A rugalmas munkaidő a leginkább kínált jóléti juttatás 2022-ben – válaszadók 68 százaléka említette ezt a juttatást, emellett a legtöbben tréninget (64 százalék), nem anyagi jutalmat/elismerést (61 százalék) kínálnak, de egészségügyi- és wellness programokat (40 százalék) és extra szabadnapokat (38 százalék) is sokan alkalmaznak.
Ami a kompenzációs csomagokat illeti, a hagyományos juttatásokkal találkozunk: a legtöbb cégnél mobiltelefont, bónuszt/teljesítményen alapuló egyéni bónuszt kínálnak, de sokan fedezik az utazási költségeket vagy biztosítanak céges autót. Említést érdemel, hogy a válaszadó cégek 44 százaléka parkolót is biztosít, 36 százalék étkezési támogatást, 33 százalék egészségügyi biztosítást/rokkantbiztosítást, 21 százalék életbiztosítást.
Az otthoni költségekhez viszont kevesen járulnak hozzá, csupán 5 százalékuk. A Randstad Hungary a béren kívüli juttatásokról is végzett LinkedIn közvéleménykutatást, amelyből kiderült, hogy a 314 válaszadó 54 százaléka az egészségbiztosítást tartaná a leginkább hasznos juttatásnak a hagyományos juttatások mellett. 25 százalékuk szavazott a negyedévenkénti plusz egy szabadnapra, 18 százalék a rezsi támogatásra, és csak 3 százalékuk a parkolási lehetőségre.
A HR szakma és a cégvezetők talán legfontosabb feladata 2022-ben a munkavállalói igények és üzleti tervek összehangolása, hiszen a HR Trends felmérés résztvevőinek 17 százaléka úgy gondolja, hogy 2022-ben nagyobb lesz a fluktuáció, mint 2021-ben, 59 százalékuk pedig hasonló fluktuációs rátára számít, mint a tavalyi (2021-ben 6-15 százalékos fluktuációról számolt be a megkérdezettek 41 százaléka, 1-5 százalékosról pedig egyharmaduk).
A legfőbb indok, amiért elhagyják a céget a munkavállalók, a fizetés (81 százalék), amit a máshol kínált karrierlehetőség követ, de utóbbit feleannyian említették, mint a fizetést (41 százalék).