokat, mert nincs pénze húst venni vagy állatot tenyészteni saját fogyasztásra.
Van, amiből a kevés és a sok is egészségtelen
Mit kapcsol be elsőként egy fejlesztő, amikor beér az irodába? A kávéfőzőt. Ez az elcsépelt vicc valójában teljesen igaz, és nem csak a fejlesztőkre vonatkozik. Az első kávé után pedig igen gyakran jön egy második, és mire észbe kapunk, vacsoraidő van, és mindössze pár csésze kávé tartja bennünk a lelket.
Nem csak az lehet gond, ha nincs mit enni
A gazdasági fejlődésnek és növekvő átlagjövedelemnek köszönhetően az éhezés Európában és Közép-Ázsiában szinte teljesen eltűnt. Helyét az életszínvonal emelkedése, a változó vásárlási szokások miatt más egészségügyi problémák veszik át – olvasható az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) új jelentésében.
Együk magunkat sikeresre
Az étkezés a rohanó mindennapokon a legtöbb ember számára inkább szükséges nyűg, mint élvezet, vagy épp olyan aktus, ami segít abban, hogy egészségesebbek és hatékonyabbak legyünk. Pedig a megfelelő módon abszolvált étkezés éppen erre képes.
Mit iszik a világ karácsonykor?
Speciális karácsonyi sör? Vagy inkább egy jó pohár bor? Esetleg a jól bevált ünnepi pezsgő? Lássuk, mit iszik a világ karácsonykor!
Jön a gasztroforradalom következő állomása
A minőségi borok és a street food újrafelfedezése után a halételek megújítása lehet a következő divathullám a magyarországi gasztronómiában.
Földevés és mobilillat az étkezés jövője
Az étkezés megváltozása nem csak a szegény országok helyzete és a Föld népességének növekedése miatt zajlik forradalmi szinten. A fejlett világ élményekre éhes lakosai nyitottak minden újdonságra, amelyek olykor már az extremitás határát súrolják.
Csokitorta reggelire?
Nem kell mindig megvonni magunktól minden finomságot, a csokoládé bizonyos esetekben jót tehet az egészségnek. Az ünnepi időszakok épp megfelelnek egy kis kényeztetésre.