Gyorsan megkedvelték az állami támogatásnak köszönhetően kedvezményes kamatozással elérhető munkáshitelt az érintettek. Az idén bevezetett kölcsönre több ezer igénylés érkezett a K&H-hoz, a folyósítások száma is fokozatosan emelkedik, szintén ezres nagyságrendről van szó.
Úton a 10 milliárd felé
“A munkáshitel januári bevezetésekor nagyon erős keresletet tapasztaltunk, amely februárban is fennmaradt, majd márciusban kicsivel alacsonyabb szinten stabilizálódott. Összességében a munkáshitel-állományunk márciusban már meghaladta a 7 milliárd forintos szintet, ami egyértelműen azt mutatja, hogy népszerű az ügyfelek körében. Ez érthető, hiszen akár 4 millió forintot is lehet igényelni kamatmentesen, 2-10 éves futamidőre” – mondta Rácz Tamás, a K&H lakossági hitelezésért felelős vezetője.
A jegybanki adatok szerint az év első két hónapjában majdnem 10 ezer munkáshitel-szerződést kötöttek a magyarországi bankok, az ezekhez köthető hitelösszeg pedig súrolta a 40 milliárd forintos összeget.
Mennyi a havi törlesztő?
Szintén a munkáshitel mellett szól, hogy nincs hitelbírálati és folyósítási díj. Emellett a hitelfelvevő a törlesztés szüneteltetésére jogosult a születendő gyerekek számától függően, ráadásul a második gyermek érkezésekor a tőketartozás felét elengedik, a harmadik gyermeknél pedig a teljes adósságot átvállalja az állam.
A feltételekről szólva a szakember azt is elmondta, hogy a K&H-nál 500 ezer forint a legalacsonyabb munkáshitel-összeg. Az alkalmazottak esetében a havi jövedelemre vonatkozó elvárás 193 ezer forint, a vállalkozóknál pedig 215 ezer forint.