Egyéni vállalkozó cikkek


Soha vissza nem térő alkalom, hogy kipróbáljuk magunkat vállalkozóként

Soha vissza nem térő alkalom, hogy kipróbáljuk magunkat vállalkozóként 

Így tesztelhetünk kockázatmentesen egy üzleti ötletet.
Hogyan lesz nyugdíja a katás vállalkozóknak?

Hogyan lesz nyugdíja a katás vállalkozóknak? 

Szinte még a csapból is az folyik, hogy milyen negatív változások érik a jövőben a katás vállalkozókat. Habár egyelőre kevés a konkrétum - a tervezetet csak az év második felében kezdik el részletesen kidolgozni -, mégis gyülekeznek a sötét fellegek a katások feje fölött. Ráadásul sokan nem tudják, de a későbbi állami nyugdíj szempontjából a katások már most is komoly hendikeppel indulnak. Épp ezért talán minden eddiginél aktuálisabb a kérdés: megéri-e katásnak maradni? És ha igen, hogyan lesz nyugdíjuk?
Komoly fordulat történt a magyar cégvilágban

Komoly fordulat történt a magyar cégvilágban 

Már több mint 530 ezer egyéni vállalkozás működik Magyarországon, ezzel 16 év után újra több az egyéni vállalkozó, mint a társas vállalkozás hazánkban.
Félmillió magyart érintheti a kérdés: lehetek egyéni vállalkozó, ha van már cégem?

Félmillió magyart érintheti a kérdés: lehetek egyéni vállalkozó, ha van már cégem? 

Magyarországon jelenleg több, mint félmillió egyéni vállalkozót tart nyilván a KSH, vagyis jól látható, hogy rengeteg ember ilyen formában végez gazdasági tevékenységet. Az egyéni vállalkozók nagy számára és az „intézmény” népszerűségére tekintettel érdemes megvizsgálni, hogy ki lehet egyéni vállalkozó és ki az, akit a jogszabályok kizárnak ebből a körből.
Kilőtt a kisvállalkozói szektor

Kilőtt a kisvállalkozói szektor 

Folyamatosan nő az egyéni vállalkozók száma Magyarországon. Egyre többen választják az európai szinten is kedvezőnek számító adózási módszereket, ezáltal robbanásszerűen növekedik a KATA-s és a KIVA-s cégek aránya is a piacon.
Cégként is lehetek KATA-s?

Cégként is lehetek KATA-s? 

A KATA-t nem csak az egyéni vállalkozók, hanem az egyéni cégek, az ügyvédi irodák és a kizárólag magánszemély taggal rendelkező BT-k, KKT-k is választhatják.
Az adómentesség miatt még több egyéni vállalkozó lehet

Az adómentesség miatt még több egyéni vállalkozó lehet 

Gyakorlatilag 6 éve töretlenül növekszik az egyéni vállalkozók száma hazánkban, és a jogszabályok változásával 2019-ben még tovább növekedhet ennek a gazdasági formának a népszerűsége.
Az egyéni vállalkozó is számíthat a NAV-ra?

Az egyéni vállalkozó is számíthat a NAV-ra? 

Készít a NAV adóbevallási tervezetet az egyéni vállalkozók részére is? Mi a teendője a bevallással az egyéni vállalkozónak? Minden részlet kiderül a Reggeli egyperces összeállításból.
NAV: Egyéni vállalkozók is kérhetnek részletfizetést

NAV: Egyéni vállalkozók is kérhetnek részletfizetést 

Januártól már ötszázezer forint adótartozásig kérhető egyszerűbben a részletfizetés a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól, ehhez mindössze egy kérelmet kell benyújtani, a lehetőséggel egyéni vállalkozók is élhetnek.

Változhat a kkv besorolás feltételrendszere 

Várhatóan 2020-tól megváltozik a KKV besorolás feltételrendszere, ami a hazai KKV szereplők számának növekedését fogja eredményezni. A jogszabályváltozással több vállalkozás lehet uniós pályázati források és adókedvezmények jogosultja – nyilatkozza Hantos Zoltán az Opten céginformációs szolgáltató projektmenedzsere.

Egy hét maradt a kötelező cégbejegyzésre 

Egy hetük maradt a bejelentésre azoknak a cégbejegyzésre kötelezett vállalkozásoknak és egyéni vállalkozóknak, amelyek már tavaly vagy azelőtt székhelyszolgáltatást vettek igénybe, és ez idén sem változott. A székhelyszolgáltató adatairól 2017. szeptember 29-ig kell bejelentést tenniük a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak.

8000 vállalkozás indulhat a most nyíló EU-pályázatok segítségével 

Június 30-tól adhatók be a kérelmek a fiatalok és az álláskeresők vállalkozóvá válását támogató európai uniós pályázatokra. A vallalkozokforuma.hu összesítése szerint a 24 milliárd forintnyi forrás több mint 8000 egyéni és mikrovállalkozást indíthat útjára tőketámogatással, valamint ismeret- és készségfejlesztéssel.

Ingyenessé vált a cégalapítás – minden, amit tudni kell a márciusi jogszabály-változásokról 

Márciusban több cégformánál is ingyenes lett a cégeljárási illeték és a közzétételi költségtérítés; ezekért korábban egy kft. esetén 105 ezer forintot kellett fizetni. Az új Polgári Törvénykönyv egy kevésbé ismert szabálya szerint ráadásul úgy is létrehozható kft., hogy az alapításkor a vagyoni hozzájárulás rendelkezésre bocsátására nem kerül sor. Legújabb cikkében Bacskó László, a Bacskó Ügyvédi Iroda vezetője, a vallalkozokforuma.hu szakértője tekinti át a jogszabály-változásokat, és hogy mit jelent mindez a kkv-szektornak.

Négy oldal, amit szabadúszóként megéri ismerni 

Ha megfordult már a fejében, hogy fordítóként, tartalomgyártóként vagy dizájnerként próbáljon szerencsét a szabadúszók tengerében, az egyik legfontosabb kérdés, hogy hol találhat megbízókat. A web ebben is segít! Összeszedtünk pár oldalt, amit érdemes felkeresni.

Takarítókból sincs elég az országban 

Nagy a munkaerőhiány a takarítók körében, főként Budapesten és a Dunántúlon nehéz utánpótlást találni. Egy főállású takarító legalacsonyabb bére 110 ezer forint, de ha többet vállal, havi 180-200 ezer forintos jövedelemmel is számolhat - derült ki a Rendi, takarításközvetítésre szakosodott online platform felméréséből.

Sokan egyáltalán nem mennének nyugdíjba 

A vállalkozók az alkalmazottaknál sokkal rugalmasabban viszonyulnak a nyugdíjkérdéshez, 40 százalékuk például 65 éves kora után, vagy egyáltalán nem szeretne nyugdíjba vonulni – állapította meg az Aegon tizenöt országra kiterjedő kutatása. A vállalkozóknál emiatt különösen fontos a megfelelő nyugdíjtervezés.

Az egyéni vállalkozók se feledjék az 1 százalékot! 

Az egyéni vállalkozók is rendelkezhetnek adójuk 1+1 százalékáról, amit civil szervezeteknek és egyházaknak ajánlhatnak fel. Ne feledkezzen el róla!

A nyugdíjas egyéni vállalkozókra is vonatkozik a februári bevallás 

Az egyéni vállalkozók, az őstermelők és az áfa fizetésére kötelezettek mellett február 27-ig a kiegészítő tevékenységet végző egyéni vállalkozóknak is bevallást kell benyújtaniuk, mégpedig az Ügyfélkapun keresztül, elektronikusan.

5 aknakerülő szabály szabadúszóknak 

Ha valaki a saját főnöke lehet, az nagyon klassz dolog, legalábbis első hallásra. De könnyen rémálom lehet az álomból, ha nem figyelünk pár alapvető dologra.

Új lehetőség segíti az egyéni vállalkozókat 

Már az egyéni vállalkozói ügyekben, többek között a vállalkozói tevékenység megkezdésének vagy megszüntetésének személyesen történő bejelentésével összefüggésben is lehet olyan meghatalmazásokat készíteni, amelyek a Rendelkezési Nyilvántartásba kerülnek bejegyzésre- közölte a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEKKH).

Online is készíthetnek meghatalmazást a vállalkozók 

Már az egyéni vállalkozói ügyekben, többek között a vállalkozói tevékenység megkezdésének vagy megszüntetésének személyesen történő bejelentésével összefüggésben is lehet olyan meghatalmazásokat készíteni, amelyek a Rendelkezési Nyilvántartásba kerülnek bejegyzésre.

Vállalkozna? Így lesz kisebb a kockázat! 

Sokan szeretnék otthagyni az állásukat, hogy saját céget alapítsanak. Ez persze kockázatos húzás, mert ha nem jön be az ötlet, az ember ritkán játszhatja magát vissza előző munkaadójához. Érdemes tehát átgondolni számos dolgot, hogy tudjuk, kötéllel készülünk leugrani a hídról.

Egyéni vállalkozóként is lehet fejleszteni! 

A fejlesztési tartalékot érdemes igénybe vennie annak, aki beruházni szeretne, de arra az adóévben nem kerülhetett sor, mivel ilyen esetben a tartalékként képzett összeg után nem kell az adót megfizetni.

Ezek a leggyakoribb egyéni vállalkozói bakik 

A Nemzeti Adó-és Vámhivatal rendszeresen ellenőrzi az adóvisszaigényléseket, a magáncélú pénzfelhasználásokat egyéni vállalkozóknál is. Nem árt készülnünk adóvizsgálatra számítani, ha jelentős összegű a bevételünk, ráadásul magasak a költségei is.

Változások lesznek a kata adózásban is 

A jövő évi adótörvények terve szerint abban is van változás, hogy mikor szűnik meg a kata adóalanyiság. Összeszedtük a legfontosabb változó és változatlan tudnivalókat.

Kiadja a nyaralót? Így adózik utána! 

A szálláshely-szolgáltatói tevékenység olyan adóköteles tevékenység, amely kizárólag adószám birtokában folytatható és a szolgáltatást végző személy az általános forgalmi adó (áfa) alanyává válik.

Változott a járulékfizetési kötelezettség az egyéni vállalkozóknál 

Január elsejétől azon egyéni vállalkozók is választhatják az átalányadózást, akik egyébként munkaviszonyban állnak. Július 1-jétől a szabályozás úgy módosult, hogy ilyen esetben a járulékokat a járulékfizetési alsó határ figyelembevétele nélkül, vagyis az átalányban megállapított jövedelme után köteles megállapítani, bevallani és megfizetni.

Fiatal vállalkozók - 3F az induláshoz 

FFF: friends, famlilies, fools, azaz a barátok, a család és a bolondok adnak pénzt egy vállalkozás megkezdéséhez, szól a mondás. Az üzlet beindítása a világon sehol nem egyszerű. Magyarországon is vannak lehetőségek, csak kevesen tudnak élni azokkal.

Messzire kerüljük az egyéni vállalkozást! (videóval) 

Az adószakértő szerint nem célszerű egyéni vállalkozóvá válni, mégis ma ezt a gazdálkodási formát választják a legtöbben. Elmondjuk, mik a hátrányai ennek az egyszerűnek tűnő formának.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben

Mindig az ember a leggyengébb láncszem a kibervédelemben 

Kétféle ember, és kétféle cég van: akit már meghekkeltek, és akit meg fognak.
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Pénzszerzés

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség

Külföldi piacra lépne a cége? Itt a lehetőség  

 A Nemzeti Innovációs Ügynökség április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat.

Gazdaság

Lassan 300 ezer forint az átlagos bérleti díj Budapesten

Lassan 300 ezer forint az átlagos bérleti díj Budapesten  

A fővárosban 1,8, országos átlagban pedig 0,8 százalékkal nőttek az átlagos lakbérek márciusban.

Infokom

Hol tartanak a cégek a digitalizációban?

Hol tartanak a cégek a digitalizációban? 

A Digiméter negyedik alkalommal mérte fel a hazai kis- és középvállalkozások digitalizációjának szintjét.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo