A Playstation atyja
Kutaragi nevéhez kötődik a kilencvenes években az első Playstation játékkonzol feltalálása, amely 1994-ben jelent meg, és ő dolgozta ki a még sikeresebb Playstation 2-es masinát is. A két gépből együtt több mint 200 millió darabot, s hozzá 2 milliárd
játékszoftvert adtak el. A tavaly novemberben megjelent Playstation 3 azonban a nagy várakozás ellenére sokkal szerényebb bevételeket produkált, amelyek messze elmaradtak a Sony üzleti terveitől. Sokak szerint Kutaragi a PS3 kudarca miatt mondott le posztjáról, bár döntését ő maga nem indokolta.
Kutaragi vezetése alatt a Sony az utóbbi időben rengeteg, eredetileg csak a Playstation 3-ra megjelenő játék exkluzivitását is elveszítette: ilyen a Grand Theft Auto IV, a Devil May Cry 4, a Final Fantasy XIII is - amelyen már nem Szakagucsi dolgozik. Ezek a játékok a rivális Xbox 360-ra is meg fognak jelenni, emiatt pedig a Sony minden bizonnyal a jövőben is tetemes bevételtől esik el, hiszen ezek a játéksorozatok voltak korábban a Playstation 2 gép "zászlóshajói."
Magánügyek
Az Associated Newspapers sajtócsoport tulajdonában lévő vasárnapi tömeglap, a Mail on Sunday interjút akart közölni Lord Browne egykori férfipartnerével. #page#A British Petrol vezére január óta próbálta bírói úton eltiltani a lapot az interjú közlésétől, ám kedden az eljáró bíró engedélyt adott az újságnak az anyag részleges közzétételére. Lord Browne nem sokkal később bejelentette azonnali hatályú távozását. Közleményében elismerte, hogy négy évig, 2002-től 2006-ig viszonya volt egy Jeff Chevalier nevű kanadai állampolgárral, aki elmondta a sztorit a Mail on Sunday-nak.
Browne ugyanakkor vehemensen cáfolta Chevalier nyilatkozatának azon részeit, amelyek szerint anyagi visszaéléseket követett volna el; ezt egyébként a BP keddi közleménye szerint a cég belső vizsgálata sem támasztotta alá. Az eljáró bíróság ugyanakkor az igazságszolgáltatás félrevezetése címén elmarasztalta Lord Browne-t, megállapítva: a BP vezérigazgatója a jogi eljárás során nem a valóságnak megfelelően írta le, hogy annak idején milyen körülmények között találkozott volt partnerével.
Lord Browne eredetileg júliusban távozott volna a cég éléről, de a BP elnökével tartott keddi egyeztetés után azonnali önkéntes lemondásában állapodtak meg. Ezáltal a távozó vezérigazgató 3,5 millió font (1,3 milliárd forint) végkielégítéstől és 2,5 millió font (4,6 milliárd forint) részvényopciótól esik el. John Browne 41 évig dolgozott a BP-nél, amelynek több mint egy évtizede a vezérigazgatója volt.