A legnépszerűbb részvényeknek az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL bizonyultak, sorrendben 271,4, 59,4 és 39,4 milliárd forint értékű forgalommal, emellett a BÉTa Piac kínálata jelentősen bővült a hónapban. A befektetési szolgáltatók között a WOOD & Company zárt az élen, őt a Concorde, majd az ERSTE követte.
Az amerikai tőzsdéket március 10-én jelentős esések jellemezték, különösen a kereskedelempolitikai döntések és a recessziós kockázatok következtében, ami korrekciós fázisba taszította az S&P 500 indexet. Az európai és ázsiai tőzsdéken a kereskedelmi bizonytalanság és a vámokkal kapcsolatos eszkaláció okozott eséseket, amely leginkább az autóipari részvényeknél mutatkozott meg.
Mindeközben a Budapesti Értéktőzsde első számú indexe, a BUX index alakulásában a hónap során több alkalommal is a történelmi csúcsdöntés volt megfigyelhető. Március elején még 89 000 pontos szint körül mozgott, végül 88 686,46 ponton zárt, ami 1,77 százalékos növekedést jelent februárhoz képest. A legmagasabb napi záróértéket, 92 720,24 pontot, a hónap 27. napján érte el az index.
A BÉT egyéb indexei közül a kelet-közép-európai CETOP NTR index 1 872,10 ponton, míg a középvállalatokat tömörítő XTEND index 1 461,42 ponton zárt.
A hónap során március 6-án újabb mérföldkőhöz érkezett a BÉTa Piac, amely 23 új ETF bevezetésével tovább szélesítette a hazai befektetők számára elérhető külföldi instrumentumok körét. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) célja, hogy folyamatosan bővítse a hazai befektetők számára elérhető termékkínálatot, elősegítve a diverzifikált és költséghatékony portfólióépítést.