3 trükk: így csökkentsük cégünk banki költségeit!

Itt olvashat pár fogást, amellyel az utóbbi időkben 3–4-szeresére nőtt bankszámlaköltségeket jelentősen visszafoghatja. Lehet, hogy éppen ezzel menthet meg egy munkahelyet vállalkozásában!

Minden megtakarított forint, megkeresett forint - Kép: SXC

„Miután saját cégünket is érzékenyen érinti (éppen a minap szembesültünk a drasztikusan megugró bankköltségekkel a 2013. évi főkönyvi kivonatban), néhány egyszerű számítást végeztünk, amelyek mikro- és kisvállalkozások számára hasznos trükköket mutatnak be” – írta együttműködő partnerünk a Reconcept blog.

Bankkártyahasználat: a készpénzforgalmat helyettesítheti, ráadásul az egyre terjedő Paypass technológia révén már gyorsan és rugalmasan. (De azért figyeljünk: jó, de nem túl friss összefoglalót olvashatunk itt). Éves 1 millió forintnyi bankkártya használat kb. 5 ezer forint költséget jelent (a bankkártya éves díjával is számolva) vállalkozásunknak. Ha ugyanezt bankfiókban felvett készpénzzel oldjuk meg, az 8–10 ezer forinttal növeli ráfordításainkat. Ha pedig efölött még mindig készpénzre van szükségünk, a bankkártyával sokkal olcsóbban juthatunk hozzá. (A jó bankszámla egyébként olcsóbb a készpénznél.)

Befektetési szolgáltatónál vezetett számlák: ezek célja nem a napi számlaforgalom kezelése. A szolgáltatók nincsenek is felkészülve erre (nincs back-office, online felület, stb.). Egy-egy milliós tétel utalása (amelyre sok esetben egyébként is a tartalékokat használja a társaság) azonban nyilván lehetséges. A szolgáltatók azt gondolják, hogy ezen számlák forgalmát nem terheli a tranzakciós illeték. (A törvény alapján nem éppen így fest a helyzet, de ez legyen az illeték megfizetésére kötelezett szolgáltatók gondja.)

Kompenzáció: ha egy vállalkozás egyazon partnerétől vásárol szolgáltatásokat és értékesít is neki, akkor a pénzügyi teljesítés kompenzációval, pénzforgalom nélkül is rendezhető, természetesen minden vonatkozó jogszabály (így főleg az áfa-fizetés szabályainak) betartása mellett. Eddig csak a normál utalási költségeket lehetett megspórolni, amiért sokszor nem volt értelme a dokumentációval járó többletmunkát vállalni. Ma már 3,5-4-szer akkora a számlaforgalom költsége, így megfontolandó egy kis pluszmunka.

A partneri kör is bővíthető: a tulajdonosok felé is történik kifizetés (osztalék) és adott esetben nekik is nyújthat szolgáltatást a vállalat. Minden egymillió forintnyi kompenzálás 4–5 ezer forint megtakarítást jelent az utalási költségeinkből, miközben a dokumentációt egyszer kell kialakítani mindehhez (és egyébként is csupán egy oldal).

A helyes bankhasználat akár milliós megtakarításokat is eredményezhet!

Vállalati számlacsomagok: melyik, kinek éri meg?
A friss cégeknek nem könnyű. Ugyan több akcióval próbálják a bankok magukhoz kötni már alakulásuk után a vállalkozásokat, de a díjakat jobban ismerve rögtön kitűnhet, hogy csak szélsőséges esetekben számít olcsónak az adott csomag.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo