MTI cikkei
MTI cikkei
Államkötvény adóamnesztiáért?
Nem tartja összeegyeztethetőnek az Európai Bizottság a szabad tőkeáramlást biztosító európai uniós jogszabályokkal a Portugáliában két évvel ezelőtt hozott, úgynevezett adóamnesztia-törvényt, ezért szerdán úgy döntött, folytatja az ország ellen a szabálysértési eljárást.
Az SZDSZ már a biztosítókat számolja
Az egészségügyi államtitkár szerint négy-öt komolyabb biztosító megjelenésére lehet számítani a biztosítási piacon az SZDSZ vegyes-modelljének bevezetése esetén. Kovács Attila ezt a Liberális Egészségügyi Tanács ülését követően közölte sajtótájékoztatón.
Az SZDSZ már a biztosítókat számolja
Az egészségügyi államtitkár szerint négy-öt komolyabb biztosító megjelenésére lehet számítani a biztosítási piacon az SZDSZ vegyes-modelljének bevezetése esetén. Kovács Attila ezt a Liberális Egészségügyi Tanács ülését követően közölte sajtótájékoztatón.
Az Apeh mindenki előtt?
A régióban a magyar adóhatóság előkelő helyezést érdemel, de a szolgáltatói funkcióját és módszereit illetően kissé lemaradt az angol hatóságtól - állapította meg Erdős Gabriella, a PricewaterhouseCoopers (PwC) cégtársa kedden, ismertetve az angol és a régiós adóhatóságok összehasonlítását átfogó felmérést
Kisvállalkozások már nyertek
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) végrehajtása során az idén mintegy 200 pályázati kiírás lesz nyitva - mondta Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos hétfőn a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) küldöttgyűlésén.
60 ezres családi pótlékért megéri!
A családi pótlék is csábítja Csehországba a külföldi munkavállalókat, habár nem tudni, meddig tart a cseh kormány nagylelkűsége.
Túl kövérek? Emeljünk ÁFÁ-t!
Német politikusok hadat üzentek a kövérségnek és a rossz étkezési szokásoknak: a kormánykoalíció szakminiszterei szerint jelentősen meg kellene emelni az édességek, illetve a magas zsírtartalmú élelmiszerek - például csokoládék, chips-készítmények - áfa-kulcsát.
Lassan túl jól keresnek a magyarok?
A kelet-európai országokban csökkenőben vannak a bérkülönbségek Ausztriához képest, s a béreket tekintve Kína is kezd felzárkózni Európához, illetve az Egyesült Államokhoz.
50 ezret kaphat az államtól!
Május 10-ig 3.600 energiatakarékossági pályázat érkezett az Energia Központ Kht.-hez - tájékoztatta Prieszolné Csomsztek Mária programigazgató.
15-én határidő!
Az egységes területalapú támogatások iránti kérelmek beadási határideje május 15-én lejár - hívja fel az érintett gazdálkodók figyelmét a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH).
Egyharmad esélye a recessziónak
Alan Greenspan, az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed volt elnöke szerint továbbra is egyharmad az esélye annak, hogy az amerikai gazdaság még idén recesszióba süllyed.
Döntsenek az atomról maguk!
Az Európai Unió minden tagállama maga dönti el, hogy az atomenergiára hagyatkozik-e vagy sem, véli az Európai Parlament abban a jelentésben, amelyet csütörtöki plenáris ülésén fogadott el a római szerződéssel ötven évvel ezelőtt létrejött Euratom szervezet tevékenységét és a tagállamok atomenergetikai tevékenységének szabályrendszerét értékelve.
A klub, amelyből Magyarország (egyelőre) kimarad
Az Európai Bizottság javasolni fogja Málta és Ciprus euróövezeti felvételét - tartalmazza a Reutershez csütörtökön eljutott javaslattervezet.
Repül a vidék!
következő években folyamatosan emelkedni fog a vidéki repülőterek forgalma - közölte a Vidéki Repülőterek Szövetségének (VRSZ) elnöke a szövetség ülését megelőző sajtótájékoztatón Békéscsabán.
Mire jó az újságpapír?
Évi 500 ezer tonna újságpapírból készít hőszigetelést az Isocell nevű osztrák cég, amely egyre nagyobb mennyiségben szállít az anyagból a magyar piacra is.
Itt nem lesz családi adózás!
Nem támogatta a családi jövedelemadózásról szóló KDNP-s törvényjavaslat tárgysorozatba vételét, így általános vitára kerülését sem az Országgyűlés költségvetési bizottságának többsége.
Veres: Minden híresztelés ellenére bevezetik
Veres János szerint nem változik a lakástámogatás rendszere, lesz ingatlanadó és nem törlik el a forint árfolyamsávját.
Egy kis pluszpénz tömegoszlatásra
A kormány szerdai ülésén döntött a fejezetek egyensúlyi tartalékának felhasználásáról - mondta Veres János pénzügyminiszter, aki szerint a tartalék felszabadítása differenciáltan, mérlegelés alapján történt.
Simor karcsúsít
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kezdeményezésére a kormány előterjeszti a jegybanktörvény módosítását, amely racionalizálja a jegybank működését, csökkenti a monetáris tanács (MT) tagjainak és az MNB alelnökeinek számát.
Nagyobb nyugdíjat inflálunk
A vártnál magasabb infláció miatt 60 milliárd forinttal nőnek a nyugdíjkiadások - áll egyebek között a PM beszámolójában.
Még több román jöhet?
További nyitás is elképzelhető a magyar munkaerő-piacon Románia és Bulgária irányában, azt követően, hogy Magyarország megvizsgálja a féléves tapasztalatokat - mondta Göncz Kinga külügyminiszter az MTI-nek kedden, miután beszámolót tartott az Országgyűlés európai ügyek bizottságának ülésén.
Adócsökkentést nem, viszont...
Hosszabb távra szóló, a fiskális reformok "új generációjának" bevezetésére ösztönzi a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a magyar kormányt annak érdekében, hogy a megszilárdítsa a költségvetési fegyelmet - mondta Ashoka Mody, az IMF európai főosztályának igazgató-helyettese magyarországi tárgyalásait követően.
Ki ad pénzt a pártoknak?
Új pártfinanszírozási és új közpénzügyi törvény megalkotásáról állapodott meg az MSZP és az SZDSZ - jelentette be Gál J. Zoltán, a miniszterelnök kabinetfőnöke.
Magyarországot továbbra is megfigyelik
Magyarország a Nemzetközi Szellemi Tulajdon-Védelmi Szövetség (IIPA) éves összefoglalójában továbbra is a megfigyelt országok listáján szerepel - közölte az Audiovizális Művek Szerzői Jogait Védő Közcélú Alapítvány (ASVA) hétfőn.
A kkv-k húzzák a gazdaságot
A közepes vállalatok, illetve a családi vállalkozások lesznek a jövőben is a német gazdasági növekedés motorjai elemzői vélemények szerint.
Fodor dolgozhat
Fodor Gábor, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium új vezetője átvette miniszteri kinevezési okmányát Sólyom László államfőtől hétfőn a Sándor-palotában.
"Sarko" fölényesen nyert
A kormányzó jobbközép Népi Mozgalom Uniója (UMP) jelöltje, Nicolas Sarkozy a szavazatok 53 százalékát kapta a francia elnökválasztás második fordulójában. Ellenfelére, a szocialista Segolene Royalra a választók 47 százaléka szavazott. A választáson igen magas volt a részvétel: a 44 millió szavazásra jogosult állampolgár 84 százaléka adta le voksát. Sarkozy szimpatizánsai előtt tartott beszédében hangsúlyozta: minden francia elnöke kíván lenni.
Este a Bastille környékén baloldali fiatalok csaptak össze a rohamrendőrökkel.
Tony Blair lesz a főnök?
A hamarosan leköszönő Tony Blair brit miniszterelnök veheti át júliustól a Világbank elnöki tisztét - állította a szervezet belső forrásaira hivatkozva a Le Journal du Dimanche című francia lap.
Mennyit keres(ne) egy családanya?
Ha fizetésért dolgozna, egy amerikai családanyát évi 138 095 dollár (24 millió 990 ezer forint) illetne meg azokban a különböző munkakörökben nyújtott teljesítményéért, amelyeket feladata során betölt mint szakácsnő, óvónő, pszichológus és így tovább - állapították meg egy amerikai felmérés szerzői.
Magyar (is) lehet a Lamborghini?
Megnyílt a Volkswagen konszern kelet-európai beszerzési központja Budapesten - jelentette be Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Martin Winterkornnal, a Volkswagen konszern igazgatótanácsának elnökével folytatott megbeszélést követő sajtótájékoztatón.
Lengyelország hátat fordít az oroszoknak?
Dánia gázvezetéket üzemeltető vállalata, az Energinet energiaipari források szerint megállapodást kötött a lengyel PGNiG gázvállalattal, hogy megvizsgálja, miként létesíthetnének gázvezetéket a két ország között, megvalósítva a balti vezeték projektet.
Csak nem túlvállaltuk magunkat?
okba fog kerülni az európai adófizetőknek a Galileo-projekt, még az eredeti tervnél is lényegesen többe - tudta meg a Financial Times Deutschland gazdasági napilap. Brüsszel május 10-ig adott időt a műholdas navigációs rendszert majdan üzemeltető társaságnak a koncessziós szerződés aláírására.
A rendőrök szeretnének mást (is) csinálni
Az Alkotmánybírósághoz fordult a Független Rendőr Szakszervezet, mert alkotmányellenesnek tartja, hogy egy belügyminiszteri rendelet miatt a hivatásosok nem vállalhatnak olyan másodállást, amit egy törvény lehetővé tenne - közölte az érdekvédők jogsegélyirodájának vezetője.
"Ez Brüsszeltől függ"
Az Észak-magyarországi régió három megyéje - Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád - 2008-ig 78 milliárd forintra pályázhat a regionális operatív program keretében - mondta Szabó György, a régió fejlesztési tanácsnak elnöke pénteken miskolci sajtótájékoztatóján.
Olcsó út? Nem volt az!
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenytanácsa szerint az Unitravel Utazásszervező Kft. tavaly három általa szervezett út esetében megtévesztő módon adott tájékoztatást egyes költségekről, ezért a hivatal 1 millió forint bírság megfizetésére kötelezte.
10 milliárdot ér
A mobilmarketing és -tartalom szolgáltatásokat a magyarországi mobilfelhasználók 20-30 százaléka vesz igénybe éves szinten mintegy 10 milliárd forint értékben - mondta Tinnyei István, az ágazat most megalakult érdekképviseletének alelnöke csütörtökön sajtótájékoztatón Budapesten.
Milyen kártérítésre lehet számítani?
A Földművelésügyi Minisztérium már vizsgálja, hogy miként lehet segíteni Északkelet-Magyarországon azoknak a gazdáknak, akiknek gyümölcsültetvényei a napokban fagykárt szenvedtek. Gráf József szerint Szabolcs és Hajdú megye mellett szerdán jelentős fagykárokat jelentettek Bács-Kiskun megyéből is, így a jelenlegi számítások szerint a magyar gyümölcs árualap legalább fele megsemmisült.
Hírességek tízmilliós adótartozással?
Az első negyedév végén 1908 magánszemélynek (egyéni vállalkozónak) volt 180 napon túl, folyamatosan 10 millió forintot meghaladó adótartozása és 476 egyéb adózónak 180 napon túl, folyamatosan 100 millió forintot meghaladó adótartozása - derül ki az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) honlapján közzétett új adóslistákból.
Először fordul elő Európában
A jövő évi költségvetésben először szán az Európai Unió nagyobb összeget gazdasági felzárkóztatásra, mint mezőgazdasági kiadásokra - derült ki Dalia Grybauskaité költségvetési EU-biztos szerdai bejelentéséből.
Május 1: amikor a nagyok lemondanak
Ken Kutaragi, a Sony elnöke és igazgatója, a Playstation jatákkonzolok atyja lemondott posztjáról és elhagyja a céget. Ugyanaznap lemondott Lord John Browne, a BP vezérigazgatója, miután alulmaradt abban a jogi csatározásban, amellyel megpróbálta megakadályozni a magánéletével kapcsolatos értesülések sajtóbeli közlését.
Bezenye: 30 milliárdból kaszinóváros?
Londoni fedezeti alapokat igyekszik rábírni egy befektetési bank arra, hogy szálljanak a Magyarországon tervezett Eurovegas kaszinóba.
"Csak minden ötödik romának van esélye"
A magyarországi munkaképes romák csupán tíz-húsz százalékának van lehetősége munkába állni - mondta Kiss Péter szociális és munkaügyi miniszter a Roma Polgárjogi Alapítvány (RPA) budapesti Tavaszköszöntő Fesztiválján
Felemelte barátnője fizetését, de ez nem baj
Paul Wolfowitz hajlandó lemondani a Világbank elnöki posztjáról, de csak abban az esetben, ha az intézmény igazgatótanácsa kinyilvánítja, hogy "semmi rosszat" nem tett, amikor közreműködött barátnőjének fizetésemelésében.
"Kém akarok lenni!"
A brit diákok zöme James Bond vagy BBC-újságíró akar lenni - ez derül ki a Financial Times kedden ismertetett országos felméréséből.
Még két hét!
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) az áprilisi társadalmi egyeztetést követően várhatóan május első felében jelenteti meg az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) regionális operatív programjainak (ROP) újabb pályázati kiírásait.
Előre a szocializmusba!
Hugo Chávez venezuelai elnök hétfőn közölte: azt akarja, hogy az OPEC-tagállam lépjen ki a Világbankból és Nemzetközi Valutaalapból (IMF).
50 kórházban sztrájkolnak az orvosok
Sztrájkkészültségbe lépnek keddtől a szlovákiai orvosok, miután szakszervezeti vezetőik hiába várták, hogy Robert Fico kormányfő fogadja őket és a béremelésekről tárgyaljon velük.
Németország a példa Amerikának
Az amerikaiaknak hozzá kell szokniuk, hogy egyre több óriásvállalatuk veszíti el vezető szerepét a világgazdaságban; az Egyesült Államok immár nem a vitathatatlan gazdasági szuperhatalom - írta a The New York Times.