Az Iparfejlesztési Közalapítvány két éve fogott bele abba a szervező, közvetítő munkába, amelynek célja az ipari termelés zöldebbé tétele. Tevékenységük fokozatosan, úgynevezett szinergiákon keresztül épült ki, és érint egyre több települést, vállalkozást és hulladékot.
A program egy felelős, tudatos és fenntartható ipari termelés létrehozásának eléréséért tevékenykedik. Kapcsolatokat épít olyan partnerek között, akik egymás hulladékát fel tudják használni. Az együttműködő partnerek sokszor karnyújtásnyira vannak egymástól, mégis egy közvetítő segítsége szükséges ahhoz, hogy a hasznosítás megkezdődjön. Ezt a munkát vállalja magára az Iparfejlesztési Közalapítvány programja.Az idei év második felére kitűzött cél a Közép-magyarországi régió lehető legtöbb vállalkozásának és intézményének bevonása. A cél a keletkező hulladék minél nagyobb mértékű hasznosítása. (Egy magyar innovációnak köszönhetően sok millió tonna szemét lehet megtakarítható.)
Az ingyenesen működő NISP már több területen ért el sikereket, de továbbra is keres partnereket, hogy a hasznosított hulladékok mennyiségét tovább növelje, a partnerek hulladékkezelési költségeit csökkentse.
Egy másik fókuszpont a vendéglátóipar, és az ott termelődő főként üveg, papír és műanyag hulladékok szelektív gyűjtésének, díjtalan elszállításának megszervezése. Eddig a budapesti éttermek, szórakozóhelyek voltak a célpont, de szeretnék a szolgáltatást az egész régióban elérhetővé tenni. Az üveghulladék szelektív gyűjtése és az elszállítás is ingyenes, így méltán népszerű a vendéglátósok körében. További tervek között szerepel a használt ruha gyűjtésének megszervezése – akár eseti, akár állandó jelleggel – amit a lakosság számára az önkormányzatok, vagy dolgozóik részére a cégek is elérhetővé tehetnek, szintén ingyen, a program segítségével.