1. Átkattintási arány (CTR)
A CTR arányszám azt mutatja meg, hogy a megtekintést követően milyen gyakran kattintanak az emberek a hirdetésünkre, vagyis azt, hogy mennyire jól teljesítenek. A CTR magas értéke azt jelenti, hogy a felhasználók hirdetését hasznosnak és relevánsnak találják - ez pedig a Google számára azt jelenti, hogy magasabb minőségű a hirdetés, ez pedig mind a hirdetés helyére, mind az árára hatással van.
2. A fiók eddigi teljesítménye
Az Adwords fiókunk minden korábbi kattintási arányát vizsgálja a Google. Egy ügyes hirdető ismérve, hogy mindig olyan kampányt készít, amire sokan kattintanak. Jellemzően rosszak a kattintási arányok, mert a Google minden hirdetéshez ütős címsort vár, ami elenyésző. A vállalkozók sokszor nem fordítanak kellő figyelmet erre a mutatóra, rossz címsorokat írnak, ami alacsony átkattintáshoz vezet. Minél jobban kapcsolódnak a kulcsszavak a hirdetéshez és vállalkozás tevékenységéhez, annál nagyobb valószínűséggel kattintanak a felhasználók a hirdetésre a kulcsszókifejezéssel végzett keresés után.
Fontos, hogy ha valaki rákattint a hirdetésünkre, akkor a megjelenő oldal (szakszóval céloldal, érkező oldal) releváns, átlátható és könnyen navigálható legyen. A céloldal minősége sokszor átlagon aluli és komoly ráncfelvarrásra szorul - pedig hiába fizettünk a hirdetésért, ha azonnal elmenekülnek az oldalunkra tévedők. Ráadásul ezt a Google is látja. (Itt mutatunk 7 alaphibát, amitől biztosan használhatatlan lesz a weboldalunk - hogy könnyebb legyen elkerülni őket.)
4. A kulcsszó/hirdetés relevancia
Az Adwords lényege, hogy a potenciális vásárlók épp akkor találkoznak a hirdetésünkkel, amikor a mi termékünket/szolgáltatásunkat keresik. Vagyis akkor kínálhatjuk nekik a legjobb pizzát - amit természetesen mi sütünk - amikor épp pizzafutárt keresnek. Ahhoz, hogy megfelelő kulcsszavakat válasszunk, muszáj a vevők fejével gondolkodni. A vállalkozók nem mélyednek el a kulcsszavakban, és ömlesztve használják azokat. Egy hirdetéshez gyakran száz kulcsszót is megadnak. Azt remélik, hogy a sok kulcsszó sok kattintást jelent. Óriási tévedés! A „sok kulcsszó - egy hirdetés” csak gyenge relevanciát jelent és így méregdrága kampányt jelent. Minél szorosabb a kapcsolat a kulcsszó és a hirdetés között, annál magasabb lesz a minőségi mutató.