Piac&Profit cikkei


Piac&Profit cikkei

Rozsdaövezetek: itt az első fecske a fővárosban

Rozsdaövezetek: itt az első fecske a fővárosban 

Múlt héten jelent meg a kormányrendelet az első rozsdaövezeti akcióterület kijelöléséről és már az egykori Láng Gépgyár területén megvalósuló beruházás tervei is ismertek. A XIII. kerületi fejlesztésben lakó- és irodaépületek, hotel és zöldövezet váltja fel az ipari területet.
Alig van már irodai munka, ahová nem kell nyelvtudás

Alig van már irodai munka, ahová nem kell nyelvtudás 

A mai világban nem kérdés, hogy szükség van az angoltudásra vagy a nyelvvizsgára egy ideális állás megtalálásához, ezek nélkül ugyanis a munkavállaló könnyen hátrányt szenvedhet. Juba-Nagy Ágnes, a Don’t Panic Nyelviskola hálózat szakmai vezetője szerint drasztikusan nőnek a nyelvtudásra vonatkozó elvárások a cégeknél, az elmúlt pár évben ezzel párhuzamosan jelentősen emelkedett azoknak a száma, akik a leendő munkahelyük feltételrendszere miatt iratkoznak be tanfolyamra. 
Lépett a kormány: itt is kötelező lesz a maszk

Lépett a kormány: itt is kötelező lesz a maszk 

Gulyás Gergely Kormányinfót tart.
Szigorítások jönnek Budapesten

Szigorítások jönnek Budapesten 

A főpolgármesteri hivatal a kormány előtt lépett.
Megint kamatot emelt az MNB - a héten ez már a második

Megint kamatot emelt az MNB - a héten ez már a második 

A Magyar Nemzeti Bank 2,5 százalékos kamattal hirdette meg egyhetes betéti tenderét csütörtökön, 40 bázisponttal az alapkamat fölött.
Koronavírusos a cégek innovációs kedve

Koronavírusos a cégek innovációs kedve 

Bár a járvány okozta sokk utáni újraindulásban és a hosszú távú tartós növekedésben egyaránt megkerülhetetlen lenne az innováció, a magyar vállalkozások minimum visszafogottak ezen a téren - derül ki a K&H innovációs indexének második méréséből, amely a 300 millió forintot meghaladó éves árbevételű magyar cégek fejlesztéseit, terveit térképezte fel. A K&H innovációs indexe 28 pontot ért el az idei második félévben, ami 3 ponttal elmarad az első féléves eredménytől. A kutatás szerint a nagyobb vállalatok számítanak komolyabb innovátornak, a szektorokat nézve pedig az ipar és a szolgáltató szektor viszi a prímet.
Sorra mondják le az egészségügyi rendezvényeket

Sorra mondják le az egészségügyi rendezvényeket 

Betiltották az egészségügyi ágazatban, hogy a szakmai rendezvényeken személyesen lehessen részt venni.
Járvány alatt ezekből a háztartási gépekből vettük a legtöbbet

Járvány alatt ezekből a háztartási gépekből vettük a legtöbbet 

Tízből hatan vásároltak valamilyen háztartási gépet a koronavírus második és harmadik hulláma alatt – derült ki egy friss kutatásából. A felmérés szerint a legtöbb válaszadó régi vagy elromlott készülékét cserélte le. Kisgépek kategóriában a legtöbben étel-előkészítéshez kapcsolódóan vásároltak (úgymint kézi mixer, turmixgép, aprító vagy vízforraló), míg a nagygépek közül mosó- és szárítógépet vettek a legtöbben.
Rengeteg új beteg - mit mutatnak a mai koronavírus-adatok?

Rengeteg új beteg - mit mutatnak a mai koronavírus-adatok? 

Ezúttal 10 767 új fertőzöttet találtak, meghalt 131 beteg.
Megrohamozták a magyarok a patikákat

Megrohamozták a magyarok a patikákat 

Újabb felhalmozási ciklus volt szeptemberben.

Felmondási hullám söpör végig a munkaerőpiacon – hogyan lehet megtartani a dolgozókat? 

Munkavállalóként is hasznos az élethosszig tartó tanulás koncepciójának követése, munkaadóként pedig szinte elengedhetetlenné vált ennek ösztönzése az elmúlt időszakban – egyfelől a kollégák megtartása érdekében, másfelől a jelentős pályaelhagyási hullámmal kialakult helyzet kiküszöbölésére. A munkaerőhiány és a növekvő fluktuáció kezelésére a Profession.hu szakértői kézenfekvő eszközként javasolják a cégen belüli tréningek bevezetését, amellyel elősegíthető a meglévő munkavállalók megtartása és a vállalat hatékonyságának növelése.

Gyorsan romlik a koronavírus-helyzet: komoly szigorítások jönnek egy újabb országban 

Csehországban szigorítják a koronavírus-járvány elleni óvintézkedéseket, és hétfőtől kezdve bevezetik az úgynevezett bajor modellt, amely a Covid-mentesség igazolására nem ismeri el a teszteket - jelentette be Andrej Babis ügyvezető kormányfő szerdán a közszolgálati hírtelevíziónak nyilatkozva.

Ma megnyitottak egy pénzcsapot: 5 milliárd forintot osztanak szét 

A Vidékfejlesztési Program keretében 5 milliárd forint keretösszeggel meghirdetett, Tavaszi fagykár megelőzésére szolgáló beruházások támogatása című felhívásra november 17-től benyújthatók a pályázatok.

Megoldás a cégeknek: kedvezményes adózással juthatnak minőségi étkezéshez a munkavállalók 

Megújult, digitális formában a jövő évtől újra elérhető lesz Magyarországon a népszerű és közismert étkezési juttatás, a Ticket Restaurant.

Azonnali szigorítások kellenek Magyarországon - itt van, miket vezetnének be 

A Magyar Orvosi Kamara közleménye szerint a számok meredeken emelkednek, a járvány tombol, így további szigorításokra lenne szükség.

Szigorítást rendeltek el: terjed a madárinfluenza Magyarországon 

Két, egymástól független és nagy távolságra lévő Bács-Kiskun megyei telepen, egy pecsenyekacsa törzsállományban és egy hízólúd tartó gazdaságban is madárinfluenza vírus jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. A fertőzést tegnap délután erősítették meg a vizsgálatok, az érintett jászszentlászlói állomány felszámolása már gyanú alapján megtörtént, a császártöltési állományé folyamatban van. Az országos főállatorvos a magas kockázatú megyékben elrendeli a kötelező zártan tartást.

Kevesebbet tudnak félretenni a magyarok 

Az előző negyedévhez képest harmadával, az egy ével korábbihoz viszonyítva 14 százalékkal 681 milliárd forintra csökkent a háztartások pénzügyi megtakarításai a harmadik negyedévben - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán közzétett előzetes adataiból. Legutóbb 2019 első negyedévében volt ennél alacsonyabb a háztartások pénzügyi követelésekbe eszközölt tranzakcióinak értéke.

Meglepő dolgok történtek Budapeten: itt vannak az ingatlanpiac legjei 

A Duna House adatai szerint a fővárosi ingatlanpiacon stagnáló forgalom mellett az átlagárak 6 százalékot emelkedtek. A vevőknek idén már átlagosan 43 millió forintot kellett fizetni egy fővárosi lakásért, a kerületek között még mindig Angyalföld a legnépszerűbb.

Maszk, home office? Nagyvállalatok árulták el, hogyan készültek a negyedik hullámra 

A nagyvállalatok már az ősz elején tudatosan készültek a járvány negyedik hullámára. Az egészségügyi kockázat csökkentése érdekében szinte minden nagyvállalat tervezett valamilyen intézkedést. Minél több munkatársa van egy cégnek, annál inkább komolyan vette a felkészülést.

Megsokszorozódnak a magyar kkv-k lehetőségei: megnyitja a német piacot is a merXu 

A világviszonylatban is a legnagyobb technológiai befektetők közé tartozó Prosus Ventures száll be a merXu-ba, amely az online vásárlás hozzáférhetőségét és egyszerűségét ülteti át a B2B környezetbe Európában. A 2020-ban a lengyel Allegro csoport korábbi felsővezetői által alapított, Csehországban, Észtországban, Lengyelországban, Litvániában, Magyarországon, Németországban, Romániában és Szlovákiában működő vállalat részben további piacok meghódítására használja a befektetést.

Koronavírus az országban: 10 ezernél is több beteg egy nap alatt 

Ezúttal egy nap alatt 10 265 új fertőzöttet igazoltak.

Soha ennyi pénzt nem fizettek még egy Frida Kahlo képért 

Rekordáron, 34,9 millió dollárért (11 milliárd forint) kelt el Frida Kahlo mexikói festő egy önarcképe a Sotheby's New York-i aukcióján.

Komoly ellenőrzésre készülhetnek mától a benzinkutak 

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal hétfőn megkezdte a benzinkutak ellenőrzését, az első nap mérlege pozitív, egyetlen üzemeltető se követett el jogszabálysértést.

Árcédulák az irodapiacon - mivel számoljanak az építkező cégek? 

Míg egy sztenderd iroda kialakítása négyzetméterenként 586 eurót igényel, egy prémium helyiség esetén 836 eurós, luxusiroda esetében pedig 1268 eurós költségvonzattal érdemes kalkulálni, amit a nem beépülő költségek tovább növelnek – derül ki a CBRE útmutatójából.

Sosem voltak még ennyire drágák a forintra váltott devizahitelek 

Az utóbbi időben rengeteget lehetett hallani a hitelkamatok emelkedéséről. A változó kamatozású kölcsönök a leginkább érzékenyek a pénzpiaci hozamok mozgására, hiszen azok kamata a BUBOR értékétől közvetlenül függ. Ezek jó részét a régi devizahitelek adják, melyeket a forintosítás során a 3 havi BUBOR-hoz kötött kamatozású kölcsönné alakították át. A 2020. év eleje óta tartó hozamemelkedés most azonban elért egy újabb szintet, a devizahitelek ugyanis még sosem voltak ilyen drágák forintra váltásuk óta.

Jobban járnak jövőre a nyugdíjasok - itt van, mennyivel 

Idén is korábban nem látott pénzbőség jellemezte a nyugdíjkifizetéseket, de a következő évben még 75,7 ezer forinttal megfejelheti ezt a kormány.

Kötelező lesz az oltás a dolgozóknak az egyik legnagyobb magyar vállalatnál 

Az olajvállalatnál a munkavégzés feltételeként határozzák meg a koronavírus elleni védettséget. A munkatársaknak jövő január 31-ig kell igazolniuk, hogy felvették az oltást, vagy más módon védettséget szereztek.

Még a vártnál is magasabb lehet az infláció Magyarországon a jegybank szerint 

A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 30 bázisponttal, 2,10 százalékra emelte a jegybanki alapkamatot keddi ülésén. A testület a kamatfolyosó két szélét is 30 bázisponttal emelte.

Koronavírus: ajándékpénzt kap, aki hajlandó beoltatni magát Ukrajnában 

Ugyanakkor ezt az összeget nem lehet csakúgy bármire elkölteni.

Újabb űripari megállapodást ütött nyélbe a kormány 

A magyar kormány újabb stratégiai megállapodást kötött az űrkutatási együttműködésről, ezúttal a világ egyik vezető űripari vállalatának számító, francia-olasz Thales Alenia Space-szel - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a franciaországi Cannes-ban.

Mekkora a baj a kórházakban? - Zacher Gábor a Klasszis Klub következő vendége 

Csütörtökön kerül sor laptársunk élő, interaktív adására, amelyben megtudjuk, kik vannak a legnagyobb veszélyben.

Lecsúszhatnak erről a lehetőségről azok a cégek, akik nem kapnak időben észbe 

Lecsúszhatnak erről a lehetőségről azok a cégek, akik nem kapnak időben észbe

Kiakadt a magyar miniszter: Brüsszel hozzáállása botrányos 

Nagy István agrárminiszter a sertéstartók helyzete kapcsán illette éles szavakkal az Európai Bizottságot.

7 fontos tudnivaló a befektetésről, amihez 130 ezres állami támogatás is jár 

A magyarok többsége számára az elmúlt években már világossá vált, hogy nyugdíjasként kevés lesz az államtól kapott ellátás a megszokott életszínvonala fenntartására. Az UNION Biztosító számításai szerint egy nettó 300 ezer forintos átlagkeresetű, most 50 éves munkavállaló várható nyugdíja 200 ezer forint lesz, de egy hasonló jövedelmű 40 éves már csak 150 ezer forintra számíthat.

Koronavírus: kiadták a figyelmeztetést, veszélyes Magyarországra utazni? 

Az amerikai járványügyi hatóság szigorított, Magyarország is feljebb került a kockázatossági listán.

Idén már biztosan nem drágul a taxizás Budapesten? 

Azonnali, 18 százalékos korrekciót szeretnének, egyelőre hiába.

Orbán Viktor bebetonozta: sokáig nem változik az áram ára 

Módosította a kormány a villamos energia jövő évi első ármegállapításának az időpontját.

Lázár János kritizálta a külföldi diszkontláncokat 

Szerinte patrióta fordulat kell a kereskedelemben is.

Koronavírus: a keddi adatok sem ígérnek sok jót 

Az új, azonosított fertőzöttek száma 5323.

Érezhetően jobban teljesített Magyarország, mint korábban 

2020 harmadik negyedévéhez képest pedig a kiigazított adatok szerint 6,1 százalékos volt a növekedés.

Fontos adózási határidő jön a cégeknek 

A naptári évnek megfelelő üzleti évet alkalmazó vállalatcsoportoknak 2021. november 1. és 20. között van lehetőségük arra, hogy beadják kérelmüket az adóhatóságnak arra vonatkozóan, hogy 2022. január 1-től csoportos adóalanyként teljesítsék társaságiadó-kötelezettségüket. A határidő azonban jogvesztő: ha valaki elmulasztja, 2022-re már nem tud csoportos társasági adóalanyiságot létrehozni. A csoportos társasági adóalanyiság jelentős adminisztratív teher alól mentesít, és adott esetben csökkenthető vele a csoport adókötelezettsége is.

Kiderült, melyek az ország legdrágább és legolcsóbb utcái 

A múlt évben eladott lakóingatlanokat nézve a budapesti II. kerületben lévő Vérhalom tér volt a legdrágább az egész országban 2 millió forintos átlagos négyzetméterárral. A legolcsóbb lakóingatlanok a borsodi Rudabányán és a Bács-Kiskunban található Borgotán keltek el.

Koronavírus: ezekben a szakmákban csak beoltva lehet dolgozni Németországban 

Az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) okozta betegség (Covid-19) elleni oltás beadatásához köthetik több szakma gyakorlását Németországban - jelentették be hétfőn Berlinben.

Csalás! Visszaélnek a magyarok egyik kedvenc befektetésével 

Ha házaló Babakötvény-ügynökök csöngetnek, átverésről van szó.

Biztosan drágulni fog a kenyér, de mennyivel? 

A malmok 40 százalékkal emelhetik a liszt átadási árát januárban.

Újabb szigorítás mától: itt is kötelező a maszk 

November 15-étől kötelező a maszkviselés a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ügyfélszolgálatain.

Nem akármilyen újdonságot tesztelnek Budapesten 

Új típusú, QR-kóddal ellátott megállónévtáblákat tesztel a Budapesti Közlekedési Központ (BKK). A kód könnyebb és gyorsabb utazást tesz lehetővé - közölte a vállalat.

Most van igazán nagy nyomás a vásárlókon 

A Black Friday szokása négy-öt évvel ezelőtt kezdett el begyűrűzni hazánkba, és alaposan megváltoztatta a vásárlói szokásokat. Míg a korábbi években jellemző volt a karácsony előtti, decemberi nagy roham mind az online térben, mind pedig az üzletekben, mára ez szétvált, és az arányok eltolódtak. Bár a vásárlóközönség Magyarországon is nyitott az eredetileg amerikai gyakorlatra, azonban itthon sok kereskedő megpróbál visszaélni az akciók nyújtotta lehetőségekkel, vagy éppen hiteltelenné teszi ezt az egyébként remek kezdeményezést – hívta fel a figyelmet Krajnyák Tamás, a Laptophardware.hu operatív vezetője.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
 Inkább cowboyok szeretnének lenni az amerikai gyerekek, mint gyárakban dolgozni

Inkább cowboyok szeretnének lenni az amerikai gyerekek, mint gyárakban dolgozni 

Gyurcsik Attilával, a Privátbankár.hu idei befektetési alapkezelői szavazásán több dobogós helyezést elért Accorde Alapkezelő vezérigazgatójával beszélgettünk.

Pénzszerzés

Személyi kölcsön helyett a munkáshitel a nyerő

Személyi kölcsön helyett a munkáshitel a nyerő 

Az új személyikölcsön-szerződések száma stagnált, elsősorban azért, mert az arra jogosultak a kedvezményesen elérhető munkáshitelt választották.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo