Csőd cikkek
Görögország magasan vezeti a nagy pénzügyi bukások rangsorát
Az országcsődök ranglistáját a közelmúlt adatai alapján görögök vezetik.
A Fidesz csődbe akarja vinni Budapestet – állítja Magyar Péter
A higgadt, értékteremtő munka kizárt a Fővárosi Önkormányzatban.
A csőd szélén Ukrajna
Szelektív csődhelyzeti osztályzatot adott Ukrajna devizakötelezettségeire az S&P.
Csődhullám Németországban
A felmérések 2016-os kezdete óta a legmagasabb számra emelkedett a személyi- és cégcsődök száma.
Újabb 500 millió forint közpénz tűnt el nyomtalanul
Elképesztően nagyvonalúan bánik a közpénzzel az Orbán-kormány. Osztogatják, mint a mennyei mannát, jellemzően a párt holdudvarában lebzselőknek.
Aratott a kaszás a brit cégek között
A 2009-es pénzügyi válság óta nem ment tönkre annyi brit cég, mint az idén.
Hogyan szabaduljunk meg egy cégtől?
Csőd vagy felszámolás – melyik utat választják a cégek?
Húsz éve nem volt ennyi csőd
Nőtt a vállalati csődök száma az év első felében Németországban.
Csődbe ment az IKEA konkurenciája, 500 áruház eladó
Összeomlott az Egyesült Államok egyik meghatározó lakberendezési áruház-lánca.
Sok a csődkérelem, még sincs nagy baj
Januárban emelkedett a csődkérelmek száma Németországban.
Hatalmasat bukik a műholdüzlet
Csődvédelmet kért a Virgin Orbit.
Megveszik a csődbe ment amerikai bankot
A First Citizens Bank & Trust Company banki holding megvásárolja a csődbe ment Silicon Valley Bankot.
Tovább zúg lefelé a kriptolavina
Csődvédelmet kért a Genesis kriptohitelező.
Hazudott-e Szijjártó Péter?
Különös módon Szijjártó Péter maga hozta nyilvánosságra, hogy hazugnak nevezték.
Csődhullám söpörhet végig a német zombivállalatoknál
Komoly gondban lesznek az állami támogatások megszűnése után.
A világ legérdekesebb csődje
Annyi pert indítottak a kárt szenvedett páciensek az elektrosokk-gépeket gyártó MECTA cég ellen, hogy az nem tudott felelősségbiztosítást kötni a gépeikre, így végül csődeljárást kezdeményezett. A cég a kritikusait okolja a csőd miatt, miközben készülékeik súlyos és maradandó károkat okoztak embereknek világszerte.
Csődbe ment egy magyar futárcég
A megrendelt csomagokat sem szállítják ki.
Nem félnek a csődtől a magyar cégek
Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) elemzésében a hazai vállalkozások csődkockázatra vonatkozó véleményét, illetve a külső finanszírozási források és a hitelmoratórium igénybevételét vizsgálja. Ebből többek között kiderült: a cégek többsége egyáltalán nem tartja valószínűnek, hogy versenytársaik felfüggesztik tevékenységüket.
Mentőövet kapnak a fizetésképtelenség határára sodródott vállalkozások
2022. július elsején lép hatályba az új szerkezetátalakítási törvény, amely megoldást nyújthat a fizetésképtelenség határára sodródott vállalkozások pénzügyi nehézségeinek korai kezelésére, talpra állításuk ösztönzésére, valamint fizetőképességük helyreállítására. Az új, fizetésképtelenséget megelőző szerkezetátalakítási eljárás leginkább a csődeljárás alternatívája lehet; ebben az esetben azonban az adós alapvetően maga döntheti el, hogy mely hitelezőivel tárgyal és kiket von be a folyamatba. A DLA Piper Hungary szakértői összefoglalták az új reorganizációs lehetőségekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Eddig megúsztuk a csődöket, ám ez nem sokáig lesz már így
Az Atradius hitelbiztosító elemzése szerint Magyarországon tavaly a globális átlagot meghaladó mértékben, 18 százalékkal csökkent a csődök száma.
Újabb ágazat kerülhet bajba a németeknél
Csődhullámtól tart a német divatcikk kiskereskedelmi ágazat szakmai képviseleti szervezete, a BTE a járványvédelmi zárlatnak tulajdoníthatóan bekövetkezett forgalomkiesés és a szakma sajátosságait figyelmen kívül hagyó állami támogatások miatt.
Nehéz helyzetben a kis cégek - küszöbön a csődhullám?
A monetáris és a fiskális politika keretében komoly forrásokat mozgattak meg, hogy a vállalati csődhullám elkerülhető legyen. A nagyobb méretű társaságok esetében ez komoly segítség volt, ám a kisvállalkozások esetében már nem ennyire egyértelmű a helyzet megítélése.
Komoly csődhullámra számítanak a németek
A német szövetségi munkaügyi hivatal, a Bundesagentur für Arbeit (BA) arra készül, hogy csődhullám miatt erőteljesen nő azok száma, akiket segélyezni kell a munkájuk elvesztése miatt.
Év végére fog felpörögni a csődök száma
Az idén 26 százalékkal nő a csődök száma a globális gazdaságban. Az Atradius tanulmánya szerint 2020 első felében a vártnál kevesebb vállalat dőlt be, főleg az egyes országok mentőcsomagjai és a csődeljárások befagyasztása miatt. Ha az őszi, második hullám ellenére maradnak vagy tovább enyhülnek a karanténszabályok, az ugyan segíti majd a gazdaság talpra állását, de elindítja a csődhullámot is. A csődeljárásokat ugyanis a legtöbb országban csak átmenetileg függesztették fel.
Bankcsődök Amerikában - így állunk eddig
Idén eddig két amerikai bank húzta le a rolót. Tavaly összesen négy bank ment csődbe, tavalyelőtt egy sem.
Fizetésképtelen lett a cég a veszélyhelyzet alatt – mitt lehet tenni?
A járványhelyzet miatt sok vállalat nem képes fizetési kötelezettségeit teljesíteni. Az üzleti partnereknek érdemes törekedni arra, hogy ne az egyébként megszokott felszámolással, hanem csődeljárás keretében jussanak egyezségre az adósságok rendezéséről – hívják fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda szakértői, dr. Vass Réka és dr. Karacs Daniella.
Durván megugorhat a csődök száma
Egy friss elemzés szerint akár mínusz fél-egy százalékra is eshet a globális GDP az idén. A járvány elsősorban a kínai és a fejlődő ázsiai gazdaságokat sújtja.
Becsődölt Közel-Kelet Svájca
Libanon nem tudja törleszteni a következő hét elején esedékes 1,2 milliárd dolláros (360 milliárd forintos) eurokötvény-tartozását - közölte Hasszan Diab libanoni miniszterelnök.
Brexit után: az EU-ban is több lesz a csőd
Az átmeneti időszak várhatóan túl rövid lesz ahhoz, hogy megszülessen az Egyesült Királyság és az Európai Unió szabadkereskelmi megállapodása, és ennek fájdalmasak lesznek a következményei. Egy friss tanulmány szerint folytatódik a brit csődhullám, a tavalyi 8 százalék után az idén további 7 százalékkal több vállalat válik fizetésképtelenné, mint a kilépésről szóló népszavazás előtti időszakban. A Brexit legnagyobb vesztese a brit gazdaságban a kiskereskedelem, de az autóipar is katasztrofálisan teljesít. Nagy-Britannia kilépése az Uniós tagállamok számára is visszaesést jelent.
Ezek a mai fiatalok tették tönkre a Thomas Cookot is
Az utazási iroda a klasszikus, "mindent egyben" csomagban kínálta az nyaralásokat, ahol egy befizetéssel megkapjuk a repülőjegyet, a hotelt, a bérautót és az ellátást is. Az emberek, és főleg a milleniális fiatalok azonban ma már döntően nem így nyaralnak, hanem külön forrásokból legózzák össze a vakációjukat - sokkal olcsóbban. A felhalmozódó adósságok mellett ezek a megváltozott nyaralásszervezési szokások voltak azok a problémák, melyekre a brit mammutnak már nem volt válasza.
Csődbe ment a Thomas Cook, 600 ezer utasa rekedt külföldön
Azonnal el is indítják a turisták hazaszállítására kidolgozott, úgynevezett Matterhorn-műveletet, ami Nagy-Britannia történetének eddigi legnagyobb ilyen jellegű békeidőbeli művelete - ez azonban csak a brit állampolgárságú utazókra vonatkozik.
"Akkor senki nem panaszkodott, amikor munkát adtam az embereknek"... kesereg a csődbe ment Jamie Oliver
Jamie Oliver, a világszerte ismert mesterszakács 22 év alatt páratlan pályát futott be. Tavasszal azután összeomlott híres nagy-britanniai étterem-birodalma, 23 olasz éttermének vagy ezer alkalmazottja került az utcára. Azóta először beszélt most arról, mi volt a csőd oka – és hogyan tovább.
Trump rossz adósként hiába házalt hitelért
Donald Trump amerikai elnök vállalkozásai a 90-es évek elején ismételten csődbe mentek. Az eladósodott Trump már nem kapott több hitelt a Wall Street pénzintézeteitől, ezért a Deutsche Bank finanszírozta – de amikor elnökjelölt lett, már hozzájuk sem fordulhatott.
Veszélyben a hazai autóipari beszállítók harmada
Az automatizáció révén átalakul az eszköz- és termékgyártást. A 3D-nyomtatás pedig egyes autóalkatrészek alvállalkozóknál történő gyártását váltja ki, mert az autógyártók ezek készítését már házon belül kívánják megoldani. Magyar beszállítók tömege mehet tönkre emiatt, hangzott el a Piac & Profit Okos cég című konferenciáján.
Új törvény védené a hitelezők érdekeit
Szükséges az új fizetésképtelenségi törvény megalkotása, amely érinti többek között a csődtörvényt, a cégeljárás egyszerűsítését, a törlési eljárásokat és a végelszámolási eljárásokat is – hangzott el a Joint Venture Szövetség (JVSZ) vállalatvezetői fórumán.
Mit lehet tenni a hiperinfláció ellen?
A történelemben többször előfordult, hogy egy állam valutája lényegében értéktelenné vált. A hiperinfláció ellen több intézkedést is bevetettek – árfolyamgátak, kölcsönök, külföldi valuta beszerzése – de általában csak az új fizetőeszköz bevezetése jelentett megoldást.
Csődben a horvát hajógyártás
Csődbe kerülhetnek a legnagyobb horvát hajógyárak. Egy hétig tartó sztrájk után a munkások nem tudtak dolgozni, mert nincs alapanyag a termeléshez.
A legtöbb új cég tulajdonképpen a régi
Évente több mint 25 ezer céget alapítanak Magyarországon, ugyanakkor ezeknek csak töredéke igazi első vállalkozás – derül ki az Opten felméréséből.
Kifinomult módszerekkel vernek át a légitársaságok
Az „Általános üzleti feltételekbe” rejtve légitársaságok és más vállalatok mindig újra megpróbálják korlátozni ügyfeleik jogait. Kiutat csak bírósági döntés jelenthet.
Soha nem tudják visszafizetni a hiteleket
Miközben az EU és a görög kormány a segélyprogram sikeres befejezését ünnepli, a valóság más: a görög gazdaság erősen visszaesett, a munkaerő kivándorol és a változatlanul csődben lévő ország az óriási hiteleket soha nem tudja maradéktalanul visszafizetni.
Mennyire veszélyes a „lex reptér”?
„Lex reptér” néven emlegetik a készülő új csődtörvényt, ami alapján egyetlen számla utólagos rendezésével megállítható a cégfelszámolás. Fabók Zoltán az Advocatus blogján ír a törvénymódosítás várható hatásairól.
A nagyvállalatoknál is egyre nagyobb probléma a fizetésképtelenség
Bár a problémás vállalatok száma globálisan nem sokkal volt több, mint 2017 első félévében, idén jóval nagyobb forgalmú cégek váltak fizetésképtelenné - olvasható az Euler Hermes Hitelbiztosító legújabb, globális elemzésében.
Borsalino 2.0 – egy svájci üzletember újraöltöztetné a világot
A Borsalino cég kalapját hordta Winston Churchill és Truman elnök, Al Capone, a gengszterkirály és Alain Delon. A csődbe ment híres olasz kalapgyárat most svájci befektető kívánja talpra állítani.
Csőd is lehet az unortodox gazdaságpolitikából
Jó lehetőség van rá, hogy a súlyosan eladósodott Törökország, a Recep Tayyip Erdogan elnök által erőltetett „unortodox“ gazdaságpolitika miatt csődbe megy.
Ezen a portálon már ne rendeljen repülőjegyet
Csődöt jelentett a legnagyobb görög online repülőjegy-foglaló portál, a Tripsta/airticket, amely magyar nyelvű foglalási oldalt is működtetett. Az iroda likviditási problémák miatt húzta le a rolót.
Új szabályozás védi a becsődölő utazási irodák utasait
Egy új biztosításfajta garanciát ad a külföldön rekedt turisták hazautaztatására, ha az utazásszervező fizetésképtelenné válik, ez azonban nem helyettesíti a hagyományos utasbiztosítást.
Lázadnak Trump ellen a tagállamok: üzemanyaghatékony autókat akarnak
Obamáék a becsődölt autógyárak állami mentőcsomagjának részeként alkudták ki, hogy 2025-től szigorítják az üzemanyaghatékonyságot. De Trumpék most engednek az autógyártók lobbizásának, enyhítik a rendeletet. Tizenkét tagállam ellenáll és továbbra is érvényesíti a szabályozást. Kalifornia és Washington között pedig pereskedés várható.
Nőtt a cégalapítások száma, de még mindig nagy a fluktuáció
2018 első negyedévében 7100 fölé emelkedett a cégalapítások száma, de még mindig magas a cégfluktuáció, az azonos időszakban 8879 céget töröltek – derült ki az Opten kutatásából.